Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   m power vs rs power (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2994-power-vs-rs-power.html)

georgian 02-01-05 18:31

mai are calitati...
 
100 - 0 Km/h , hot

Car [m]

1. Porsche 911 GT3 Cup 32,2
2. BMW M GmbH M3 CSL 32,4
3. Lotus Exige (2004) 33,6
Subaru Impreza WRX STi 33,6
4. Porsche 911 GT3 (2003) 34
Porsche Carrera GT 34
5. Porsche GT3 RS 34,1
6. Dodge Viper SRT-10 34,3
7. Lamborghini Gallardo 34,4
8. Porsche Boxster S 34,8



100 - 0 Km/h , hot

Car [m/s2]

1. Porsche 911 GT3 Cup 12
2. BMW M GmbH M3 CSL 11,9
3. Lotus Exige (2004) 11,5
Subaru Impreza WRX STi 11,5
4. Porsche 911 GT3 (2003) 11,4
Porsche Carrera GT 11,4
5. Porsche GT3 RS 11,3
Dodge Viper SRT-10 11,3
6. Lamborghini Gallardo 11,2
7. Porsche Boxster S 11,1
200 - 0 Km/h , hot

Car [s]

1. Porsche 911 GT3 Cup 4,3
2. Porsche GT3 RS 4,7
BMW M GmbH M3 CSL 4,7
Mercedes SLR McLaren 4,7
Pagani Zonda S 4,7
3. Callaway C12 4,8
Porsche Carrera GT 4,8
Ferrari Challenge Stradale 4,8
Lotus Exige (2004) 4,8
4. Porsche 911 Carrera (996) 5



Max. Delay

Car [m/s2]

1. Porsche 911 GT3 Cup 12,4
2. Ferrari Challenge Stradale 12,2
BMW M GmbH M3 CSL 12,2
3. Porsche GT3 RS 12,1
4. Porsche 911 GT3 (2003) 11,9
5. Porsche 911 Carrrera (2002) 11,8
Porsche Carrera GT 11,8
BMW M GmbH M5 E60 11,8
6. General Motors Chevrolet Corvette Com. Edition 11,5
7. Porsche 911 GT3 11,4

Turbo110 02-01-05 19:22

:D
 
Pe circuit este una ce ne place 9 este alta !!!!

SEBASTIAN 02-01-05 21:47

LEGAL RACING
 

Nu sunt un fan Audi, am un rewspect deosebit pentru orice marca chiar si pentru Trabant si asta nu e o gluma.
Nu pot sa trec neobservata aceasta comparatie cum nu am ocolit nici multe altele pana acum.
Important este sa vedem din ce punct de vedere ne intereseaza o comparatie, confort, viteza, manevrabilitate, raport calitate pret, aspect...
si apoi sa trecem la comparatie.
Aici este o comparatie privind performantele asa ca e clar ca optez in proportie de 100% pentru o masina buna iar datele tehnice ma conving sa aleg BMW.
Fiecare are optiune lui insa e bine sa ganditi dupa ce cautati cat mai multe informatii si cu cat o sa stiti mai multe cu atat o sa alegeti mai greu.

catalin rs4 16-01-05 04:49

Re: LEGAL RACING
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Nu sunt un fan Audi, am un rewspect deosebit pentru orice marca chiar si pentru Trabant si asta nu e o gluma.
Nu pot sa trec neobservata aceasta comparatie cum nu am ocolit nici multe altele pana acum.
Important este sa vedem din ce punct de vedere ne intereseaza o comparatie, confort, viteza, manevrabilitate, raport calitate pret, aspect...
si apoi sa trecem la comparatie.
Aici este o comparatie privind performantele asa ca e clar ca optez in proportie de 100% pentru o masina buna iar datele tehnice ma conving sa aleg BMW.
Fiecare are optiune lui insa e bine sa ganditi dupa ce cautati cat mai multe informatii si cu cat o sa stiti mai multe cu atat o sa alegeti mai greu.

daca tot esti asa fan inrait bmw de ce ti-ai luat subaru????? sunt si eu curios... oricum un rs4 bate un m3 iar un rs6 bate un m5 (400 cp) asa ca cum poti sa spui ca datele technice te fac sa alegi bmw?? eu cred ca tu ai ceva cu marca audi.. :twisted: :lol:

Gabi_323i 16-01-05 07:59

din cate stiu eu Sebastiam mai are si un 330i E46 compresor

EvLSant0S 16-01-05 10:50

1 Attachment(s)
adica asta ?

sorren 21-01-05 02:55

Track_Challenge


http://www.track-challenge.com/main....asp?ordering=8

MARIO_BMW 23-01-05 03:59

SALUT !
 
1 Attachment(s)
:D RESPECT SEBASTIAN RESPECT PENTRU TOT CE AI ZIS !!! MIE TOTUSI NU IMI VINE SA CRED CUM NEAGA UNII ANUMITE FAPTE/LUCRURI ABSOLUT INCONTESTABILE( PERFORMANTA BMW), SI INCA O DATA IMI ADUC AMINTE CA TRAIM IN ROMANIA....ORICE PUSTI CARE DABEA A TRECUT SAU TRECE PRIN PUBERTATE SE APUCA SA ARUNCE CATE O VORBA AIUREA DESPRE O MASINA CARE REPREZINTA UN MIT, O PIESA GREA IN LUMEA SPORTULUI CU MOTOR , O MASINA CARE DUPA DATE INDICATE DE TINE TINE PIEPT UNOR SUPERMASINI. ESTE ADEVARAT, SI AUDI ESTE O MASINA SPORT DAR NU ESTE BMW.

catalin rs4 23-01-05 04:18

Re: SALUT !
 
