Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/8228-povesti-prietenii.html)

Skma 18-09-06 12:52

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Grasu zis si TUB vad ca a ajuns din nou in atentia publicului larg!:lol:

tng 18-09-06 17:36

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Daca aveti ceva de povestit bine ... daca nu, nu mai faceti offtopic

platon911 23-11-06 21:35

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
s-a intamplat acum 1 an.am fost cu un prieten in cursa la Constanta(el e distribuitor cu dubele lui poate il stiti are o mazda rosie PH 11 BOG)sa ducem napolitane si pe la vreo 1 noaptea,asta se intampla vara,am trecut prin Barbulesti:rolleyes2 roia de tigani gata dupa furat.am vrut sa oprim sa dormim,ca fraierii si in Barbulesti si incarcati cu napolitane ne furau aia cu tot cu duba,norocul nostru a fost k in momentul ala trecea o escorta,nu stiu ce era politia escorta un transport de niste rezervoare uriase;in fine,knd ne-au vazut gaborii k oprim in tiganie k prostii imediat au bagat girofarele si s-au bagat in fata noastra si ne-au zis prin portavoce:"NU OPRI AICI!PARASESTE COMUNA!".
A fodt de belea am plekt si n-am mai oprit pana la Constanta.:-)

DONU' 24-11-06 07:50

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Inseamna ca si Politistilor le e frica de tziganii din Barbulesti arza-i-ar focu'!

RaulNFS 27-11-06 09:52

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 634723)
Inseamna ca si Politistilor le e frica de tziganii din Barbulesti arza-i-ar focu'!

pe tzigani sau pe politisti?

DONU' 28-11-06 08:28

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Pe totzi :lol:

platon911 30-11-06 12:38

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 634723)
Inseamna ca si Politistilor le e frica de tziganii din Barbulesti arza-i-ar focu'!

le e frik de mor.acolo dak se duc sa fak vreo razie ceva tre' sa se duca in plutoane si inarmati pana in dinti.:-)

kraven_4_all 07-02-07 11:56

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
de la vestita poveste cu "Cercelu` meu , mi`am pierdut cercelu`", a revenit in fortza si partea a 2-a : "Ce s-a intamplat? ... de ce fugim?"...nush dak necesita comentarii...sau dak necesita rog persoana in cauza sa dea detalii:)

tng 07-02-07 12:08

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
:lol: ei haide
trebuia sa mai destindem si noi atmosfera, nu? :lol:

kraven_4_all 07-02-07 12:09

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
pey dc crezi k am "inviat" aceste 2 topic`uri...sa mai destindem atmosfera:)...sa mai puna lumea niste poveshti ...chestii shmecherii:)

shantzu 07-02-07 12:23

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
hehei....parca nu imi vine sa cred ca vremuri erau atunci ... cand ne intalneam la sala , faceam topicuri cu intalnirile .... :)
acum ne vedem zilnic , parca nu mai e la fel ca atunci :mrgreen:

DONU' 14-02-07 08:13

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Data: Miercuri 14.02.2007
Ora: 7:40
Locatzia: Intersectzia de la Hotel Central inspre Bulevard
Tzinta: Un baiat grasutz care se strecura printre picaturile de ploaie si printre masini

Ce matinal esti mai Bogdan WRC !!! :peace:

bogdan_wrc 15-02-07 08:49

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
ce grasut mah??? vrei sa te alerg?? la ora aia deja e bine. de obicei la 7:02 trec prin zona aia. dar aveam sedinte si imi permiteam sa intarzii... :))

ce romantica descriere mi-ai facut. ai o gura din berea mea pe tema asta :P
vb pe diverse discutii.

DONU' 15-02-07 09:29

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Bine ca n-am o bere din gura ta ca aia nu ma interesa ablosut deloc! :lol:

Aadryan 21-02-07 20:36

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Hai ca va zic si eu o intamplare fara masini dar interesanta(cred). In timpul liceului Matematica era marea mea problema.....la lucrarile de la aceasta materie luam numai nota 3. Prin clasa a 12 a la una din lucrari am luat un 6, dar profa mi-a pus tot 3. Bineinteles ca am intrebat-o de ce mi-a pus 3 in loc de 6. La care ea raspunde. -Din Obisnuinta(nu intentionat):D

eko_X_cite_069 22-02-07 12:51

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
tare....numa k la noi la geografie ne da lucrarlile si knd ne intreaba bosorogu cat am luat umflam cu 2-3 in+la nota. ;)

tng 18-09-08 16:53

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Mai are cineva ceva de povestit? :D

Donu, hai ma ca tu le ai cu astea :P

shantzu 18-09-08 17:17

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 1761759)
Mai are cineva ceva de povestit? :D

Donu, hai ma ca tu le ai cu astea :P

Pai sa bage o poveste cu pacanele :lol:

