![]() |
NILS_BUCURESTI: cam mult pt ce ai enumerat tu acolo.
|
Re:
[quote=\"Heparu_Boy\"]
Quote:
NU este vorba de \"o pasta\" ci de niste folii de material care se aplica pe interiorul usilor si pe exterior, sub panou, preferabil la cald si cu experienta, ca sa fii sigur ca materialul face ce trebuie sa faca. Saxo te-ar putea ajuta cu Dynamat-ul. El a si lucrat mai mult cu acest tip de izolant. Eu am experimentat mai mult cu altele. :) |
Dynamat-ul este primul producator care a intrat e piata noastra cu astfel de produse.E ca Xerox-ul / copiator....Dar sunt si alti fabricanti care ofera aceleasi produse sub alte nume.
Aplicarea foliilor se face intr-adevar la cald -cu suflante de aer cald- pentru o priza mai buna,si rezultatele sunt surprinzatoare.In plus de asta,aplicarea foliei NU se face la intimplare,ci se tine cont de particularitatile masinii.Sunt cazuri cind Nu se poate folosi folia ci se folosesc spray-uri cu solutie de bitum,etc.... In concluzie,trebuie sa mergi cu masina la un atelier specializat,singurul care va fi in stare sa spuna ce anume solutie trebuie aplicata si DACA e posibil pentru masina respectiva. |
dj81bas esti incredibil !!! Cauta pe net sau unde vrei tu preturile si adunale si apoi posteaza ! Pareri in vant...
Dynamat extreme este in jur de 2.700.000 setul dar se gaseste si mai ieftin si probabil la fel de bun si de la Audison si de la Stinger si de la Blitz toata chestia e sa fie pus suficient si kalumea |
| All times are GMT +2. The time now is 15:57. |
- Copyright 2026 4Tuning