Quote:

Originally Posted by \"MARIO_BMW\"
:D RESPECT SEBASTIAN RESPECT PENTRU TOT CE AI ZIS !!! MIE TOTUSI NU IMI VINE SA CRED CUM NEAGA UNII ANUMITE FAPTE/LUCRURI ABSOLUT INCONTESTABILE( PERFORMANTA BMW), SI INCA O DATA IMI ADUC AMINTE CA TRAIM IN ROMANIA....ORICE PUSTI CARE DABEA A TRECUT SAU TRECE PRIN PUBERTATE SE APUCA SA ARUNCE CATE O VORBA AIUREA DESPRE O MASINA CARE REPREZINTA UN MIT, O PIESA GREA IN LUMEA SPORTULUI CU MOTOR , O MASINA CARE DUPA DATE INDICATE DE TINE TINE PIEPT UNOR SUPERMASINI. ESTE ADEVARAT, SI AUDI ESTE O MASINA SPORT DAR NU ESTE BMW.

nu inteleg fanii astia inraiti ca si tine...ce vrei sa spui prin: si audi este masina sport dar nui bmw?? sunt multe masini mai \"sport\" decat bmw...audi este numai una dintre ele...va place bmw pt ca numai de bmw se stie in tara...si ca nu sunt alte masini mai tari decat bmw....ce masini tari are bmw in afara de m3 si m5??? o masina mai tare decat bmw ar mai fi subaru.. :D

MARIO_BMW 24-01-05 03:23

mda
 
1 Attachment(s)
mda... :? se pare ca degeaba calatoresti in afara tarii.....esti cam inchis si mai ales tu ai ceva cu marca BMW, ti-a casunat tie pe M, ei bine M este mai presus de S....daca tot zici ca subaru e mai bun sau audi este mai bun decat BMW, atunci in datele cu timpii efectuati pe circuit postate de Sebastian de ce nu se afla subaru sau audi in fata la BMW? ? ? mai bine citeste inca o data ce a postat sebastian si apoi daca mai ai cuvinte mai zii ceva....



se vede ca nu stii catusi de putin de bmw.... seria 8? seria 6? nu au modele sport? 635 csi...sau 850.......mai nou..M6 ..????

catalin rs4 24-01-05 03:35

Re: mda
 
Quote:

Originally Posted by \"MARIO_BMW\"
mda... :? se pare ca degeaba calatoresti in afara tarii.....esti cam inchis si mai ales tu ai ceva cu marca BMW, ti-a casunat tie pe M, ei bine M este mai presus de S....daca tot zici ca subaru e mai bun sau audi este mai bun decat BMW, atunci in datele cu timpii efectuati pe circuit postate de Sebastian de ce nu se afla subaru sau audi in fata la BMW? ? ? mai bine citeste inca o data ce a postat sebastian si apoi daca mai ai cuvinte mai zii ceva....



se vede ca nu stii catusi de putin de bmw.... seria 8? seria 6? nu au modele sport? 635 csi...sau 850.......mai nou..M6 ..????

nu stiu de ce te oftici asa...poate o fi mai presusu m decat s..dar decat rs4 sigur nui mai presus :D nu sunt date mai bune de la audi pt ca numai astea vreti voi sa le vedeti si credema ca stiu mai multe decat tine chiar daca sari asa...si am vazut si sigur am mai multa experienta..decat tine...in orice domeniu..daca seria 8 a fost masina..atunci ce sa mai zic ca decat forma ii de ea am intrecut un 850 csi de 380 cp cu un s4 biturbo de 265 cp lam facut muci asta cam atata despre bmw.. :D mai are rost sa ne certam pe tema asta?eu am sa o tin sigur pe a mea..cand va face si bmw motoare turbo si 4x4 poate ma mai gandesc sa schimb marca dar pana atunci nu o voi face sigur!! mai bine prefer opel!!!!! :D [/code]

florin83 24-01-05 04:13

Acum depinde la ce le compari!

0-100 s,rs>m

circuit s,rs<<m

catalin rs4 24-01-05 04:32

eu acuma vorbesc din experienta mea...de la liniute pana acuma nu ma facut nici un bmw la liniute sincer....

florin83 24-01-05 04:35

te cred, dar nu toate drumurile sunt drepte. mai trebuie sa misti si din volan din cand in cand :P

MARIO_BMW 25-01-05 01:09

mda
 
1 Attachment(s)
:lol: se vede inca o data ca nu prinzi ideea ...dece ignori datele date de gratian? si de sebastian? (respekt guys)

ideea este ca BMW este adeptul motoarelor aspirate.....nu foloseste turbo...acolo audi cu disperare a apelat la constructori ca, Cosworth s.a nu a fost capabil sa isi faca propriul sau motor si a bagat si turbo in disperare de cauza sa ajunga pe bmw...ce s-ar intampla daca ar folosii si bmw turbo? cred ca ti-ai sterge topicurile asta ai face :lol: ,



si totusi...nu ma cert cu tine este doar o discutie si atat....nu era nevoie sa ajungi la conculzii de genul \" oricum stiu mai multe decat tine\" , respect audi si de ce nu si pe tine....dar nu nega ceea ce este!


All times are GMT +2. The time now is 14:33.

- Copyright 2026 4Tuning