Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Autohtona Noua vs SH Strain (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/190217-autohtona-vs-sh-strain.html)

SAX1987 02-06-10 01:20

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by StreetStyle22 (Post 3409210)
Si culmea nici una n-are un motor mai potent si toate is mai mici in comparatie cu Ligheanul ca si spatiu,si ca dotari loganul are 4 air-baguri,oglinzi electrice,geamuri fata-spate electrice,ac,cd mp3x 4 boxe,e versiunea prestige.
Poate doar Corsa ar fii mai rasarita..Symbolul e clar sub-motorizat,e prea micut motorul respectiv,are cuplu maxim la 4240 de ture,spune-ti dvs ce a-ti alege,eu unu as alege Logan,mi se pare mai spatios ca toate de aici,mi se pare mic fata de Logan.Poate ca si eu is mare,si imi plac masiniile mai spatioase.
Singurele plusuri ale celor de mai sus ar fii ca nu e Dacie,si nu sunt asa de spartane ca Ligheanul,ligheanul fiind destul de aiurea antifonat si pierde caldura foarte repede.

Daca e de ales intre cele de mai sus atunci e clar mai bun loganul . Dar revin la ideea mea ca banii aia iti pot aduce o masina adevarata SH . Vedeti si voi pe autovit ce masini poti cumpara cu 8000 e !!!

Uite ceva exemple de masini normale .
http://***********/renault-megane-C12836812.html

http://***********/opel-astra-C13472617.html

http://***********/ford-focus-C12113360.html

http://***********/bmw-316-C12661527.html

http://***********/volkswagen-golf-C13417461.html

lord_wader 02-06-10 09:17

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3408945)
Symbol la 7350 cu tva 1.2 75cp
Fabia de 5850 cu tva 1.2 60cp
Corsa 6850 cu tva 1.2 85cp
Dotări Opel Corsa din ofertă (selecţie):
• Aer condiţionat
• Radio CD30 cu CD player, 4 difuzoare
• Airbag-uri frontale şofer şi pasager
• ABS
• Servodirecţie

Aveo de la 5200 cu tva 1.2
Aer condiţionat
Geamuri electrice faţă
Airbag şofer şi pasager
Închidere centralizată
Radio CD cu MP3
ABS
Bare de protecţie în culoarea caroseriei
Servodirecţie
Coloană de direcţie reglabilă pe înălţime


Lacetti 1.4 95 cp de la 6950 cu tva
aer condiţionat
ABS
radio CD player cu MP3 şi 4 boxe
închidere centalizată cu telecomandă
geamuri electrice faţă
dublu airbag
volan reglabil pe înălţime
scaun şofer reglabil pe înălţime
servodirecţie

Lacetti si Aveo mai sunt cum mai sunt dar fabia si corsa? :D alea sunt masini de femeie in care ai loc doar in fata. Ca sa nu mai spun ca fabia aia se misca ca o dacia 1310 dupa ce ca e si mica

adrian78bmw 02-06-10 09:43

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 3409593)
Lacetti si Aveo mai sunt cum mai sunt dar fabia si corsa? :D alea sunt masini de femeie in care ai loc doar in fata. Ca sa nu mai spun ca fabia aia se misca ca o dacia 1310 dupa ce ca e si mica

te-ai urcat cumva in spate la Opel Corsa?Pentru Romania e bun motorul ala de pe Skoda e economic si e 5850 deci pana la 7000 sigur intra si motorul de 1.4..

_anaconda_ 02-06-10 09:53

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Ideea e ca niciuna nu aduna toate avantajele pe care le ofera Loganul la un loc, spatiu mare + 1.6 16V 105CP + dotari gen geamuri electrice spate, volan/schimbator in piele, proiectoare ceata, 4 airbag-uri, jante aliaj, etc.

sageata 02-06-10 09:59

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409693)
Ideea e ca niciuna nu aduna toate avantajele pe care le ofera Loganul la un loc, spatiu mare + 1.6 16V 105CP + dotari gen geamuri electrice spate, volan/schimbator in piele, proiectoare ceata, 4 airbag-uri, jante aliaj, etc.

