![]() |
Re: Nova project
Eu am la inima Hertz si mai nou Focal (imi place foarte mult cum se aude Polyglassul slim). Asa ca pe fata ai putea pune ceva ECX, dieci (daca pe viitor nu pui amp) sau Space. Cel mai bine e sa iei in sonsiderare ceva amplificat...
|
Re: Nova project
am renuntat pana acum la:
HU:CD-player JVC KD-s71R 4x40 spate: Kenwood kFC-6904 statzie : D&W High Performance III 4x175w (nu stiu de kre) bridged 2x350w 2 subwoofere: Jensen XS1212 (cu tot cu incinta) si mi-au ramas: fatza: Kenwood KFC-1387 sursa dvd VIETA CDV40D TFT VIETA CTF07MC(7") asta inseamna ca o iau de la 0 planuri e viitor: sistem pe fata un amplificator(2x50+1x100) un subwoofer(mai micut de data asta) o sa revin maine cu poze cu dvd-u montat pe masina... |
Re: Nova project
mdea si cum nu se putea...trecem printr-o noua perioada de tranzitie :) :) :)
urmeaza un proiect nou...revin diseara cu niste poze si cu detalii despre ce este vorba... ---------------------------------------------------------------------------------------------- |
Re: Nova project
2 Attachment(s)
In acest moment pot spune ca "sitemul" meu s-a schimbat radical
HU: CDX-M800 ( https://www.youtube.com/watch?v=NkfB5e7zsyE ) Boxe fata: Ground Zero GZTF 16T Boxe spate: Ground zero GZTF 69T Difuzoarele de pe fata au intrat dar cu mici modificari si compromisuri Am optat sa renunt la grila difuzoarelor din cauza manivelei de la geam care atingea |
Re: Nova project
incearca sa le pui grilele, eu am grilele pline de urme, daca nu ar fi fost erau "amprente" pe membrana.
ti-ai luat HU? |
Re: Nova project
inca nu am gasit player insa am pus ochii pe un Deh-8400mp :D:D:D
sa vad daca fac rost de fonduri |
Re: Nova project
1 Attachment(s)
doamne ma uit pe topic-ul meu si observ de cate ori am schimbat sistemul...
sper ca l-am schimbat inspre bine de fiecare data sistemul curent arata asa: HU: KDC-W7027 Boxe fata: Ground Zero GZTF 16T Boxe spate: Ground zero GZTF 69T voi strange niste bani si voi incepe prin a insonoriza porbagajul...apoi trec pe usi |
Re: Nova project
am amplificat boxele fata spate cu un amplificator MAGNAT RX 44
se aud super frumos clar si puternic voi incerca acum faza cu insonorizatul si cred ca nu mai o sa am nevoie de subwoofer...cel putin nu momentan :) |
Re: Nova project
1 Attachment(s)
moama simt ca innebunesc:(
saptamana trecuta am avut neplacerea ca un aiurit sa ma loveasca in partea stanga(usa fata/spate) in urma reparatiei la tinichigiu idiotu mi-a rupt o urechiusa de la difuzoru de pe fata :( :( :(( s-a desprins din suportul ala...nu stiu cum sa explic: sunt prinse 2 urechi pentru alimentare pe o bucata de carton mai tare cred sau nu stiu ce e ala...+ ul s-a desprins de cartonu ala...insa face legatura cu difuzorul...doar de pe acel suport s-a desprins :( va afecta difuzorul? sa incerc sa il lipesc la loc?? difuzoru din imagine e unu luat la nimereala mama ce ma oftic :( |
Re: Nova project
Daca doar a cazut dp acel carton, incearca sa-l prinzi/lipesti inapoi cat mai bine, nu va fi nici o problema.
|
Re: Nova project
yap am ramas fara HU :( s-a "defectat" de tot
nu se mai aprinde; curent are pentru ca se aprinde becul de siguranta insa nu vrea sa porneasca...la trash cu el sunt in cautarea unui nou player as opta pentru un HU cu claritate sa vad de ce bani dispun si cat de curand revin cu optiunea aleasa oricum bugetu cred ca este de 5 mil tops |
Re: Nova project
nu te mai prosti cu hu de duzina gen sony...
la 500 ron poti gasi ceva second in stare ff buna, de exemplu cauta un alpine sau un pioneer model varf sau aproape de varf, de anul trecut. |
Re: Nova project
alpine 9812 era la vanzare pe aici cu vreo 550 lei parca.
e un super player peste orice sony |
Re: Nova project
|
Re: Nova project
OT : Bigu - tot playerul lui Cata i l-am recomandat si eu, pe pm.
Mda, ma incurcai :-j |
| All times are GMT +2. The time now is 00:29. |
- Copyright 2026 4Tuning