![]() |
mai are calitati...
100 - 0 Km/h , hot
Car [m] 1. Porsche 911 GT3 Cup 32,2 2. BMW M GmbH M3 CSL 32,4 3. Lotus Exige (2004) 33,6 Subaru Impreza WRX STi 33,6 4. Porsche 911 GT3 (2003) 34 Porsche Carrera GT 34 5. Porsche GT3 RS 34,1 6. Dodge Viper SRT-10 34,3 7. Lamborghini Gallardo 34,4 8. Porsche Boxster S 34,8 100 - 0 Km/h , hot Car [m/s2] 1. Porsche 911 GT3 Cup 12 2. BMW M GmbH M3 CSL 11,9 3. Lotus Exige (2004) 11,5 Subaru Impreza WRX STi 11,5 4. Porsche 911 GT3 (2003) 11,4 Porsche Carrera GT 11,4 5. Porsche GT3 RS 11,3 Dodge Viper SRT-10 11,3 6. Lamborghini Gallardo 11,2 7. Porsche Boxster S 11,1 200 - 0 Km/h , hot Car [s] 1. Porsche 911 GT3 Cup 4,3 2. Porsche GT3 RS 4,7 BMW M GmbH M3 CSL 4,7 Mercedes SLR McLaren 4,7 Pagani Zonda S 4,7 3. Callaway C12 4,8 Porsche Carrera GT 4,8 Ferrari Challenge Stradale 4,8 Lotus Exige (2004) 4,8 4. Porsche 911 Carrera (996) 5 Max. Delay Car [m/s2] 1. Porsche 911 GT3 Cup 12,4 2. Ferrari Challenge Stradale 12,2 BMW M GmbH M3 CSL 12,2 3. Porsche GT3 RS 12,1 4. Porsche 911 GT3 (2003) 11,9 5. Porsche 911 Carrrera (2002) 11,8 Porsche Carrera GT 11,8 BMW M GmbH M5 E60 11,8 6. General Motors Chevrolet Corvette Com. Edition 11,5 7. Porsche 911 GT3 11,4 |
:D
Pe circuit este una ce ne place 9 este alta !!!!
|
LEGAL RACING
Nu sunt un fan Audi, am un rewspect deosebit pentru orice marca chiar si pentru Trabant si asta nu e o gluma. Nu pot sa trec neobservata aceasta comparatie cum nu am ocolit nici multe altele pana acum. Important este sa vedem din ce punct de vedere ne intereseaza o comparatie, confort, viteza, manevrabilitate, raport calitate pret, aspect... si apoi sa trecem la comparatie. Aici este o comparatie privind performantele asa ca e clar ca optez in proportie de 100% pentru o masina buna iar datele tehnice ma conving sa aleg BMW. Fiecare are optiune lui insa e bine sa ganditi dupa ce cautati cat mai multe informatii si cu cat o sa stiti mai multe cu atat o sa alegeti mai greu. |
Re: LEGAL RACING
Quote:
|
din cate stiu eu Sebastiam mai are si un 330i E46 compresor
|
1 Attachment(s)
adica asta ?
|
|
SALUT !
1 Attachment(s)
:D RESPECT SEBASTIAN RESPECT PENTRU TOT CE AI ZIS !!! MIE TOTUSI NU IMI VINE SA CRED CUM NEAGA UNII ANUMITE FAPTE/LUCRURI ABSOLUT INCONTESTABILE( PERFORMANTA BMW), SI INCA O DATA IMI ADUC AMINTE CA TRAIM IN ROMANIA....ORICE PUSTI CARE DABEA A TRECUT SAU TRECE PRIN PUBERTATE SE APUCA SA ARUNCE CATE O VORBA AIUREA DESPRE O MASINA CARE REPREZINTA UN MIT, O PIESA GREA IN LUMEA SPORTULUI CU MOTOR , O MASINA CARE DUPA DATE INDICATE DE TINE TINE PIEPT UNOR SUPERMASINI. ESTE ADEVARAT, SI AUDI ESTE O MASINA SPORT DAR NU ESTE BMW.
|
Re: SALUT !
Quote:
|
mda
1 Attachment(s)
mda... :? se pare ca degeaba calatoresti in afara tarii.....esti cam inchis si mai ales tu ai ceva cu marca BMW, ti-a casunat tie pe M, ei bine M este mai presus de S....daca tot zici ca subaru e mai bun sau audi este mai bun decat BMW, atunci in datele cu timpii efectuati pe circuit postate de Sebastian de ce nu se afla subaru sau audi in fata la BMW? ? ? mai bine citeste inca o data ce a postat sebastian si apoi daca mai ai cuvinte mai zii ceva....
se vede ca nu stii catusi de putin de bmw.... seria 8? seria 6? nu au modele sport? 635 csi...sau 850.......mai nou..M6 ..???? |
Re: mda
Quote:
|
Acum depinde la ce le compari!
0-100 s,rs>m circuit s,rs<<m |
eu acuma vorbesc din experienta mea...de la liniute pana acuma nu ma facut nici un bmw la liniute sincer....
|
te cred, dar nu toate drumurile sunt drepte. mai trebuie sa misti si din volan din cand in cand :P
|
mda
1 Attachment(s)
:lol: se vede inca o data ca nu prinzi ideea ...dece ignori datele date de gratian? si de sebastian? (respekt guys)
ideea este ca BMW este adeptul motoarelor aspirate.....nu foloseste turbo...acolo audi cu disperare a apelat la constructori ca, Cosworth s.a nu a fost capabil sa isi faca propriul sau motor si a bagat si turbo in disperare de cauza sa ajunga pe bmw...ce s-ar intampla daca ar folosii si bmw turbo? cred ca ti-ai sterge topicurile asta ai face :lol: , si totusi...nu ma cert cu tine este doar o discutie si atat....nu era nevoie sa ajungi la conculzii de genul \" oricum stiu mai multe decat tine\" , respect audi si de ce nu si pe tine....dar nu nega ceea ce este! |
| All times are GMT +2. The time now is 14:33. |
- Copyright 2026 4Tuning