![]() |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Mi`e lene sa caut la toti sa vad ce masini au si daca `merita` sau cat de specialisti sunt in bmw Cand intrebi ceva anume despre bmw....vreo problema etc....de ce nu iti raspund acei asa zisi cunoscatori sau driveri de bmw?Ca de aia ar trebui sa fie in grup nu? Singurul lucru cert e ca o sa fie discutii,fiecare poate vrea acel bmw driver...o tine de cald cine stie.O sa se ajunga sa se ceara bani pt asta cat de curand :) |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Crezi ca te plateste cineva sa fii moderator, sau in grup bmw ? Crezi ca cineva se simte obligat cu ceva sa raspunda peste tot ? Viata reala se desfasoara inafara forumului, asa ca nu e nimeni obligat sa faca nimic. Hai sa va faceti toti moderatori, tu cu ce poti demonstra ca esti asa 'specialist' ? Tu crezi ca poti sa cauti undeva cat de specialist e x sau y ? Sau ce masina are ? Despre unii useri din grupul ala nu prea poti sa gasesti nici o informatie. Si cu toate astea, ei merita sa fie acolo. Tu stii asta ?! NU. Eu stiu asta ?! DA. Vezi tu ... de aceea tu nu poti lua decizia cine este in grup, si cine nu. Stai linistit, probabil moderatorii au 4 clase in minus. Nu te pune nimeni sa ai incredere in deciziile moderatorilor, dar pana una alta, eu stiu mai bine despre unii din grup, decat stii tu. Iar despre tine nu stiu nimic. De ex BIX. Il stii ? Nu prea scrie pe sectiune aproape deloc, e un user care pentru cei mai multi de aici e 'NOU'. Are 395 de posturi toate. Acest user a scris alaturi de altii, istorie intr-un bmw. Istoria curselor de strada in bucuresti si nu numai, inainte si dupa 4tuning. WPP-u ... scrie pe aici ? In nici un caz, dar cand posteaza, vreau ca toti cei care nu au auzit, sa il ia in serios, ca scrie acolo sub user BMW. Contesta tu asta te rog mult, cu argumente, si eu ma retrag :-) |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
nu are rost cearta.... e simplu sa se aplice aceleasi reguli pt toate grupurile...
pt cei cu dacia... cei cu volvo opel...etc sa se admita intrarea in grup pe acelasi principiu. pt ca sincer faptul ca ai bmw nu te face cu nimik mai deosebit de unul care are un fiat sau o dacia . doar pretul masini difera deci sugestia mea ar fi sa stabiliti toti moderatori grupului reguli de acceptare in grup prin care sa nu se faca driscriminare (nu gen: doar cu recomandari sau doar daca faci tuning) daca ar fi asa in grup ar fi 2-3 categorii : participanti la curse si cei care schimba forma si fac airbrush-uri sau cei care o reconstruiesc aproape de la zero masina, ceilalti cu /m3 look nu prea. chiar nu are rost cearta faceti regulile odata si gata publicatile si viata merge inainte nu se opreste intr-un grup (nu e club si nici nu va avea cum sa fie). |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Pe mine m`ai vazut sa scriu sa comentez una alta?Nu cred.Citesc si ma minunez cateodata de ce vad.Cutitul e la voi,faceti ce vreti...vb lui Brandex parca,mergem inainte...ne place sau nu Pe baietii de care zici nu ii cunosc personal,nici pe multi altii care da au un cuvant de spus...pt ca nu sunt din Bucuresti. In fine multe ar fi de zis dar oricum nu asculta nimeni de nimeni,la urma o sa se creada ca acuz pe cineva :) Eu prevad o comedie de toate zilele cu user group asta :shock: Peace |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
ce treaba are dacia, opel sau volvo cu sectiunea asta? fiecare sectiune cu particularitatile ei. cat despre modul de selectie, nu reluam explicatiile doar pentru ca tie ti-a fost lene sa citesti cu atentie ce s-a scris. daca nu esti atent, sau nu te intereseaza ce s-a spus, ai minimul respect pentru cei care ne-am batut capul sa explicam si pentru cei care au intrebat punctual ce si cum si abtine-te din a posta inutilitati. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Aleks , mai bine faci un post cu schimbarile ce au avut loc si la ce concluzie ati ajuns dupa care sa inchizi topicul , eu cred ca a fost destul timp ca userii sa posteze pareri , idei etc despre schimbari , acum la urma se tot gaseste cate unul care tocmai nu mai are BMW sub nume si cere explicatii , ms |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Sincer e o problema majora,treaba asta de aici, dar solutia e foarte usoara. SA SE FACA PERIOADA DE VALABILITATE A TOPICURI CU LIMITARE. in momentu in care au trecut ceva zile ,cel ce infinteaza respectivul topic sa fie obligat sa faca o cerere de prelungire catre unul din moderatori(la aspectu asta toti moderatorii sa fie capabili cu tot respectul) iar in felul asta, o sa treaca fiecare topic prin mana(sau ochii) unu moderator, atunci acestia vor vedea daca merita, la ce discutii s-a ajuns in acel topic, daca e p dinafara, sau daca a fost facut deja unul pe acelasi subiect si a trecut neobservat. Cam asa am gandit eu,acum succes. Cat despre cei care fac mai multe topicuri sau le fac off topic, sau fac dubluri, nu ii acuzati prea repede,pentru ca eu am fost unul dintre ei! Pe porcaria asta de forum ca din pacate asa a ajuns si sunt membru de vreo cativa ani buni, NUMAI STII CE ESTE SI UNDE. Toate denumirile seamana, toti copiii care chiar NU au nici o legatura isi dau cu parerea total pe dinafara subiectului si asa isca cearta celorlalti si tot asa. Nu am nimic cu copiii desigur care vor sa afle ceva sau sa se documenteze,asa am fost si eu, si am fost ajutat de cei mai mari la vremea mea pe`atunci. Fata de cei care sunt oameni in toata regula si vbesc aiurea nu au nici o scuza.Iar cei care stiu cu adevarat care e treaba si cu ce se mananca,ma refer la masini, au devenit niste ingamfati de nu ajungi la nasul lor niciodata.Cretini... Numai e nici lumea care era odata , s-au schimbat toate,dar totusi trebuie sa incercam sa facem ceva in legatura cu asta.Daca stam si ne uitam nu rezolvam nimic. Noroc!
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Ricko, e bine sa apara topicul, dar speram ca tocmai disparitia aia o sa aduca oameni interesati cu idei noi, pe care nu le luasem in considerare.
ramane sa facem deci topicul, cu observatia ca dupa aparitia lui astept cu incredere p.m.-uri daca o sa vi se para ca s-a gresit pe undeva in definirea lui. am sa anunt aici aparitia noului topic de subscrieri. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
dar cu cei care vin si isi prezinta masinile pe topicuri pentru a le promova si apoi sa le vanda ce o sa faceti? Vad ca se agita unii pentru rankul ala de doamne fereste , cu sau fara el nu o sa fim mai destepti sau mai prosti in ceea ce priveste masinile bmw. Eu ma identific cu userii mai usor cand incep sa port anumite discutii din punct de vedere tehnic si vad ce e in capul lor.
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Da, si din nefericire sunt cativa care recurg si la acest gest. Insa eu vreau sa subliniez alt aspect, si anume ca si pe sectiunea Oltcit unde am contribuit la moderare dar am lasat si tinerii moderatori sa lucreze in continuare..(au timp mai mult). Un aspect mi-a scapat atunci, si drept sa spun m-am uitat si cum este facut topicul cu Usergrupul BMW si anume .trebuia ca fiecare care adera la usergrup sa isi faca TOPIC pentru masina din dotare ,astfel vedeai exact ce au in ograda, in cap (intentia de al vinde in 2 saptamani).. Topicul de prezentare sa fie pasaportul catre Usergrup Cateva aspecte pentru care este bine sa se faca topic: 1. Cel mai important aspect merita sa fac topic daca nu am de cand sa fac ceva cu masina (si nu ma refer la schimbari majore ) .. sau doar este mijloc locomotor ? arata bine bmw sub nick name? - pana la urma si din cele citite si ca fiecare care a dat add la acest usergrup, am vrut sa aratam si de ce am dat! nu doar ca arata bine ci ca am si facut ceva ..si in continuare se lucreaza ..unii intr-un ritm alert , altii isi schimba jantele de trei ori pe zi (Ricko - felicitari) altii intr-un ritm mai slab dar asta nu inseamna ca nu se lucreaza. 2. Se vede contributia pe sectiune , cel putin la el pe topic, daca nu e genul care posteaza si prin alte parti cu pareri (asta cu timpul se invata) 3. Se vede daca se lucreaza efectiv la masina. 4. Nu intra in categoria celor care nu deschid topic ca n-au cu cine,.ca se posteaza aiurea pe topicul lor ..ceea ce mi se pare o prostie, fiecare are ideea lui despre un lucru ..ca e mai bine sa.., sau ca M body-kit e cel mai tare , ca pragurile sunt puse invers., si aici pot da exemple clare - dar e alt subiect. ideea e ca fiecare sa isi prezinte masina. Chiar sunt curios din cati useri erau inscrisi in Usergrup au masinile ..cu bune cu rele prezentate? 5.Ar fi o implicare mai mare a tuturor .. s-ar indemna la posturi constructive, nu la posturi gen "uniforma" sau "turma" si aici se stiu despre care vorbesc, ca daca apare unul fara jante pe 17, sau m packet ..deja nu mai e BMW. Sper ca nu am suparat pe nimeni ! O si buna tuturor! |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
parca primti benzina pe gratis daca aveti scris BMW sub user.
Ce curatenie se vrea a fi asta? Ce vreti mai mult de la unu care vine pe forum si isi posteaza masina,doar nu o sa scrie 500 de pagini ca sa ii dati voi titulatura de bmw driver. Omu ia masina de la 0,o revopseste,pune jante,suspenie,kit M,ii arunca un 2.8 niste vadere. Toate astea poate sa nu dureze mai mult de 3 luni,sau cand schimba presiunea in roata trebuie sa posteze ca update la masina lui?altfel,2-3 poze,3 pagini si a lasat threadul mort. fara suparare,sunteti penibili. conduceti pe asfalt,nu pe forum. numa bine |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Si inca unu' care vine cu vena umflata la gat si nu citeste nimic din ce s-a scris, da' isi da cu parerea, ba mai mult, te si jigneste aiurea, cand el nu stie ce-i cu el si cu discutia asta pe aici....
Si te mai intrebi de ce asta e nivelul sectiunii, sau a forumului, asta sau oricare altul... :lol: |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
cel mai bine inchideti topicurile... orice deciie ati lua tot o sa gasiti oameni cu "vena umflata" luati o decizii obiective... nu o sa puteti face pe toata lumea fericiti
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Pentru inscrieri sau reinscrieri in grupul [BMW], citeşte aici:
https://forum.4tuning.ro/291-discutii...ml#post4782909 |
| All times are GMT +2. The time now is 09:05. |
- Copyright 2026 4Tuning