Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Nissan - Infiniti tuning (https://forum.4tuning.ro/145-nissan-infiniti-tuning.html)
-   -   Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate! (https://forum.4tuning.ro/145-nissan-infiniti-tuning/23077-skyline-gt-r34-parintele-masinilor-tunate.html)

T.rac3Er 11-10-06 20:56

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
:lol:
ce tare ai fost..ce cauta masina aia aici??
ma mir ca nu ai pomenit de cine stie ce alte masini exotice...
in fine...
:lol:

dj16xxs 11-10-06 21:01

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
https://youtube.com/watch?v=d8vAxzLApPs

mirific.....dar cred ca il stiati....

CJ-01-WOB 11-10-06 22:39

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
PRopun unul din moderatori sa inkida topikul deja se ia pe ULEI

200SX 12-10-06 00:09

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Quote:

Originally Posted by T.rac3Er (Post 582945)
:lol:
ce tare ai fost..ce cauta masina aia aici??
ma mir ca nu ai pomenit de cine stie ce alte masini exotice...
in fine...
:lol:


daca te refereai la mine, ai sa vezi ca masina pusa de mine este un Nissan si a intrat in productia de serie (oarecum) si fi convins ca Nissanul ala e superior Skylinului ;) asa ca nu sunt chiar offtopic

T.rac3Er 12-10-06 13:07

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
oarecum...:D
cand a aparut, masina asta eram extaziat..super linie
de fapt era si intr0un nfs (3 parca) 8)

http://en.wikipedia.org/wiki/R390_GT1

deci ... exotica

tot a uit pe net dupa un gt-r32 sh...:shock:
pacat ca inmatricularea ajunge dupa 2007 la vreo 8k euro

bogdi_r 25-10-06 15:30

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Exista Skyline cu volan pe stanga(cele destinate SUA si tarilor arabe)

bogdi_r 25-10-06 15:42

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Am vazut documentare cu Skyline si mam convins E Chiar Tare Masina.
Cand vezi oameni spunand ca au avut Ferrari ,Porche,... si nimik nu se compara cu Skyline atunci jos palaria ptr japonezi!
Poti sa iti cumperi Skyline si sa il inmatriculezi in romania dar te va usca vama undeva la 4-5mii de Euro si se gasesc la preturi relativ ieftine.
Sau cumperi din japonia si mai ieftine dar te va costa transportul(am gasit un site'ul unei firme ca se ocupa cu vanzare-cumparare masini si iti ofera variante de livrare daca nu o poti ridica personal; cu vaporul dureaza dar e mai ieftin)

gamerul 25-10-06 15:54

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Indiferent de unde o cumperi vei plati taxe vamale de 30% din valoarea masinii, pina la 1.01.2007 cel putin.

TotoSkyline 26-10-06 00:06

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Mda tare da-mi si mie te rog sitte-ul ala cu firma care livreaza masina,asa k fapt divers,vreau si eu sa stiu de el.Oricum din cate citesc mai peste tot sunt pareri impartite la adresa acestei masini,cum ar fi unii o vb de rau si altii de bine,acu doar k nu imi compari mie skyline cu orice bmw vrei tu,cine vrea sa inteleaga ce vreau sa zic :),cel putin la capitolu tuning nu?k doar de asta sitte-u asta,sau gresesc...oricum vreau sa multumesc celor care vad lucruri bune la masina aia,iar cand am facut-o parintele masinilor tunate e k pe unde citesc scrie k este cea mai tunabila masina din lume,acu k o fi si cea mai buna nustu.Are cineva idee cat face bugati veyron pe sfert de mila????as fi inteles pe undeva pe la 10 sec,dak e asa e....jenant...dupa mine ar fi mai buna la....nustu,la cele mai scumpe junks din lume,dar gusturile nu se discuta nu?

alvi 17-11-06 16:34

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Frate ai toata dreptate poate uni o compara cu un enzo ferrari:sad: si spun ca nu e buna da e o masina foarte buna pt. tuning e o masina faina de ex:daca am spus atata ferrari enzo ca sa-il cumperi nu doari trebe sa ai multi bani doar nu la orcine cu bani ili da asa ceva trebe sa fii frumos lasa in pace!!!! un skyline in un oras ca sibiu supravietuieste da un enzo e praffff!!! Sincer e Parintele masinilor tunate!! ai dreptate

alvi 17-11-06 17:55

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Bine oki am fakut cunostinta cu un om in japonia si imi spune ca gasesti skylinuri cu 40.000USD dar un transport cu avion pana in Germania e cam 5.000USD si dupa aia il bag in romania si nu prea stiu cat platesc si trebuie sa ma duc pana acolo cam 10.000USD si din germania pt v8 din R34 mai trebe 500USD Peste 55.000USD nui mult i merita da te cam plimibi mult da ii merita!!

CJ-01-WOB 17-11-06 21:43

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 583059)
PRopun unul din moderatori sa inkida topikul deja se ia pe ULEI

reiau ideea si rog in continuare necunoscatorii sa se abtina de la postat !

alvi 18-11-06 20:21

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
nu inteleg ce spui

alvi 18-11-06 20:22

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
ma prins scuze!

draculas 24-11-06 09:27

Re: Skyline GT-R34 este parintele masinilor tunate!
 
V8 in skyline ? de cand ? omu daca nu stii afla nissan Skyline R-34GTR are motor 6 CILINDRI IN LINIE


All times are GMT +2. The time now is 10:20.

- Copyright 2026 4Tuning