![]() |
Re: E36 - ...
Quote:
|
Re: E36 - ...
intalnirea saptamanala bmwclub.ro
se tine de fel in fata la academia militara, sambata |
Re: E36 - ...
http://www.bmwclub.ro/forums/index.p...00#entry633563
nu stiu daca am voie sa dau link de pe alt site ... daca nu este voie sa se steraga postul meu |
Re: E36 - ...
a gresit luna in anunt ;)) este 2 in loc de 9 :D
|
Re: E36 - ...
imi pare rau de offtopicu facut aici la tine , dar daca a pornit discutia . . . .
E primit oricine la intrunire , sau e cu invitatie ? |
Re: E36 - le
Ba bucur ca se "agita" lumea...si de abia astept sa treaca vremea asta cacacioasa, ca sa ii pun jantele si sa o pregatesc de parada! 8)
|
Re: E36 - ...
Quote:
|
Re: E36 - ...
Eu cred ca ar fi mai indicate niste roti minim 245 dat fiind cuplul motor considerabil. Iti va creste semnificativ si comportamentul in viraje, unde se stie ca bmw-urile pot fi foarte capricioase.
|
Re: E36 - ...
ma intereseaza o janta spate ca cele din poza , platesc bine ...iti pot oferi una identica ( originala bmw dar fara scrisul motorsport) si diferenta !
|
Re: E36 - ...
Quote:
|
Re: E36 - ...
Salut , da o janta ! Am cumparat un set de ebay si vanzatoru mi-a trimis 3 cu motorsport inscriptionat si una fara .. vreau sa fac set complet ! La bmw e 450 euro una
|
Re: E36 - ...
Quote:
|
Re: E36 - ...
3 Attachment(s)
O zona a masinii unde nu am intervenit. Decat sa schimb uleiul si sa pun apa la parbriz. Practic, daca ai grija si il intretii, motorul duce fara probleme 500.000 km.
|
Re: E36 - ...
Quote:
|
Re: E36 - ...
motorul duce fara discutii. Eu am vazut 520i la service la Bavaria cu 450.000 pe ceas facuti integral in Romania. Se mandreau mecanicii, nevoie mare si imi povesteau ca daca ii schimbi uleiul la timp si respecti planul de inspectii, nu trebuie sa fie probleme. Una din marile cauze ale defectiunii la motor(pistoane, segmenti, supape s.a.m.d) este cand uleiul inca nu a ajuns la temperatura optima. Cu cat motorul este mai comprimat (putere litrica mai mare la cele aspirate-ex. motorul de M) cu atat este mai important sa nu se mearga peste 4000 rot/min pana ce apa nu a ajuns la mijlocul scalei. Deci, tine numai de sofer cat va duce motorul, in final.
Ca alt fapt divers, am vazut un 530d touring care facuse peste 900.000. Cele mai importante piese schimbate au fost: pompa de injectie pe la 400.000, turbo-suflanta pe la 550.000 si cutia de viteze automata pe la 600.000. Atat. Masina merge si astazi si va depasi cu siguranta milionul de km. Bine, trebuie recunoscut ca masina are 90% din rulaj pe autostrada. Soferul lucreaza ca curier de piese pt. vehicule speciale si bate Europa in lung si in lat. Tare as vrea sa vad o masina facand macar 300.000 numai prin bucuresti, sa o vad cum arata... |
| All times are GMT +2. The time now is 15:04. |
- Copyright 2026 4Tuning