Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo-ul meu... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/37860-cielo-meu.html)

aXeL.ZeY 19-04-07 00:05

Re: Cielo-ul meu...
 
Lao zi-mi si mie te rog cu ce ti-ai vopsit oglinzile ? si daca ai mai dat cu ceva inainte sa dai cu vopsea ?

Lao 19-04-07 07:00

Re: Cielo-ul meu...
 
Le-am vopsit cu un spray gri metalizat, pentru jenţi. E acela mai înalt pe care scrie mare 50%. Se găseşte pe toate drumurile. Am dat înainte cu plastofix şi după vopsea cu lac, ambele la spray.

Lao 03-06-07 21:54

Re: Cielo-ul meu...
 
Azi am montat şi arcurile pe faţă. Mulţumiri lui serban_pc pentru ajutor. ;)


Din păcate, sunt un pic mai joase decât mă aşteptam. Pe TUV-ul lor scrie 35 de mm, dar sunt aproape sigur că au 60 mm, cel puţin cele de faţă.
Arată super bine maşina, dar cum soţia merge cea mai mare parte din timp, va fi greu pentru ea. Mă mai gândesc zilele astea ce fac.

În curând vor urma aripile spate, de umflat si vopsit.

https://img338.imageshack.us/img338/6...2675im1.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/2...2678ax3.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/8...2676dr8.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/5...2679gs1.th.jpg

N D Y 03-06-07 21:59

Re: Cielo-ul meu...
 
Wow ! arata beton lasata asa ! sa o stapanesti sanatos .... si sa o lasi asa ! Dupa mine cu cat e mai jos cu atat mai bine !

Lao 03-06-07 22:07

Re: Cielo-ul meu...
 
Da mă, dar mi se pare mult prea joasă. Şi mie imi place, dar numai cum arată, atât. :(

N D Y 03-06-07 22:22

Re: Cielo-ul meu...
 
Stii ca exista solutii da? Asa ca nu ma dezamagi !

DACIA-Wrc 03-06-07 23:04

Re: Cielo-ul meu...
 
mi se pare mie sau ai rugina pe stanga spate? acolo pe aripa la roata?
azi ai pus arcurile?
de care is si ce marca?
ce telescoape ai?

DACIA-Wrc 03-06-07 23:05

Re: Cielo-ul meu...
 
ps: super tare grila fata, imi place la nebunie cum da, mult mai agresiva pare , nu te`ai gandit sa`i pui oglinzi din alea gen wrc(ce se prind mai aproape de usa)

Lao 04-06-07 07:53

Re: Cielo-ul meu...
 
Quote:

Originally Posted by DACIA-Wrc (Post 932121)
mi se pare mie sau ai rugina pe stanga spate? acolo pe aripa la roata?
azi ai pus arcurile?
de care is si ce marca?
ce telescoape ai?

E sărită un pic vopseaua din cauza ciocanelor date pentru a umfla aripile. Am să le repar, că nu am incotro.
IEri (duminică) am pus arcurile.
Arcurile sunt H&R (firmă bună rău)
Amortizoare întărite pe spate şi SAchs Advantage pe faţă, numai că vor trebui inlocuite cu unele mai scurte şi mai tari.

Oglinzi o să-mi pun normale, de CIelo, dintr-alea rabatabile. ;)

Geo_ZGA 04-06-07 08:18

Re: Cielo-ul meu...
 
Bv Lao, arata f bine, dar cumai zis si tu...parca e prea joasa pt drumurile noastre, pt o masina de zi cu zi. Acum, tu stii mai bine pt ce o folosesti.
Poate joia asta nu mai ploua...

Lao 04-06-07 09:44

Re: Cielo-ul meu...
 
Nici acum nu stiu daca o sa vin pt ca am examen joi, la Craiova. :(

DACIA-Wrc 04-06-07 10:22

Re: Cielo-ul meu...
 
cand ai timp imi masori simie distanta din pamant pana la mijlocul pragului?
adica pana la tabla aia unde se baga cricu.
in alta oridine de idei nu ai probleme cu politia cu numerele cu stele?
ca am inteles ca nu ar fi legale(am vazut o emisiune pe otv)

serban_pc 04-06-07 10:56

Re: Cielo-ul meu...
 
Bv Lao,
este tare masinuta, cred ca voi copia si eu dupa tine daca imi dai drept de autor grila fata care este faina.
este tare suspensia dar daca zici ca mai o conduce si sotia sa nu-ti vina cu drumul marcat de ulei(baie sparta). buna idee cu masuratul , o sa o fac si eu sa comparam care este mai joasa si cu cat, k ?

DACIA-Wrc 04-06-07 11:14

Re: Cielo-ul meu...
 
acuma cobor sa o masor :P

sKyNeT 04-06-07 15:05

Re: Cielo-ul meu...
 
frumoasa masina lao ;)
o intrebare am si eu ca sunt curios :D : cum ai vopsit senzorii de parcare ?


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

- Copyright 2026 4Tuning