![]() |
no fuckin` comment.... o sa ne vedem vineri in H mai bogdane ca iti povestim tot ce vrei.... daca e mai poti sa ma iei si pe mine din victoriei? plz :P , bai pacat ca romanii astia sunt nijte idioti... pacat pacat pacat...
|
Quote:
|
:) era vb de bogdanCMS... :P tie ce sa iti mai povestesc ... ai vazut totul... , mai mie asa / total , mi-a placut pe bune.. cu toate ca bani au fost ptr noi ca ploiile in desert.... dar a fost super frumos pe bune... mi-a placut pana la urma..
|
No problemo,padre SantoS. :lol: Da' vineri vin cu Tic(al)o(sul),ca mi-am bagat masina la \"retushat\",nimic serios. :)
Florica,tot respectul pt tine,esti de treaba,nu ca m****ul ala de SB(prietenii stiu care),dar despre public,n-ai ce sa le faci decat sa-i bagi in spatele gardurilor ca pe animale,altfel nu rezolvi nimic.La etapele de anul trecut din Buc ati avut niste gardulete si parca n-a fost chiar asa,dar tot se ingesuiau la start.Insa nu trebuie sa-i iei la p**a pe toti cei care n-au masini,poate o sa aiba in curand si or sa vrea si ei sa vina la asemenea manifestari.Publicu' alterat cu tzaranoi e una,impatimitii care n-au masini si vor si ei sa se poata \"da\" intr-o zi sunt alta categ.Niste masuri de siguranta in plus la curse n-ar strica,nu cred ca ar fi mare lucru sa aranjezi o mana de garduletze p-acolo.RespeKt! |
:) de abia astept sa merg cu ticalosul :P , dar sper sa stati si voi si la \"tha` next episode\"... :) o sa fie frumos... sper in pm... ca e cam nasoala treaba ...
|
florica sa stii ca .... majoritatea ,cam 90% din astia de pe forum si cunoscuti... stateam in pwla mea sus pe o chestie de beton ... nu ne bagam pe strada... , intreaba-l pe TYE :P cat de \"fericit\" eram eu... cand ii vedeam pe muistii aia cum stau ca muile in strada... , oricum sa stii ca oameni au dat bani... cazare+benzina+mancare etc. ca sa vada nijte curse... nu puteati sa puneti gard peste tot?
|
m****i ma romanii astia ma, le zici sa faca ceva si de ai dracu nu fac ma sa mor eu ... p**a mea ... data viitoare sa pui bata pe ei ...
TYE misto masinuta ta :), am reusit sa ii fak vreo 4-5 poze :)) |
Quote:
cat despre FloricaNSL...dk nu mai poate...se da de-o parte!!..poate vrea sa iasa la pensie!! P.S:.. :wave: mane cand ma dai si pe mine o tura cu masinutza ta :?: :peace: |
Frate, crezi ca nu-mi convenea sa vin cu masina mea ???
Dar abia maine iau actele de la Udriste... Dap, am fost cu Sierra V12 la mare... Si mi-a ajuns !!!! Tot mai bine cu 4 copii la masa... :twisted: :twisted: :twisted: |
Quote:
Pornirea cronometrului este data manual printr-un buton legat la o statie radio. La finish sunt nishte celule care opresc cronometrul. Inca nu stim daca de aceasta data timpii vor fi facuti publici, dar daca se va intampla acest lucru cu siguranta il veti gasi aici |
Quote:
am incercat sa tin legatura cu toti, prin Zoliat, caci mie mi-a cazut telefonul din geaca pe motor, cand veneam spre mare, si am stat fara pana azi... asa ca am alergat cu motorul sambata seara costinesti- constanta port- neptun- costinesti impreuna cu zoliat sa ne strangem toti, si cu un rucsac de tricouri.... nu s-a putut... nu a fost nasol, ca era noapte, si liber intre statiuni, si ne-am dat grav de tot.... nu am avut cu cine, ca dupa 240 nu mai vroia nimeni sa se joace cu noi.... asa ca ne-am dat singuri, pana in constanta, neptun, si inapoi in costinesti, si am fost intre noi intr-un club mistocutz... noi am fost toata firma din bucuresti, 12 persoane dar, e bine ca s-a intamplat asa, caci din povestea asta, mi-au venit idei, adica daca a iesit prost, am vazut de ce si m-am gandit cum sa facem sa nu mai iasa la fel.... o sa deschid un forum nou, in care asta o sa fie subiectul, cum sa ne organizam NOI ca sa fie mai bine in alte cazuri de acum cu transportul, cazarea, intalnirile, si organizarea in locatie... pai daca noi am fi ocupat o bucata de banda si eram uniti, nu ne mai incurcau altii, si nici noi unii pe altii, nu? macar sa facem ce depinde de noi ca sa iasa ca lumea, nu? |
Dragii mei, cred ca sunt in masura sa lamuresc niste lucruri urate care s-au scris prin forumul asta, prin pozitia pe care am avut-o permanent relativ la evenimente.
