Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-08-06, 18:12   #1
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Cine mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucuresti ?

Salut,

Am comandat un kit de la carzone de la SCC Bucuresti acum 2 luni pentru ca re am platit un avans de 20 mil. De aproximativ 3 saptamani nu reusesc sa dau de ei la nici un numar de telefon, nici la sediu, nicaieri.
Probabil ca au probleme, de ce fel nu stiu, dar cert e ca nu au dreptul sa se poarte asa cu clientii, mai ales ca avem si niste avansuri date la ei. Se putea face altfel, se putea spune ca momentan sunt probleme, produsele intarzie, etc...sa se gaseasca solutii, nu disparitia asta subita care te duce cu gandul la o escrocherie..

Fac acest thread in speranta ca daca ne vom aduna mai multi (stiu ca suntem doar eu am vorbit cu 2-3), se vor lua masuri de catre cei din SCC Bucuresti pentru remedierea amiabila a situatie. Ce sens are sa ne adresam Politiei...dar ma gandesc ca ala ar fi ultimul pas.

Postati si voi care mai aveti probleme, poate ne adunam mai multi cu jalba in tepusa .

PS: mentionez ca SCC Constanta si probabil si celelalte sucursale nu au nimic de a face cu asta, chiar cei Cta au fost foarte amabili cu mine si au incercat sa ma ajute
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms

Last edited by Hondarul; 19-09-06 at 18:26.
elspa is offline  
Old 14-08-06, 19:22   #2
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Sunt o apa si un pamant toti ..............propun sa mergem peste ei sa o f......m in cur......mai cunosc si eu cel putin vreo 10 oamenii arsi de SCC.....astept sa vedem ce ziceti
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline  
Old 14-08-06, 19:25   #3
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Exclamation Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Din cate aflasem si eu de inca acum 3 saptamanii Dani (patronul) isi vindea masina pt ca avea de onorat f multe comenzi... si tot atunci un prieten de-al meu s-a dus acolo in speranta ca va gasi sa cumpere o finala, da' in loc de asta a gasit sigilii pe usa si "haos" mare inauntru... deci se pare ca au intrat in faliment sau ceva de genu...

Sincer, imi pare rau pt cei care au dat deja comenzi... nu stiu ce sa zic, nu stiu ce se va intampla de aici
Achim is offline  
Old 14-08-06, 19:29   #4
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

eu zic ca degeaba iese cu scandal dak din pt de vedere "legal" nu ia nimeni nici o masura...

ca pana la urma... te certi cu omul (sau ma rog... te "certi") si tot cu paguba ramai...
Achim is offline  
Old 14-08-06, 19:33   #5
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

sunt alaturi de decizia lu Micutzu pana la capat....
trankan is offline  
Old 14-08-06, 19:38   #6
b_13_wrc

Stage 4
 
b_13_wrc's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 285
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Pot sa zic ca ma numar si eu printre cei arsi de SCC
Am dat comanda de o grila fatza pt care am dat avans mai mult de jumatate si o asteptam in 2 saptamani cel mult, dar nu au fost 2 saptamani au fost 2 luni hai sa zicem ca nu are nimic trecem cu vederea dar dupa ce ai asteptat atat sa nu vina ce ti-ai comandt cred ca te cam apuca spumele si iti vine sa faci ce a zis micutzu asa ca vin si eu
b_13_wrc is offline  
Old 14-08-06, 20:15   #7
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Am si eu un prieten care are de luat de la ei un set de stopuri, un set de faruri cu angel eyes si o pereche de xenoane pt Bora platite integral de 3 luni. Astia nu sunt oameni seriosi .... Oricum cu atata lume pe capul lor sunt sigur ca nu scapa asa usor ...

PS: uitasem sa spun ca omul are factura si chitanta pe banii aia.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 14-08-06, 20:26   #8
DJ-23-SLK

Stage 3
 
DJ-23-SLK's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 143
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Gresala este si a voastra pt ca nu va interesatzi inainte de a cumpara produsele...de firma in cauza...voi hop iesi unu pe piatza cu pretzuri ceva mai mici si saritzi pe el,un lucru bun nu am ce zice dar e ceva obisnuit la noi in Romania si cred ca nu numai..pretz mic calitate proasta(servicii)te duci dai un 1 milion 2 in plus da stii ma nene ca e bine dupaia..Ce sa mai zic altzi tzapari


Hey`a micutzu te pupa fratele tau
__________________
MEMBRU FONDATOR EXTREME RACING CLUB!!!
e X t r e m e FOREVER!!!
DJ-23-SLK is offline  
Old 14-08-06, 21:29   #9
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by mad max
Am si eu un prieten care are de luat de la ei un set de stopuri, un set de faruri cu angel eyes si o pereche de xenoane pt Bora platite integral de 3 luni. Astia nu sunt oameni seriosi .... Oricum cu atata lume pe capul lor sunt sigur ca nu scapa asa usor ...

