Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   m power vs rs power (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2994-power-vs-rs-power.html)

MARIO_BMW 25-01-05 01:11

mda
 
1 Attachment(s)
posturi am vrut sa spun nu topic-uri .....ma rog de ce nu shi topicul asta m vs rs :))) :P

Ova 25-01-05 02:26

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"florin83\"
te cred, dar nu toate drumurile sunt drepte. mai trebuie sa misti si din volan din cand in cand :P

hahahahhahahahahah :clap: nota 10

catalin rs4 25-01-05 03:20

Re: mda
 
Quote:

Originally Posted by \"MARIO_BMW\"
posturi am vrut sa spun nu topic-uri .....ma rog de ce nu shi topicul asta m vs rs :))) :P

ma faci sa rad... :lol: :lol: audi a ajuns la disperare...bine ma daca tu sti mai bine....asta este ... :lol: bmw power rullzz!! ii bine asa?? :lol: si nu ma lua pe mine ca bmw nu face motoare turbo pt ca respecta traditia etc....ca doar nu lucrezi tu la bmw..sa sti cum si ce...pt mine esti doar un fan bmw care crede ca bmw ii cel mai tare..sau iti este ciuda ca duai a apelat la cosworth?? nu cad problema ta???oricum se vede ca vorbesti din nestiinta..eu in locul tau nas vorbi fara sa ma documentez inainte...dar tu in schimb imi pui poze cu bmw la fiecare post :lol: ce vrei sa demonstrezi cu pozele ?crezi ca nu stiu cum arata un m3?lam vazut de multe oriin oglinda.... :D

florin83 25-01-05 08:39

Re: mda
 
Quote:

..si nu ma lua pe mine ca bmw nu face motoare turbo pt ca respecta traditia etc.
si ma rog care ar fi motivu?

Quote:

crezi ca nu stiu cum arata un m3?lam vazut de multe oriin oglinda.... :D
acum inteleg! tu compari numai la viteza si demaraj...
in cazul asta, e ca tine, audi sunt mai tari!


PS: nu am nimic cu audi, in topul preferintelor mele e pe locul 2, dupa bmw.

Bavaria 25-01-05 21:44

Domnule Catalin, sper ca esti constient ca daca BMW ar folosi turbo ar face muci orice Audi. BMW si Mercedes raman adeptii clasicului adica tractiune spate, pe cand Audi nu stiu de ce au adoptat 4X4, dar e clar ca un RS4 o sa subvireze pe cand un M3 NU. :P

catalin rs4 25-01-05 22:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Bavaria\"
Domnule Catalin, sper ca esti constient ca daca BMW ar folosi turbo ar face muci orice Audi. BMW si Mercedes raman adeptii clasicului adica tractiune spate, pe cand Audi nu stiu de ce au adoptat 4X4, dar e clar ca un RS4 o sa subvireze pe cand un M3 NU. :P

daca si nu.....asta ar trebui sai intrebi pe baieti de la bmw de ce nu pun turbo pe masini..nu pe mine!!!..numi place bmw pt ca nu exista posibilitati de tuning..nu ca as avea ceva cu bmw.. :twisted: toata lumea ma intelege gresit..!!! pe cand la un rs4 sau rs6 numai din chip le dai 60 cp!! fa asta la bmw!!!

MARIO_BMW 31-01-05 00:48

sal
 
asta e catalin...esti un neinteles :)) nu mai lua chestia asta personal... fiecare cu gusturile lui... :lol: ai auzit de \"compressor\" ? se poate pune pe BMW , ac schnitzer este unul dintre tunneri.....




poftim....atunci poza asta itzi place ? :lol: cel la 2 lungimi de masina este ....audi s4..... :oops:

MARIO_BMW 31-01-05 00:49

sal
 
1 Attachment(s)
asta e catalin...esti un neinteles :)) nu mai lua chestia asta personal... fiecare cu gusturile lui... :lol: ai auzit de \"compressor\" ? se poate pune pe BMW , ac schnitzer este unul dintre tunneri.....