1. Intr-adevar, problema acestui ultim concurs a fost organizarea (care spre mirarea domniilor voastre, nu a fost facuta cum credeti dvs de NSL si Legal Racing, ci de primaria Mangalia si alte cateva \"institutii\". Cert este ca NSL-ul nu a avut mana libera sa faca ce si cum trebuia sa faca, asa ca merita iertarea noastra, a tuturor. Jos palaria fata de Sebi si Florica, oameni care au facut TOTDEAUNA tot ce au putut pt cursele astea. Personal am stat de vorba cu ei la intreruperea curselor si i-am vazut total dezamagiti si suparati, pot zice ca din cauza neputintei lor de a face mai mult. Asa ca eu zic sa nu ne descarcam pe ei, nu ei au fost problema. 2. A doua problema si nu mai putin importanta a fost multimea de berbeci care au stat pe marginea pistei si pe ea. Din cauza lor a fost oprita cursa si asta o stim toti, INSA: Oamenii astia nu au avut incotro, de altundeva nu puteau vedea mai mult din cursa, nu vedeau decat 10 metri langa ei si atat, nu si cine pleaca si cine castiga. Sonorizarea nu a facut fata pt a anunta castigatorii, tribune la inaltime nu au fost si nici vreo constructie, asa ca... s-au descurcat si ei cum au putut ca sa vada si ei cursa pt care unii dintre ei au facut sute de kilometrii prin tara. Deci: chiar daca ei au fost problema principala, nu au avut cum sa faca altfel sa vada cursa. 3. Mesaj special ptr. MC MATE, GSI si dragutul de Zoliat: Eu am facut parte permanent din grupul cu care a venit marea parte din NSL (inclusiv Micutu si Florica); Am venit cu ei la mare si am mers impreuna cu ei peste tot, deci automat si pe unde au fost in seara si noaptea de sambata, inaintea cursei de dimineata. Deci: Pe la 21 - 21:30 ne-am urcat in masini in Capul Aurora unde eram cazati si am iesit la DN, unde s-a strans marea gasca, cu gand sa plecam la Constanta, sa ne intalnim cu cei de la X-Team. La un moment dat au venit doi baieti de la Xteam si ne-au propus sa mergem in port, apoi au spus ca nu e bine in port nu stiu in ce zona ca Politia CT a promis ca ne haituieste daca intram acolo, ca ar mai fi o alta zona, dar daca ne vede lumea asa multe masini iar vine Politia sa ne hartuiasca, si pana la urma plecarea a ramas in pom, ca nici baietii de la X-Team nu mai stiau ce sa mai zica. In ideea asta, noi am hotarat sa nu mai consumam benzina 120 km pana in Constanta si inapoi doar ca sa fim goniti de pe acolo si sa avem de unde sa venim. Apoi acei doi baieti au propus sa mergem in Costinesti, ca si acolo erau masini de la X-Team. Asa ca am plecat in Costinesti imediat, intrarea a fost triumfala, au inceput burn-out-uri, liniute, se strangea lumea ca la urs, si dupa 10 minute a venit Politia si ne-a amenintat cu Mascatii, si ne-a trimis la plimbare. A trebuit sa plecam, chiar daca nu ne-a convenit. A urmat o goana prin Costinesti, apoi ne-am intors inapoi la intrarea in Saturn, pe DN, unde iarasi, in 5 minute, a venit Politia si ne-a gonit. Asa ca ne-am vazut obligati sa ne retragem pana la urma la hoteluri, lucru care s-a si intamplat. Si asta a fost tot cu acea seara... NU vreau sa arat cu degetul, insa Politia a fost de cacao, iar X-team-ul cam nehotarat, neunit sau dezinformat, fara suparare... :cry: Pt cei care au vrut sa se inscrie si nu au mai reusit: daca va incalzeste cu ceva, nici eu nu am reusit sa ma mai inscriu, si multi altii pe care-i stiam dinainte ca vor si cu care venisem. Asta este. :( Concluzia este ca : Spatiul de concurs (pista) trebuie sa fie mult mai lata si mai lunga si asigurata cu imprejmuire metalica, Oamenii trebuie sa aiba posibilitatea sa vada intregul parcurs din punctul in care il privesc, asta insemnand de-a lungul pistei niste constructii de orice fel dar mai inalte, si atunci nu se vor mai comporta ca niste berbeci (nu putem decat sa speram) si bineinteles Militia sa ne ajute cu adevarat, nu ca acum, unde de-abia au asteptat sa apara ceva in neregula sa ne bage pumnul in gura. Aaaa, de remarcat prezenta insignifianta a www.4tuningului la cursa... Asta e, fratilor, Romania cu posibilitatile si cu oamenii ei cu tot. Sper ca aceste randuri, desi cam lungi, sa lamureasca anumite aspecte ale \"pseudocursei de la Saturn\". Respectele mele in continuare lui Florica si lui Sebi, fara de care nici macar atat nu ar mai fi posibil, si o incurajare lui Florica, pentru ca il simt ca e pe cale sa renunte la tot. Comentarii? Intrebari? Va astept pe forum. Va urez nechezaturi de Cai Putere... :wink: |
CONTINUARE
Aaaa, de remarcat prezenta insignifianta a www.4tuningului la cursa... Asta e, fratilor, Romania cu posibilitatile si cu oamenii ei cu tot. Sper ca aceste randuri, desi cam lungi, sa lamureasca anumite aspecte ale \"pseudocursei de la Saturn\". Respectele mele in continuare lui Florica si lui Sebi, fara de care nici macar atat nu ar mai fi posibil, si o incurajare lui Florica, pentru ca il simt ca e pe cale sa renunte la tot. Comentarii? Intrebari? Va astept pe forum. Va urez nechezaturi de Cai Putere... :wink: |
RESPECT BAIETILOR CE IUBESC MASINILE
SALUTARE :arrow: MA SIMT DATOR SA SPUN CATEVA CUVINTE DESPRE CELE PETRECUTE LA TIMISOARA SI LA SATURN DECI: 1- IN AMBELE CAZURII PUBLICUL A LASAT DE DORIT (NICI LA CURSA DE STRADA NU SE PETRECEA ASA CEVA CEI CARE VENEAU IN STRADA STIAU FOARTE BINE CARE SUNT RISCURILE ) 2-PROBLEMELE DE ORGANIZARE (ACTE SI PANA LA JANDARMII DEPIND DE LEGAL RACING )NU DEPIND DE NOI PT CA TREBURILE STAU ASA CUM STAU 3-PT CEI CARE NU AU REUSIT SA SE MA-I INSCRIE (BAV MIC ,CRY, ETC.)IMI PARE NESPUS DE RAU PT CA STIU EI DE CE 4-IMI CER MII DE SCUZE CELOR CARE SAU DUS IN PORT IN TOMIS(MC TATE CRED CA ASA TE LOGHEZI )DAR NU A FOST VINA MEA PT CA EU AM STARNS MASINILE LA IESIRE DIN NEPTUN DAR A VENIT O MASINA DE LA X-TEAM SI A SPUS CA NU MA-I SUNT IN PORT SI DEACEA NU A MA-I VENIT 5-FLORICA LA CE A SPUS NU A VRUT SA FIE INTERPRETAT ASA CRED CA O SA SE LOGHEZE SI O SA VA EXPLICE 6-EU UN LUCRU VA PROMIT CA O SA FAC TOT CE POT SA AJUT LA DEZVOLTARE NOASTRA A CELOR CARE CRED IN NO SPEED LIMIT SI CARE SA NASCUT DIN PASIUNEA UNOR TINERII CARE SUNT PASIONATI DE MASINII SI AU DUS GREUL IN STRADA CU AMENZI ,DOSARE PENALE SI HARTUITI LA ORICE COLT DE STRADA(CU RESPECT MICUTZU PT TOTI BAIETI DIN TOATA TARA SI NU NUMAI<VITEZA UCIDE DAR ASI ARE SI IA ROSTUL EI AVETI GRIJA> :D
|
sa lamurim o data povestea asta cu intalnirea...
intai, dupa cum am zis, eu am pierdut telefonul in drum spre mare, si aveam notate numerele la mai toti de pe aici, care si le-au dat, sau mi le-au dat.... asa ca acolo nu am avut cum sa contactez lumea... dar am facut ce am putut... dar aveam si noi numerele date, si am spus ca puteti sa dati doar beep si va sunam.... am presupus ca daca tin leg prin zoliat, tye, micutu cu voi, o sa venim si noi unde va intalniti.... am tinut legatura... si !!!... ba nu v-ati intalnit nicaieri, ba chiar in costinesti, foarte frumos, eu cu zoliat am alergat si in constanta, si in port, si la neptun, si in costinesti.... si credeti-ma ca AM ALERGAT, adica intre 160 si 260, mai putin cateva curbe :twisted: ... dar va promit ca nu o sa se mai intample, si de acum, peste tot, o sa ne intalnim.... |
| All times are GMT +2. The time now is 19:11. |
- Copyright 2026 4Tuning