![]() |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Pardon de expresie dar ... dupa atatea probleme acolo e mai greu sa te abti. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
uleiul tau uzat avea vreo saptamana ....intervalul dintre cele 2 reparatii... bineinteles ac puteam sa-ti punem altul nou ( pe banii tai)... dar am considerat ca fiind nou nu merita sa ne batem joc.
La 30 mil lei ai primit : -sincroane a2-a di a 3-a -rulmenti ax -mersul inapoi pinion -rulmenti fata -distributie completa -bucse punte spate NU AI PRIMIT O CUTIE NOUA CARE SA NU FACA ZGOMOT DELOC!!!!!!!!!! Oricum sunt curios cum faci diferenta de zgomot la masina pentru ca tu nu aveai cum sa auzi cutia din cauza zgomotului inferal al distributiei ( 2 role aveau invelisul de plastic spart) motorul a stat pe un bustean ...nici gand boltar.... mai atentule la detalii, si scuza-ne ca nu am tinut sistemul de suspendare al motorului doar pe masina ta vreo 2 saptamani ( puteam de fapt sa punem sus cutia ,ca doar suntem la cooperativa munca in zadar.... si sa o demntam cand soseau piesele de la vw audi) MOtorul nu merge rotund ..... Becul CHECK ENGINE aprins.... asa a venit PInocchio.... vrea sa-i mearga rotund fara scanare si fara inlocuirea vreunui senzor dus ( de ala stie ca e dus.... probablil de pe net) filtru de aer K&N din canada!!!!!!!!!!!! de pe net cumva????? Pinocchio sti sofer beeton, ai reusit sa spargi o cutie de viteze fara sa-ti daui seama ce ai facut si de ce. Dar dehhhhhh.... conduci de la 13 ani , ai experienta, se pare ca mintea ti-a ramas la acelasi nivel iar golful IV acre nevoie de alt permis fata de cel al unui Burago.. singura dreptate care o ai ( s-au am crezut ca o ai dupa cate minciuni ai tras) e cea cu roata ...... dar numai cine nu munceste nu greseste..... Concluzie: cine ne-a pus sa lucram la asemenea indivizi...... care sunt si vanzatori auto si mecanici .... isi identifica piesele de pe net..... se balbie intr-una ...... un frustrat din prima clipa????????????? Noi am vrut. Prostia care am facut-o ca trebuia sa-i punem cutie de viteze noua sa-l doara buzunarele sau sa-l lasam sa-si aduca alta de la dezmembrari si sa-l incasam la manopera. Inca o data PINOCCHIO creste nasul.!!!!! |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
se pare k nu esti asa de"atent"cum t crezi:lol: shy pt faza q "a trebuit sa ma murdaresc"cand "ti-ai facut singur masina"...:lol: oare tu CHIAR TI-AI FACUT-O???? mda...sa stii..si acum,cand apare mecanicul,spui k nu este el,deoarece,TE ASCUNZI DUPA DEGET,de ADEVAR!!!!!!!!:!: si daca chiar ai fi patzit c ai inshirat matale,ai fi avut curaj sa te duci q ei in instanta,si ai fi avut castig de cauza...dar cine se duce direct in gura lupului cand se simte q musca p caciula??:lol: parerea mea,lasa-i in pace p cei de la promotor,k ei n-au avut nici o vina;) si decat sa-i denigrezi si sa le spui "GATU`MATII"pt k au incercat sa-ti puna masina p rotzi,mai bn nu t mai SCPA LA NERVI q asemenea expresii :!: mai bine,recunoaste k esti un bun scriitor,si nu ai avut unde s te afirmi ;) pt k nu este asa de greu sa te abtii ...insa,pt UNII este :) si apropo,daca nu tiar fi strans bn roata la masina,u ai fi facut accident pt k ai spus k ai mers 1/2 kilometri..sau cam asa ceva...:lol: deci nu ar fi avut cum sa tina :lol: |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
acu e doar intr-o pasa mai proasta de are un G4... ca in rest a avut numa porsche si BMWuri :) |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
deci ai bani...aha...shy att dc te plangi pt piesele pt care ti-au cerut bani mhey nene??:-J:lol: lasa-te de meserie!!pai asta e treaba?c dumnezeu...recunoaste k vrei sa faci antireclama si q asta basta...sa terminat balciul:rolleyes2 daca continui in felul acesta,nu vei avea decat de pierdut;) |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
pe bune fa ceva daca dreptatea e de partea ta, dar cum se pare ca nu e nu ai decat sa te plangi si sa faci antireclama. si ti-am mai zis: asta la cel mai ieftin magazin de piese din tm si la unu din cele mai bune serviceuri. faci cum vrei! |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Deci 2 rulmenti si 2 bucse au fost alte 5 sau 6 milioane, si pinionul de masalier alte 3-4 milioane pe langa alea 30, deci m-a costat vreo 40 000 000 Lei toate "Reparatiile" cu tot cu rulmenul din a doua tura de umblat la planetare, si acum ma mai costa vreo 10 000 000 incuietori, contacte, ulei etc. Senzorul dus (care arata si in bord) este senzorul de unghi din volan, (asa a zis diagnoza si la voi si la VW) nu am vrut sa dau 10 mil de la voi ca pe net e 150E, pana comand de pe net merg asa. Da, si filtru K&N e tot de pe net? De ce? Trebuia sa il iau din TM cu 300 Euro si sa astept o 2 luni sa vina sau de pe net cu 130 Euro si sa il am intr-o saptamana? Voi desteptilor de unde verificati preturile la piese si cudurile? "De pe net cumva"? Nu pe net gasesti si ETKA si tot? Si pe langa asta tot asteptati dupa piese saptamani intregi. Seus. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Dupa varsta de pe forum (39) tre sa fie Dan, el e mecanicu acolo, da, dar masina mi-au 'reparat-o' unii de acuma au terminat liceul (sau cel putin la varsta asta sunt). Aceasi si cu stransul de roti, la fel si cu uleiul. Aia mai mici ce au lucrat la masina se invatzau pe masina mea si il mai intrebau pe Dan cateodata. Quote:
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Nu m-am plans de bani cand am platit, "- 30 000 000? Ia de aici".' Apropo, astia 30 000 000 mi-a cerut inainte sa imi arate daca merge masina, a trebuit sa le dau explicatii ca prima oara vreau sa vade masina si dupaia platesti. Sau nu asa se face? Quote:
Daca ii zici anti-reclama chiar nu conteaza. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Quote:
Nu se auzea nimic zgomot la distributie inainte sa se rupa ambreiajul, as fi auzit. So fi stricat distributia cand s-a rupt ambreiajul, sau a fost stricata dar nu facea galagia pana arunci. |
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Pinochhio pe net verificam doar daca respectivele coduri sunt disponibile in rest sunt programe specializate.
|
Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
Parerea mea de client: am tot mers la ProMotor vre-un an jumate. Aproape de fiecare data am zis ca nu mai vin, dar tot acolo am ajuns. Iontzu e baiat bun, si el a lucrat la masina mea mult. Au fost dati cand am plecat multumit de acolo si dati cand am plecat foarte dezamagit. Deoarece minusurile au depasit plusurile am decis sa nu mai calc pe acolo.
1. Gelu era un nesimtit si cateva luni nu am calcat pe acolo din cauza lui. Punctul cuminant a fost cand si-a bagat mana la mine in portmoneu a smuls cati bani a reusit si mi-a zis ca exact atat ma costa. Asta mi s-a parut degradant. 2. Am auzit ca a plecat Gelu asa ca am zis sa ma intorc. Am dat peste Florica (imi dau seama ca nu imi permit diminutive dar nu stiu numele coplet). Dupa 4 ore de munca la masina mea s-a recunoscut ca nu se stie cauza si nu se poate repara. Am plecat cu ea in aceeasi stare in care am venit dar Florica mi-a cerut 100 RON. Din momentul ala am promis ca nu mai calc acolo. Ca sa spun si istoria masinii. Am probleme cu Aerul Conditionat. In 1 an jumate am cheltuit aprox 15 milioane. Masina merge tot ca in prima zi. Nu toti banii astia i-am investit in ProMotor, am mai cumparat piese si din alte locuri dar manopera s-a facut numai la ProMotor. Alta data am ajuns acolo cu masina trasa ca nu mai pornea si dupa cateva ore mi-au zis: ia-o de aici ca nu stim sa o facem - ce sa zic, profesionalism. Sunt cativa oameni acolo de treaba dar nu e de ajuns. In probleme de schimbat placute de frana si alte chestii minore a fost ok. |
| All times are GMT +2. The time now is 06:19. |
- Copyright 2026 4Tuning