Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Muscle Car vs. Japoneze (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/17485-muscle-car-vs-japoneze.html)

f1anatic 19-05-06 21:48

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Ce inseamna sa fii "roman"... Tu ai presupus ca e stock. Iar daca te uitai...ai fi vazut clipuri cu masina pe dyno. Nici nu trebuia sa le deschizi...simplul "link" cu descrierile existente era suficient. Vezi cu mictziunea impotriva vintului.

DAFTEK 19-05-06 21:57

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
f1anatic Considerind ca esti linga mine totusi speram ca sti ceva dar poate sau poate esti now prin zona, pe linga faptul ca sint si eu in posesie la un 2006 2.5L XT desfacuta toata, up,down,mid si catback, si cateva upgrades in plus, video ala e ponitless cu tot cu dyno pentru ca nu sti cu ce alerga, ce camaro era ala, pe linga asta dupa cit am vazut eu in el habar navea sa conduca in video, a plecat de pe linie cu cateva secunde, come on, bring the good shit if your gona prove something otherwise just drop it..... Apropo vintul meu duce spre tine....

f1anatic 19-05-06 22:07

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Intrebarea este itzi place Stage 2 Forester XT ? Nu as fi crezut ca esti si adeptul conceptului de "sleeper".

Posibil sa cadem de acord cu Camaro.

Vs. Mustang Cobra SVT ... din mers...ar trebui sa te surprinda totusi. Un V6 ar fi fost "raped"...pe cind astalalt a pierdut rezonabil. Si totsui...pe uscat, plecind din mers...nu ar trebui sa fie avantajul unui RWD ...impotriva unui "family sedan, awd"...?

Si apoi...daca zici sa nu mai compari mere cu lamii...este si un video vs. Stage 2 STi ? Conform asta
http://cobbtuning.com/sti/images/ap-sti-stage2.gif
eu zic ca si Legacy GT se descurca onorabil. I-a stat in fatza pina pe la 70 mph (STi-ul are nevoie de 3 schimabri de viteza pina la 60 fatza de Legacy - de asta sintem mai iutzi...dupa care treapta lor a 3-a se potriveste mai bine la accelerare decit a noastra...a 3-a si incepem sa pierdem pina la vitee peste 120-130 mph cind aerodinamica superioara a Legacy isi spune iar cuvintul)

DAFTEK 19-05-06 22:08

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Quote:

Originally Posted by f1anatic
Ce inseamna sa fii "roman"....

First off, you don't know me, second my ass has been in the US since 1978 if that still makes me a Romanian then hey, i must be, and to be honest I'm quite proud of it, i never forgot where i came from, dar dupa cum critici ca de doamne ce inseamna sa fi "ROMAN" ma intreb tu ce esti?

f1anatic 19-05-06 22:28

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Quote:

Originally Posted by DAFTEK
First off, you don't know me, second my ass has been in the US since 1978 if that still makes me a Romanian then hey, i must be, and to be honest I'm quite proud of it, i never forgot where i came from, dar dupa cum critici ca de doamne ce inseamna sa fi "ROMAN" ma intreb tu ce esti?

Chill out. I don"t care how long you"ve been in the States. No...neither one of us is Romanian like them. By birth...yeah...you cannot be anything else...by personal choice and according to INS, I am an American citizen.

Second - most importantly - my mistake. That post was addressed to "Race"! time and again...he reads and understands whatever he wants or serves his purpose. I will address this issue right away to avoid further arguments.

f1anatic 19-05-06 22:29

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Quote:

Originally Posted by f1anatic
Ce inseamna sa fii "roman"... Tu ai presupus ca e stock. Iar daca te uitai...ai fi vazut clipuri cu masina pe dyno. Nici nu trebuia sa le deschizi...simplul "link" cu descrierile existente era suficient. Vezi cu mictziunea impotriva vintului.

Mesajul # 49 este adresat lui "Race".

Din pacate nu pot edita mesajele scrise deja.

DAFTEK 19-05-06 22:29

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Dude too be honest, I'm too sick of comparing this to that, Dupa avatar vad ca probabil esti in posesie de un Legacy GT si esti putin bios dar daca vrei sa ne intilnim ati aduc eu un camaro sa te lumineze putin cum ma luminat pe mine..... This topic is closed for me, bafta....

FYI: Nu e Forester, e 2006 Subaru Outback XT 2.5L Turbo si o conduce nevastamea... :arrow:

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1146678419

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...5&d=1146678419




.

DAFTEK 19-05-06 22:34

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Asta e una din defectele la forum, nici eu nu sufar faptul ca nu poti edita ceva dupa ce ai dat post... Anyway, i got it :p Still wana see that SS? ;)

DAFTEK 19-05-06 22:43

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
A Chevrolet Camaro beats a modified Subaru Impreza 2.5 on the street. click here...

Tot e offtopic ca nu exista topic :twisted: Putem sa o tinem asa veci si veci cu video colo video colo, poate avem ocazia sa ne cunoastem si sa te invit la niste adunari pe la tracks prin tot midwestul pe weekends...

f1anatic 19-05-06 22:43

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Quote:

Originally Posted by DAFTEK
vrei sa ne intilnim ati aduc eu un camaro sa te lumineze putin cum ma luminat pe mine..... This topic is closed for me, bafta....

.


Nu man...nu are ce sa ma lumineze. Nu mi-am luat masina ca sa concurez cu ea sau sa alerg dupa Camaro. Sint constient de limitarile pe care le are. Mi-am luat-o ca sa ma duca la servici, sa ma aduca inapoi in sigurantza, sa pot merge cu prietena in excursie, ...sa fac fatza la cele 2 saptamini consecutive de ploi de pe aici, la snow-storm-urile due to "lake effect"...etc. Nu ma pasioneaza masinile americane...dar sint exceptzii. Nu ma pasioneaza masinile sport...si cu mina pe inima itzi spun ca in afara de Corvette, Ford GT si CTS-V, nu as pastra nimic chiar daca mi-ar fi oferit GRATIS. Nici macar SRT-8 ! Nu imi plac.

Declar deschis si pe proprie raspundere ca imi plac masinile japoneze, ca gasesc germanele prea scumpe si ca BMW-ul vine dupa AUDI si Mertz in ordinea preferintzelor. Iar inaintea astora sint japonezele. Gusturile nu se discuta, nu ? Nu imi pasa daca oricine altcineva se "caca" pe gusturil mele. Nici eu nu mi-am lasat masina stock...dar nici nu o doresc sa fie cea mai "Legacy GT" din parcare. Nu am timpul, interesul...si consider banii investitzi mai bine in altceva decit sa ma apuc de "heavy tuning". Sint in categoria de virsta si cu o ocupatzie care nu imi permite sa ma deplasez intr-un "race-me" "riced-out" car.

In rest...itzi doresc un week-end placut.

DAFTEK 19-05-06 22:47

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Mersi la fel.

Race 19-05-06 22:57

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
1 Attachment(s)
Quote:

Tu ai presupus ca e stock. Iar daca te uitai...ai fi vazut clipuri cu masina pe dyno
Ai pus un link cu 7000 de filmulete,fii multumit ca am avut bunavointa sa le caut pe alea de care ai zis.Cand pui un link,pune-l la obiect.
Bun,nu sunt stock...deci ce ai dovedit ? Ca se poate ca o masina care stock e mai lenta ca alta sa devina mai rapida dupa modificari ?! O Doamne,ce surpriza,nu ma asteptam la asta :rolleyes2

Quote:

din respect pentru alti membri care au in posesie Rotative nu le-am facut stupide si stiu ca ma contrazic putin
Nu-i nimic,le mai fac eu stupide inca o data si gata :lol:
Ca tot suntem la subiect,o idee de tuning pentru RX-7 :lol: :
LS1 cu ceva modificari+T56,429 RWHP (adica la roti,pentru cei neatenti),crestere de masa fata de stock de 12 kg

f1anatic 19-05-06 23:01

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
Quote:

Originally Posted by DAFTEK
, poate avem ocazia sa ne cunoastem si sa te invit la niste adunari pe la tracks prin tot midwestul pe weekends...

Mi-ar face placere. Pina acum am intilnit 2 altzi romani cunoscutzi pe forum-uri romanesti de masini...Hai sa spun asa...pe colegul FISHBONE l-am intilnit aseara.

DAFTEK 19-05-06 23:05

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
hahahaha, tare poza Race, cand ne vedem sa stam la un pahar de lapte? :D Asta e ce-a mai mare jignire la o rotativa, sa pui un v6 sau v8 pe o rotativa, am mai vazut pe cativa anu trecut in Indianapolis Rotary Revolution, daca caut bine am si poze :) Nimeni nu iau vrut pe aia acolo ca de doamne a ca si cand ai facut ceva rau.

DAFTEK 19-05-06 23:11

Re: Muscle Car vs. Japoneze
 
FISHBONE? no shit? marfa :peace: Mai sintem cativa oricum de peste balta pe forum cred. Poate pe curind cand trec pe la prieteni prin Chi-Town ne adunam la un lunch ceva pe weekends.


All times are GMT +2. The time now is 19:57.

- Copyright 2024 4Tuning