DONU' 18-09-08 23:21

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Da...
Totul a inceput vineri seara.
Eram cu totii la Banzai si beam un suc. Am ras, am discutat, am mancat, dar nu stiam ce sa mai facem avand in vedere faptul ca vremea s-a cam racit in ultimul timp.
Prietenul nostru Blondu_DOG propune sa ne continuam seara la pacanele...
What tha hell is that?
Se referea la CASINO...
Mai in gluma, mai in serios am zis sa mergem, si iata-ne pe totzi, la pacanele (roshie-neagra) aliniatzi cu totii, servitzi cu bautura gratuit si jucand sutele de mii din buzunare.
Blondu', omul care ne-a initziat in acest asa-zis sport a pierdut cateva sute si s-a potolit, Skama si alti gogutzi la fel, mai putin eu si Grasu care am plecat cu cate 80 si respectiv 100 ron. (bagasem 10 ron)...
In urmatoarea seara bineinteles ca eram cu totii prezenti la pacanele...
N-a fost o seara extraordinara, am castigat decat dublul bagat (am bagat 10 si am scos 20 ron) fiind si singurul castigator din acea seara.
In serile urmatoare am iesit cu totii pe minus, mai putin Droopy care a scos cam de doua ori suma bagata...
Se pare ca baietii cu cursele de masini si-au gasit un hobby nou... Jocuri de noroc...
Mai merita sa joci din cand in cand dar sa mai si castigi...
Sa incercam sa nu ne facem un obicei din asta si sa mergem cat mai rar fiindca am auzit ca dauneaza grav capatzanii.

ven`u 19-09-08 18:48

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
pacanele va lipseau ..... V-ATI DUS CU CAPUUUU !! :)))

CobraArt 20-09-08 18:16

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Sa nu incercati sa va duceti des acolo,dar in fiecare seara numai pe acolo va gasesc. :D :D

DONU' 20-09-08 19:49

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Aaaa, si eu care credeam ca te referi sa nu ne gasesti la acelasi aparat...

ven`u 20-09-08 21:12

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
bhaaa va intra in sange si va vindeti masinile sa jucati la pacanele :))))

jakal 21-09-08 01:21

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
usor usor am luat-o si yo pe aratura.........plm.......

arzalear catranu......:)):))

Taraiebuca 21-09-08 22:20

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
ba si eu o ard la pacanele cand ma duc pe teren cu baietii la munca...dar doar ocazional si pt a pierde timpul...cand eram mic pe la 11-12 eram dependent si-i furam lu bunicu bani din pensie sa-i bag la jocul electronic... atentie... creeaza dependenta.

jakal 22-09-08 00:43

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
inca o seara ...inca o gherla.....:))

drupescu si grasu erau pe val..........

DONU' 22-09-08 03:47

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Dar au plecat cu ceva banutzi acasa...
Eu sunt cel mai pe val... aproape 200 ron in doua zile... Ale draq pacanele...

tng 22-09-08 13:27

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
pierdere sau castig?

riv_gms 22-09-08 15:56

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Quote:

Originally Posted by eko_X_cite_069 (Post 764981)
tare....numa k la noi la geografie ne da lucrarlile si knd ne intreaba bosorogu cat am luat umflam cu 2-3 in+la nota. ;)

EEE VREME BUNA CU OACHIII :d DAR ORICUMN PUNEA NOTE MARIIII

Bengy_BLS 23-02-09 22:09

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
avand in vedere ca este un topic interesant si nu a mai fost frecventat de mult timp , m-am decis sa postez io . Am sa va povestesc asa in general intamplari traite / facute de mine
Fiind proaspat absolvent de gimanziu al Colegiului National Ion Luca Caragiale Ploiesti , dupa capacitate am ajuns la liceu in Teleajen 7 avand urmatoarele note la Capac. Mate 5.25 , Romana 5.10 iar Istorie surpriza 9.98 (imi place f mult)
Dupa ce m-am vazut io intrat la teleajen m-am decis sa traiesc si io viata de licean , dar am trait-o asa de mult incat am ramas un an (in clasa a 9a) Cand am vazut unde am ajuns , am stat ce am stat la scoala si apoi chiulul pt mine devenise un sport . Bairame acasa in fiecare zi ca deh ai mei ajungeau la 8-9 acasa , pana atunci muzica blana , veneau colegi si mai ales colege in fiecare zi la mine. Asa am tinut-o pana am ajuns sa amatatea situatii neincheiate ca nu le-am mai facut fata si cu ajutorul unei diriginte care ma "iubea" f mult si care avea influenta in liceu , evident ca am repetat a 9a. Nu era zi sa nu fac panarama si circ la scoala , ca de altfel si acum. In fine , m-am mutat la "cu plata" dar ca sa ma transfer iarasi la cursuri "de zi " trebuia sa plec de unde am venit asa ca back in teleajen pt a 2 parte de a 9a , toate bune si frumoase , elevu balosu se apucase de invatat dar naravu era acelasi. Intr-o zi , pe la sfarsitul clasei a 9-a (luna Mai) aveam chimie , cu o profa care e pocaita , imi vine chef de o tzigare si cer voie la baie , imi da voie sa ma duc si cand ies pe usa imi zice profesoara : "bengescu trage usa dupa tine" in momentu ala direct cu gandul la Pacala , am scos usa din balamale (era din 2 placi de PFL si cadru intre ele deci super usoara) si am luat-o la fuga cu usa pe hol si apoi direct pe usa din curtea scolii . Au iesit toti din clasa razand in hohote, profesoara s-a dus la directoare si uite asa am ajuns io sa ma alerge si directoare si femeia de servici si gardienii scolii prin curtea scolii , iar eu cu usa in spinare dadeam ture pe acolo.Bineinteles ca mi-au chemat parintii la scoala si tata mi-a facut morala si lu mama ii venea sa rada in continuu . mi s-a scazut nota la purtare cu un puct si m-au exmatriculat 2 zile , dar va jur ca a meritat .
Imi pare rau ca nu m-am tinut cand trebuia de scoala si acum la 20 de ani trag sa iau bacu in noul meu liceu , Chimie Ploiesti . tin sa precizez ca in chimie nu mai am nicio problema in ceea ce priveste scoala dar daca va duceti in cancelarie , si intrebati de Bengescu de la F sigur o sa fiti huiduiti si e posibil sa va treziti cu vreun bidon in freza.
O sa va mai povestesc daca aveti placere . momentan sunt ocupat cu Bacu :D :)

