Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Opel tuning (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning.html)
-   -   Tuning de firma de la Opel - Lotus Omega (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning/4131-tuning-firma-opel-lotus-omega.html)

alexutzu 08-04-05 23:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"XS[DNiED
\"]....... in poze ai fi vazut ca e cam varzuita in partea dreapta fatza si janta probabil bulita (si nu cred ca mai gasesti tipul ala de jante e serie limitata din cate stiu eu). Oricum eu zic ca face banu masina, dar nu cred ca te lasa astia sa recarosezi un 2.0i rapanos cu bestia asta ;)

si eu cred ca merita....... ce drq pui niste jante mai noi de firma si asta e masina

Cipin-KUS 08-04-05 23:45

...
 
ma...uite ma uitam acuma la opel omega...sunt si variante 3.0i...facute de opel...ai putea sa faci recarosare pe asa ceva.....oare se poate?.. :roll:

XSW 09-04-05 01:09

cu pile se poate orice, fara pile, ma indoiesc. Singura varianta fabricata a fost cea de 377 HP, dar sunt baieti care le-au modificat pana peste 500 cai.

catalin rs4 09-04-05 02:21

se pot modifica foarte usor de serie au 377 sunt biturbo daca nu ma insel...

XSW 09-04-05 05:09

citeam de un tip care a ajuns la 490 pe dyno doar din reglaj turbo / ECU ... deh alta viata cu turbo, la aspirat e mult mai greu ...

Sincer ce rupe la masina asta e ca poti da peste nas cam oricarui posesor de BMW care crede ca ai un cazan de Omega vai de viata lui :P Asta si faptul ca designul mi se pare timeless, cam orice masina din perioada aia arata a masina veche, ma mira si pe mine cu cat gust au preparato la exterior baietii, e superba pt. o masina de varsta ei.

Am filme cu un tip care scoate 11.7 quarter mile, 0-300 etc. daca vreti o sa pun vreo cateva, ca restul sunt maaari.

ZooM-ZooM 09-04-05 07:58

poi lasa aici filmuletzele :)

XSW 09-04-05 18:47

1 Attachment(s)
le pun pe rand ca data trecuta la al 3-lea film mi-a crapat ie ...

1. \"urmarire\" cu politia ... pana ii vede in retrovizoare

XSW 09-04-05 18:56

1 Attachment(s)
Ilegala cu Toyota Supra ... care nu cred ca era stock la ce flame scotea :P

XSW 09-04-05 19:18

1 Attachment(s)
11.7 1/4 mile cu 195/h trap speed ... decent, nu ? :P

XSW 09-04-05 19:30

1 Attachment(s)
smokin ...

Ford_V6 31-08-05 20:36

este masina viselor mele . . . cand o sa am 15.000 de euro a doua zi sunt in avion spre DE sa-mi iau una.

Auzisem de o legenda cum ca alergase pe la noi pe la curse prin 98 un opel omega si batea tot si zicea cineva ca scria Lotus pe praguri . . . asta doar la nivel de legenda . . . nush daca mai exista asa ceva in Romania.

SEBASTIAN 31-08-05 21:32


Masina aia e un Lotus nu un opel are doar o caroserie de imprumut.

VectraDTI 25-09-05 02:52

daca a vazut cineva vreuna la noi, sa spuna neaparat, merg si pana la satu mare sa o vad...

tekno 25-09-05 13:54

2 Attachment(s)
eventual poti merge pana in baia mare...
acum doi ani cand am fost la festivalul castanelor am vazut-o :)

tekno 25-09-05 13:57

2 Attachment(s)
si tot atunci am vazut-o si asta...


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning