o turez pana o sa-i sara pistoanele prin blocu motor iar radiatoru sa-l gasesc in portbagaj. supernovele au un avantaj mare la viraje fata de toate daciile, stau mai bine in curba. acartamentul de pe fata e mai mare decat cel de pe fata, adica distanta dintre rotile din fata e mai mare decat cea dintre rotile din spate iar din acest motiv sunt mai stabile in curbe fata de orice 1310, nova, solenza, logan sau sandero. pur si simplu e facuta pt a fi condusa sport. sper sa fie motoru bun pt k maine sa ma intorc cu ea aksa. te tin la curent cu ce poate masina.