Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   DAEWOO (https://forum.4tuning.ro/270-daewoo.html)
-   -   Daewoo: Istoric, modele & stuff (https://forum.4tuning.ro/270-daewoo/82528-daewoo-istoric-modele-and-stuff.html)

B-99-SAA 29-12-09 22:42

re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
Superb, superb! Nici nu stiam ca exista atatea chestii despre Daewoo!
Keep up the good work!

piranya 24-01-10 20:00

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
felicitari .....

marius_jupanu 03-02-10 19:56

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
nu am vazut pana acuma, dar e super interesant ,multumiri celor ce sa-u straduit

andreigam 06-04-10 11:16

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
O lectie de istorie despre marca Daewoo , chiar o idee originala , sincerr nnu prea am vazut asa cepa prin alte parti ! Bravo !

Stefy88 28-04-10 21:25

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
foarte frumos...afli lucruri noi si interesante chiar...nota 10++++



numai bine!

Snapy_xxl 24-06-10 11:27

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
Reportaj Daewoo facut in UK - 1997

https://www.youtube.com/watch?v=6ZWsSmCIgsg

5 ani de Daewoo in UK + Review Matiz

https://www.youtube.com/watch?v=22Mgg2JQDkU

l3ntzy`Hai`=D 03-10-10 21:34

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
Foarte interesant topicul :> Dupa parerea mea Espero , Legatza si Nubira sunt cele mai frumoase modele , mai ales Nubira I :D e destul de veche dar nu mi'e rusine cu ea oriunde as merge :)

Snapy_xxl 21-01-11 14:26

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
GM renunţă definitiv la numele Daewoo


Începând cu al doilea sfert al acestui an, marca Daewoo nu va mai exista. Directorii GM au decis să schimbe numele acestei mărci cu Chevrolet şi pe ultima piaţă pe care se mai vindeau automobile Daewoo.

Oficialii General Motors au anunţat că vor renunţa la numele Daewoo până la finele primului sfert al lui 2011. Acţiunea va fi făcută pe ultima piaţă pe care se mai vând modele GM sub marca Daewoo, Coreea de Sud. Pe respectiva piaţă, modelele Daewoo vor fi vândute sub numele Chevrolet, cum s-a întâmplat şi pe piaţa din Europa în urmă cu câţiva ani. Pentru a face tranziţia mai uşoară, GM va lansa opt modele noi în Coreea de Sud, printre care sunt incluse Camaro, Orlando şi Aveo.

În plus, cei de la GM promit să lanseze în Coreea de Sud un sedan de clasă medie şi un nou SUV. La fel ca pe celelalte pieţe, ţelul celor de la Chevrolet va fi să-şi crească cota de piaţă, să îmbunătăţească relaţia cu clienţii, să mărească profiturile şi vânzările. Totodată, prezenta GM în Coreea de Sud va fi intensificată, iar concernul american promite să creeze noi locuri de muncă pentru coreeni.

În 2010, cei de la GM au vândut 4.25 milioane de unităţi Chevrolet la nivel global. Potrivit concernului american, un Chevrolet a fost vândut undeva în lume la fiecare 7.4 secunde. Unul din patru automobile Chevrolet este fabricat în Coreea de Sud. Chevrolet îşi aniversează centenarul în acest an, marca fiind fondată în 1911 şi numele său fiind preluat de la pilotul de origine elveţiană Louis Chevrolet.

RD-Woo 05-05-11 21:06

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
11 Attachment(s)
Daewoo Ultra Novus

cristianic 09-05-11 00:41

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
nu stiam ca fac si camioane. foarte interesant instoricul! multumim snap!

PustiuColentina 29-06-11 18:00

Re: Daewoo: Istoric, modele & stuff
 
Deci cand ieseam in fata blocului si vedeam un Cielo ,asta se intampla prin 98 ,99 , 2000 ziceai ca l-am prins pe Dumnezeu de picioare ! Era o limuzina pe vremea aia si de atunci imi doream o astfel de masina ! Lucrurile au evoluat , acum e considerata ca orice alta masina ! Super topicu facut Snapy , apropo cunosc pe cineva care are un Daewoo Prince din Ro ! E super masina , pacat ca nu se mai gasesc componente pentru ea !


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

- Copyright 2026 4Tuning