Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Pontiac Firebird 1989 - Tuned (https://forum.4tuning.ro/399-americane/101856-pontiac-firebird-1989-tuned.html)

CyberCSX 19-04-11 11:04

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
@bogdan350cid

Vezi ca te īnseli dar....... īn fine. Si asa n-am cu cine sta de vorba. voi le stiti pe ale voastre, eu pe ale mele si nu sīnt obligat sa ma justific fata de nimeni.

cu proxima ocazie, cīnd te bagi sub un firebird de prin 1985 de ex. uita-te la racordurile furtunelor de la cutie, unde se duc si de unde vin. O cutie TH 700 R4 STANDARD fara radiator de ulei, pocneste ca lubenita.
De una de competitii nici nu mai vorbesc. Mergi pe pagina celor de la TCI si citeste acolo ce-ti spune.

@ daniwmk

Esti 100% convins?

Daca ma uit la cretinitatile ce se scriu pe forumul asta, īmi vine sa ma iau cu mīinile de cap. Nu stiu cine scrie aici tīmpenii?

Eu sau "voi" care sīnteti asa de destepti de va dati jos pīna si catalizatoarele de pe masini, desfiintati sisteme electronice si cīte altele numai pt. a va da grozavi dar īn realitate habarn-aveti ce faceti acolo. Important īnsa ca "liniuta iese".

Va apucati de ciobanit masini noi sub pretextul "tuning" crezīnd ca sīnteti mai destepti ca cei din fabrica.

Īn fine. pur si simplu nu mai are rost. Pierdere de timp. Mentalitatile mioritice de mare inventator din dosul blocului, nu au disparut nici acum. Pacat.

daniwmk 19-04-11 12:48

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Sunt mai mult decat convins prietene ...
Parte din cretinitatile scrise pe forum iti apartin din pacate :D

Cat despre restul este un forum fiecare scrie ce vrea dar cand spui numai minciuni este imposibil sa treaca neobservate ... iar tu asta faci cauti poze pe net si inventezi povesti despre diverse masini care nu iti apartin.

bogdan350cid 20-04-11 00:49

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 4268036)
@bogdan350cid



Daca ma uit la cretinitatile ce se scriu pe forumul asta, īmi vine sa ma iau cu mīinile de cap. Nu stiu cine scrie aici tīmpenii?


.

poi citeste ti posturile despre cum ti ai pus masina pe dyno in onditii de vara si radiatoare :lol::lol::lol::lol:

bogdan350cid 20-04-11 00:56

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 4268036)
@bogdan350cid

cu proxima ocazie, cīnd te bagi sub un firebird de prin 1985 de ex. uita-te la racordurile furtunelor de la cutie, unde se duc si de unde vin. O cutie TH 700 R4 STANDARD fara radiator de ulei, pocneste ca lubenita.
De una de competitii nici nu mai vorbesc. Mergi pe pagina celor de la TCI si citeste acolo ce-ti spune.

.

eu nu stiu sigur cum e la 700r4, eu mi am instalat un turbo encabulator. merge perfect, si rezista la peste 700hp :
https://www.youtube.com/watch?v=lVZ8K...eature=related

cRbL 20-04-11 04:45

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Cred ca puteai sa te chinui mai mult decat poze scanate :rolleyes2
In orice caz, mai zi-ne detalii despre masian te rog, vreau sa stiu ce parametrii mai adaug cautarii pe google..

CyberCSX 20-04-11 19:54

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by bogdan350cid (Post 4269983)
eu nu stiu sigur cum e la 700r4, [...]

Pai atunci las-o balta.

TH 700 R4 sīnt cutii hidramate universale folosite la firebird si Camaro īntr-e anii 82 si 92, CUTII SLABE care nu rezista la mai mult de 200 CP. Originalele sīnt deplorabile. Īn afara de faptul ca schimba dintr-a 1-a īntr-a 2-a exact la 50 km/h si nu stie ce vrea, sare permanent dintr-o treapta īn alta de te nebuneste daca vrei sa mergi constant, chit ca folosesti tempomatul, kickdown-ul e o catastrofa. E pur si simplu incapabila sa transmita puterea motorului cum trebuie deoarece merge cu banda de frīnare pe solenoid prea strīnsa ducīnd si la supraīncalzire.
La 6 ore de mers constant pe autostrada, ajunge cutia la 160°F ceea ce este prea mult fiind pe undeva pe la 100°C mai mult ca motorul :!:

Acum daca te pui sa faci cu dezastrul asta un..........transfagarasan risti sa ajungi sa plīngi līnga ea. Iesi din D/D ( Overdrive) si schimbi manual pe drumuri de panta 1 / 2 / D si retur, īti creste presiunea de ulei īn cutie īn asa hal de īncepe sa puta dupa tine a A.T.F. ca-ti fierbe uleiul īn cutie.

Asta este la cutiiile standard de serie cu care sīnt īnzestrate masinile din fabricatie.

La cutia (de schimb) de competitii pe care am pus-o facuta la T.C.I., īn primul rīnd are o turbina dubla de ulei, are 2 ventile de actionare mai putin deoarece nu are banda de frīinare solenoid, deloc. Este complet eliminat, Overdrive-ul acela imbecil este eliminat fiind īnlocuit cu o treapta 5 REALA Si nu setata electronic, rezista pīna la 600 CP dar īi trebuie un radiator de ulei aditional si intra īn ea 11 litri de A.T.F., are un alt grup pe iesirea cardan.

Oricum, indiferent daca de competitii sau nu, cutiile astea sīnt pur si simplu DEPASITE si............... IEFTINE. Gīndeste-te ca eu pe a mea am dat 4500 DM (2250 EURO) si asta īn 1996 :!:

Noi sīntem īn 2011. Sīnt 15 ani de atunci, tot atīti ani sīnt de cīnd am facut-o, tot atunci am si testat-o dupa cinditiile DE ATUNCI si nu dupa conditiile de acum.

Ce faceti voi, ca luati totul īn derīdere, e ca si cīnd a-ti lua īn derīdere pe unul care si-a tunat o dacia 1300 acum 20 de ani si aveti pretentii de la el la tehnica si teste ale anului 2011.

@ cRbL

Nu sīnt poze scanate ci poze facute cu un celular vechi, Motorola V3i.
Nu toata lumea are iPhone de fitze de ultima ora deoarece mai exista unii ca mine ce le trebuie un celular numai pt. a telefona si nimic mai mult. ;)

@ daniwmk

Caut poze pe net?

Glumesti! Pt. asa ceva n-am timp. asta faceti voi, īn sectorul Kitsch si MASINI TARI ĪN ROMĀNIA parca n-ati avea alt ceva mai bun de facut.

Da stiu. Īn Romānia nu trebuie nimeni sa munceasca ci numai sa stea toata ziulica pe net sa bata apa-n piua batīndu-si joc de tot ce vede pe net, īn mod deosebit de masini. Restul vine "pica para malaiata" de la sine. Īmi pare rau ca am uitat acest aspect. :rolleyes2

Daca mai am pusa masina pe alte trei forumuri nenmtesti, daca sīnt indexate de google asta nu īnseamna ca sīnt copiate dar treraba asta, prt. a fi īnteleasa, e prea mult cerut. :D

Īn fine. Asta e. Fiecare cu ce-l doare.

acum puteti sa scrieti ce vreti. Raspunsuri de la mine nu mai vin. Cred ca am scris deja prea mult, mi-am pierdut destul timp 2 ani de zile pe aici. Ar fi cazul sa-mi vad de treaba ca-i mai sanatos.

CyberCSX 20-04-11 20:40

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
PS:

Nu ca asi avea ceva cu forumul asta dar retragerea mea nu este numai de pe 4tuning.ro ci de pe toate forumurile romānesti unde am un acont.

