Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Megane Sedan...un pic mai altfel (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/83458-megane-sedan-pic.html)

J.D 15-09-08 17:26

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Asta pentru ca incepand de anul viitor se va ascunde altceva acolo...nu ma faceti sa divulg toate secretele. :p

Praguri nu cred ca voi avea, iar bara spate inca nu stiu designul final, insa probabil ca nu va fi imitatie de RS daca tot va fi custom. Portbagajul va fi modificat si el pentru a mai indulci cateva linii acolo in spate. Bandourile laterale vor disparea si ele, insa iarasi anul viitor cand masina va fi revopsita integral.

J.D 16-09-08 13:17

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Uitandu-ma putin la masina astazi, cred ca o sa mai cobor fata inca un pic...cred 5mm vor face diferenta. :)

Eugen_TL 16-09-08 18:57

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
apropo cum ti se par jantele pe 17 pe drumurile noastre pe aceasta masina? intreb pentru ca pe 17 as vrea sa-mi pun si eu (tot wolfrace)--- suspensia va ramane cea stock !

J.D 16-09-08 23:04

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
La fel ca cele originale in termeni de confort. In schimb sa fii atent la greutatea jantelor pentru ca ale mele sunt destul de grele si acest lucru se simte...

octav 19-09-08 19:04

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Masina arata foarte bine... detaliile fac diferenta! Felicitari!

J.D 21-09-08 12:45

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Tu ar trebui sa stii...it multumesc si cu aceasta ocazie pentru ajutorul acordat la masina! :)

bLoNduL 23-09-08 12:00

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
J.D e super tare, eu sunt nebun dupa ceasurile de la megane II de aceea l`am batut pe tata la cap sa`si ia megane II, doar ca ca nu vrea nici o modificare :-<, asta ma doare, dar sunt curios cat ai dat pe acele modificari :-<

J.D 23-09-08 13:33

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Mersi Blondule. Ai PM. ;)

J.D 29-09-08 23:11

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
2 Attachment(s)
Vreo doua poze...:rolleyes:

vlad_strumph 04-10-08 16:45

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
superb...bravo,asta e genul de tuning care trebuie facut ...cel putin la interior...e facuta cu mult bun gust ,fin ...genial,gps intre ceasuri,calculatoru cum e integrat,muzica ,tot:) iti urez multa bafta in continuare ,bani sa iti continui visul si inspiratie cel putin la fel de buna...

Balaurr 06-10-08 01:28

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
tu ai lasat-o asa doar din arcuri,daca da cum se mentin amortizoarele normale cu arcuri sport,ma refer la buna functionare a lor,frumos meganul bafta cu el

medellin 06-10-08 07:54

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
are coilovers, adica si arcuri si amortizoare sport ! a renuntat la amortizoarele stock ;)

RD-Woo 06-10-08 14:16

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Quote:

Originally Posted by J.D (Post 1754664)
Coilover inseamna kit complet. De asemenea se poate regla si timpul de raspuns al amortizorului.

Din partea mea.. superba masina la interior si fantastica la exterior..!
Tuning finutz si cu bun gust!
Spor in continuare!

J.D 07-10-08 11:55

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 1791736)
superb...bravo,asta e genul de tuning care trebuie facut ...cel putin la interior...e facuta cu mult bun gust ,fin ...genial,gps intre ceasuri,calculatoru cum e integrat,muzica ,tot:) iti urez multa bafta in continuare ,bani sa iti continui visul si inspiratie cel putin la fel de buna...


Mersi mult Vlad! :)


Quote:

Originally Posted by Balaurr (Post 1794585)
tu ai lasat-o asa doar din arcuri,daca da cum se mentin amortizoarele normale cu arcuri sport,ma refer la buna functionare a lor,frumos meganul bafta cu el


Quote:

Originally Posted by medellin (Post 1794670)
are coilovers, adica si arcuri si amortizoare sport ! a renuntat la amortizoarele stock ;)

Iti multumesc pentru precizare Medelline! :)


Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1795156)
Din partea mea.. superba masina la interior si fantastica la exterior..!
Tuning finutz si cu bun gust!
Spor in continuare!


Mersi mult RD-Woo! :)

Eugen_TL 09-10-08 18:59

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
mortal arata in poza asta :D


All times are GMT +2. The time now is 10:08.

- Copyright 2024 4Tuning