Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 320i '94 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/90492-e36-320i-94-a.html)

Bmwaldo 04-02-09 18:09

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2037209)
600 E / bc
înc nu le-am luat

600e / bucata de janta ? cred ca cineva vrea sa iti traga teapa ....

ocaruntu 04-02-09 21:14

Re: E36 - 320i '94
 
sunt jante forjate, NU turnate
sunt facute din 2 bucati ...

D N Y_e36 04-02-09 21:20

Re: E36 - 320i '94
 
pret exagerat de mult...

PDV_1989 04-02-09 21:24

Re: E36 - 320i '94
 
1 Attachment(s)
Foarte exagerat 600 Euro bucata , eu am vandut modelu asta de jante cu tot cu gume cu 1 000 euro toate 4 !

Bmwaldo 04-02-09 21:35

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2038198)
sunt jante forjate, NU turnate
sunt facute din 2 bucati ...

si eu am jante forjate :) si nu am dat 2000 si ceva pe ele :))



de 2000 E iti iei BBS RS si alte jante SMECHERE .... O.Z Mito, Keskin Kt-1, Work, AC SCHNITZER, Hartge, Cromodora .... O.Z FUTURA ....


mai gandeste-te .... ca alea sunt tepareli .


Am avut la vanzare jante forjate si nu le-a vrut nimeni :)

D N Y_e36 04-02-09 21:40

Re: E36 - 320i '94
 
frumos modelu ala de jante pdv-ule...am vrut sa i-au eu 5-arul ala dar mi-ai luat-o inainte...:D

PDV_1989 04-02-09 21:49

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by D N Y_e36 (Post 2038290)
frumos modelu ala de jante pdv-ule...am vrut sa i-au eu 5-arul ala dar mi-ai luat-o inainte...:D

Il vand , dar este avariat si are jante de tabla acum :D

D N Y_e36 04-02-09 22:07

Re: E36 - 320i '94
 
mi-am luat pisica...

ocaruntu 05-02-09 06:02

Re: E36 - 320i '94
 
intre timp m'am hotarat si raman cu ale mele ...
cu banii astia imi schimb si motoru' si'mi pun si turbo :)

PDV_1989 05-02-09 08:28

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2039034)
intre timp m'am hotarat si raman cu ale mele ...
cu banii astia imi schimb si motoru' si'mi pun si turbo :)

Ai facut o alegere foarte buna sa ii schimbi motoru cu ceva turbat ! Bafta si asteptam evolutia Turbatei :D

ocaruntu 05-02-09 17:06

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 2038241)
Foarte exagerat 600 Euro bucata , eu am vandut modelu asta de jante cu tot cu gume cu 1 000 euro toate 4 !

dupa modelul asta de jante eram inebunit acu ceva vreme ...

Bmwaldo 05-02-09 17:12

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2039034)
intre timp m'am hotarat si raman cu ale mele ...
cu banii astia imi schimb si motoru' si'mi pun si turbo :)

cu 2400 e nu o sa iti pui in viata ta turbo care sa fie fiabil si sa functioneze in parametrii normali .


dar asta e alegerea ta ... :)

ocaruntu 05-02-09 17:19

Re: E36 - 320i '94
 
un 2,5 turbo iese bine ... nu o sa fie fiabil, eventual o sa bubuie la presiune prea mare ... dar la o presiune "normala" nu vor fi probleme ...

Bmwaldo 05-02-09 17:22

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2040728)
un 2,5 turbo iese bine ... nu o sa fie fiabil, eventual o sa bubuie la presiune prea mare ... dar la o presiune "normala" nu vor fi probleme ...

si cam la ce kit de turbo te-ai gandit ? pe componente ...

ocaruntu 05-02-09 17:23

Re: E36 - 320i '94
 
deja imi ceri prea multe informatii ... inca adun informatii, deci nu pot sa zic ca sunt cunoscator ...

DJSeba 05-02-09 17:23

Re: E36 - 320i '94
 
asa la banii aia mai bine ii cumperi jantele de M a lu bmwaldo ca alea sunt super scumpe pot sa fie ele si poleite cu aur....daca dispui de banii aia mai bine iti iei un set de HRE la 1000 de dolari bucata ;)

Bmwaldo 05-02-09 17:33

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by DJSeba (Post 2040741)
asa la banii aia mai bine ii cumperi jantele de M a lu bmwaldo ca alea sunt super scumpe pot sa fie ele si poleite cu aur....daca dispui de banii aia mai bine iti iei un set de HRE la 1000 de dolari bucata ;)

nu ma, dar la 1000 si ceva de euro iti iei bbs rs de moare lumea sau cine stie ce alte jante cu buza si polisate .

Jantele mele nu mai sunt de vanzare :P .


Sunt pesimist in privinta unui kit turbo si a unui motor de 2.5 24v incadrate toate in sa zicem 3000 E.

Gabi_323i 05-02-09 17:37

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by Bmwaldo (Post 2038274)
si eu am jante forjate :) si nu am dat 2000 si ceva pe ele :))



de 2000 E iti iei BBS RS si alte jante SMECHERE .... O.Z Mito, Keskin Kt-1, Work, AC SCHNITZER, Hartge, Cromodora .... O.Z FUTURA ....


mai gandeste-te .... ca alea sunt tepareli .


Am avut la vanzare jante forjate si nu le-a vrut nimeni :)

nu inteleg cum poti sa pui mizeriile alea de keskin pe langa restul producatorilor. a, ai avut tu pe masina, de aia.

