![]() |
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Care e pretu la supernova de care zici ca vrei sa o iei ?
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Quote:
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Km cati are? are rugina?
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
imi pare rau poze maine knd ma duc sa o testez. vreo 50.000 km nu are rugina nici vopseaua sarita. e in stare bune de aia ma atrage. si speram sa scot o mica fiara din ea. dar din pacate nu se poate. asta e.
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Motorul asta de Reno trage destul de bine pe o supernova ca e si destul de usoara, daca ii faci un chip tuning o sa fie si mai bine
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
uite dupa ce termin cu actele fac poze si voi imi spuneti parerile voastre doar legat de tuning motor, deocamdata asta iar apoi mai vedem. poate dak is finante umblam si la caroserie, poate4 eventual o vopsea noua etc. dar v-am zis dak imi convine cum merge o sa ma axez pe modificarea motorului k pana la urma asta e sufletu' masinii. degeaba ai o masina supermisto su spoilere praguri, bari, eleron, stopuri, faruri, vopsea noua daca ea nu treage si e puturoasa si te face oricine cu vreo coaja mai bine intretinuta la motor decat a ta: parerea mea.:D
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
:lol:vai de discu de ambreiaj si de cutia de viteze ce o-r sa pateasca cu mine o-r sa-si doreasca sa nu fi iesit vreodata din fabrica. singurul lor moment de respiro o sa fie knd o sa-i duc pe ai mei la tara k atunci o las usor. oricum o sa-i fortez limitele. probabil o sa crape ceva. asta e. Dar prima grija dupa ce o iau sa-i schimb toate consumabilele: placute de frana, lichid de frana, antigel, ulei + metabond sau duralube, busci, etrieri spate, poate si cauciucuri vedem in functie de finante. oricum o sa va tin la curent cu poze.:D
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Ai luat supernova aia pana la urma?
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
astept sa ma contacteze proprietaru in cursul zilei de azi pentru un test-drive si eventual sa facem actele. daca o iau va tin la curent si o sa poztez niste poze.
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
vesti proaste baieti. test-drive-ul are de asteptat pana sambata. m-a sunat proprietaru si el plecat la brasov si mi-a spus k vine maine seara. imi pare rau k v-am facut sa asteptati atata.:sad: sper ca asteptarea sa merite, adica masina sa fie intocmai cum a spus proprietaru. Dumnezeu cu mila.
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
Pfuaaaa....mi-ai frant inima....incepusei asa bine....nici nu luasei masina si deja era bolid de curse. Pacat :(
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
:-)mdaaa. sincer mi sa luat de asteptarea asta. daca nu rezolv nimic sambata sau ma amana iarasi abandonez. iar duminica ma duc sa-mi cumpar o dacia 1310. da-ti-mi niste sfaturi despre dacia 1310 la ce sa fiu atent cand o cumpar sa nu ma pacalesc. iar dak imi iau dacie 1310 o sa-mi ramana mai multi bani pt tuning. spune-ti-mi ce trebuie sa aibe bun pe ea si la ce parti sa fiu atent. va multumesc.
|
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
INFO DACIA SUPERNOVA 1,4 MPI
MOTOR Combustibil benzina fara plumb Putere maxima 55 KW - 75 cp Cuplu maxim 114 nm la 2800 rpm Capacitatea cilindrica 1390 cc Tip 8V SOHC TRANSMISIE Tip transmisie 5+1 viteze manuala Tractiune fata Jante 5,5 B 13 CH Pneuri 165/70 R 13 CAROSERIE Tip caroserie Liftback Numar usi 5 usi Numar locuri 5 locuri Lungime 4030 mm Latime 1640 mm Inaltime 1395 mm Bracaj dreapta 10 mm Capacitate rezervor 44 l Greutate 1385 kg PERFORMANTE Acceleratie 0-100 km/h 16 s Viteza max 162 km/h CONSUM la 100 km Consum urban 8.3 l Consum extraurban 5.6 l Consum mixt 6.7 l DOTARI STANDARD Radio casetofon RDS codat 4x15W Eleron Aer conditionat Echipament antiefractie Geamuri fumurii Volan reglabil inaltime Oglinzi retrovizoare reglabile din interior Turometru Antidemaraj antifurt Inchidere centralizata si telecomanda usi TRF Tapiterie din velur Functionalitate 1/3-2/3 a banchetei si a scaunelor spate Bare parasoc 3/4 si calandru in culoarea masinii Proiectoare de ceata Protectii laterale Capace de roti Pre-echipament radio 2 tetiere spate |
Re: DACIA SUPERNOVA RACING
deci dupa cum zice si SECTIUNEA - 4TuningRO > Masini & Tuning > Masini - Tuning - Masina mea > DACIA > Dacia tuning > aici se vorbeste despre masinile unor PROPRIETARI care au ceva vise in legatura cu masinile lor ... tu ai o gramada de vise ... nu vreau sa fac eu politie la tine aici pe thread dar mi se pare un mare MIRC aici ... postati la 1 minut distanta niste chestii care le puteti vorbii pe Y!M deci e un off`topic continuu ... sfatul meu ... cumpara masina ... pui poze si atunci te incadrezi si in sectiune si in thread ... daca o sa cauti bine pe forum o sa gasesti undeva "Sfaturi tuning" si sunt convins ca o sa te ajute multe chestii de acolo ... numai bine
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:51. |
- Copyright 2026 4Tuning