Am ajuns la concluzia ca trebuie s-o īnchei cu trecutul definitiv. N-are rost sa continui sa dezgrop morti sufletesti prin diferite activitati pe pagini romānesti.

daniwmk 21-04-11 07:49

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Cea mai inteleapta alegere pe care o puteai face ...sa dispari :D


Ps - sunt convins ca vei crea alt user si vei inventa alta identitate pentru ca tu suferi de o boala si boala nu dispare decat daca e tratata (leacul se numeste psiholog)

bogdan350cid 21-04-11 12:59

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 4271769)
Pai atunci las-o balta.

TH 700 R4 sīnt cutii hidramate universale folosite la firebird si Camaro īntr-e anii 82 si 92, CUTII SLABE care nu rezista la mai mult de 200 CP. Originalele sīnt deplorabile. Īn afara de faptul ca schimba dintr-a 1-a īntr-a 2-a exact la 50 km/h si nu stie ce vrea, sare permanent dintr-o treapta īn alta de te nebuneste daca vrei sa mergi constant, chit ca folosesti tempomatul, kickdown-ul e o catastrofa. E pur si simplu incapabila sa transmita puterea motorului cum trebuie deoarece merge cu banda de frīnare pe solenoid prea strīnsa ducīnd si la supraīncalzire.
La 6 ore de mers constant pe autostrada, ajunge cutia la 160°F ceea ce este prea mult fiind pe undeva pe la 100°C mai mult ca motorul :!:

Acum daca te pui sa faci cu dezastrul asta un..........transfagarasan risti sa ajungi sa plīngi līnga ea. Iesi din D/D ( Overdrive) si schimbi manual pe drumuri de panta 1 / 2 / D si retur, īti creste presiunea de ulei īn cutie īn asa hal de īncepe sa puta dupa tine a A.T.F. ca-ti fierbe uleiul īn cutie.

Asta este la cutiiile standard de serie cu care sīnt īnzestrate masinile din fabricatie.

La cutia (de schimb) de competitii pe care am pus-o facuta la T.C.I., īn primul rīnd are o turbina dubla de ulei, are 2 ventile de actionare mai putin deoarece nu are banda de frīinare solenoid, deloc. Este complet eliminat, Overdrive-ul acela imbecil este eliminat fiind īnlocuit cu o treapta 5 REALA Si nu setata electronic, rezista pīna la 600 CP dar īi trebuie un radiator de ulei aditional si intra īn ea 11 litri de A.T.F., are un alt grup pe iesirea cardan.

Oricum, indiferent daca de competitii sau nu, cutiile astea sīnt pur si simplu DEPASITE si............... IEFTINE. Gīndeste-te ca eu pe a mea am dat 4500 DM (2250 EURO) si asta īn 1996 :!:

Noi sīntem īn 2011. Sīnt 15 ani de atunci, tot atīti ani sīnt de cīnd am facut-o, tot atunci am si testat-o dupa cinditiile DE ATUNCI si nu dupa conditiile de acum.


.

poi de ce nu iti montezi si tu un cutie turbo encabulator de la chrysler facuta de rockwell auctomotive?

CyberCSX 22-04-11 18:10

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4272666)
Cea mai inteleapta alegere pe care o puteai face ...sa dispari :D

Bineīnteles. Sa dispar din lumea fraierilor visatori fara sa-i mai "deranjez" īn aberatiile lor mioritice. :D
Quote:

Ps - sunt convins ca vei crea alt user si vei inventa alta identitate pentru ca tu suferi de o boala si boala nu dispare decat daca e tratata (leacul se numeste psiholog)
Īn nici un caz. Boala mea era curiozitatea si īncercarea unei reintegrari cel putin īn lumea virtuala romāneasca dar am tras concluzia ca asa ceva este imposibil. orice tentativa iese prost, indiferent cum o īnvīrti.

Tu īn orice caz, esti extrem de departe de realitate. N-are rost sa mai īmi pierd timpul cu lamuriri ca n-am cu cine. Traieste-ti visele ca alt ceva si asa nu esti capabil sa faci.


@ bogdan350cid

Quote:

poi de ce nu iti montezi si tu un cutie turbo encabulator de la chrysler facuta de rockwell auctomotive?
Pt. ca nu mai am nici un interes de astfel de modificari. Mai am si alte teluri īn viata pe līnga surubaritul masinilor. Sa nu mai vorbim ca am ajuns la o vīrsta cīnd interesul meu pt. masini īncepe sa scada.


OK. Daca mai aveti careva īntrebari, īncercati prin MP daca nu lasati-o balta ca nu mai am chief de scris pe aici.

daman 24-04-11 10:51

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
dute frate tare cu povestile copiate de pe alte forumuri.tu in viata ta nu ai pus mana pe un volan. ai macar 14 ani? cum de ti-a dat mamica voie sa folosesti computerul...?

SandorN 25-04-11 20:20

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by daman (Post 4278718)
dute frate tare cu povestile copiate de pe alte forumuri.tu in viata ta nu ai pus mana pe un volan. ai macar 14 ani? cum de ti-a dat mamica voie sa folosesti computerul...?

Stiu sunt nou pe aici si totusi cred ca gresesti. Cred ca omul zice adevarul si nu e o simpla coincidenta ca aceleasi povesti le gasesti pe mai multe forumuri.

SAX1987 25-04-11 20:30

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by CyberCSX (Post 4271874)
PS:

Nu ca asi avea ceva cu forumul asta dar retragerea mea nu este numai de pe 4tuning.ro ci de pe toate forumurile romānesti unde am un acont.

Am ajuns la concluzia ca trebuie s-o īnchei cu trecutul definitiv. N-are rost sa continui sa dezgrop morti sufletesti prin diferite activitati pe pagini romānesti.

Foarte bine faci , iti tot urmaresc "filmele" de ceva vreme , numai vise si filme regizate in mintea ta .....

Mai bine scri o carte decat sa visezi pe forum :shock:

Laptiucu 25-04-11 21:11

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Inca o data se dovedeste ca lumea-i invidioasa. Ati plans dupa poze; a pus omul poze ... dar tot nu e ok ... sunt scanate, sunt copiate ... va invata treburi gratis (evident ca nu va ajuta cu nimic ca nu se pot aplica la bmw-uri si dacii) care probabil omul le-a invatat in destui ani.

Va vad pe toti ca "pleaca", "du-te", "cea mai buna alegere" bla bla. De cand sunteti posesorii acestui forum de va permiteti aceste treburi? De cand voi sunteti gazde aici pe forum si daca voua nu va convine ceva va permiteti sa dati suturi in fund?

Daca stau sa ma gandesc bine cred ca totusi problema e la voi nu la el ... marii "boss-i" dar deh dati-mi un link cu topicurile voastre de la sectiunea tehnica sau ceva ... deh e usor sa dam cu pietre dar nu inteleg de ce-ar trebui omul sa se justifice in fata noastra cu poze, filme pe iutub, invitatii la el acasa doar sa ne convingem unii din noi ce masina are? ar trebui sa ne invite si in trecut cand si-a facut masina nu?

Deh, munca romanului: spartul semintelor si critica.

SandorN 25-04-11 21:19

Re: Pontiac Firebird 1989 - Tuned
 
Quote:

Originally Posted by cRbL (Post 4270054)
In orice caz, mai zi-ne detalii despre masian te rog, vreau sa stiu ce parametrii mai adaug cautarii pe google..

Chiar vrei sa stii parametrii?

Incepe cu http://forum2.magnetofon.de/showtopic.php?threadid=2730 Daca nu intelegi germana atunci pune adresa in google translate si dai de CyberCSX alias EinarN.

Acelasi lucru il gasesti la http://tramclub.org/viewtopic.php?t=191&start=157 dar de data asta sub EinarN.

Si din nou aici http://forum.americanmusclecars.ro/s...am-I-Cine-sunt

Si daca vrei si aici http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic....9091&start=231

.......

Daca mai esti interesat in parametrii spune-mi. Si inca ceva, vezi sa nu-i confunzi daca-i despre Pontiac e tatal daca-i despre Dacia atunci e fiul.


All times are GMT +2. The time now is 13:21.

- Copyright 2026 4Tuning