![]() |
Re: dacia mea proprie si personala
si totusi sa discutatzi cate ceva despre tuning de dacie nu se poate?va rog eu frumos...plm chiar nu intelegetzi ca bani de alceva nu sunt deocamdata si ma multumesc cu ce am....
ziceai de tfsi ala cu a 3-a la 170....eu nici nu stiu dak ajung la viteza aia...sincer nu as incerca... cat despre tuning la dacie....vreau sa vad cat poate DOAR cu piese de dacie...nu 5 alipine sau fuego sau r18....sau eventual cate ceva handmade... astept idei ...poate ajutor!;) |
Re: dacia mea proprie si personala
Un Weber 32(dublu corp), un filtru de aer sport si o evacuare din inox cap-coada ;)... Asa ca pt incepatori :)...
|
Re: dacia mea proprie si personala
pai ca sa pun webberu nu trebuie sa schimb si galeria!?
in afara de dezmembrari unde as mai putea sa gasesc un webber? coco tata, tu de unde stii de astea la 17 ani?te pomeni ca mai si conduci prin oras fara permis!? ;) |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
vezi frate ca asa mai vii de acasa!?
unde e reprezentantza asta?nu de alta dar sunt din pitesti si nu prea stiu reprezentantele in buc.... ;) |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
Hristos a inviat ! |
Re: dacia mea proprie si personala
ms o sa caut cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti!
adevarat a'nviat! |
Re: dacia mea proprie si personala
deocamdata lucrari mici si dese....gascanii cica nu existau de loc si incepuse sa imi fuga un telescop pe stanga!
in plan...sa trag capota pe faruri(oare se poate fara sudura?) si sa fac un nou sistem de deschidere a capotei... si inca o chestie....bara pusa intre telescoape ajuta la alceva in afara de rigidizarea in caz de accident(rasturnare)??? |
Re: dacia mea proprie si personala
Quote:
|
Re: dacia mea proprie si personala
explica mai mult...cum poate sa ajute si de ce!?
|
Re: dacia mea proprie si personala
al dreaq gascan mort...imi fugise telescopu din stanga spre interior 7.5 cm! :((
|
Re: dacia mea proprie si personala
poi eu zic sa ii schimbi culoarea un albastru aprins sau ceva de genu ceva mai placut si mai cald, de modificarile la partea mecanica nu ma bag ca nu ma pricep. la partea de tinichigerie daca ai un tinichigiu fff bun ai putea sa-i faci ce vrei si se poate face (acum sa nu incerci sa o transforimi intr-un bmw sau alt model:lol: ) oricum cred ca o sa fie si ceva de reparat la partea de tinichigerie ca la ce tabla are dacia meru se gaseste cate o problema. in poza masina arata bn sper sa u ai probleme cu rugina ca asta e principala problema la dacie(vrei sa schimbi o aripa si dupa ce o desfaci vezi ca tre sa mai schimbi si contra aripa) dar oricum dacia e masina tuturor romanilor si se merita sa bagi ceva bani in ea cand intoarce capul tuturur pe sosea. bafta;) :D
|
Re: dacia mea proprie si personala
culoarea nu merita schimbata...e prea mare tarasenia cu trecutu in carte si talon si in + crek costa prea mult! 8)
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:03. |
- Copyright 2026 4Tuning