![]() |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Unui prieten i`au furat dupa un fiat marea rotile de pe dreapta, nici macar nu i`au lasat`o pe butuci, toata treaba intre orele 06-08 dimineata, nimeni nu a vazut nimic, nu a auzit nimic, baiatul avea alarma pe masina dar sensibilitatea la minim...
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
[cand au incercat sa-mi sparga pivnita am vrut sa pun afis "Daca te prind, te impusc" dar m-am razgandit cand mi-a povestit chestia asta tipul :lol: ] |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
cat despre senzor..n-am habar pe unde e bagat:lol: |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Cand am avut Dacie, mi-au rupt contactul de stergatoare. :)
Ca n-au avut ce sa imi fure. Acum imi incearca careva portbagajul la Matiz si daca il prind ii rup mainile. |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
s-au inspirat din acel banc pe care il cunosc si eu de mult timp
se pare ca eu sunt norocos (nu am avut decat o patanie, pe vremea cand nu aveam permis, deci masina parintilor, si aia nu dusa pana la capat): acum foarte multi ani, la dacie, au fortat portbagajul cu ranga, l-au indoit frumos, dar aveam si lant si probabil s-au lasat pagubasi cand l-au vazut. aveau de luat doar roata de rezerva si alte lucruri inultile. ce ma amuza e ca la opel desi am uitat de cateva ori masina descuiata (fiind pur si simplu distrat) nu a umblat nimeni. si se vede cand e descuiata, deoarece "tamburucii" au niste patrate portocalii care apar doar cand e descuiata. in zona nu mai e nici o alrma care suna ca a mea (piuit tare +claxon) si se aude si extrem de tare (e numai pe baza e senzori in interior, deci nu suna aiurea decat daca e vreo musca inchisa in ea), si totusi degeaba, cand dormi cine dracu mai aude... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
La Broscuta au deschis odata portbagajul, desi foarte probabil nu-l inchisesem bine (trebuie impins zdravan ca sa se inchida, se poate deschide numai din interior, nu are incuietoare) si au furat o trusa de scule completa. Mai era inca o cutie de scule pe care n-au furat-o, din motive de neinteles :)
Alta data un dobitoc cu care avusesem un mic conflict a incercat sa forteze capota motorului (buton cu incuietoare, ca la Dacie) cu o surubelnita. N-a reusit nici s-o deschida, nici s-o strice, desi a largit bine gaura cheii, asa ca a dat o lovitura in capota cu ceva (ciocan, pietroi etc) Leonul n-au incercat niciodata sa-l sparga, chiar daca au fost obiecte tentante (detector, telefon mobil, piese de calculator) inauntru, in schimb un alt dobitoc batran pe care il informasem ca e un cap de p--a a tinut sa demonstreze ca aveam dreptate, zgariind 4 elemente de caroserie si indoind o usa. S-a rezolvat prin asigurare ~Nautilus |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
dintr-un vw,mi a luat doar niste bani si o punga cu niste lucruri.....
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
In general am fost ferit de astfel de "bucurii" dar mai acum o saptamana mi-au furat stergatoarele noi nimic si asa erau proaste,dar cea mai tare faza a patito un tovaras.Un individ mort de beat a incercat sa ii sparga masina, a si reusit dar din nefericire pentru el a adormit in masina:lol:,nu mai zic ca si-a luat bataie tot drumul pana la sectie.
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Acu vreo 2-3 zile era masina in spatele blocului si intr-o dimineata a venit un vecin sa ne spuna ca ne-o furat capacele,da de unde capace ca am jante. Cobor jos o cheie rupta langa roata si dintre toata masinile doar la a mea se potrivea. Chiar lasau masina pe butuci ?:-?
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Pana acum am avut o data masina sparta...sper sa fie si ultima data :| si au luat casetofonul de fabrica de pe solenza (fara cd) saraca cate a mai patit :(
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
lu taicamiu i-a spart masina si i-a luat un pachet de gume ,ochelarii si detectorul de radar care era stricat..astia nu stiu sa fure fara sa faca rau la masina??
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Eu inainte de sarbatori am gasit intr-o dimineata ceva rupt in yala de la sofre, in rest nu i-au facut nimic masinii, am ramas asta vara fara capace la Dacie si fara benzina (probabil scuteristii nu mai aveau bani si de benzina).Un prieten a facut de 2 ori plinul (la Dacie) si a ramas fara el.
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Am patit-o si eu in noaptea trecuta. M-au lasat fara CD Player, vesta reflectorizanta, un fular, un pachet de guma, 2 prezervative, o punga de Bake Rolls, un incarcator auto de Nokia. :)))
Daca aflu cine a fost ii calc in picioare. |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
3 tigari parca atatea mai erau in pachet oricum asta acum ceva ani.Eu nu prea am mai auzit sa se sparga masini cum se sparge`au inainte.