stabilitate, siguranta, comfort, eleganta, prestanta, iti confera un anumit statut...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:: lol::lol:

adrian78bmw 02-06-10 10:03

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409693)
Ideea e ca niciuna nu aduna toate avantajele pe care le ofera Loganul la un loc, spatiu mare + 1.6 16V 105CP + dotari gen geamuri electrice spate, volan/schimbator in piele, proiectoare ceata, 4 airbag-uri, jante aliaj, etc.

wwwowwww ce dotari...:shock:

_anaconda_ 02-06-10 10:05

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Dotari sau nu, celelalte nu le au. Plus ca vin cu niste motoare cam lesinate...Plus ca nu vad legatura intre Logan si niste jumatati de masina gen Fabia sau Corsa ?

@ sageata - sa stii ca la capitolele alea enumerate de tine, aveo, clio, etc sunt avioane fata de logan...mai au putin si intra in clasa mare premium :rolleyes2.

PS - la siguranta aveo e prastie.

https://www.youtube.com/watch?v=zlumu5KsJfE

Acem 02-06-10 10:06

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3409718)
wwwowwww ce dotari...:shock:



Da.....

+ un consum de 12%

sageata 02-06-10 10:13

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409719)
Dotari sau nu, celelalte nu le au. Plus ca vin cu niste motoare cam lesinate...Plus ca nu vad legatura intre Logan si niste jumatati de masina gen Fabia sau Corsa ?

@ sageata - sa stii ca la capitolele alea enumerate de tine, aveo, clio, etc sunt avioane fata de logan...mai au putin si intra in clasa mare premium :rolleyes2.

PS - la siguranta aveo e prastie.

https://www.youtube.com/watch?v=zlumu5KsJfE


n-am sustinut niciodata chevrolet-ul.

_anaconda_ 02-06-10 10:14

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.

sageata 02-06-10 10:17

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409753)
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.

se poate si mai rau:lol::lol:

adrian78bmw 02-06-10 10:21

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409753)
Sa inteleg ca nu consderi totusi loganul ca fiind cea mai proasta masina ? E si asta un pas :lol:.

Quote:

Originally Posted by sageata (Post 3409760)
se poate si mai rau:lol::lol:

dar exista si mai bine la banii aia si pana la urma Loganul e un compromis...

sageata 02-06-10 10:29

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3409776)
dar exista si mai bine la banii aia si pana la urma Loganul e un compromis...

nici asta nu contest8)

StreetStyle22 02-06-10 12:18

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 3409718)
wwwowwww ce dotari...:shock:

Dotari fata de celelalte.
Acem - care 12 % ? Daca 1.4 8v manca 7~8 in oras,regim taxi,1.6 16v fiind mai nou,manca intre 8 si 9. In carte 1.4 8v si 1.6 16v difera la consum doar de 0.5 litri,si cei de la Dacia chiar au nimerit consumul,sa nu mai zic ca lesinatele alea de 1.2 is bune de oras,dar au cuplu sus = consum mai mare.
adrian78bmw - si care ar fii acelea ? ca ce mi le-ai enumerat tu is vai de capul lor. Deci pana in 7000 loganul e cel mai ok,ca vreti,ca nu vreti. ;)
Intra-devar Aveo,lacetti,symbol,corsa au stabilitate de Clio Rs 3 si prestanta de Bmw seria 7 nou,confort de acelasi model. :rolleyes2

MihaiCsl 02-06-10 15:42

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3409719)
PS - la siguranta aveo e prastie.
https://www.youtube.com/watch?v=zlumu5KsJfE

Nu conteaza,e nou,siguranta e un mic aspect care nu merita discutat =))

sageata 02-06-10 15:51

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410482)
Nu conteaza,e nou,siguranta e un mic aspect care nu merita discutat =))

ai pus punctul pe i:lol::lol::lol: mai conteaza daca te rastorni? e noua.:lol::lol:

Xtremer 02-06-10 16:05

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

MihaiCsl 02-06-10 16:38

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by sageata (Post 3410497)
ai pus punctul pe i:lol::lol::lol: mai conteaza daca te rastorni? e noua.:lol::lol:

