![]() |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
Emil a avut meritul de a aduce mereu BMW-uri E30 in atentie si al promova in linia intai asa cum face si acum. Nu stiu care ar fi fost rezultatul unei curse reale pe 400m fara nos cu honda ctr insa si asta e o masina f competitiva. Azi cu nos a facut furori din mers reusind sa invinga un BMW M3 e46 cu tobe Supersprint. |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
oricum, cu mare placere... sper sa nu stau nici eu degeaba pana atunci! ;) |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
[QUOTE=SEBASTIAN]Oricine cunoaste avantajul unui 4x4 pe 400m, iar un BMW chiar daca e vechi atat timp cat mai e in mintile lui mai are de spus ceva.
Emil a avut meritul de a aduce mereu BMW-uri E30 in atentie si al promova in linia intai asa cum face si acum. Nu stiu care ar fi fost rezultatul unei curse reale pe 400m fara nos cu honda ctr insa si asta e o masina f competitiva. Un BMW E30 cu motor 2.5 12 valve care sa fie batut doar de masini care sar usor de 200 de cai si care are doar o evacuare sport si un chiptuning bun este ceva deosebit dupa parerea mea si la ora actuala cred ca este cel mai bun urs de acest fel. Cum si tu erai foarte mandru de Cielo care batea masini f periculoase la fel si noi suntem mandri ca o masina de 3000 de euro isi masoara cu succes fortele impotriva unor masini noi , mult mai scumpe si cu mult mai multi cai veniti din fabrica:) |
Re: Honda Civic Type R
pana la urma a mea nu are nimic in plus fatsa d fabrica, si in afara de start care totusi se datoreaza tractiunii integrale, ursul din mers pierde ca o masina de 170 de cp cu chip...
oricum, revin si spun ca intr-adevar, aveti cu ce sa va mandriti fiindk ursul ala kiar trage, da' trebuie sa luati in calcul ca pe orice suprafata la 4x4 e greu sa gresesti plecarea, mai ales daca stii totusi sa conduci cat de cat, pe cand competitorii vostrii (si nu fac aluzie la CTR aici) trebuie sa faca o plecare perfecta pentru a castiga... ;) astept cu mult interes un rematch ;) |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
kiar penala faza :lemon: |
Re: Honda Civic Type R
1 Attachment(s)
uite fisa de dyno facuta ieri la MasterTuner, la initiativa lui Andrei Tentean, care intr-adevar are catback Supersprint pe masina si Unichip, si a vrut sa vada o diferentsa! ;) macar eu vin si cu argumente, nu doar cu "gura lumii". Si imi pare rau ca arata in halul asta, da' e facuta cu telefonul fiindk m-a tradat pana si scanneru :mad:
cat despre urs, dupa un chip asa agresiv, ar trebui sa scoata si el macar cat scoate douamii-ul meu care totusi are cam juma' de litru in minus si vreo 2 pistoane in minus ;) |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
apropo...si cand te-ai trezit era dimineata nu? sau aveai un cucui in cap? :lol: :lol: :lol: |
Re: Honda Civic Type R
ia hai gata.
|
Re: Honda Civic Type R
[QUOTE=Achim]uite fisa de dyno facuta ieri la MasterTuner, la initiativa lui Andrei Tentean, care intr-adevar are catback Supersprint pe masina si Unichip, si a vrut sa vada o diferentsa! ;) macar eu vin si cu argumente, nu doar cu "gura lumii". Si imi pare rau ca arata in halul asta, da' e facuta cu telefonul fiindk m-a tradat pana si scanneru :mad:
cat despre urs, dupa un chip asa agresiv, ar trebui sa scoata si el macar cat scoate douamii-ul meu care totusi are cam juma' de litru in minus si vreo 2 pistoane in minus ;) Pentru o masina care are 1400 kg chiar este senzatie iar softul este o reusita reala, cu mult peste ceea ce i-au pus unii si altii care vorbesc ca tine;) Acum ca este greu de suportat ideea sa vezi din spate o masina cu mult mai ieftina este alta problema:) Acum , ca stam si ne gandim, masina aia sta in fatza ta pana pe capat de a3-a si masina ta cica ar prinde suta in 6.6 secunde, 325ix este declarat ca o prinde in 9.2 secunde, i-a mai fa tu niste calcule si vezi, e destul de agresiv chipul?:))) |
Re: Honda Civic Type R
[QUOTE=Rabanne]
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
Quote:
Achim, uite ce cred cred eu despre UNICHIP instalat de noi, tuneri romani. Eu cred ca e pe departe mai bun decat o sa poata fi orice chip facut la mii de km distanta de MASINA TA. Uita-te la primele masuratori de pe pagina. Iti propun sa-ti instalez UNICHIP acum si apoi sa-ti instalezi chipul la vara, evident dand jos UNICHIPUL inainte. Si daca masina ta va fi mai puternica decat o voi face eu iti voi da banii inapoi pe UNICHIP si pe HONDATA. Ce zici? |
Re: Honda Civic Type R
Quote:
|
Re: Honda Civic Type R
Cu soft sau fara un unichip bun si bine reglat ajuta.
Macar ajustaje fine in f de benzina si tot faci ceva daca prin absurd ai avea un soft 100% perfect. |
| All times are GMT +2. The time now is 05:22. |
- Copyright 2026 4Tuning