![]() |
Re: Cielo-ul meu...
Lao zi-mi si mie te rog cu ce ti-ai vopsit oglinzile ? si daca ai mai dat cu ceva inainte sa dai cu vopsea ?
|
Re: Cielo-ul meu...
Le-am vopsit cu un spray gri metalizat, pentru jenţi. E acela mai înalt pe care scrie mare 50%. Se găseşte pe toate drumurile. Am dat înainte cu plastofix şi după vopsea cu lac, ambele la spray.
|
Re: Cielo-ul meu...
Azi am montat şi arcurile pe faţă. Mulţumiri lui serban_pc pentru ajutor. ;)
Din păcate, sunt un pic mai joase decât mă aşteptam. Pe TUV-ul lor scrie 35 de mm, dar sunt aproape sigur că au 60 mm, cel puţin cele de faţă. Arată super bine maşina, dar cum soţia merge cea mai mare parte din timp, va fi greu pentru ea. Mă mai gândesc zilele astea ce fac. În curând vor urma aripile spate, de umflat si vopsit. https://img338.imageshack.us/img338/6...2675im1.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/2...2678ax3.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/8...2676dr8.th.jpghttps://img525.imageshack.us/img525/5...2679gs1.th.jpg |
Re: Cielo-ul meu...
Wow ! arata beton lasata asa ! sa o stapanesti sanatos .... si sa o lasi asa ! Dupa mine cu cat e mai jos cu atat mai bine !
|
Re: Cielo-ul meu...
Da mă, dar mi se pare mult prea joasă. Şi mie imi place, dar numai cum arată, atât. :(
|
Re: Cielo-ul meu...
Stii ca exista solutii da? Asa ca nu ma dezamagi !
|
Re: Cielo-ul meu...
mi se pare mie sau ai rugina pe stanga spate? acolo pe aripa la roata?
azi ai pus arcurile? de care is si ce marca? ce telescoape ai? |
Re: Cielo-ul meu...
ps: super tare grila fata, imi place la nebunie cum da, mult mai agresiva pare , nu te`ai gandit sa`i pui oglinzi din alea gen wrc(ce se prind mai aproape de usa)
|
Re: Cielo-ul meu...
Quote:
IEri (duminică) am pus arcurile. Arcurile sunt H&R (firmă bună rău) Amortizoare întărite pe spate şi SAchs Advantage pe faţă, numai că vor trebui inlocuite cu unele mai scurte şi mai tari. Oglinzi o să-mi pun normale, de CIelo, dintr-alea rabatabile. ;) |
Re: Cielo-ul meu...
Bv Lao, arata f bine, dar cumai zis si tu...parca e prea joasa pt drumurile noastre, pt o masina de zi cu zi. Acum, tu stii mai bine pt ce o folosesti.
Poate joia asta nu mai ploua... |
Re: Cielo-ul meu...
Nici acum nu stiu daca o sa vin pt ca am examen joi, la Craiova. :(
|
Re: Cielo-ul meu...
cand ai timp imi masori simie distanta din pamant pana la mijlocul pragului?
adica pana la tabla aia unde se baga cricu. in alta oridine de idei nu ai probleme cu politia cu numerele cu stele? ca am inteles ca nu ar fi legale(am vazut o emisiune pe otv) |
Re: Cielo-ul meu...
Bv Lao,
este tare masinuta, cred ca voi copia si eu dupa tine daca imi dai drept de autor grila fata care este faina. este tare suspensia dar daca zici ca mai o conduce si sotia sa nu-ti vina cu drumul marcat de ulei(baie sparta). buna idee cu masuratul , o sa o fac si eu sa comparam care este mai joasa si cu cat, k ? |
Re: Cielo-ul meu...
acuma cobor sa o masor :P
|
Re: Cielo-ul meu...
frumoasa masina lao ;)
o intrebare am si eu ca sunt curios :D : cum ai vopsit senzorii de parcare ? |
| All times are GMT +2. The time now is 13:31. |
- Copyright 2026 4Tuning