Ce sa mai incolo si incoace, mai bine mori decat sa-ti iei o masina veche, trebuie sa se simta mirosul ala de nou in masina.
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 3410516)
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

Nu conteaza, masina avea 220.000 cand a fost luat,e veche,e uzata, se strica, scoate fum.
Eram ironic in ambele posturi, m-am saturat de persoanele din topicul asta care tot pupa in dos Loganul si alte titireze.
Troaca aia veche de golf 4 ,face multe masini la siguranta,confort si dotari si unde mai pui ca daca esti dispus sa scoti mai mult de 6000 euro din buzunar gasesti un 4motion cu putini kilometri care arata ca nou.

ionut_cluj 02-06-10 17:02

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Merg pe SH, si nu pentru ca-s snob, ci pentru ca nu-mi place Logan.
Nu-mi place designul, tinuta de drum, pozitia de conducere si calitatea materialelor. Nu ma intereseaza daca e ieftina sau nu de intretinut, daca se strica des sau rar.
Si, cel mai important: pentru mine, ca si pentru multi dintre noi, 7.000 de euro sunt o gramada de bani, si consider ca in aceasta suma imi pot permite o masina care sa-mi placa, in care sa ma simt bine si care sa-mi faca placere sa o conduc, nu vreau sa fiu NEVOIT sa aleg ceva doar pentru ca nu-mi permit Alfa Brera.

KAY_ 02-06-10 17:25

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 3410516)
Sa nu-mi sariti in cap ca-s mic si altele dar sincer mi se pare loganu scump pt ce ofera. Tatal meu a cumparat acum...5 sau 6 ani un audi 80 b4 1.9tdi cu ~220 mii de km cu mai putin de 5000 de euro. In atatia ani singura problema aparuta a fost planetara care bate si pt cei care zic ca orice diesel scoate fum...va asigur ca asta nu scoate decat iarna pana se incalzeste.

Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410611)
Ce sa mai incolo si incoace, mai bine mori decat sa-ti iei o masina veche, trebuie sa se simta mirosul ala de nou in masina.

Nu conteaza, masina avea 220.000 cand a fost luat,e veche,e uzata, se strica, scoate fum.
Eram ironic in ambele posturi, m-am saturat de persoanele din topicul asta care tot pupa in dos Loganul si alte titireze.
Troaca aia veche de golf 4 ,face multe masini la siguranta,confort si dotari si unde mai pui ca daca esti dispus sa scoti mai mult de 6000 euro din buzunar gasesti un 4motion cu putini kilometri care arata ca nou.


Mai tarziu cand o sa depindeti mai mult de masina o sa realizati ca o masina buna e o masina care este aproape noua sau noua si are cei mai putini km .Apoi daca iti mai raman bani te gandesti la optiuni si figuri .

O persoana echilibrata nu o sa puna optiunile niciodata pe primu loc inainte sa si cumpere o masina .

MihaiCsl 02-06-10 17:55

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 3410726)
Mai tarziu cand o sa depindeti mai mult de masina o sa realizati ca o masina buna e o masina care este aproape noua sau noua si are cei mai putini km .Apoi daca iti mai raman bani te gandesti la optiuni si figuri .

O persoana echilibrata nu o sa puna optiunile niciodata pe primu loc inainte sa si cumpere o masina .

Adica siguranta ta e un moft?

KAY_ 02-06-10 18:28

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3410793)
Adica siguranta ta e un moft?

Nu stiu tu in mod special cat te ai gandit la siguranta inainte sa ti cumperi Golfu dar in fine comparatia nu e prea nimerita pt ca diferente mari intre Logan si Golf IV la crash test nu sunt . Golfu are 4 si Loganu 3 pt ca i au lipsit cateva optiuni ca ESP ,airbaguri laterale etc .

