Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Cum va dotati BMW-ul pentru iarna? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/282477-dotati-bmw-iarna.html)

Sparkle_81 27-12-11 20:33

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
Quote:

Originally Posted by mihayyy2000 (Post 4795772)
.....
Eram 4 persoane in masina si nu imi venea sa cred ca urc. Mergeam lin cu a doua, fara sa o bruschez, si am ajuns la destinatie.
....

Nu fi asa surprins; in situatiile astea incepi sa cunosti capacitatea masinii.



Voie buna !

JimGod 28-12-11 00:59

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
Quote:

Originally Posted by OdorogLGV (Post 4795430)
iarna trecuta a fost prima iarna cu tractiune spate...pana atunci am avut doar cu tractiune fata!pot spune e ca mult mai fun cu spatele.bine,am avut mici probleme ca aveam v-uri:))...dar norocul meu lsd!problema la multi cu bmw(cunoscutii mei) este garda la sol nu aderenta!dar frumusetea cere sacrificii....incet dar sigur se poate circula fara probleme!astept zapada,anul asta fiind dotat cu anvelope pe iarna,pe 16".si ca un sfat(personal) daca vezi ca nu vrea sa plece,da-i cu a doua...eu asa am mers si jur ca nu am ramas niciodata si nici nu am atins-o vreodata!nu-ti mai fie asa frica...e tot o masina;).bafta!

pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna :) cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!!

DEVIL's Style 28-12-11 08:12

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
Quote:

Originally Posted by JimGod (Post 4797329)
pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna :) cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!!


Corect jimgod , anvelopele fac diferenta

Seryoga 28-12-11 18:27

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
La E30 m20b27 am cumparat cauciucuri noi de iarna,o lopata si atat!

OdorogLGV 29-12-11 15:15

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
[QUOTE=JimGod;4797329]pleaca cu a1a de pe loc fara sa accelerezi si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.
iar daca nu ai lsd si ramai intepenit dar usor nu suspendat trageti frana de mana pt a putea pacali diferentialul sa distribuie sarcina pe cealalta roata....ma rog e greu de explicat dar e unul din secretul diferentialului open iarna :) cand ramai inzapezit.eu iarna trecuta cu anvelope toyo de iarna NOI nu am ramas niciodata intepenit fara LSD.anvelopele fac diferenta!!!![/QUO
sunt foarte multe tehnici de a aborda iarna!eu am spus cum am facut eu,cu anvelope de vara,si am trecut iarna fara probleme.greu su stresant ca la un moment dat nu plecarea era problema,dar am trecut.nu o recomand nimanui cu anvelope de vara,mie asa s-a intamplat sa fie,mai ales ca nu mergeam cu maisna zi de zi...dar anul asta,multumim guvernului,suntem obligati si automat am fost si eu!pt mine e o initiativa f buna!dar acum am pus si nui mai avem zapada:((....bafta tuturor

Blitz-Krieg 04-01-12 10:18

Re: Cum va dotati BMW-ul pentru iarna?
 
cateodata mai ajuta si un tub doua de spray degivrant


All times are GMT +2. The time now is 11:45.

- Copyright 2026 4Tuning