Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Timisoara (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara.html)
-   -   Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage") (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara/54914-tzepe-service-promotor-grandgarage.html)

adrianTNT 24-10-07 05:12

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by FICu' (Post 1164660)
as fi curios cati km ai tu la activ si de cate ori ai deschis capota la o masina...

De la 13 ani conduc si pana acum am avut masini si motoare de alea' de iti pui tu pe desktop :-P

Quote:

Originally Posted by FICu' (Post 1164660)
...daca stii asa de multe de ce nu ti-ai reparat-o singur?!..

Nu am vrut sa ma murdaresc, dar a trebuit pana la urma.

Quote:

Originally Posted by FICu' (Post 1164660)
si tot ce ai scris tu nu e decat antireclama, nu e nimic concret!

Nu stiu ce nu ti-e destul de concret ... becurile care nu se mai aprind pe masalier (contactul de pe cutie stricat 1 500 000), kit Ambreiaj nou care face galagie, uleiul varza din cutie, etc. Ce nu e concret?

adrianTNT 24-10-07 05:18

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by zha mechanickul (Post 1164657)
Din intamplare EU sant mecanicul de la golful tau,ma identific cu numele spus de tine...
Multumesc de aprecierea GATU M*TII ... :lol:

Ma refeream la ala care nu mi-a strans roata de la sofer si ala care mi-a bagat uleiul folosit in cutie. Din cate stiu nu sunteti nici unu din astia doi.
Pardon de expresie dar ... dupa atatea probleme acolo e mai greu sa te abti.

norocbun 24-10-07 08:40

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
uleiul tau uzat avea vreo saptamana ....intervalul dintre cele 2 reparatii... bineinteles ac puteam sa-ti punem altul nou ( pe banii tai)... dar am considerat ca fiind nou nu merita sa ne batem joc.
La 30 mil lei ai primit :
-sincroane a2-a di a 3-a
-rulmenti ax
-mersul inapoi pinion
-rulmenti fata
-distributie completa
-bucse punte spate
NU AI PRIMIT O CUTIE NOUA CARE SA NU FACA ZGOMOT DELOC!!!!!!!!!!
Oricum sunt curios cum faci diferenta de zgomot la masina pentru ca tu nu aveai cum sa auzi cutia din cauza zgomotului inferal al distributiei ( 2 role aveau invelisul de plastic spart)
motorul a stat pe un bustean ...nici gand boltar.... mai atentule la detalii, si scuza-ne ca nu am tinut sistemul de suspendare al motorului doar pe masina ta vreo 2 saptamani ( puteam de fapt sa punem sus cutia ,ca doar suntem la cooperativa munca in zadar.... si sa o demntam cand soseau piesele de la vw audi)
MOtorul nu merge rotund ..... Becul CHECK ENGINE aprins.... asa a venit PInocchio.... vrea sa-i mearga rotund fara scanare si fara inlocuirea vreunui senzor dus ( de ala stie ca e dus.... probablil de pe net)
filtru de aer K&N din canada!!!!!!!!!!!! de pe net cumva?????
Pinocchio sti sofer beeton, ai reusit sa spargi o cutie de viteze fara sa-ti daui seama ce ai facut si de ce. Dar dehhhhhh.... conduci de la 13 ani , ai experienta, se pare ca mintea ti-a ramas la acelasi nivel iar golful IV acre nevoie de alt permis fata de cel al unui Burago..
singura dreptate care o ai ( s-au am crezut ca o ai dupa cate minciuni ai tras) e cea cu roata ...... dar numai cine nu munceste nu greseste.....
Concluzie: cine ne-a pus sa lucram la asemenea indivizi...... care sunt si vanzatori auto si mecanici .... isi identifica piesele de pe net..... se balbie intr-una ...... un frustrat din prima clipa????????????? Noi am vrut. Prostia care am facut-o ca trebuia sa-i punem cutie de viteze noua sa-l doara buzunarele
sau sa-l lasam sa-si aduca alta de la dezmembrari si sa-l incasam la manopera.
Inca o data PINOCCHIO creste nasul.!!!!!

yObIg 24-10-07 09:13

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 1164814)
Ma refeream la ala care nu mi-a strans roata de la sofer si ala care mi-a bagat uleiul folosit in cutie. Din cate stiu nu sunteti nici unu din astia doi.
Pardon de expresie dar ... dupa atatea probleme acolo e mai greu sa te abti.

