Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   Achizitie Saab (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/141946-achizitie-saab.html)

ionut_cluj 13-02-10 12:44

Re: Achizitie Saab
 
Daca va incalzeste cu ceva, in principiu vreau sa-l vand si eu pe al meu: 9-5 din 2001, 180.000 km, 2.3 Turbo SE 185 cp.
Daca ma hotarasc sa-l vand, o sa fie prin aprilie, cand apare cel nou, pentru ca-s din ce in ce mai pornit sa bag leasing la unul nou.

Cristiansen09 13-02-10 13:45

Re: Achizitie Saab
 
A aparut unul break pe auto... 4650 fara taxa, cica 770 e, are motor 2.3 si 250 cp asa spune anuntul. Ideea este Ionut ca, depinde de pretul cerut de tine. Parerea mea este ca depinde de pretul pe care l vei dori pe ea. Banuiesc ca esti constient ca vei lua foarte putini bani pe ea, asa ca nu stiu daca merita sa o vinzi.

ionut_cluj 13-02-10 15:01

Re: Achizitie Saab
 
Sunt constient. Eu am iesit in 10.000 cu toate taxele si umblatul, in septembrie 2008, deci probabil ca pretul cerut va fi in jur de 6.000-6.500.

Edit: Cristiansen: e grosolan de redusa taxa aia:) Cu siguranta e mult mai mare.

Undying_Renault 13-02-10 15:20

Re: Achizitie Saab
 
BTW Ionut vezi ca e un 9-3 Aero la Cluj de vanzare(neinmatriculat).. E la vreo 8-9.000 dar e ceva ciudat la el.. are exterior european si kilometraj in mile.. cred ca e adus din uk si schimbat bordul.. ca kitul exterior de us e diferit oricum.. vezi-l si pe ala.. you never know..\

L.E.: Ala din Bucuresti(9-5 Aero SW) nu are cum sa fie Euro 4.. si la Euro 3 e vreo 2000 de Euro taxa.. Oricum nu e exagerat pretul final..

_anaconda_ 13-02-10 15:25

Re: Achizitie Saab
 
Quote:

Originally Posted by ionut_cluj (Post 3081140)
Daca va incalzeste cu ceva, in principiu vreau sa-l vand si eu pe al meu: 9-5 din 2001, 180.000 km, 2.3 Turbo SE 185 cp.
Daca ma hotarasc sa-l vand, o sa fie prin aprilie, cand apare cel nou, pentru ca-s din ce in ce mai pornit sa bag leasing la unul nou.

Daca iti cumperi noul 9-5 astept sa ma iei si pe mine la o tura :D.

ionut_cluj 13-02-10 15:28

Re: Achizitie Saab
 
Quote:

Originally Posted by Undying_Renault (Post 3081674)
BTW Ionut vezi ca e un 9-3 Aero la Cluj de vanzare(neinmatriculat).. E la vreo 8-9.000 dar e ceva ciudat la el.. are exterior european si kilometraj in mile.. cred ca e adus din uk si schimbat bordul.. ca kitul exterior de us e diferit oricum.. vezi-l si pe ala.. you never know..\

L.E.: Ala din Bucuresti(9-5 Aero SW) nu are cum sa fie Euro 4.. si la Euro 3 e vreo 2000 de Euro taxa.. Oricum nu e exagerat pretul final..


9-3 Nu ma intereseaza momentan, pentru ca am avut si stiu cum e. 9-5-ul e euro 4 din 2003, parca. M-ar atrage 9-3 turboX, e drept, dar nu stiu ce sa zic...

Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 3081684)
Daca iti cumperi noul 9-5 astept sa ma iei si pe mine la o tura :D.

Eu sper sa nu am probleme cu banca si sa imi permit ratele, nici macar preturi oficiale nu sunt inca disponibile. Daca imi iau, te plimb, nu-i stres:)

Undying_Renault 13-02-10 15:32

Re: Achizitie Saab
 
Lasa.. you'll manage.. iti iei tu acolo 9-5 .. noi in bucuresti 9-5.. ne vedem la sibiu si vedem ce si cum :lol:.. Sa ajungem si in ziua aia :lol:

Cristiansen09 03-04-10 15:02

Re: Achizitie Saab
 
9.3 ul din Cluj a scazut la 7500. Daca mai scade poate ma bag.
9.5 ul negru s-a vandut:cry:

ionut_cluj 03-04-10 15:16

Re: Achizitie Saab
 
Preturile la 9-5 incep pe la 26.000. Varianta care o vreau eu, 2.0 turbo 210 cp cu ceva dotari e pe la 33.500... sa vedem...


All times are GMT +2. The time now is 20:12.

- Copyright 2026 4Tuning