Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti.html)
-   -   dacia mea proprie si personala (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti/36787-dacia-mea-proprie-personala.html)

VwCriss 22-01-08 23:31

Re: dacia mea proprie si personala
 
lasa vandutul
doar dc pui mana pe vreun mert dala vechi cu nervi sub capota si motor de peste 2000 si la bani putini cum am auzit ca se laudau unii prin bucale
daca nu si iti place prioetul in sine si iti place sa te implici sari si fa ceva ca uite si a mea ma usuca de bani si poate ca u ai mai multi decat am yo sau nu se stie dar strangi si faci totul din prima nu azi pun arcuri maine le vand ca m-am razgandit si pun altele nu tata gandeste de 15 mi de ori si fa o data si strange piese si cand te apuci desfa tot si fa dintr-o bucata nu cu taraita ca uite eu am zis clar: proiectul meu se va incheia in 2 ani si punct
hai bafta ca poate iti e somn si eu te retin cu ale mele ganduri

AG 80 BBI 22-01-08 23:43

Re: dacia mea proprie si personala
 
tare ideea cu facutul dintr-o bucata...;)

AG 80 BBI 10-03-08 19:41

Re: dacia mea proprie si personala
 
4 Attachment(s)
noi poze cu mici modificari...
din cauza unei lovituri suportate pe dreapta capota nu vine chiar cum trebuie dar o sa o rezolv eu...;)

p.s: cica negru mat! 8)

AG 80 BBI 11-03-08 20:27

Re: dacia mea proprie si personala
 
1 Attachment(s)
night pic...8)

AG 80 BBI 28-03-08 23:11

Re: dacia mea proprie si personala
 
2 Attachment(s)
o fi rau daca face asa!?8)
sunt curios daca o sa mearga si duminica tot in parametrii astia! :rolleyes2

AG 80 BBI 28-03-08 23:39

Re: dacia mea proprie si personala
 
am uitat sa spun....filmuletzul e MP4 cu extensia schimbata sa poata fi pus aci....trebuie codecul KLMcodec sau ceva de genu! e filmat cu un nokia! ;)

AG-20-MCA 30-03-08 18:13

Re: dacia mea proprie si personala
 
2 Attachment(s)
felicitari pt curaj ai mers bn azi;)

CocoT 28 30-03-08 21:00

Re: dacia mea proprie si personala
 
Bravo!... Ai facut ceva frumos azi!...

AG 80 BBI 30-03-08 22:18

Re: dacia mea proprie si personala
 
multumesc frumos baietzi....
din pacate problemele de alimentare mi-au facut probleme....
dar la urmatoarea legala nu va mai fi la fel...> : ) (si la asta nu zic ca o sa elimin rugina de pe masina!!!)

Donnyro 30-03-08 22:40

Re: dacia mea proprie si personala
 
2 Attachment(s)
Ai avut tupeu azi.Asta conteaza cel mai mult.Uite doua filmulete cu evolutia ta de azi.;)

AG 80 BBI 31-03-08 21:32

Re: dacia mea proprie si personala
 
multumesc si tie! ;)

AG 80 BBI 07-05-08 12:21

Re: dacia mea proprie si personala
 
4 Attachment(s)
cateva poze cu toba borla (ms lu cocot;) ) si cu mici asemanari din DamBovitza!
astept sa schimb bara si sa aranjez umpic altfel toba...8)

Donnyro 07-05-08 22:51

Re: dacia mea proprie si personala
 
Cam multe coincidente.Si el are tot toba ca a ta.Oare tot de la Cocot o are??? :))

AG 80 BBI 08-05-08 09:31

Re: dacia mea proprie si personala
 
nici nu observasem toba...ce e mai tare ca cei de la dacia s-au hotarat sa puna eleronul ala incorporat in capota inaintea celor de la bmw! :D

CocoT 28 09-05-08 01:46

Re: dacia mea proprie si personala
 
Quote:

Originally Posted by Donnyro (Post 1521002)
Cam multe coincidente.Si el are tot toba ca a ta.Oare tot de la Cocot o are??? :))

Da si asta tot de la mine cred ca este!... :lol::lol::lol:

AG 80 BBI 14-05-08 12:32

Re: dacia mea proprie si personala
 
9 Attachment(s)
mici lucrari-intretineri, update-uri...poze 8)
astept pareri daca sa pun sau nu roti le albe pe fatza...[185/50(60)/ r14]

peugeot 206 14-05-08 20:19

Re: dacia mea proprie si personala
 
dupa parerea mea nu prea dau bine rotile de aro..pana la urma e alegerea ta. numai bine

CocoT 28 14-05-08 22:59

Re: dacia mea proprie si personala
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by AG 80 BBI (Post 1533256)
mici lucrari-intretineri, update-uri...poze 8)
astept pareri daca sa pun sau nu roti le albe pe fatza...[185/50(60)/ r14]

Mie imi plac!... Ai 4 sau doar 2 jante?... App mi-am facut si eu jantele albe!... :lol:

AG 80 BBI 14-05-08 23:49

Re: dacia mea proprie si personala
 
deocamdata nu am niciuna....doar le-am probat...eram curios si de parerile altora....pana acum 1-1 (pro contra) si + a mea care valoreaza 3 (pro) :) deci 4-1 :D

camatarunutu 15-05-08 17:50

Re: dacia mea proprie si personala
 
si io cred k iar sta bn cu jantele alea de aro dar... doar sa le ai pe toate 4 altfel nu:-)