PS: uitasem sa spun ca omul are factura si chitanta pe banii aia.
am vb cu prietenul tau, daca intr-o saptamana nu auzim nimic de la ei (au fost avertizati de asta) ne ducem la politie...peste ei m-as duce si eu (nu cu scandal), dar sunt de negasit
elspa is offline  
Old 15-08-06, 00:01   #10
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Am si eu comanda data de arcuri H&R de mai bine de o luna si mi au zis ca in 2-3 saptamani maxim le am ... acum... sa vedem... sper sa nu se nasoleasca treaba
NILS_BUCURESTI is offline  
Old 15-08-06, 00:10   #11
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by DJ-23-SLK
Gresala este si a voastra pt ca nu va interesatzi inainte de a cumpara produsele...de firma in cauza...voi hop iesi unu pe piatza cu pretzuri ceva mai mici si saritzi pe el,un lucru bun nu am ce zice dar e ceva obisnuit la noi in Romania si cred ca nu numai..pretz mic calitate proasta(servicii)te duci dai un 1 milion 2 in plus da stii ma nene ca e bine dupaia..Ce sa mai zic altzi tzapari


Hey`a micutzu te pupa fratele tau

Dai un ban da stai in fata
GolfuletzS is offline  
Old 15-08-06, 01:33   #12
dsign

Stage 5
 
dsign's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 747
Member of:
[DACIA]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

inteleg ca unii sunt suparati rau, dar chiar asa... ar fi fost bine daca unii oameni de pe aci ar mai fi invatat cite ceva din codul bunelor maniere, dar vad ca tot comportament de haita au (sau, in fine, de cartier)

nu intotdeauna treaba se face cu haos ma baieti... mergeti frumusel si stati de vorba, cu miinile goale, nu cu bitele

uite asa se isca niste scandaluri, si dupa aia va intrebati ridicind din umeri: da' noi ce-am facut dom' judecator?


eu il stiu pe elspa de baiat bun, nu il cred in stare sa se ia dupa voi, cei "tari" , cu siguranta va rezolva pe cale amiabila
dsign is offline  
Old 15-08-06, 02:17   #13
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by dsign
inteleg ca unii sunt suparati rau, dar chiar asa... ar fi fost bine daca unii oameni de pe aci ar mai fi invatat cite ceva din codul bunelor maniere, dar vad ca tot comportament de haita au (sau, in fine, de cartier)

nu intotdeauna treaba se face cu haos ma baieti... mergeti frumusel si stati de vorba, cu miinile goale, nu cu bitele

uite asa se isca niste scandaluri, si dupa aia va intrebati ridicind din umeri: da' noi ce-am facut dom' judecator?


eu il stiu pe elspa de baiat bun, nu il cred in stare sa se ia dupa voi, cei "tari" , cu siguranta va rezolva pe cale amiabila
si dupa cum spune ,,prietenul,, nostru mergem sa vb civilizat si ei ne prostesc in fata..... iara(asta in cazul ca o sa dam de ei)..........si legal daca o iei cheltui o gramada de bani si daca ei au un avocat bun iar o sugi si se ajunge din nou la vb ,,SI ***UT SI CU BANI LUATI,,..........cine ma cunoste stie ca nu caut carcota aiurea dar astia sunt mari perversi si profitori.....
micutzu_mrc is offline  
Old 15-08-06, 02:46   #14
DJ-23-SLK

Stage 3
 
DJ-23-SLK's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 143
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

si cu vorba buna ce sa faci ???sa stai sa te minta in fatza sa itzi spuna ca sa vii peste o saptamana ca ajunge tot sa te duci si sa itzi spuna ca mai intarzie 2 3 zile...???mi sa intamplat si mie la o firma mar de tuning...nu dau nume...termenul era in 6 saptamani si au venit in 11 dar au venit si oamenii au ars`o frumos cu un discount cu o atentzie si am lasat`o asa mai pe romaneste au stiut cum sa compenseze ca au mintzit...dar la modu la care o ard astia e chiar de *** jur...alta faza care mi sa intamplat in bucuresti unde am dus masina la vopsit...au scris pe deviz ca in 7 zile pot sa ridic masina...asa am facut dar surpriza...masina nu era gata...abia peste o alta saptamana m-au sunat sa`mi zica ca masina e gata si casa vin sa o iau..binentzeles dupa o luna discutzie mai aprinsa cu ei s`au mai gandit oamenii si au facut o reducere de 25% si tot e bine...


Cum spune si GolfTunng: Dai un ban dar stai in fatza
DJ-23-SLK is offline  
Old 15-08-06, 09:01   #15
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: CINE mai are de recuperat bani sau produse de la Street Car Concept Bucureti ?

Quote:
Originally Posted by NILS_BUCURESTI
Am si eu comanda data de arcuri H&R de mai bine de o luna si mi au zis ca in 2-3 saptamani maxim le am ... acum... sa vedem... sper sa nu se nasoleasca treaba

) ) u n-ai inteles ca nu mai exisa SCC ???? sorry da ma bufneste rasu )))
AlecsM is offline  
Closed Thread
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -