Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Firme Piese Auto (https://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto.html)
-   -   Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ? (https://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto/21987-recuperat-bani-produse-street-car-concept-bucuresti.html)

Achim 07-09-06 04:30

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
imi pare rau sa aud ca lucrurile au ajuns pana aici :( sper sa se rezolve tot... si toata lumea sa fie multumita...

vlad_cielo 07-09-06 09:28

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
Telenovela continua! Am vb. aseara cu Dani si sper sa ne intelegem ca doi oameni care au bun simt. Si din nou sper ca nu profita de bunul-simt pe care il am eu si Elspa. Daca e cum zice el e un om cu onoare si am tot respectul. Tot ce sper e sa fie asa... O sa revenim cand sau daca se va rezolva aceasta problema. Oricum ma apuc de filme dupa povestea asta

voinea 16-09-06 03:28

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
si eu sunt pe lista de pagubiti momentan. Avans la produse FK dat de 3 luni si nu dau de ei de atunci.

cardesign 18-09-06 08:56

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
oameni buni, din cate inteleg eu - si am citit toate paginile - asta se numeste tzeapa. imi pare rau pt cei care au dat bani, si mai mult de cei care au dat avans si nu au nici macar chitanta - asta daca a facut cineva greseala asta. din experienta mea - si am ceva in ceea ce priveste falimentul companiilor - daca nu reusiti sa primiti banii/produsele comandate/macar alte produse in schimbul banilor dati, o sa ramaneti cu buza umflata si zic aceasta pt ca daca baietii au lucrat in spatiu inchiriat si nu au bunuri mobile/imobile pe firma si nici stoc de marfa care sa poata fi scos la vanzare, si in cazul in care au datorii la stat si la alte companii, voi cu siguranta nu o sa mai aveti mari snse sa va recuperati banii. In caz de faliment ordinea e distribuire a sumelor care se obtin din vanzarea activelor firmei este urmatoarea: salarii restante, datoriile ctre bugetul de stat, datorii catre banci si abia apoi creditorii chirografari, adica voi, cei care ati platit avans sau alte companii care au prestat servicii si care nu si-au primit banii. Oricum, procedura falimentului este extrem de lunga si greoaie. Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, nu?
Totusi, in cazul in care compania se redreseaza si totusi va veti primi produsele comandate, va compatimesc pentru timpul pierdut si stresul avut.
Bafta!

Achim 19-09-06 03:23

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
kiar... pana la urma ce se mai aude !?

vlad_cielo 19-09-06 09:47

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
Va rog sa asteptam... Mie si lui Elspa ni s-au dat garantii suplimentare pt. banii care ii avem de luat. Ne-am inteles cu Danii. Acum avem doar de asteptat. Promit ca va voi anunta cum s-a terminat. Dpdv al nostru e ok deocamdata.

elspa 01-11-06 08:44

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
si a venit si ziua scadentei , atentie aproape 6 luni de zile de cand avem banii dati.
bineinteles ca nu ni s-a raspuns la telefon.
de aici incolo lucrurile sunt clare pentru mine, o sa incerc sa imi recuperez banii pe cale juridica.

DACA cumva se va mai redeschide firma asta sa nu faceti marea greseala de a ii baga cu ceva in seama, neseriozitatea este maxima...
Pana la urma suma datorata mie si lui vlad_cielo este in jur de 4000 ron, ceea nu e deloc mult pentru patronul acestei firmei, dar uite cum ne-a dus cu zaharelul pana acum.

Eventual mai punetii un sticky la post sa vada lumea ce inseamna SCC Bucuresti.

Alfa_band 02-11-06 15:03

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
Foarte pacat ca sa ajuns la asa ceva!

Achim 03-11-06 03:23

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
ce pot sa mai zic... ata ete... feelin' sorry 4 u guys :(

vlad_cielo 03-11-06 09:53

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
Dap..Elspa are dreptate. Am fost oameni cu el si uite asa ne-am luat teapa. Cumva daca auziti de el, sau mai face afaceri in orice domeniu, FERITI-VA! Este un mare escroc. In rest ce sa mai zic... noi sa fim sanatosi.

Babanu 09-11-06 14:59

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
dupa ce am citit toate paginile am ajuns la concluzia ca vlad_cielo si elspa sunt cei mai rabdatori oameni din romania. eu nu asteptam nici macar 1 luna si faceam scandal. si prin scandal inteleg vorba buna la inceput ,dupa aceea bataie si incendiere si cale juridica cu un scenariu bine pus la punct ca sa ii bag la puscarie cel putin 6 luni.

Babanu 09-11-06 15:02

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
se pare ca SCC Bucuresti o sa afecteze un pic si seriozitatea celorlalte SCC din tara,kiar daca nu au nici o treaba cu incidentul de la Bucuresti......in rest sanatate si bani de combustibil va doresc la toti

Achim 09-11-06 16:17

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
si eu am avut neplaceri din astea cu asteptatul dar asta este (nu ma refer la SCC... ci la asteptari prin service...

intr-adevar multi spun ce ar face ei... si nu va doresc sa fiti niciodata in situatia baietilor sau a mea... probabil ca dak ati fi ati vedea ca nu e kiar asa...

Shoko Asahara 14-11-06 17:15

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
Astazi in Piata Unirii, Daniel cu RX8 si cu frati-su, tot in RX8, ambele masini negre, tunate, cu jante, folii, etc, inca cu stickerele Street car concept pe masini se plimbau nestingheriti.

elspa 15-11-06 07:52

Re: Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?
 
pai si ce sa faca....sa fuga in alta tara ?... doar suntem in romania, asta e cea mai buna tara in care sa faci prostii, ca nu te intreaba nimeni de sanatate :).


All times are GMT +2. The time now is 05:37.

- Copyright 2024 4Tuning