LOL!!deci domnule "adriantnt":lol: nu mai shtii cum sa mintzi k sa faci mai multa galagie dekt facea masina ta dupa c a fost la promotor(pt kare eo am respect,iar dumneata mintzi shy aberezi q nerushinare:lol: )apoi,incerci sa gasesti tot felul de motive..ba k nu era bun uleiul,ba k una,ba k alta....
se pare k nu esti asa de"atent"cum t crezi:lol: shy pt faza q "a trebuit sa ma murdaresc"cand "ti-ai facut singur masina"...:lol: oare tu CHIAR TI-AI FACUT-O????
mda...sa stii..si acum,cand apare mecanicul,spui k nu este el,deoarece,TE ASCUNZI DUPA DEGET,de ADEVAR!!!!!!!!:!: si daca chiar ai fi patzit c ai inshirat matale,ai fi avut curaj sa te duci q ei in instanta,si ai fi avut castig de cauza...dar cine se duce direct in gura lupului cand se simte q musca p caciula??:lol:
parerea mea,lasa-i in pace p cei de la promotor,k ei n-au avut nici o vina;) si decat sa-i denigrezi si sa le spui "GATU`MATII"pt k au incercat sa-ti puna masina p rotzi,mai bn nu t mai SCPA LA NERVI q asemenea expresii :!: mai bine,recunoaste k esti un bun scriitor,si nu ai avut unde s te afirmi ;) pt k nu este asa de greu sa te abtii ...insa,pt UNII este :)
si apropo,daca nu tiar fi strans bn roata la masina,u ai fi facut accident pt k ai spus k ai mers 1/2 kilometri..sau cam asa ceva...:lol: deci nu ar fi avut cum sa tina :lol:

bunilla 24-10-07 09:42

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 1164811)
De la 13 ani conduc si pana acum am avut masini si motoare de alea' de iti pui tu pe desktop :-P
?

ce ti-o ziso FICule !!! :)

acu e doar intr-o pasa mai proasta de are un G4... ca in rest a avut numa porsche si BMWuri :)

yObIg 24-10-07 10:44

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 1164811)
De la 13 ani conduc si pana acum am avut masini si motoare de alea' de iti pui tu pe desktop :-P

ooo dza shy eo conduc de la 7 ani:lol: pun frana de la 5...shy miam luat krbetu pe la 3 ani..;)mie personal,mi-ar fi jena sa spun lucruri neadevarate despre o firma serioasa;)dar,unii asa snt;)
deci ai bani...aha...shy att dc te plangi pt piesele pt care ti-au cerut bani mhey nene??:-J:lol:
lasa-te de meserie!!pai asta e treaba?c dumnezeu...recunoaste k vrei sa faci antireclama si q asta basta...sa terminat balciul:rolleyes2
daca continui in felul acesta,nu vei avea decat de pierdut;)

ERY 24-10-07 10:51

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1164867)
LOL!!deci domnule "adriantnt":lol: nu mai shtii cum sa mintzi k sa faci mai multa galagie dekt facea masina ta dupa c a fost la promotor(pt kare eo am respect,iar dumneata mintzi shy aberezi q nerushinare:lol: )apoi,incerci sa gasesti tot felul de motive..ba k nu era bun uleiul,ba k una,ba k alta....
se pare k nu esti asa de"atent"cum t crezi:lol: shy pt faza q "a trebuit sa ma murdaresc"cand "ti-ai facut singur masina"...:lol: oare tu CHIAR TI-AI FACUT-O????
mda...sa stii..si acum,cand apare mecanicul,spui k nu este el,deoarece,TE ASCUNZI DUPA DEGET,de ADEVAR!!!!!!!!:!: si daca chiar ai fi patzit c ai inshirat matale,ai fi avut curaj sa te duci q ei in instanta,si ai fi avut castig de cauza...dar cine se duce direct in gura lupului cand se simte q musca p caciula??:lol:
parerea mea,lasa-i in pace p cei de la promotor,k ei n-au avut nici o vina;) si decat sa-i denigrezi si sa le spui "GATU`MATII"pt k au incercat sa-ti puna masina p rotzi,mai bn nu t mai SCPA LA NERVI q asemenea expresii :!: mai bine,recunoaste k esti un bun scriitor,si nu ai avut unde s te afirmi ;) pt k nu este asa de greu sa te abtii ...insa,pt UNII este :)
si apropo,daca nu tiar fi strans bn roata la masina,u ai fi facut accident pt k ai spus k ai mers 1/2 kilometri..sau cam asa ceva...:lol: deci nu ar fi avut cum sa tina :lol:

