Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - ... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/106632-e36.html)

Bmwaldo 12-02-09 01:52

Re: E36 - ...
 
Quote:

Originally Posted by Dutor (Post 2052244)
Daaaa! Au iesit f. bine. In plus mi-am bagat coada si am scris si cu rosu "motor sport" (inainte de lacuire):

au iesit bine jantele .... pacat de un singur lucru ... ca nu sunt originale ... :cry:

alexutzu 12-02-09 02:06

Re: E36 - ...
 
intalnirea saptamanala bmwclub.ro
se tine de fel in fata la academia militara, sambata

Lupy 12-02-09 09:29

Re: E36 - ...
 
http://www.bmwclub.ro/forums/index.p...00#entry633563
nu stiu daca am voie sa dau link de pe alt site ... daca nu este voie sa se steraga postul meu

Lupy 12-02-09 09:30

Re: E36 - ...
 
a gresit luna in anunt ;)) este 2 in loc de 9 :D

Lymbutza 12-02-09 13:56

Re: E36 - ...
 
imi pare rau de offtopicu facut aici la tine , dar daca a pornit discutia . . . .

E primit oricine la intrunire , sau e cu invitatie ?

Dutor 13-02-09 01:34

Re: E36 - le
 
Ba bucur ca se "agita" lumea...si de abia astept sa treaca vremea asta cacacioasa, ca sa ii pun jantele si sa o pregatesc de parada! 8)

Dutor 13-02-09 01:47

Re: E36 - ...
 
Quote:

Originally Posted by Bmwaldo (Post 2059480)
au iesit bine jantele .... pacat de un singur lucru ... ca nu sunt originale ... :cry:

Masina a venit din Germania cu incaltamintea asta. Si nu stiu daca sunt replici (poate or fi), pe jantele din spate zace un cauciuc de 235 care nu e bine intins...adica incape si 245 sau poate chiar 255, nu si pe masina. Alea M originale, care sunt superbe, nu sunt asa late. Oricum o sa ma uit dupa vreo stanta ceva (daca or avea), ca intotdeauna m-am intrebat cine le-a produs, iar daca le "sparg", sa stiu de unde le inlocuiesc. Apropos, stie cineva ?

llauta 13-02-09 16:37

Re: E36 - ...
 
Eu cred ca ar fi mai indicate niste roti minim 245 dat fiind cuplul motor considerabil. Iti va creste semnificativ si comportamentul in viraje, unde se stie ca bmw-urile pot fi foarte capricioase.

bussinessacc 13-02-09 16:51

Re: E36 - ...
 
ma intereseaza o janta spate ca cele din poza , platesc bine ...iti pot oferi una identica ( originala bmw dar fara scrisul motorsport) si diferenta !

Dutor 14-02-09 14:11

Re: E36 - ...
 
Quote:

Originally Posted by bussinessacc (Post 2064228)
ma intereseaza o janta spate ca cele din poza , platesc bine ...iti pot oferi una identica ( originala bmw dar fara scrisul motorsport) si diferenta !

o janta (o bucata) ??!

bussinessacc 14-02-09 19:13

Re: E36 - ...
 
Salut , da o janta ! Am cumparat un set de ebay si vanzatoru mi-a trimis 3 cu motorsport inscriptionat si una fara .. vreau sa fac set complet ! La bmw e 450 euro una

Dutor 15-02-09 01:22

Re: E36 - ...
 
Quote:

Originally Posted by bussinessacc (Post 2067230)
Salut , da o janta ! Am cumparat un set de ebay si vanzatoru mi-a trimis 3 cu motorsport inscriptionat si una fara .. vreau sa fac set complet ! La bmw e 450 euro una

Si eu ce fac, merg cu 3 de un fel si cu o alta diferita ? :lol::lol::lol:

Dutor 15-02-09 11:31

Re: E36 - ...
 
3 Attachment(s)
O zona a masinii unde nu am intervenit. Decat sa schimb uleiul si sa pun apa la parbriz. Practic, daca ai grija si il intretii, motorul duce fara probleme 500.000 km.

UNLORD 16-02-09 14:35

Re: E36 - ...
 
Quote:

Originally Posted by Dutor (Post 2068526)
O zona a masinii unde nu am intervenit. Decat sa schimb uleiul si sa pun apa la parbriz. Practic, daca ai grija si il intretii, motorul duce fara probleme 500.000 km.

Am vazut 520i cu peste 700.000 km facuti (e adevarat, in Germania)!

llauta 16-02-09 14:55

Re: E36 - ...
 
motorul duce fara discutii. Eu am vazut 520i la service la Bavaria cu 450.000 pe ceas facuti integral in Romania. Se mandreau mecanicii, nevoie mare si imi povesteau ca daca ii schimbi uleiul la timp si respecti planul de inspectii, nu trebuie sa fie probleme. Una din marile cauze ale defectiunii la motor(pistoane, segmenti, supape s.a.m.d) este cand uleiul inca nu a ajuns la temperatura optima. Cu cat motorul este mai comprimat (putere litrica mai mare la cele aspirate-ex. motorul de M) cu atat este mai important sa nu se mearga peste 4000 rot/min pana ce apa nu a ajuns la mijlocul scalei. Deci, tine numai de sofer cat va duce motorul, in final.
Ca alt fapt divers, am vazut un 530d touring care facuse peste 900.000. Cele mai importante piese schimbate au fost:
pompa de injectie pe la 400.000, turbo-suflanta pe la 550.000 si cutia de viteze automata pe la 600.000. Atat.
Masina merge si astazi si va depasi cu siguranta milionul de km. Bine, trebuie recunoscut ca masina are 90% din rulaj pe autostrada. Soferul lucreaza ca curier de piese pt. vehicule speciale si bate Europa in lung si in lat.
Tare as vrea sa vad o masina facand macar 300.000 numai prin bucuresti, sa o vad cum arata...


All times are GMT +2. The time now is 15:04.

- Copyright 2026 4Tuning