<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/MISzhC9lpxU" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>


<object width="640" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube-nocookie.com/v/lku2LjcwWL8&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_ US&feature=player_detailpage&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>

MihaiCsl 02-06-10 18:45

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Acum te intreb si eu, ce versiune de logan era aia?
Tare tind sa cred ca nu-i versiunea cheala de 5000 sau 6000,cat naiba o fi

MariusMKV 02-06-10 19:27

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
@KAY daca te uiti atent testul pt golf era la 100km/h iar la logan era la 64 km/h... oare te simti in siguranta la 110 km/h ?
Uite aici tot filmul : https://www.youtube.com/watch?v=5kA9_...eature=related

ionut_cluj 02-06-10 19:31

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MariusMKV (Post 3411017)
@KAY daca te uiti atent testul pt golf era la 100km/h iar la logan era la 64 km/h... oare te simti in siguranta la 110 km/h ?

Defapt acolo spune ca Golful trecuse de 100.000 de unitati vandute, nicidecum nu mentiona viteza.
La 100 de km/h se facea muci.

MariusMKV 02-06-10 19:34

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Scuze dar nu stiu rusa :D
Golfu a inceput sa se faca din 1998 iar loganul din 2005 (?)

_anaconda_ 02-06-10 21:11

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
2004, iar Loganul ala e chel (pentru Europa), versiunile alea se testeaza. Daca era full (4 airbag-uri) scotea minim 0.5 stele in plus, puncta sensibil mai mult la impactul lateral (2 airbag-uri care lipseau pe varianta aia).

Herbas 02-06-10 22:49

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Toate masinile sunt testate la siguranta pentru modelul chel (de baza). Sunt suficiente care au scos 4 stele doar cu airbag-uri fata.

MihaiCsl 03-06-10 08:53

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3411324)
2004, iar Loganul ala e chel (pentru Europa), versiunile alea se testeaza. Daca era full (4 airbag-uri) scotea minim 0.5 stele in plus, puncta sensibil mai mult la impactul lateral (2 airbag-uri care lipseau pe varianta aia).

Nici golful nu avea laterale.
Pana si golf 3 are 3 stele la siguranta si vorba aia, e antic si dedemult.
Nu zic ca mk4 e unul dintre cele mai sigure, dar cu siguranta e mai sigur decat logan-ul.

Xtremer 03-06-10 14:15

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by KAY_ (Post 3410865)
Nu stiu tu in mod special cat te ai gandit la siguranta inainte sa ti cumperi Golfu dar in fine comparatia nu e prea nimerita pt ca diferente mari intre Logan si Golf IV la crash test nu sunt . Golfu are 4 si Loganu 3 pt ca i au lipsit cateva optiuni ca ESP ,airbaguri laterale etc .

Ce treaba are ESP cu siguranta? Scuzati-ma daca spun prostii dar ESP nu e Electronic Stability Program? Din ce stiu asta te impiedica sa scapi masina de sub control. Odata ce-ai intrat cu ea in zid sau altceva...mai ajuta?

nicholas 03-06-10 14:18

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.

SAX1987 03-06-10 14:33

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by nicholas (Post 3413019)
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.

Exact asa zic si eu, maxim 2000 (varianta full:shock:) Ar trebui sa fi putin dus cu pluta sa dai 10.000 pe logan "full":D

_anaconda_ 03-06-10 14:42

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by nicholas (Post 3413019)
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.

Serios ? Eu zic 500 euro pentru un Duster full...si asa e mult.

Ai dreptate, nu se merita. Stii de ce ? Fiindca verbul "a merita" nu este reflexiv deci "SE" merita este GRESIT, eventual nu merita.

KAY_ 03-06-10 16:30

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by Xtremer (Post 3413013)
Ce treaba are ESP cu siguranta? Scuzati-ma daca spun prostii dar ESP nu e Electronic Stability Program? Din ce stiu asta te impiedica sa scapi masina de sub control. Odata ce-ai intrat cu ea in zid sau altceva...mai ajuta?

Da, te ajuta ESP ul dupa ce ai intrat in zid .Iti aprinde automat o lumanare inainte sa dai in primire .Mai multe nu stiu exact sa ti spun, Sageata se pricepe mai bine,il las pe el sa ti explice :D

MihaiCsl 03-06-10 18:01

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 3413052)
Exact asa zic si eu, maxim 2000 (varianta full:shock:) Ar trebui sa fi putin dus cu pluta sa dai 10.000 pe logan "full":D

Pentru 10.000 prefer sa-mi iau un i30,a abtinut 5 stele la testele ncap.
@Are dreptate KAY, se ia in considerare si ESP-ul.

Acem 03-06-10 19:05

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 3413700)
ca sunt unii care vad doar BMW ....


Sau Dacia :lol:

MihaiCsl 03-06-10 19:07

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by marian92 (Post 3413689)
Pai spune-mi si mie ce am scris eu mai sus gresit? Vrei sa spui ca la o masina noua cad piesele ?

Logan 30.000 ambreiaj dus
Logan undeva peste 50.000 maxim 60.000, 3 injectoare duse.
Astra H 110.000 kilometri 2 injectoare duse.
si lista poate continua...
Spre deosebire de tine,eu nu vorbesc din auzite ci din vazute si tot spre deosebire de tine,am condus Logan si pot face comparatie intre Opelul familei,luat la mana a 2-a.

zorro6299 03-06-10 19:12

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
BMW , BMW ,BMW ..... tot o sa auzi si o sa vezi multe BMW-uri...pt ca aceasta minunata tara se transforma incet incet, dar sigur , intr-o tara plina de cocalari....si cum NU esti un cocalar adevarat daca n-ai un BMW - tunat si full cu cd-uri cu manele....n-ai facut impresie.

Obisnuieste-te cu ideea !

Desigur sunt si mici exceptii ( poate maxim 1% din posesorii de BMW, isi merită locul in acel avion,numit BMW , si mai trist e ca , nici 1% nu-s in stare sa-l stapaneasca...si mor imprastiati pe drum, nu ca-r fi o mare pierdere, dar mai implica si pe altii nevinovati. ) Daca nu eram in ro, poate aveam pretentii de la autoritati, sa nu permita la incepatori, masini peste 75 cai sau cu motoare peste 1,4., asa cum e in tarile emancipate, se intelege si de ce,..in rest... sper sa nu-mi umple cu "carne", frigiderul,prea multi posesori de BMW, tre" sa recunosc ca sunt vegetarian...si in plus, am recunoscut ca sunt 1% care se exclud din tot ceea ce s-a inteles din acest mesaj.... si toti cei care-l vor citi, si au si BMW, desigur se pot include in cei exclusi!

asta e doar părerea mea,nu trebuie sa fiti deacord cu mine ! dar e dovedit statistic ! :lol:

http://www.**************/stiri/bmw-...-kmh-7171.html

https://www.youtube.com/watch?v=fw-QxhwQwew

https://www.youtube.com/watch?v=9ro-y_Q049g

https://www.youtube.com/watch?v=d5IDA_ETRvA



Viteza Ucide !!! Nu uitati , dragi BMW -uşti !!!


Apropo de cocalari :

https://www.youtube.com/watch?v=iV3tZAcjruw

lord_wader 03-06-10 19:13

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3413676)
Cum si,vorbesti din auzite 8-|

Si tu la 18 ani (daca e varsta reala) probabil ai permis categoria B+E, C+E, etc si sute de mii de km....


Iar pt. cei ce sustin ca ar da maxim 2000E pe o masina romaneasca ii intreb de ce oare fratii, parintii, verii, prietenii, vecinii lor au cumparat sute de mii de loganuri (care au invadat strazile patriei) sau de ce multi dintre ei au dat la un moment dat 5.000E pe solenza si supernova. Atunci erau "tari" aceste masini nu? Pai sa fi avut acu 8 ani supernova eram miezul din ..... chiar daca la banii aia un astra era mult mai dotat si performant.

MihaiCsl 03-06-10 19:22

Re: Autohtona Noua vs SH Strain
 
Quote:

Originally Posted by lord_wader (Post 3413752)
Si tu la 18 ani (daca e varsta reala) probabil ai permis categoria B+E, C+E, etc si sute de mii de km....

Ce,vrei sa-ti fac si poza la permis ? =))
Pentru restul iti dau PM,nu-mi place sa ma laud.


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning