Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ati avut masina sparta? Ce v-au furat? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/3949-masina-sparta-furat.html)

PYT 15-08-05 21:16

tnd-team, fii si tu specific, i-au sustras lui taica-tu, maica-ta, frate-tu etc k tie nu prea vad cum avand in vedere anii pe care ii ai.. sau daca ai deja masina ta personala inseamna k deja ai iesit in paguba si nici nu ai inca permis :roll:

blowwind 15-08-05 21:19

yo (impreuna cu ai mei ) eram in bulgaria mai exact in sofia...ne intorceam din grecia :) ...si am ramas fara masina :) povestea e lunga si n`am chef s`o povestesc :D aveam un 325i pisicutza....

TND--TEAM 15-08-05 21:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NikeFF\"
tnd-team, fii si tu specific, i-au sustras lui taica-tu, maica-ta, frate-tu etc k tie nu prea vad cum avand in vedere anii pe care ii ai.. sau daca ai deja masina ta personala inseamna k deja ai iesit in paguba si nici nu ai inca permis :roll:

lu taicamiu la sv eram atunci :oops:

T-OVIDIU 07-04-07 12:49

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Matiz.in fata casei.U bulk cu vreo 8 Cd-uri.Mare paguba.:)) Binenteles,geamul lateral a ramas pe asfalt dupa ce am plecat spre service sa imi montez altul.

Mustang 08-04-07 15:08

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
mie mi-a furat benzina din rezervor ...
se pune ? :))

sebaaa 08-04-07 16:32

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by SHOGUN-A8 (Post 191942)
Era masina unui tigan asa ca decat ei pe mine,mai bine eu pe ei! :evil: :twisted:

si cum ai reusit..? da-mi si mie un pm.. nu de alta..dar am si eu boala si mi-ar sta bine cu 1400 euro.. chiar si cu 40 de E :D ; promit sa fur numa de la indieni...dar zi-mi si mie cum se face frate.. ( sau era descuiata masina , k " pe mine nu ma fura nimeni mancatias" ? )

@mustang mach 1 : orice furt se pune.. indiferent ce e.. conteaza ideea si gestul , nu valoarea/obiectul/ utilitatea kre o are..

mie mi-au fost furate capacele si steluta de pe capota..casetofon n-am ..asa k ..teapa:P .. si un electrician mi-a facut un sistem ingenios de pornire ..si nu aveau cum sa o porneasca ..decat daca aveau talente.. (bineinteles..pt cei cu tarsa de furat auto..ridicati capota dupa parcare si scoateti fisa centrala din bobina) fara de care nu primeste NICI o bujie scanteie.. nu sta nimeni sa iti fure masina (adik sa faca service pana ti-o porneste, tu nu te murdaresti; se face rapid treaba..pacat k nu poti sa faci cu un comutator la bord treaba asta)

ACUMA INTREBARE : 1) CUM PROCEDAM CAND AVEM IMPRESIA K FURA UNU O MASINA ?
2)DACA AM VAZUT O MASINA KRE ARE SEMNE CA A FOST FURATA CUM PROCEDAM ?
- daca chemam politia - de pe mobil de ex, am putea avea probl cu ei ( sunt pe abonament deci afla in 2 min cine sunt si unde stau ) ..in sensul de .as putea fi considerat suspect?
am vazut o skoda octavia tour , cu numar : IF 33 ..nu mai tin minte ce ..niste litere aleatorii gen.. si avea numarul scos pe fatza, stergatoarele ridicate, knd m-am dus mai aproape avea la portiera sparta incuietoarea si scoase ambele tetiere din fatza si volanul indoit in partea de sus unde presupun k era antifurtul ala prost saracie gen KRE SE PUNE PE BORD , NU SE LEAGA LA PEDALE..ALA DE LA PEDALE E MAI BUN, IN OPINIA MEA ..dar oricum le pot sparge pe amandoua
si un prieten de-al meu s-a trezit cu o dacia berlina ( zambetul ) furata si dusa in padure la dezmembrat..gasita in 3 -4 zile si si-a pus totul la loc pe ea
ft urat..
rog sa imi raspundeti la intrebarile respective

Spark 08-04-07 18:08

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
deci ... mi s-au furat mai multe
pe vremea cand mashina era a lui frate-meu .... sau furat din ea urmatoarele :
2 casetofoane ...oglinzi ... si de atata imi aduc aminte

de cand e pe mana mea ...
in prima zi cum am luat permisu` si am fost cu masina ... am lasat-o in fatza unei institutzii publice ... pe strada luminata si toate alea ... ca acolo o parca bro` si nu avea treaba ....
mie in prima zi mi-au luat stergatoarele
alta data de la mai multzi din parcare .... bateria ... (nu aveam casetofon pus ... dar acuma am iarasi)

deocamdata atat ... si sper sa nu mai am parte de asa ceva

teddy 08-04-07 19:37

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
n-am avut ghinion pana acum. culmea e ca uit masinile deschise peste noapte uneori dar probabil hotii sunt descurajati de paznicii blocurilor.

Trickz 08-04-07 20:37

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
cel mai mare furt a fost in sofia, la hilton, acum un an, cand era mama in delegatie cu a8-ul. sa intors cu avionul, daca intelegeti ce vreau sa zic;) faza cea mai nasoala e ca hiltonul a zis ca nu era vina lor, ca daca a lasat masina in parcarea lor platita si pazita si supravegheata cu camere video, nu este treaba lor. de atunci nu am mai calcat prin bulgaria, tara de hoti nenorociti.
in schimb, in romania, mama a lasat masina deschisa in fata magazinului unirea timp de 2 ore si nu a disparut absolut nimic.

dagosh88 08-04-07 20:52

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Masina sparta am avut-o,dar spre norocul meu l-am prins pe hot exact inainte sa intre in masina :lol:,nu aveam ce sa ii fac,ca nu era decat masina deschisa.Am trecut pe langa el si cand sa bag cheia in usa am observat ca era deschisa,tipul pleaca de langa masina speriat uitandu-se in spate, eu intru in masina sa vad daca a luat ceva,fata pusa la cd-player,setul de lanturi in spate,subwooferul mergea si Fularul:)).M-am uitat in ochii hotului cand am plecat cu masina pe langa el cu speranta ca se descurajeaza,si asa a si fost.
Va doresc si voua la fel de mult noroc.

Eugen_TL 08-04-07 21:06

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
roata de rezerva,trusa scule,instinctor,trusa medicala,capace,proiectoare( cele de pe bullbar),player dar fara fatza ce o face cu el nush, si cel mai naspa o statie MOTOROLA performanta f scumpa a2a zi gasita la politie ( ce noroc ) ... toate noaptea in spatele blocului ..asa ca de atunci masina sta in garaj sau in fata blocului unde e si Biserica- poate au frica de Dzeu =)))

trafy-vr6 11-04-07 00:22

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by D Y C (Post 124542)
Un cass Panasonic dintr-un Espero. Mai dragut e ca dimineata am gasit masina incuiata si cu alarma pusa !!! Si i-am intrebat pe militieni cum se face asta. Si mi-au aratat. E de necrezut. Jumate din politai stiu sa sparga o masina in 2 minute.

asta a patit un vecin la un passat acuma cateva zile.geamu din spate dreapta spart, fara mp3 player,fara difuzoare, fara parfumuri si braduti si fara presuri...alarma era pusa,masina incuiata...cum poti sa explici ca au facut asta in asa fel incat sa nu sune alarma?


la slatina acuma ceva timp mi`au bagat o surubelnita intre chederul de sus si geam si au desfacut putin geamu dupa care au apasat pe el ( cred ) pana sa deschis de tot..mi`au scos mp3`ul dar l`au lasat pe scaun furandu`mi decat cd`urile

VaLeX 11-04-07 18:41

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
nu are ce sa`mi fure .. e un harb ..dac mi`ar fura`o...ar fi mai bine..nu mi dau bani pe benzina sa`o duc la casat ..joke! :D

Spark 11-04-07 19:55

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Quote:

Originally Posted by trafy-ctz (Post 845105)
..mi`au scos mp3`ul dar l`au lasat pe scaun furandu`mi decat cd`urile

ce politicosi au fost :D
sa lase mp3-u ... si sa ia numa cd-urile ...
asta e poveste de una la un milion ... sau mai bine

OltcitPower 11-04-07 21:28

Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
 
Oltcit:

proaspat vopsit, am terminat de montat pe la motor totul, restul masinii fiind fara geamuri, fara nimic. Mi-au fortat capota, si mi-au furat bateria. De atunci capota imi sta ridicata cam 2cm fata de normal, iar pe dreapta imi e lasata in jos aripa cu tot cu contra-aripa.
la 2 saptamani dupa ce mi-au furat bateria, pe cand am terminat de montat totul pe masina, intr-o dimineata am gasit capota ridicata pe suportul de sustinere, dar de la motor nu lipsea nimic.
de atunci am incuietoare gen mercedes;)

NU am de gand sa imi pun incuietoare normala, Nu am de gand sa vopsesc din nou totul. Cel putin inca ceva vreme de acum inainte. Poate se scapa careva...

acum 3saptamani, cand schimbam oglinzile, am avut surprinderea sa vad ca cineva a incercat sa imi smulga oglinda dreapta. Suportul(unde intra oglinda, iar pe partea cealalta pui acea bucata de plastic cu suruburi) era dislocat, se vedea ca s-a tras de oglinda in toate partile, dar nu au reusit sa o ia (banuiesc ca nu au vrut sa o rupa)


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning