![]() |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
KAY-ule, intre B 48 UYC si Logan ce ai alege?:lol::lol::lol::lol:
stiu! loganul!:lol::lol::lol::lol::lol: |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
looooooooooooool ....tu ce crezi ca ar alege ?
eu zic ca buycul ....:D |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Dar de ce initiatorul acestui topic nu a inclus si masini noi la pret de logan sau putin peste? Ca sunt si destule Fiat, Skoda, Opel, Renault care se vand bine la noi. Sa vad atunci ce ati fi ales intre Astra G si SH
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Eu prefer sa iau de la privati, reprezentante, dealeri nemti sau conoscuti, depinde de masina si de timp. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Stii si tu ca statisticile astea oricum nu au valoare.
Ce vroiam sa zic eu e ca turcii sunt mai buni la negociat si te mint in fata cand e nevoie, dar nu poti sa-i invinovatesti pentru starea masinilor. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Quote:
Am vazut azi cateva Duster prin trafic ,una chiar pe Dn1 cu nr de probe , la 100 km/h eram in spatele ei ,statea binisor pe curbele de la Saftica si arata chiar bine din mers .Abia astept sa se umple de ele pe strazi :D |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
|
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Eu nu inteleg de ce sustineti asa mult Loganul???!!! Ce aveti cu el? Cred ca nici unul din voi nu are Logan dar sustineti de parca ar fi ceva minune dumnezeiasca :shock:
Poti cumpara masina SH in stare buna daca ai rabdare sa cauti si ai habar de ce faci. Conceptia ca toate masinile SH sunt rupte sau BMW/AUDI/Mercedes sunt masini de Bo$$i e foarte proasta si gresita. Nu se poate generaliza. Terminati cu Loganul asta ca deja exagerati mai, e un cotet de masina cu dotari O (zero). Sunt foarte multe masini (SH si noi) la bani de logan care sunt cu mult peste el. Dupa unii din voi ar trebuii sa avem toti Logan asa cum in timpul comunismului unica masina era Dacia 1300. Ati ajuns sa divinizati LOganul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Incredibil,\:-P:shock: |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Sau de ce e Romania plina de e36 infipte in pomi de toti taranii care pun prima oara mana pe masina si zic ca daca scrie pe ea BMW e masina de curse? |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
N-au nevoie de Gps care da erori,e buna si o harta,unii nu merg doar pe autostrada,altii merg si pe la tara. Ei bine pentru genul ala de oameni e o masina buna,daca nu esti,e normal sa arunci cu rahat in el. Oferta dacia suna asa,cu primele de casare,adica 3 la numar aia inseamna ca poti sa-ti ei un cotet de Logan orice configuratie,adica la 7000 iti cumperi un lighean 1.6 16v abs+ebd,4 airbaguri,ac,radio+cdmp3,geamuri electrice,oglinzi electrice,proiectoare ceata,asta daca dai 3 rable,daca nu,dai 10.000 pe el.Cel mai aproape de ea ar fii Pro Cee'D,care incepe de la 8250 de euro,is 1000 de euro..avand in vedere cat de multi romani au 1000 de euro asa din flori..e cam clara situatia. Da normal una sh e mai dotata,buna,de aceea e Sh. De aceea un 5'ar mai batran v-a fii mai bun ca un Seria 3 nou. ;) Amphe acolo deja e prostia unora si aia care se cred prea soferi pentru ceilalti. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Am vazut reclama de la Sandero, cu AC este 5550 euro cu TVA. Poate e cu prima de casare inclusa, dar cumperi 3 tichete cu cate 1500ron fiecare si gata.
La pretul asta chiar nu poti sa arunci cu noroi in ea. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Quote:
Cei care nu-si ingrijesc masina si dau cu ea in toti copacii nu prea ma intereseaza pe mine , majoritatea au Golf 3 si E36 316 care fac 1500 E max. Asta e , lumea e asa cum e . Si eu cunosc multi care se cred adevarati piloti la volanul unui BMW chiar daca are 20 ani si 100 cai. Quote:
E o chestie de gusturi cred eu. |
Re: Autohtona Noua vs SH Strain
Daca primul posesor al 520i-ului tau avea aceeasi gandire de bo$$ tu erai mandru posesor de bicicleta acum. De ce ? Pai in loc sa isi cumpere un 520i traoca, cam lesinat de felul lui, mai bine isi lua un 735i mult mai bine dotat si cu motor pe masura dar la mana a doua. In felul asta tu erai membru pe 4bikers.ro fiindca 520i-ul asta nu mai exista. Intelegi ? Nu toti vor cazane SH, unii vor masini noi si le achizitioneaza dupa buget.
Ideea e urmatoarea - sunt multe loganuri de 8-10000 euro, caz in care isi luau si un E39 ca al tau si un E46 putin mai nou, ambele cazaturi SH dar au preferat un Lighean nou. In shimb, tu cu 3-4000 cat ai dat pe E39-le tau nu iti luai decat motorul si cutia de Logan asa ca priveste-o ca pe o masina de lux :lol::lol::lol:. PS - aici e vorba de SH (second hand = mana a doua) deci ar trebui evitate discutiile despre toate cazanele EH (eight hand) si asa mai departe :lol:. |
| All times are GMT +2. The time now is 00:58. |
- Copyright 2026 4Tuning