![]() |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
si de unde sti tu ca nu e adevarat?
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
inseamna ca si aia mint de ingheata pamantul
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
1 Attachment(s)
Quote:
La ce emisiune de la realitatea s-a discutat si la ce ora,sa o caut pe inregistrari. Multumesc |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Nu stiu emisiunea cum se numeste,era in jurul orei 19.
Eu trec zilnic,de mai multe ori,pe langa o benzinarie Lukoil(Targoviste).Azi dupa amiaza am vazut 5.98...:shock: Maine cand ma duc la munca ma mai uit odata,poate era afisajul defect... SPER! |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
In data de 14 ianurie 2011,ora 17:00 in orasul Resita din judetul Caras-Severin se va organiza o intalnire in Parcarea Kaufland incercand sa boicotam impotriva majorarii pretului carburantului exagerat de mult!
Rog toti conducatorii auto si toti locuitorii orasului Resita si imprejurimilor sa ia parte la acest miting sa fie alaturi de noi,sa ne sustina! Ganditi-va ca in primul rand orice crestere a pretului carburantilor creste si... pretul vieti in Romania si nu numai! Va rugam ca pe data de 14.01.2011 la ora 17:00 sa veniti cu autoturismul personal,scuter,ATW sau chiar cu mijlocul de transport in comun in PARCAREA KAUFLAND-ului!!!Anuntati-va colegii de munca,rudele,prietenii!Incercati sa raspanditi vestea pe internet!!! Nimeni nu va fi amendat,nu se vor deschide dosare penale!Nici Politia Locala,Politia Rutiera sau Jandarmeria nu au ce sa va faca daca va comportati civilizat!!! Daca aveti posibilitatea sa afisati si bannere pe masina sau orinde crede-ti ar fi perfect! EVITATI SA CLAXONATI,SA TIPATI!!!Fara galagie!!! Rog multa seriozitate si va rog nu uita iti pasa de restul iti pasa de tine! |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Din pacate, la acest boicot nu voi putea participa. Sunt intr-un examen la master si nu exista nicio sansa sa mi-l aman. Insa, stiti replica: va sustin si bravo voua!
Incepand cu 14, pe o perioada nedeterminata, nu mai folosesc masina deloc - deci benzinariile nu vor mai vedea banuti de la mine in viitorul apropiat. Stiu ca-s cantitate neglijabila, dar sper sa fie mai multi romani care sa ia aceeasi decizie ca si mine in viitorul apropiat. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin? http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651 "La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi. "Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe. Producţia, mina de aur Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei. Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia. OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei. Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii. "Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu. "Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
eu alimentez doar de la MOL ...
dar de cand benzina tot creste masina rugineste in garaj :( |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
dany, ai vorbit cu cei ce reprezinta transportatorii din Romania? Ca am vazut ca ei reprezinta o gramada din consumul de carburant de la noi.
Sunt curios ce raspunsuri o sa dea ei. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
http://www.untrr.ro/userfiles1/Invit...CARESCU_60.pdf Au redat acest comunicat din partea noastra http://www.untrr.ro/index.php?page=b...12011_ora_1700 Pe langa acestea de mai sus au intervenit la toate institutiile abilitate: Presedentia,Primul Ministru,Minsterul de Finante,Ministerul Transporturilor http://www.untrr.ro/index.php?menu=i...rr_la_autoriti |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
bun foarte bun dany sa speram ca vom face ceva mare pe 14 ianuarie 2011..bafta tuturor
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
ai observat ca nu se cere decat "stoparea cresterii pretului benzinei" si nu "scaderea pretului benzinei" asa cum a fost cerut de noi?
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:09. |
- Copyright 2026 4Tuning