Masina sparta dar sa intre peste tine in casa cum o fi"?:D |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Intreaba-l pe un judecator roman asta, si intreaba-l si motivele pentru care nu iti recunoaste legitima aparare...
~Nautilus |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Mp3, boxe spate si detector... o paguba de 1000-1300ron :sad:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
acum o luna mi-au spart si mie masina... mi-au furat fata la cd-player, modulatorul MP3 si... lovitura de stat, laptopul care era in portbagaj, acoperit cu geaca. mentionez ca au rabatat bancheta din spate si asa au ajuns acolo. de atunci am cazut psihic. politie... nu mai zic, cred ca mi s-a pus praful pe dosar. daca cumva il prinde pe hot fac cum a zis un user mai sus... il leg de masina si il tarai un drum de oras
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Hmmmm sa enumar si eu cateva :-P : bateria , casetofonul , 2 boxe , nr. de inmatriculare si cam atat :D .
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Mi-au furat si mie in seara asta proiectoarele de ceata la golf, vad ca in ultima vreme se practica din ce in ce mai des furatul, sa-l fereasca Dumnezeu pala care il prind furand...
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
hehe...bine ca ti-au luat doar proiectoarele...mie mi-au luat bara fata, cu tot cu proiectoare :|
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
OMG :O nu pot sa cred...am niste draci pe hoti ca le-as rupe capu ca la gaini:evil:
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
deci cum sa-ti fure bara cu totul ? OMFG
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
Quote:
Insa ar fi bine sa te feresti de corectarea hotului din 2 motive: 1. comportamentului hotului se poate schimba radical in momentul cand este prins. Si s-ar putea sa te trezesti cu un atac asupra ta. 2. daca il agresezi s-ar putea sa te trezesti cu proces intentat impotriva ta pentru agresiune. La ce justitie avem in Romania... o sa aibe castig de cauza si o sa te traga la raspundere, indiferent cu ce martori vii. Daca a ajuns lege ca nu ai voie sa folosesti pistolul decat pe timp de noapte daca cineva intra in mod fraudulos la tine in domiciliu... . |
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Mda.... acum 10 minute am vazut ca la masina sorei mele, care era in spatele blocului, ii lipseste bara fata mai putin o parte care contine semnalizarea pe dreapta.... acum a plecat la politie sa vada ce face.
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
poate sa stea linistita...
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
asta vara in timp c eram in Roma Italia intr'o zona destul de bine pazita mi'au spart Renaultul Master in jur de 4 dupa amiaza si au furat din el DVD player trusa scule ecran LCD incarcatoare nokia pt masina si au mai spart si 2 geamuri iar luna trecuta in acelasi loc iar au spart;o si au furat un telefon nokia
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
1 Attachment(s)
2 oglinzi furate la BMW X5, vara asta. Furate chiar in fata la Intercontinental.
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
In Dorobanti la mine , in aproximativ 10 minute , mi-au spart geamul la toyota cu praf de bujie si mi-au furat un amarat de mobil , pur si simplu un cacatel de mobil , mai mult costa geamul decat mobilul ....in plina strada , deci ma repet , nu stiu daca au fost mai mult de 10 minute ...:???:
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Din camion intr-o noapte 4-5 tigani cu un Opel Acona au furat 200L de motorina. Alta data 2 tigani au furat prelata de pe camion. Mi-au spart masina distrugand plasticele din jurul volanului ,contactul,rama de la geam cu ornamentul dar nu au furat nimic din ea desi aveam o geaca de piele pe scaunul de spate si trusa mea de scule.
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
sa incepem:
-calibra (de cand a fost adusa din germania cand eram acasa a stat parcata numai in garaj,o singura data am lasat-o in fata blocului si dimineata am gasit butucul fortzat..nu a reusit totusi sa intre..) -mondeo( :O mi-au furat de 2 ori capacelele de la xenon-faruri...chiar nu inteleg de ce le-au luat..pt ca le-au rupt piciorushele si nu mai puteau fi folosite pe alte masini..idioti) -dacia..(saraca ,ea a suferit cel mai mult,au furat de 2 ori roata de rezerva din portbagaj+2xcrik+2xextinctor,benzina si busonul(de ce au luat retarzii si bushonul nu inteleg:O) de vreo 3 ori...+oglinzi cromate si stergatoare originale de 1300 ) |
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Bateria de la masina atat mi sa furat
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
mie nimic ..si aveam si actele in dacie :))))
nu stiu de ce s`au obosit sa o sparga :) |
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
atunci nu se considera ca au spart-o, ci doar a deschis-o, probabil cu cheia unui lacat chinezesc, asta daca masina are si ea o varsta si broasca este la fel de batrana. |
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
dar geamul de pe partea soferului era facut tandari...:cry: |
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
|
Re: Ati avut masina sparta? Ce v-au furat?
Quote:
10 ron un geam :))) |
| All times are GMT +2. The time now is 03:10. |
- Copyright 2026 4Tuning