![]() |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
din cati sau laudat ca vin , abia ne`am strans sa blocam partial benzinaria petrom de la miorita.
pacat , la tulcea sau montat baieti , chiar pensionari , la noi nu , o ducem prea bine sa inteleg. sa fie bine , sanatate. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
S-a inteles mesajul. Nu mai exista sens in a BLOCA o benzinarie. Acum trebuie doar ca lumea sa inteleaga ca trebuie sa respecte un plan, acela de a nu mai intra in benzinaria X in luna Y. O seara placuta. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
de inteles sa inteles , dar nu o sa se schimbe nimic , si asta numai din cauza natiei noastre de romani puturosi.
imi e rusine sincer. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
Am avut oameni care au văzut reportajul de la Antenă şi-au venit la a doua acţiune şi ne-au sprijinit şi ei. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
Blocarea pompelor avea ca scop atragerea atentie, ridicarea problemei la nivel national. Acum ca toata lumea e atenta se zice asa: Nu alimentati de la X luna Y. Profitul companiei X in luna Y scade grav. Blocarea benzinariilor avea ca scop atacarea profitului firmei respective. Ce e mai usor sa-i ceri unui om? Vino si stai cu noi in frig cat ocupam o benzinarie ? sau Nu mai alimenta de la X luna asta. ? Omu se duce si alimenteaza de la Z. Nu-l pui sa mearga cu tramvaiu. Daca nici atat nu poate face omu din ziua de azi, e grav. Atat se cere, ca toata lumea, in luna Y, sa nu alimenteze de la benzinariile X. e atat de greu ? |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
crede-ma. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
O luna e putin, abea se mobilizeaza lumea, pana afla toti care e tinta de a 2-a luna, mai trece jumate de luna si nu faci nimic. Parerea mea.
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
degeaba , fac pariu ca doar 10% sa zicem din populatie nu v`a alimenta luna aia de la petrom sa zicem , restul , sa fie veselie , aia e.
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
blocarea benzinariei si platitu-n fise e frectie la picior de lemn. cat pierde o benzinarie intr-o ora in care o blochezi ? 500 de euro ? cat pierde o benzinarie intr-o luna in care majoritatea oamenilor refuza sa alimenteze de la ei ? ah... ok... :) |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
Am prieteni care au primit smsuri de la oameni cu care nu se mai vazusera de ani de zile, legat de protestele astea. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
10% din populaţia şoferească = 400 000 de oameni.
Ştiind că măcar de 300-500 de lei pe lună tot bagi dacă mergi zilnic, i-am fript. 120-200 de milioane RON. Pe lună. Dar pentru asta nu ajunge o lună de proteste şi un anunţ pe Facebook. Trebuie o propagandă serioasă. Pe fiecare site, forum, blog, oriunde se poate scrie un comentariu, numai să aibă legătură cu subiectul. De mai multe zeci de ori pe zi, de la fiecare din noi, cu perseverenţa furnicii, pomenind de fiecare dată de protestele noastre şi de orice are legătură cu problema. Şi peste 2 luni mai vine şi salonul de tuning 4Tuning Days. Aici avem o bună ocazie de a mai coopta câteva personaje cu putere de decizie de partea noastră... şi de a atrage de partea noastră o anumită categorie socială, care votează chiar şi atunci când restul lumii doarme. O categorie socială care de obicei ne urăşte. Dar cu ceva diplomaţie şi obiceiurile se mai schimbă :D ~Nautilus |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
P.S. NU TREBUIE SA IESIM IN STRADA,AU IESIT SI ALTII,TREBUIE SA FACEM TOTUL CU CAP. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Nu în linişte. Cum laşi puturoşii liniştiţi, se retrag la berea lor la PET, seminţele şi manelele lor.
Trebuie presat zi de zi, prin orice formă de comunicare scrisă sau electronică pe care o avem la îndemână, să afle oricine, cât de prost sau de încăpăţânat ar fi, că e interesul lui să nu mai pună de la ... carburant. Altfel uită. ~Nautilus |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
eu am primit sms gen mass de la fratemiu care nu avea nici o treaba cu protestele, sa nu alimentam pe 17, 18, 19 :shock::lol:
atentia a fost atrasa, fiscul ii verifica...urmeaza sa nu mai alimentam de la cei ce detin monopol pe o perioada nedeterminata, sa faca panze de paianjeni la pompe...e urmatorul pas...chiar nu are rost sa mai stati sa blocati benzinariile degeaba sa riscati sa luati si amenzi ( ca la craiova) |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Eu am pus azi carburant de la Lukoil şi am deplasat maşina. De la 18 decembrie încoace. Fiindcă fac mâine nişte cumpărături, în restul timpului va sta. Cel puţin încă o lună.
Lukoil a fost ales fiindcă a oferit o promoţie, benzină Ecto 98 la preţ de 95, 4,99 lei/litru. Acest obicei benefic pentru noi, de a oferi promoţii, trebuie încurajat. :) ~Nautilus |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
S-au auzit multe povesti cu LukOil cum ca nu ar fi buna benzina etc. Eu personal am bagat 2 ani NUMAI de la LukOil si nu au fost probleme....masina a facut 80.000 km cu benzina de la LukOil si repet..nu au fost probleme....continui sa alimentez de la Lukoil sau Rompetrol....
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
BRAVO,aceasta este solutia nu alimentati pe o perioada nelimitata,chiar daca vor investi in reclame,vor scadea pretul,falimentatii,determinatii pe directorii OMV-sa faca saltul SOBARU(respect),sa nu poata dormii noaptea ,distrugetile viata,si cariera.cand populatia acestei tari dupa 22 de ani VA FI UNITA,cand GUVERNUL va intelege ca suntem puternici,atunci ne vom castiga RESPECTUL. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Protestele trebuie să continue şi ele, pentru ca publicul obişnuit să înţeleagă mesajul.
Nu e necesar câte un protest pe zi. E de ajuns ca la anumite intervale de timp să mai fie blocată câte o staţie. Preferabil să nu fie aceiaşi participanţi, putem face cu schimbul, 50 de inşi azi, alţi 50 peste o lună. ~Nautilus |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Nautilus, nu ai cu cine. Multi isi anunta prezenta, ca apoi, in ziua protestului sa se dea loviti. Ne-au facut de rusnine Tulcea si celelalte orase. revin cu poze, in cazul in care nu voi mai avea butonul EDIT la postarea mea, voi trage altul :)
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
mda. no edit button here after . anyway, ceva de ieri
Poze de la protest https://i596.photobucket.com/albums/t...magine0185.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0184.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0183.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0182.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0181.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0180.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0179.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0178.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0177.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0176.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0175.jpghttps://i596.photobucket.com/albums/t...magine0173.jpg https://i596.photobucket.com/albums/t...magine0132.jpg ghizmo a fost cel mai tare 0,15 bani pe 2 bonuri fiecare |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
E un semnal că mai trebuie luată o pauză de la protestatul în stradă şi înteţită propaganda pentru boicot. Peste câteva săptămâni, după ce se mai răceşte atmosfera şi producătorii cred că toate protestele au murit definitiv, o puneţi de altul.
~Nautilus |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
imi pare rau ca am fost atat de putini.....la cat s-a scris pe forumuri si cati s-au anuntat chiar foarte putini....sper ca data viitoare sa vina mai multi felicitari celor care au participat !
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
OMV-ul a fost ales conform unei "extragerii la loto6/49" de pe un site :D
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
Oricum cred că majoritatea colegilor de trafic au ales Petromul ca şi benzinărie de boicotat. Motivul? Petrom, fostă companie de stat, vândută pe nasturi, companie care încă extrage petrol din România, are nişte preţuri nesimţite! PUNCT! |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
sunt deacord cu andi_cimpean la noi in tara cu petrolu nostru platim atata suntem singura tara din uniune care are cel mai ridicat pret la carburant
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Pai cine a zis ''Muntii nostrii aur poarta,noi cersim din poarta-n poarta..." n-a vorbit ca sa se afle in treaba.
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
doar pt cei interesati...vineri 21 ian 2011,la Cluj Napoca, un nou protest impotriva benzinarilor. Intalnirea va avea loc la ora 17 in parcarea Iulius mall (langa lac).Va asteptam in numar cat mai mare.Dati mai departe.CONTACT:[email protected].
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:44. |
- Copyright 2026 4Tuning