![]() |
Re: Renault 21 Nevada GTX
inca nu stiu....astept sa mai strang pareri...toate imi plac.
ce e drept, primele sunt destul de scumpe.....oricum, jantele cam prin iunie cred ca vor ajunge pe ea |
Re: Renault 21 Nevada GTX
Deci faci swap-ul?:))
|
Re: Renault 21 Nevada GTX
inca nu fac swap:D
|
Re: Renault 21 Nevada GTX
Pt cine are renault 21,clio,megane, dacia logan sau orice tip de masina din grupul renault, aveti idee de ce nu imi mai merge afisajul de la obc?
Anul trecut am desfacut ceasurile de bord pentru a le schimba becurile,o parte din ele fiind arse.Evident ca am scos toate mufele ce tineau ceasurile.Inainte de a scoate mufele,afisajul functiona,insa acum nu imi mai indica decat temperatura exterioara si combustibilul....toate celelalte functii imi apar cu 0.....aveti idee cum se reseteaza sau ce trebuie sa fac pentru a functiona cum trebuie? |
Re: Renault 21 Nevada GTX
Daca tot a venit caldura si a fost vreme frumoasa de stat afara...am mai umblat pe ici pe colo pe la masina.
Mai concret, am stilizat putin plafonierele, luminile numarului si pozitiile, toate fiind acum pe leduri. Revin cu poze zilele viitoare. |
Re: Renault 21 Nevada GTX
6 Attachment(s)
Ca intr-un monolog, pozele promise pt cei interesati:
-urmatoarea lucrare pe "ordinea de zi" : o noua suspensie Mai apoi voi continua lucrarile la masina intr-o ordine aleatoare dupa cum urmeaza: - folie pentru geamuri - stopuri si proiectoare de ceata led - faruri HID - semnalizatoare led - jante + cauciucuri 16" Termen de finalizare: luna Mai |
Re: Renault 21 Nevada GTX
frumoasa,tine o tot asa!
ce becuri ai pus la interior? |
Re: Renault 21 Nevada GTX
Plafoniera fata si numerele sunt facute de mine si au leduri smd iar in bord si plafoniera spate tot smd-uri, dar cumparate
In faruri am de asemenea leduri pentru pozitie......ma sacaia enorm lumina aia galbena |
Re: Renault 21 Nevada GTX
2 Attachment(s)
De vanzare unitate multimedia Player auto Pioneer AVH-1400DVD, 4 x 50W, USB, AUX, RCA, RG B.
Pentru cine prezinta interes, sa-mi trimita pm. Unitatea se poate proba!! |
Re: Renault 21 Nevada GTX
10 Attachment(s)
Daca tot am prins o vreme buna, am profitat la miximum de ea si am tras cateva cadre alaturi de o alta masina care iti "fura" ochii :)
Va las sa va delectati privirile:) *si pentru mai multe poze: https://masinamea.4tuning.ro/index.ph...ils&car_id=598 |
Re: Renault 21 Nevada GTX
Fara poezie in viata e pustiu!
Ca pe topicul meu de altfel... Are cineva idee daca gasesc niste piese de r21 la dezmembrari si unde anume? Multumesc anticipat! |
Re: Renault 21 Nevada GTX
De ce nu cauti mai bine aici pe forum?Nu ai gasit nimic?Cam ce iti trebuie?
|
Re: Renault 21 Nevada GTX
salut,
evident, nu am gasit absolut nimic de renault 21, de aceea incerc sa gasesc ceva in alta parte, cateva maruntisuri...imi trebuie delcoul pentru ca al meu are garnitura sparta, de ceva vreme nu imi mai merge aerul conditionat...nu mai are freon, insa nu mai primeste comenzi pentru turatia aerotermei....am nevoie si de unitatea de comanda de la climatronic pentru tipul asta de masina....si de displayul obc-ului obc-ul l-am reparat in weekend, dupa vreo 2 ani in care a refuzat sa coopereze. numai bine! |
Re: Renault 21 Nevada GTX
1 Attachment(s)
cine ma poate ajuta si pe mine cu firele pe culori ce intra in mufa elementului de control al climatronicului?
am atasat o poza cu elementul, poate ma poate ajuta cineva. Multumesc anticipat! |
Re: Renault 21 Nevada GTX
am gasit schema culorilor, insa nu a mai fost timp astazi de incercari...cat de curant voi rezolva si problema aerului conditionat si totul va fi magic din nou. Ultimile doua lucrari pentru confortul soferului si pasagerilor vor fi amortizoarele si aerul conditionat.
Numai bine! |
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning