![]() |
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
e cam fara rost comparatzia.....masinile au o diferentza de 12 ani intre ele.....tehnologii total schimbate si diferite....motor DOHC(doua axe cu came) pe langa motor OHV....diferentza de 20 de cai....parerea mea k este o comparatzie inutila.....e vizibil de la o poshta cine, care, cum, cand...
|
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
hai sa va intreb
R5gtt vs mazda rx 8 la acceleratie...diferente nici nu incap sa le enumar, dar totusi criteriul este unul singur...acceleratia cat mai rapida e pe aici pe undeva pe forum lasati comentariile aiuriea. omul a vrut sa stie ceva. nu introduceti in ecuatie tot felul de criterii atata timp cat a fost destul de simplu ce a intrebat omul...vorbea de top speed si acceleratie :!: |
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
Quote:
nu prea stiu unde gasesti acelasi an....probabil din '89 dar modele foarte rare....putzin probabil....oricum raman la parerea k desi cineva a zis k manta ii de curse si scorpio de familie, scorpio este net superior din toate punctele de vedere.... |
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
Cand am spus acelasi an, m-am referit la 1986.
|
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
da....am cautat si eu mai mult si am gasit cateva din 86'....tot pe scorpio raman :)
|
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
tu vrei sa cumperi manta sau scorpio sau numa asa sa stii...?
Manta este o masina cam pt. tineri ( de fapt asa era la vremea ei ) Scorpio este masina de familie... asta depinde de tine ce masina iti place... pe viteza as spune Scorpio dar la drum intins ... |
Re: Ford Scorpio vs Opel Manta
Scorpio din `86 deja il detin.
Vroiam pur si simplu o comparatie intre cele 2. |
| All times are GMT +2. The time now is 06:31. |
- Copyright 2026 4Tuning