Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   Nova project (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/26331-nova-project.html)

Vyk 19-03-07 13:04

Re: Nova project
 
Eu am la inima Hertz si mai nou Focal (imi place foarte mult cum se aude Polyglassul slim). Asa ca pe fata ai putea pune ceva ECX, dieci (daca pe viitor nu pui amp) sau Space. Cel mai bine e sa iei in sonsiderare ceva amplificat...

Gabriel_xenon 25-04-07 00:13

Re: Nova project
 
am renuntat pana acum la:
HU:CD-player JVC KD-s71R 4x40
spate: Kenwood kFC-6904
statzie : D&W High Performance III 4x175w (nu stiu de kre) bridged 2x350w
2 subwoofere: Jensen XS1212 (cu tot cu incinta)

si mi-au ramas:
fatza: Kenwood KFC-1387
sursa dvd VIETA CDV40D
TFT VIETA CTF07MC(7")

asta inseamna ca o iau de la 0
planuri e viitor:
sistem pe fata
un amplificator(2x50+1x100)
un subwoofer(mai micut de data asta)

o sa revin maine cu poze cu dvd-u montat pe masina...

Gabriel_xenon 09-07-07 15:37

Re: Nova project
 
mdea si cum nu se putea...trecem printr-o noua perioada de tranzitie :) :) :)
urmeaza un proiect nou...revin diseara cu niste poze si cu detalii despre ce este vorba...


----------------------------------------------------------------------------------------------

Gabriel_xenon 18-09-07 13:44

Re: Nova project
 
2 Attachment(s)
In acest moment pot spune ca "sitemul" meu s-a schimbat radical

HU: CDX-M800 ( https://www.youtube.com/watch?v=NkfB5e7zsyE )
Boxe fata: Ground Zero GZTF 16T
Boxe spate: Ground zero GZTF 69T

Difuzoarele de pe fata au intrat dar cu mici modificari si compromisuri
Am optat sa renunt la grila difuzoarelor din cauza manivelei de la geam care atingea

bezz 25-09-07 23:10

Re: Nova project
 
incearca sa le pui grilele, eu am grilele pline de urme, daca nu ar fi fost erau "amprente" pe membrana.
ti-ai luat HU?

Gabriel_xenon 29-09-07 12:54

Re: Nova project
 
inca nu am gasit player insa am pus ochii pe un Deh-8400mp :D:D:D
sa vad daca fac rost de fonduri

Gabriel_xenon 25-10-07 11:46

Re: Nova project
 
1 Attachment(s)
doamne ma uit pe topic-ul meu si observ de cate ori am schimbat sistemul...
sper ca l-am schimbat inspre bine de fiecare data

sistemul curent arata asa:
HU: KDC-W7027
Boxe fata: Ground Zero GZTF 16T
Boxe spate: Ground zero GZTF 69T

voi strange niste bani si voi incepe prin a insonoriza porbagajul...apoi trec pe usi

Gabriel_xenon 18-03-08 19:58

Re: Nova project
 
am amplificat boxele fata spate cu un amplificator MAGNAT RX 44
se aud super frumos
clar si puternic
voi incerca acum faza cu insonorizatul si cred ca nu mai o sa am nevoie de subwoofer...cel putin nu momentan :)

Gabriel_xenon 25-03-08 12:40

Re: Nova project
 
1 Attachment(s)
moama simt ca innebunesc:(
saptamana trecuta am avut neplacerea ca un aiurit sa ma loveasca in partea stanga(usa fata/spate)
in urma reparatiei la tinichigiu idiotu mi-a rupt o urechiusa de la difuzoru de pe fata :( :( :((
s-a desprins din suportul ala...nu stiu cum sa explic: sunt prinse 2 urechi pentru alimentare pe o bucata de carton mai tare cred sau nu stiu ce e ala...+ ul s-a desprins de cartonu ala...insa face legatura cu difuzorul...doar de pe acel suport s-a desprins :(
va afecta difuzorul?
sa incerc sa il lipesc la loc??
difuzoru din imagine e unu luat la nimereala
mama ce ma oftic :(

SpeeDBreaker 25-03-08 12:53

Re: Nova project
 
Daca doar a cazut dp acel carton, incearca sa-l prinzi/lipesti inapoi cat mai bine, nu va fi nici o problema.

Gabriel_xenon 30-07-08 10:56

Re: Nova project
 
yap am ramas fara HU :( s-a "defectat" de tot
nu se mai aprinde; curent are pentru ca se aprinde becul de siguranta insa nu vrea sa porneasca...la trash cu el
sunt in cautarea unui nou player
as opta pentru un HU cu claritate
sa vad de ce bani dispun si cat de curand revin cu optiunea aleasa
oricum bugetu cred ca este de 5 mil tops

civic_ex 30-07-08 14:42

Re: Nova project
 
nu te mai prosti cu hu de duzina gen sony...
la 500 ron poti gasi ceva second in stare ff buna, de exemplu cauta un alpine sau un pioneer model varf sau aproape de varf, de anul trecut.

Bogdan YBR 30-07-08 15:47

Re: Nova project
 
alpine 9812 era la vanzare pe aici cu vreo 550 lei parca.
e un super player peste orice sony

Bigu 30-07-08 17:41

Re: Nova project
 
ia fii antena aici https://forum.4tuning.ro/555-hu-cd-playere-mp3/82039-vand-pioneer-deh-55bt/page-2.html

Andry 30-07-08 18:45

Re: Nova project
 
OT : Bigu - tot playerul lui Cata i l-am recomandat si eu, pe pm.


Mda, ma incurcai :-j


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning