![]() |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
NIssan Skyline :X:X...asa e...r 34 este masina suprema pt mn....:D si vreau si yo sa stiu cva...e adevarat ca fara sa ii faci nik la skyline doar pe calculator il duci aproape de 1000 cp???
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
nu .
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
La 1000 nu poti , da la 600 poti :D
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Nici la 600, nu mai vorbiti prostii.
|
Quote:
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
Cat despre expertul tau in domeniu "Skyline" chiar as vrea sa-l cunosc...cred ca a terminat NFS de multe ori de-i asa bazat omu':lol: P.S. NU mai postati daca nu sunteti siguri pe ce spuneti! |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
TotoSkyline, pentru sporul de putere care-l pretinzi tu necesita schimbarea turbinei, intrucat resoftarea nu reuseste sa mareasca boost-ul suficient. Este vorba de un motor inline 6 de o capacitate destul de mica. 500, 800, deja vorbin de valori de putere mai mult decat DUBLE decat cele stoc. Adicatele inginerii Nissan ar fi trebuit sa fie de-a dreptul ageamii sa stranguleze masina in halul asta. Si nu-mi cita restrictiile de putere din Japonia, cu care sunt prea familiar, ca nu tine. Uite, din Boxerul meu B4 de pe Subaru Legacy din resoftare nu voi reusi sa-l duc de la 250 cai decat pe la 300. Sa insemne ca baietii in halat alb care lucreaza pentru Nissan au descoperit un mare secret? Mai degraba sustii tu o mare aberatie.
Sunt mai familiar cu Skyline si R-34 decat ai crede iar inainte sa ma sfatuiesti sa ma mai documentez ai face bine sa revii tu cu documente clare care sustin ceea ce scri tu. Nu din auzite, ci dyno-tune-uri clare si la subiect care ne arata ce resoftare s-a facut, cu ajutorul carui fabricant si cu ajutorul carei harti anume. Voi chiar nu stiti ce vorbiti dragii mei, imi pare rau sa v-o spun. Va lipsesc si niste cunostinte elementare de mecanica, ca dincolo de ele deja pauza. Nu caut sa insult, insa va rog nu mai insistati ca deja o cereti. Pana cand faci aceste lucruri si tu si kos_returned aberati iar posturile voastre pe marginea acestui subiect vor fi sterse exceptand cazul in care faceti ce-am pretins mai sus. Adica mai putina gargara si mai multe fapte concrete. |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Salut!!!yo aku am venit p'aci jy e mijto masina!!ce sa mai spun>:D
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Nu e vorba de gelozie ca nu am Skyline, sunt chiar un impatimit al acestei companii. Si nici de lasat sa vorbiti de nebuni asa cum spui tu nu poate fi vorba iar nici urma de amenintare in postul meu anterior, ci atentionare.
Acei 600 de cai putere din link-ul tau, sau 500 cum vrei tu sa-i numeri NU au fost obtinuti dintr-o simpla resoftare, iar daca tu sustii ca Quote:
Bineinteles, e usor sa ma faci pe mine ciudos ca sa ma desconsideri ca sa te mai scoti nitel din groapa in care te-ai sapat, dar nu tine. Deci tu una bati din "degete" si cu totul alt link ne dai care, ironic, iti cam desfiinteaza spusele. Deci raspunde-mi la intrebarea asta simpla: poti au ba sa obtii peste 500 de cai dintr-un motor stoc doar din chip? Intrebare retorica, evident. |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
hey si mie imi place masina sincer e super am ramas fara cuvinte. dar am o singura intrebare cam cat costa o minunatie ca asta? ast rasp la [email protected] daka ai niste poze faine poti sa le trimiti pe mail
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_RB_engine
Cititi la RB26DETT : "It is not uncommon for 600 hp to be achieved on the standard bottom end" |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
"standard bottom end" nu inseamna chip tuning.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Nu am avut timp sa citesc fiecare pagina dar sunt TOTAL de acord cu TotoSkyline! E pur si simplu...nu stiu cum sa ma explic...dar nimic, nici o masina, nici o femeie, nici nik, nu m-a facut sa visez in halu asta! Puteti sa-mi spuneti ciudat, obsedat, pusti indopat cu NFS si Fast and Furious! dar masina asta iti dezvolta asa o pasiune! Si de cand am io pasiunea asta pt. nissanu asta or aparut destule masini FOARTE TARI:Enzo, plus nu stiu cate generatii de de m3 si m5-uri, gallardo, muercielago! Nici un Exotic Car nu m-a impresionat atat de tare! Au un sunet atat de metalic, de sec! Pe cand la Skyline simti ca sub capota ia chiar e ceva monstruos! Sunetul e :NO COMMENT!!! chiar dak nu seamana e la fel de frumos ca sunetu de muscle car! JAPONEZELE SUNT THE BEST!!!
Si apropo nu NFS mi-a bagat dragostea asta de Skyline!:-P TotoSkyline te-am bagat in lista de messenger! sper sa vb cat mai curand! |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
E perfect OK sa-ti placa masina, dar sa spui ca sunetul motorului unui, de exemplu, Ferrari turat nu-ti spune nimic ....
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
numar pe degete cati din cei ce au postat pe threadul asta au atins/vazut live/auzit live un R34 .. daramite un GTR
Doamne ! |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
Noah bine poate un Enzo.......poate ma va impresiona!:-) |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Sunt convins ca Ferrari-urile erau in elementul lor in Arad ...
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Sunetul unui Ferrari e specific niciodata nu se va compara cu sunetul unui Skyline desi sunt fan Skyline:);totusi am auzit ca este un Murcielago LP640 ALB in Arad si sunt tare curios cum se aude,iar la capitolul mers nu se pune.
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Gallardo am vazut, si stock si tunat! Lp640 nu prea cred sa fie in Arad!:cry: Da-i adevarat! ferrari-urile sunt in mediul lor in arad! faceti o vizita!
intr-o singura zi am vazut un porsche gt2, masserati quatroporte :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :-P :-P :-P |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Ce parere aveti de noul skyline care din fabirca are 480bhp. Nu ma credeti verificati linkul de mai jos
http://www.nissangtr-me.com/en/web_G...erid=4&subid=1 Este o masina formidabila si a-si merita fiecare ban. plus technologia care este in ea e formidabila. |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Deci ca sa fie clar MOTORUL DE TIP RB26DETT este ilegal in State pentru singurul fapt ca este prea tunabil.motorul poate ajunge la 1600 HP deci....dar exista o solutie de a avea un skyline cu RB26DETT in State....daca ai bani sa iti permiti un skyline R34.....Importi skyline-ul din Japan si dupaia pur si simplu importi motorul tot din japonia de la fabrica....totusi complicat dar cine si-l doreste face sacrificii !:D:D:D
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
frate te inteleg...eu vreau sa imi aduc una pana la sf anului...am o singura problema....cum fac rost de volan pe stanga...ca e cam greu la noi cu depasirile si cu volanul pe dreapta vazand ca nu avem autostrazi...cine ma poate ajuta iash fi ffff recunoscator...si ai ales cea mai buna masina ca sa fii pasionat de ea....am conduso...e jm,ekera rau...alta nu miash dori sincer....prea tare...nu ash da 5 mertzane pe ea credema
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
id meu este [email protected]ma in lista de mess si mai vb acolo....
|
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
moamaaaaaaa..am ridicat topicul asta pt ca merita citit, scuze pt off
cel mai prost topic ever de pe toate forumurile de pe Terra copilul ala care l-a pornit trebuie batut strasnic |
Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:10. |
- Copyright 2026 4Tuning