Te rog sa folosesti limba romana in exprimare.

FICu' 24-10-07 12:06

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 1164811)
De la 13 ani conduc si pana acum am avut masini si motoare de alea' de iti pui tu pe desktop :-P

frate tu stai cam mult cu nasu in calculator! si sa stii ca nu-mi pun dacii si mobre pe desktop :lol:
pe bune fa ceva daca dreptatea e de partea ta, dar cum se pare ca nu e nu ai decat sa te plangi si sa faci antireclama.
si ti-am mai zis: asta la cel mai ieftin magazin de piese din tm si la unu din cele mai bune serviceuri. faci cum vrei!

adrianTNT 24-10-07 13:10

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by bunilla (Post 1164897)
ce ti-o ziso FICule !!! :)
acu e doar intr-o pasa mai proasta de are un G4... ca in rest a avut numa porsche si BMWuri :)

BMW nu, porsche, suzuki GSX r ;) ...

adrianTNT 24-10-07 13:20

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1164847)
La 30 mil lei ai primit :
-sincroane a2-a di a 3-a
-rulmenti ax
-mersul inapoi pinion
-rulmenti fata
-distributie completa
-bucse punte spate

Pardon? Vezi ca nu mai stiti nici voi ce tzepe ati dat, cred ca va tzepuiti si intre voi , dar asta e problema voastra.
Deci 2 rulmenti si 2 bucse au fost alte 5 sau 6 milioane, si pinionul de masalier alte 3-4 milioane pe langa alea 30, deci m-a costat vreo 40 000 000 Lei toate "Reparatiile" cu tot cu rulmenul din a doua tura de umblat la planetare, si acum ma mai costa vreo 10 000 000 incuietori, contacte, ulei etc.

Senzorul dus (care arata si in bord) este senzorul de unghi din volan, (asa a zis diagnoza si la voi si la VW) nu am vrut sa dau 10 mil de la voi ca pe net e 150E, pana comand de pe net merg asa.
Da, si filtru K&N e tot de pe net? De ce? Trebuia sa il iau din TM cu 300 Euro si sa astept o 2 luni sa vina sau de pe net cu 130 Euro si sa il am intr-o saptamana?

Voi desteptilor de unde verificati preturile la piese si cudurile? "De pe net cumva"? Nu pe net gasesti si ETKA si tot? Si pe langa asta tot asteptati dupa piese saptamani intregi.

Seus.

adrianTNT 24-10-07 13:35

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1164867)
... acum cand apare mecanicul,spui k nu este el,deoarece,TE ASCUNZI DUPA DEGET...

Poate sti tu desteptule mai bine cine mi-a reparat masina.
Dupa varsta de pe forum (39) tre sa fie Dan, el e mecanicu acolo, da, dar masina mi-au 'reparat-o' unii de acuma au terminat liceul (sau cel putin la varsta asta sunt). Aceasi si cu stransul de roti, la fel si cu uleiul. Aia mai mici ce au lucrat la masina se invatzau pe masina mea si il mai intrebau pe Dan cateodata.

Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1164867)
... si apropo,daca nu tiar fi strans bn roata la masina,u ai fi facut accident pt k ai spus k ai mers 1/2 kilometri..sau cam asa ceva...:lol: deci nu ar fi avut cum sa tina :lol:

Nu stiu ce tot aberezi tu acolo cu 1/2 km dar de la service am mers inafara localitatii cam 30 KM, vreo 120-130Kmh, (era naspa sa sara o roata la viteza asta), cand m-am oprit toate suruburile stateau sa cada, m-am mirat ca nu a picat nici unu. Si-au recunoscut vina cu roata deci nu mai deschide subiectul.

adrianTNT 24-10-07 13:57

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1165001)
...
deci ai bani...aha...shy att dc te plangi pt piesele pt care ti-au cerut bani mhey nene??...

Problema era ca dupa ce am dat cam 40 000 000 in total masina nu merge cum trebuie (vezi prima pagina).
Nu m-am plans de bani cand am platit, "- 30 000 000? Ia de aici".'
Apropo, astia 30 000 000 mi-a cerut inainte sa imi arate daca merge masina, a trebuit sa le dau explicatii ca prima oara vreau sa vade masina si dupaia platesti. Sau nu asa se face?

Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1165001)
...recunoaste k vrei sa faci antireclama si q asta basta.

AM vrut sa vada si altii ce se poate intampla, daca merge cineva si patzeste asa sa nu bage botu la vrejeli de alea cum ar fi ca rotile cu cativa mm mai late sparg rulmentii instant (cu masina e pe cric) si sa stai langa ei cand iti lucreaza la masina daca vrei sa nu ai surprize.
Daca ii zici anti-reclama chiar nu conteaza.

adrianTNT 24-10-07 14:10

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1164847)
...
Oricum sunt curios cum faci diferenta de zgomot la masina pentru ca tu nu aveai cum sa auzi cutia din cauza zgomotului inferal al distributiei ( 2 role aveau invelisul de plastic spart)

Am zis sa nu mai scriu, dar sa iti explic si cu asta...
Nu se auzea nimic zgomot la distributie inainte sa se rupa ambreiajul, as fi auzit. So fi stricat distributia cand s-a rupt ambreiajul, sau a fost stricata dar nu facea galagia pana arunci.

norocbun 24-10-07 15:08

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Pinochhio pe net verificam doar daca respectivele coduri sunt disponibile in rest sunt programe specializate.

ViRgO 24-10-07 15:15

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Parerea mea de client: am tot mers la ProMotor vre-un an jumate. Aproape de fiecare data am zis ca nu mai vin, dar tot acolo am ajuns. Iontzu e baiat bun, si el a lucrat la masina mea mult. Au fost dati cand am plecat multumit de acolo si dati cand am plecat foarte dezamagit. Deoarece minusurile au depasit plusurile am decis sa nu mai calc pe acolo.
1. Gelu era un nesimtit si cateva luni nu am calcat pe acolo din cauza lui. Punctul cuminant a fost cand si-a bagat mana la mine in portmoneu a smuls cati bani a reusit si mi-a zis ca exact atat ma costa. Asta mi s-a parut degradant.
2. Am auzit ca a plecat Gelu asa ca am zis sa ma intorc. Am dat peste Florica (imi dau seama ca nu imi permit diminutive dar nu stiu numele coplet). Dupa 4 ore de munca la masina mea s-a recunoscut ca nu se stie cauza si nu se poate repara. Am plecat cu ea in aceeasi stare in care am venit dar Florica mi-a cerut 100 RON. Din momentul ala am promis ca nu mai calc acolo.

Ca sa spun si istoria masinii. Am probleme cu Aerul Conditionat. In 1 an jumate am cheltuit aprox 15 milioane. Masina merge tot ca in prima zi. Nu toti banii astia i-am investit in ProMotor, am mai cumparat piese si din alte locuri dar manopera s-a facut numai la ProMotor.
Alta data am ajuns acolo cu masina trasa ca nu mai pornea si dupa cateva ore mi-au zis: ia-o de aici ca nu stim sa o facem - ce sa zic, profesionalism.
Sunt cativa oameni acolo de treaba dar nu e de ajuns.

In probleme de schimbat placute de frana si alte chestii minore a fost ok.


All times are GMT +2. The time now is 06:19.

- Copyright 2026 4Tuning