DJSeba 05-02-09 17:37

Re: E36 - 320i '94
 
poate motoru da ...dar un turbo frumos sa mearga in parametrii buni motoru in banii aia sigur nu gasesti.........dar un 2.5 24 valve gasesti creca in mintzile lui asa ca pana la urma oricum e decizia ta...noi doar sfatuim si incercam sa facem ceva bun...imi cer scuze daca te-am deranjat in vreun fel sau daca am vb prostii pe threadu tau....aldo imi pare rau ca numai ai jantele ca erau criminale asa are si ex WBG mai nou COp

Bmwaldo 05-02-09 17:40

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by Gabi_323i (Post 2040774)
nu inteleg cum poti sa pui mizeriile alea de keskin pe langa restul producatorilor. a, ai avut tu pe masina, de aia.

tot asa ingamfat ai ramas ...

erau simple exemple ...

Gabi_323i 05-02-09 17:45

Re: E36 - 320i '94
 
pur si simplu nu aveau ce cauta jantele alea in lista ta. poate unele modele de la ei sunt putin atragatoare dar la 200e bucata noi sa nu va faceti vreo iluzie :)

DJSeba 05-02-09 17:47

Re: E36 - 320i '94
 
frate in legatura cu chestiile astea...tot raman la parerea ca bbs rs cad perfect pe orice bmw ai au fost destule de vanzare pe la noi si au fost si unele ieftine ce puteau fi reconditzionate dar fiecare cu gusturile lui

Gabi_323i 05-02-09 17:50

Re: E36 - 320i '94
 
BBS RS 5x120 mai greut :)

ocaruntu 05-02-09 17:51

Re: E36 - 320i '94
 
pai daca toti stiti ... scrieti care e componenta kitului turbo ...

le: si nu'mi plac bbs rs

Gabi_323i 05-02-09 18:15

Re: E36 - 320i '94
 
Galerie evacuare
Turbina
Wastegate (sau nu daca este intern, adica montat pe turbina)
Intercooler + tevi, coliere si racorduri siliconice
Blow off valve
Injectoare
Tur- retur ungere turbina
Electronica modificata (chip) pt asta poti vb cu Rabanne.

D N Y_e36 05-02-09 21:26

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2039034)
intre timp m'am hotarat si raman cu ale mele ...
cu banii astia imi schimb si motoru' si'mi pun si turbo :)

mai bine asa

ocaruntu 05-02-09 21:57

Re: E36 - 320i '94
 
nu'mi trebuie decat timp ... ceva banuti si mai multa daruire :)

ocaruntu 03-03-09 17:56

Re: E36 - 320i '94
 
10 Attachment(s)
eveniment piatra neamt.
filmulet1
filmulet2

EuNuAltul 03-03-09 18:57

Re: E36 - 320i '94
 
Frumoasa matza, ai grija de ea.Buna treaba la Piatra.Multa bafta!

AXEL_SS 05-03-09 23:17

Re: E36 - 320i '94
 
Legat de turbo, poti citi articolul asta. Poate te mai lamuresti putin.
https://forum.4tuning.ro/138-bmw-tuning/73929-e30-318is-turbo.html

ocaruntu 16-03-09 01:17

Re: E36 - 320i '94
 
sambata 21 si duminica 22 martie va fi prezenta la SV pentru a face ce stie mai bine :) ....

edit:
- astazi (17.03.2009) a primit un lsd cu raport destul de bun, dovada ? sambata si duminica !

ocaruntu 23-03-09 19:17

Re: E36 - 320i '94
 
10 Attachment(s)
o parte din poze ...
prima zi, primul drift pe apa
a doua zi, driftul pe asfalt uscat

andr3iW.D.P 25-03-09 15:37

Re: E36 - 320i '94
 
6 Attachment(s)
felicitari ovidiu pentru ce ai facut la suceava
pun si eu cateva poze cu masina..

ocaruntu 25-03-09 17:29

Re: E36 - 320i '94
 
ms pt poze .... f frumoase 8)

caut filme de duminica, de sambata am .... cine are puse deja pe youtube ii rog sa dea un link.

COL_seby 25-03-09 20:32

Re: E36 - 320i '94
 
https://www.youtube.com/watch?v=1Nu7dwLUdL0 asta e filmuletul de Duminica cu IS 99 PES

ocaruntu 25-03-09 20:44

Re: E36 - 320i '94
 
daca era cu mine era si mai bine. :) evident cu mine caut :) ca pe ceilalti ii am si eu inregistrati.

andr3iW.D.P 26-03-09 16:03

Re: E36 - 320i '94
 
ma bucur ca iti plac...
de ce nu dai sigla ///M jos de pe bara?

ocaruntu 26-03-09 21:57

Re: E36 - 320i '94
 
pentru ca desi nu e M(si are kit-ul de M-partial) vreau sa'l fac de puterea M-ului :) si plus ca ar ramane urat tare daca dezlipesc.

ocaruntu 27-03-09 16:47

Re: E36 - 320i '94
 
2 Attachment(s)
jante BBS bmw.
urmeaza vopsirea lor: buza crom , interior negru.

andr3iW.D.P 27-03-09 16:48

Re: E36 - 320i '94
 
ce belea arata cu jantele astea ...
pune si tu mai multe poze


All times are GMT +2. The time now is 21:25.

- Copyright 2026 4Tuning