alex2see 24-02-09 13:50

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
frumoasa povestea gen LICEENII CHIAR SUNT MISCAT

dar toata lumea cred ca e la fel eu personal si acum ma intalnesc cu profesori din profesional si cand ma vede traverseaza pe partea cealata

eu si cu fratele poponete ne stia toata scoala de lichele eu chiuleam si poponete lua absentele

defapt profesionala am facuto la net zone (3 ani) foarte frumos si ca dirginte l am avut pe poponete

Bengy_BLS 24-02-09 14:28

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
pai ce rost mai are scoala fara probleme si circ si panarama ? :)) :D

Chelooo 24-02-09 14:55

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
In chimie am terminat si eu..adevaru e ca se face si scoala si nu se face. Daca ai chef de te tzi de ore atunci chiar inveti ceva.. dar daca nu, precum am facut si eu juma din cei 5 ani de liceu..ca am terminat seralul... :D e alta poveste :P

Oricum am ras destul de tare la povestirea ta :))

shantzu 24-02-09 15:09

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Si eu tot in chimie am terminat ,dar sunt un copil linistit de fel asa... nu faceam probleme :lol:

Chelooo 24-02-09 15:38

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Shantzule... insemana ca tu faceai exceptia de la regula :D
Oricum au fost marfa cei 5 ani in chimie :P nu regret ca am ramas la seral :D

Bengy_BLS 24-02-09 19:20

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
face exceptie pe draq , cum zice diriga lui : iar ai venit ? stie maica-taca esti aici , pleaca pleaca

shantzu 24-02-09 20:42

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Daca o sa ajung pe la liceu o sa o intreb pe diriga de ce crede ea ca ma sperie daca zice ca o suna pe mama :lol:

GiGiCarbiT 25-02-09 11:25

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
Quote:

Originally Posted by alex2see (Post 2096075)
frumoasa povestea gen LICEENII CHIAR SUNT MISCAT

dar toata lumea cred ca e la fel eu personal si acum ma intalnesc cu profesori din profesional si cand ma vede traverseaza pe partea cealata

eu si cu fratele poponete ne stia toata scoala de lichele eu chiuleam si poponete lua absentele

defapt profesionala am facuto la net zone (3 ani) foarte frumos si ca dirginte l am avut pe poponete

Multumesc Vladut si eu care imi faceam alta parere pe aici..mai fcut de rusine..=)) =)) astha chiulea si mie imi treceau absentele lui...te`n gura =))
directoarea: Baaa iar voi ma =)) .. Profa de tehnologie: "Fai...te`n Mortii tei..ma pui sa fac eu dastea" .... Profu de info: "ce plm sa invat ma de la tine..poate te pleznesc" :))) Frumoas perioada.. =))

Tibanu 25-02-09 15:36

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
asta-i tare cu trasu' usii =))
noroc ca nu a zis ca nici sa nu te mai intorci,cred k a-i fi fost in stare sa pleci cu acasa =))) "Trage usa dupa tine si sa nu te mai intorci!!" =)))

PS : yo-s in administrativ (fosta sc 32) daca aveti cunostinte ...

DiavoLLo 05-04-09 23:07

Re: Povesti cu sau despre noi/prietenii nostri
 
macar ei erau uniti nu cum a facut Donu` cand m-a lasat sa ma manance cainii :) al naibii era lung si in generala......a fugit de nu te tineai dupa el nici cu vr6 :P


All times are GMT +2. The time now is 15:55.

- Copyright 2026 4Tuning