Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Opel tuning (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning.html)
-   -   Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning/4131-tuning-firma-opel-lotus-omega.html)

Ford_V6 08-06-11 01:31

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Sunt curios daca proprietarul celei din Baia Mare stie ca masina lui este cea din reclama aparuta la lansarea modelului ...

https://www.youtube.com/watch?v=z8OfDKJwGEk

bujuKYL 29-06-11 18:24

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
si acum tot asa arata masina de la Baia Mare ca noua! a schimbat si investit o gramda de bani in ea, e foarte bine convervata parca azi a iesit pe poarta fabrici!!!...are si suspensie reglabila electic ceva de gen Citroen, ii foarte frumoasa nu va pot descrie in cuvinte!!! diferenta dintre un omega simplu si unul facut de lotus este puterea, putin la interior si toate lotusurile omega au aceasi culoare verde inchis!!!

GJ 64 GAB 29-06-11 18:49

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Pune şi tu cāteva poze..

bujuKYL 30-06-11 14:10

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 4431316)
Pune şi tu cāteva poze..

in cerc sa fac rost de cateva de la baieti de prin oras, eu unul personal nu am, cam de fiecare data cand o vad nu am aparatul la mine din pacate!

B 88 URS 02-07-11 17:03

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Wow, chiar wow... nu ma asteptam... Asteptam poze te rugam 8)

bujuKYL 02-07-11 20:00

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
2 Attachment(s)
postez doua poze, cand mai primesc sau gasesc am sa mai postez!

am sa postez si descrierea proprietarului!

"Lotus Omega Carlton.
Arata ca un Opel Omega obisnuit numai ca este o serie limitata facuta in vreo 940 de bucati in uzinele Vauxhall din Anglia si are vreo 377 de cai. Motor 3,6 biturbo, an de fabricatie 1991. Motorul are ca baza blocul de motor de 3000 cc de la Opel Senator. Are doua turbine de neam prost Garrett GT28RS care iti dau niste senzatii extreme. Cutia de viteze este de la Corvette dar va spun ca nu prea rezista la cuplul acestui motor.
Multa vreme a fost cea mai rapida limuzina de strada din lume. Nici acum la 20 de ani nu e de lepadat. Cate limuzine prind si acum 300 de km/ora?"


ATENTIE ESTE MASINA CU NR. 288!!!!


Sincer ma mir cum de inca nu l-au cautat ce-i de la PROMOTOR!!!

bujuKYL 02-07-11 20:11

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
9 Attachment(s)
partea a doua!!!

B 88 URS 02-07-11 20:56

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Foarte frumoasa :shock:

bujuKYL 02-07-11 20:59

Re: Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega
 
Quote:

Originally Posted by B 88 URS (Post 4438891)
Foarte frumoasa :shock:

doar am mai spus intr-un post parca, arata intr-un mare fel,parca ieri este iesita pe poarta fabrici!:X


All times are GMT +2. The time now is 03:10.

- Copyright 2026 4Tuning