Donnyro 16-05-08 00:26

Re: dacia mea proprie si personala
 
1 Attachment(s)
Poze spion cu BBI-ul :lol::lol::lol:

AG 80 BBI 16-05-08 00:30

Re: dacia mea proprie si personala
 
vazusi tu rpd...:)

cristy_sofy 23-05-08 12:32

Re: dacia mea proprie si personala
 
se aude marfa toba,te-am vazut ieri knd ai trecut prin fata liceului meu :D eram la ora :lol:

AG 80 BBI 24-05-08 00:36

Re: dacia mea proprie si personala
 
si acolo se aude!? ma miram eu de ce sunt gaborii cu mult inaintea mea in mijlocul strazii! cred aud ei ceva si zic...vine bbi ia hai sa ii mai luam 50 ron pe o amenda ceva! =))

AG 80 BBI 31-05-08 23:12

Re: dacia mea proprie si personala
 
https://www.youtube.com/watch?v=QVxZmVFm9qE

pt cine nu a vazut pana acum....
speram sa urmeze si partea a doua! > : )

TwentyOne 05-06-08 22:49

Re: dacia mea proprie si personala
 
frumos....

PH 33 RNR 19-07-08 21:24

Re: dacia mea proprie si personala
 
ce frumos a facut burnoutul...

AG 80 BBI 04-08-08 12:51

Re: dacia mea proprie si personala
 
caut 2 cauciucuri 155-165/70 sau 80/ R13 pt mici burn-out-uri!!!merg si cele usor ovalizate. le primesc doar donatie si doar pt distractie....
cine are sa tzipe...

aborigenu 10-08-08 23:08

Re: dacia mea proprie si personala
 
12 Attachment(s)
ceva probleme la bibiloaica :)))) ce s-ar face bibi fara prieteni pe cine ar mai oropsi :rolleyes2

AG 80 BBI 11-08-08 09:26

Re: dacia mea proprie si personala
 
mda....some little problem's
sunt fericit ca sunt intreg si ca nu am avut parte de vre-un accident grav! aveam 100 de Km/ora cand mi-s-a parut ceva suspect si am inceput sa franez....dupa aia am gasit roata la 10 m mai incolo de masina intr-un santz....

aborigenu 12-08-08 17:25

Re: dacia mea proprie si personala
 
2 Attachment(s)
va prezint un mare babuin

bolidu' 13-08-08 14:39

Re: dacia mea proprie si personala
 
cand se striga ABG-u merge BBI-u!cand se strica una merge cealalta!:P...tot e bine!:D

AG 80 BBI 10-01-09 20:19

Re: dacia mea proprie si personala
 
8 Attachment(s)
si uite si cateva modificari, poate bune poate rele...sunt facute deja
cam asa am vrut eu sa imi fac masina si fix de atat am avut bani!8)

o mica lista cu (de)tuning:
- eliminat rugina de pe toata masina;
- antifonat bine;
- modificat capota (cica bad boy look);
- eliminat manerele de la usi (in afara de cea a soferului!), si portbagaj
(deschidere electrica);
- taiat din arcuri(o spira si juma tesita);
- schimbat amortizoare fatza;
- toata mecanica fatza noua;
- cauciucuri mai late fatza (175/65/13);
- vopsit total inclusiv bari si praguri (gri carbon);
- montat bord cn (fara aeroterma aia imensa);
- montata bari de rigidizare fatza-spate;
- toba POWERFUL (curand o sa stea ca la logan asa drept dar acu nu am mai
avut chef!);
- garnitura chiulasa si cea de galerie noi, reglat tachetzi!
- atat deocamdata ca nu imi mai amintesc!
Astept o parere de orice fel numa nu injuratzi prea rau! 8)

p.s: pozele sunt de claritate deosebita ca sa putetzi critica orice detaliu nereusit(si sunt o gramada! :x )

barbut88 10-01-09 20:41

Re: dacia mea proprie si personala
 
nu si-a dat deloc silinta nici tinichigiul si nici vopsitorul.fa ceva cu grila aia.
cam atat ca sa nu intru in detalii si sa fiu aspru.
ai incercat ceva frumos,care daca ar fi fost facut bine ar fi placut tuturor.

CocoT 28 10-01-09 20:49

Re: dacia mea proprie si personala
 
E ceva!... :)

TwentyOne 10-01-09 20:53

Re: dacia mea proprie si personala
 
mi s-a parut mie ceva schimbat la ea :), dar incearca sa faci ceva cu grila aia

AG 80 BBI 10-01-09 21:51

Re: dacia mea proprie si personala
 
nu o sa mai acord aproape deloc timp pt modificarea masinii pt ca anu asta sper sa dau licentza la facultate deci sunt si multe alte lucruri importante de facut!
iportant e ca a costat foarte putin, un singur om a facut tot ce e acolo(si cu ajutor de la mine) si cam atat!

vorba unuia: altu moare si asa n-are!(sau altu moare si nici macar asa ceva nu face!)

bobby_gsi2 11-01-09 08:46

Re: dacia mea proprie si personala
 
Bibi important e sa iti placa tie nu la altii.

madutz2006 11-01-09 09:19

Re: dacia mea proprie si personala
 
ai de gand sa lasi grila aia asa?

AG 80 BBI 11-01-09 17:25

Re: dacia mea proprie si personala
 
pun un semn nike acolo in coltz sa nu se ami vada unde nu e lucrata bine! :) sau unu mare peste toata! b)


All times are GMT +2. The time now is 14:32.

- Copyright 2026 4Tuning