poftim....atunci poza asta itzi place ? :lol: cel la 2 lungimi de masina este ....audi s4..... :oops:

catalin rs4 31-01-05 04:42

neinteles esti tu mai degraba!! normal ca fiecare cu gusturile lui...eu vreau doar sa zic ca audi este mult peste bmw.. :lol: inca ceva teai chinuit mult sa gasesti o poza unde bate bmw???una este s4 si alta rs4.!!. :lol: voi stiti doar o singura marca bmw!! bravo voua dar asta nu inseamna ca nu exista alte masini mai bune decat bMW numai cand aud ca spuneti ca bmw ii bmw...mi se face rau..de parca restul masinilor...nu stiu cear fi...mam saturat peste cap de din astia ca tine care sau plimbat si ei in viata lor cu un 325 si gata bmw ii cea mai tare masina din lume cand te dai si tu cu un s2 de 600 cp sau ceva asemanator sa vezi atunci ce repede o sati schimbi parerea...

http://www.audi-apostel.de/Autos/S2/s2.html

florin83 03-02-05 07:30

In ultimul timp Audi a crescut mult si a reusit sa se apropie foarte tare de Mercedes si BMW, dar mai are pana sa le depaseasca (daca o sa reuseasca vreodata). Cu ce este Audi peste BMW? La putere! Da sti cum se zice.. \"power is nothing without control\" . Dovada M3 CSL (chiar si M3)care pe circuit bate unele masini cu puterea dubla aproape. Acum tu daca vrei sa faci liniute intre niste semafoare sau sa te duci cu familia iarna la munte normal ca alegi S/RS(defapt pt asta iti ajunge si un 1.9tdi), dar daca vrei sportivitate alegi M!

Tu zici de cei care zic ca \"bmw ii bmw\". Te intreb si eu ceva: de ce nu se zice \"audi ii audi\" ?

Nu o mai da cu tuningu. Nu se vorbea despre masini stock?

aaa.. si nu inteleg de ce compari M3 cu RS4? S4 cu ce il compari?

MARIO_BMW 05-02-05 02:36

salut!!!
 
1 Attachment(s)
Florinel83 RESPECT FRATE, RESPECT PROFUND....UITATI-VA DE CAT TIMP INCERC SA IL FAC SA INTELEAGA NISTE CHESTII PE CARE TU LE-AI INTELES( de fapt nu prea ai de inteles la un respect castigat dealungul deceniilor :)) ...MERSI FRATE !! :lol:



asta o ia personal...domne...ca de ce ne luam de rs-ul lui...e marfa da !! fuge !! dar frate drumul mai se si curbeaza......shi e chestia pana la urma de alegere.... dar ! si bmw-ul se poate modifica itzi dau un filmuletz daca vrei unde un BMW M3 pisicutza se ia cu un lamborgini diablo SV pe autostrada..shi nu vrei sa stii cine castiga....asa ca las-o !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :shock:

MARIO_BMW 05-02-05 02:38

salut!!!
 
m3-ul este turbo....poza este o captare cam pe la finele sprintului :) :shock:

MARIO_BMW 05-02-05 02:40

sal
 
1 Attachment(s)
hai sa pun si filmul

MARIO_BMW 05-02-05 02:45

sal
 
ah ..si mi-am adus aminte stai tu calm mah....ca am mers eu doar cu un 325 si gata..... daca te intereseaza am mers si cu csl-ul am fost plecat din tzara.....dar nu vroiam sa par fitzos..... :?

catalin rs4 05-02-05 03:33

Re: sal
 
Quote:

Originally Posted by \"MARIO_BMW\"
ah ..si mi-am adus aminte stai tu calm mah....ca am mers eu doar cu un 325 si gata..... daca te intereseaza am mers si cu csl-ul am fost plecat din tzara.....dar nu vroiam sa par fitzos..... :?

bravo tie...ca ai mers cu csl eu am mers cu masini mult mai tari daca tot veni vorba de laude..nu vreau sa ma cert cu tine..ca nu ajung niciunde..crezi ca rs4 nu sta pe curbe sau ce daca vin curbe nu inteleg??mam saturat de oameni care vorbesc fara cunostina... :twisted: si filmul care lai pus il stiu de mult timp si nu prea cred eu ca alai concurs..dar ma rog...daca tu te simti mai bine... :lol: ce respekt de atatea deceni??ma faci sa rad...tu sti de cate opri a castigat audi 24 de ore in le mans??de 3 ori consecutiiv...unde bmw??intelege ca in romania bmw ii cea mai \"tare \" masina nam nimica personal cu bmw...doar ma enerveaza ca credeti ca bmw ii cel mai bun!!sunt in stare sa ma bat cu orice bmw pe care mil aduci tu!!!!!!!!!!!! :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 23:25.

- Copyright 2026 4Tuning