Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ati avut masina sparta? Ce v-au furat? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/3949-masina-sparta-furat.html)

TheMagicPenguin 12-04-07 04:50

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Heheeee... :lol: Imi amintesc ca acum aproximativ 10 ani a gasit tata masina (o dacie berlina pe atunci) descuiata de 4 ori in mai putin de 1 luna si de fiecare data ii spargeau lampa de pe plafon... De atunci a demontat lampa de tot... :lol: Probabil de nervi ca nu puteau sa ia casetofonu care era prins foarte bine la locul lui spargeau lampa... :twisted: La 2 ani prin Colentina am dat de unii mai priceputi care in 30 min au reushit sa plece cu 3 sferturi de casetofon... :evil: Restul din casetofon a ramas prins in suport si imprastiat pe jos! :evil:

B.v.L 12-04-07 20:30

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
si eu am avut neplacerea asta .. dar din fericire mi`au furat doar ghetele de fotbal si o sabie ninja :D casetofonul nu l`au luat deoarece nu avea fatza pusa si au uitat sa se uite in torpedou unde era defapt .. si amplificatorul si tubul de bass au vrut sa`l fure da cred ca le`a fost lene sa il mai care ... chair daca l`a desfacut :) :) :) :) va da`ti seama ce hoti .. hahahaha rad de cate ori imi amintesc

madicioco 12-04-07 21:05

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
:x :x :x :x prima oara acu vreo luna jumate mi au luat geamurile la oglinzi de fapt una mi au spart- o ca era lipita cu silicon si nu au putut sa o desfaca fraieri mai bine le luau cu totul si a doua oara acu vreo 2 saptamani mi au spart dacia si mi au luat 4 cd-uri si cheile de la un ford escort cu tot cu telecomenzile de la alarma mai grav ca nici pana acu nu am mai gasit cheile pe nicaieri probabil se gande sc ca mai gasesc masina prin parcare ,dar ghinionul lor masina nu prea mai circula e in service pana acu cam atat pe viitor mai vedem

TSC-Us 21-04-07 16:42

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
azi de dim mi-au spart geamul si mi-au ciordit(ciorile cred...?) detectorul de radar care debea il cumparasem!plm...sambata asta am dat la tel...am umblat...dar am reusit sa schimb geamul!

la garantie zice ca trebuia sa fie montat de pers autorizat...mare smekerie sa scoti tzamburusul ala de la bricheta masinii si sa-l bag pe cel al detectorului...
si un copil de gradinita putea sa monteze detectorul,dar nu hombre...trebuia sa fie cineva"profesionit" pt asa ceva(de nasa*)...

chiar zilele trecuta ma uitam la thread-ul acesta si ma gandeam ca nu o sa completez niciodata aici...dar din nefericire s-a intamplat...

TazMan 07-05-07 23:48

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Am patzit-o si eu in centru capitalei ...in miezu zilei.........langa hotel novotel......unde e o gramada de lume .......mi-a spart geamu cu pumnu sa imi ia portofelu uitat de tata pe bancheta din dreapta fata(asa a spus nenea gabor) :sad: ..da e vina lu tata da se mai intampla.... da in miezu zilei si cu atat tupeu....in fine a fugit ...da ghinionu lui k mai jos statea o patrula de politie care a vazut tot si i-au alergat vreo cateva blocuri bune .........bine erau 3 da pe ala care a facut tot l-au prins.......ceilalti 2 au scapat....asa k fiti atenti ce lasati prin masina.:???: noroc k am recuperat ce mi s-a furat ...da am ramas cu reparatii acu de facut :evil:

Sasha_z 07-05-07 23:54

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by helljackbt (Post 123437)
Zilele trecute miau spart astia geamu la masina si miau furat detectorul radar ??
Asta ziua intre ora 12.00 si 16.00 intr-o zona cat de cat circulata !! nimeni nu a vazut nimic !!!
Voua vi sa spart masina si daca da cand cum si ce au luat din ea ???
eu ma oftic ca in urma cu vreo 7 luni miau spart geamu dreapta fata asa de shakesper si macar daca luau casetofonu (care era stricat) dar nu !!!

Hai sa facem un top cu ce ni sa furat ! :twisted: :twisted:
Si ca sa vedeti ca unii romani sunt hoti de mici cand am mers la asigurare sa vb cu aia un mosulica voia sa imi vanda niste oglinzi si niste capace !!
sa nui dau in cap cu bata ??? :twisted:


eo la Valcea am patit`o mai acum 1an jum.....ce s`a furat...: geanta mea desigur k era pe bord....in ea 2 tel bani si acte.....:-s.....

M.N.C. 11-05-07 16:34

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
3 casetofoane no name din dacie ,de atunci mi am schimbat masina......

romanov 12-05-07 10:26

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
ieri la amiaza fix in centrul clujului la un prieten i-au spart geamul la masina (masina de o saptamana) si i-au furat un aparat foto de 3000 de euro cumparat de 2 zile... :(

mihai88 14-05-07 00:25

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
mai nou nu se mai fura posete,casetofoane,etc...ci benzina,unde stau io nu e saptamana in care sa nu fie sparta o masina si sa i se ia 5-10 litri de benzina(motorina dupa caz),si chestia asta e facuta de 6 persoane,cu care am dat nas in nas imediat dupa ce au terminat operatiunea.....da desigur ca si masinile le descuie si se uita sa vada daca e ceva de luat......



aaa si sa nu uit,mai au si nesimtirea sa puna busonu la loc:)))

Traim in romania si asta ne ocupa tot timpu

FiReBuRn 16-05-07 12:26

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by Spark (Post 846557)
ce politicosi au fost :D
sa lase mp3-u ... si sa ia numa cd-urile ...
asta e poveste de una la un milion ... sau mai bine

:) prima oara mi-au spart-o si au luat roata de rezerva ..trusa medicala ..instinctor auto .. (astea le-au luat din portbagaj) .. precizez ca mai aveam statie alpine si tub kenwood :D.. si urmatoarea seara.. mi-au luat vestele reflectorizante.. si cd`urile :) ..mi-au lasat cass`u cu mp3 + 4 boxe .. era vorba de o berlina..si acum 1 luna..

-LEXION- 17-05-07 00:24

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
la Golf au spart geamul spate, si au luat portofelul cu actele, care pana la urma le-au ''restituit'' intr-o cutie postala din Turda, iar casetofonul nu l-au putut lua ca era integrat in bord, in consecinta l-au spart , toate petrecandu-se in garaj

la Passat ne-am trezit cu opera de arta pe toata partea dreapta a masini de la aripa la aripa, usi tot, zgariat cu PUTERE!

si eu la Volvo, in prima noapte cand o las in fata blocului, dimineata aveam aripa zgariata, semnalizatorul fata zgariat, stergatorile sus, biletel lipit pe geam , ca daca nu imi mut masina, urmeaza cauciucurile........

intr-o tara foarte frumoasa traim, plina de derbedei si huligani ;)

Pro-Racer 17-05-07 14:52

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Scz de offtopic dar e interesant si in acelasi timp groaznic...
E tot vorba de furturi...insa din casa...
Deci asa tupeu n-am mai vazut...nu mi s-o intamplat mie.
Suna matusa-mea pe maicamea intr-o zi plangea disperata k i-o furat portofelu cu acte personale de la masina bani si chei...
Si maicamea intreaba cum dreq ti-or furat.Deci asa organizare n-am mai vazut...Vine matusa-mea de la servici lasa portofelu in hol si merge rpd pana la baie...Mey si cand sa vina sa-l puna la locu lui...nu mai era.Usa de la intrare era putin crapata.Mnoh ea o sunat la politie si o avut norok k or gasit portofelu spre seara parasit in scara unui bloc insa fara bani.O avut mare norok k nu i-o luat actele de la masina si cele presonale si cheile bineinteles...

croation26 18-05-07 04:32

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
azi am mers in parca in Cismigiu pe la 23:30 si am venit inapoi la 00:30 si am gasit masina cu toate geamurile deschise Golf 4 si fortzat incuietoarea la sofer , la mine daca deschizi cu cheia si tzii mai mult in pozitzia de deschis se deschid geamurile , au luat playeru din fatza un alpine cu ecran tft 7" fara magazia de cd-uri , nu au luat ecranele din tetiere , playstation 2, doar ecranu si telecomanda care nu au ce face cu ele fara cabluri si fara magazie e ca si cum ai avea radio cu ecran :)) sunt pe asigurare spre fericirea mea , da nu intzeleg cum au reusit sa o deschida. Am fost la politzie si cica sa ma duc peste o luna sa imi dea dovada pentru asigurare ,adik eu o luna stau fara cass . total aiurea

wlady 18-05-07 07:42

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Nu am avut-o eu, ci parintii mei ! Au luat casetofonul si ... atat

Adytzu_JerrY 19-05-07 20:21

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
:sad: ieri noapte s`a furat un Audi A6-le unui vecin:rolleyes2
cum au facut nu se stie...nici o urma la fapta locului :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 09:37.

- Copyright 2026 4Tuning