Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo 2006 (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/27746-cielo-2006-a.html)

mihai.ghetto 15-04-08 23:12

Re: Cielo 2006
 
da si tu o culoarea acolo la strutz baru ala

W R S 16-04-08 02:41

Re: Cielo 2006
 
Da, acum am dat o tura , nici la mine nu face chiar mereu zgomot pompa de servo, cel putin asta-seara nu a facut deloc ;

Am inteles ca bara de sus dintre oale este de la serban , cine ti-a montat-o , tot el ? Se monteaza greu ?

Mie cam intr-o saptamana doua imi vin arcurile, as vrea si eu o bara , nu stiu ce sa fac , sa mi-o pun inainte de a monta amortizoarele+arcurile sau dupa ?Cum o fi mai bine?

Deja iau in calcul si aceasta bara , m-a cam speriat KTL ca se rup "oalele" daca n`o pun:)

Geo_ZGA 16-04-08 08:19

Re: Cielo 2006
 
agent smith, va fi vopsita si aia :) momentan poate sa astepte... oricum e rece afara si nu se usuca vopseaua bine.
WRS, se monteaza... nici usor dar nici f greu :lol: intra fortat pe locul ei si ai nevoie de ceva "muschi". pana o sa ti-o montezi tu, o sa incerce si Webcathos sa o monteze cum m-am gandit eu... sa vedem daca e bine cum am zis. eu am montat-o intr-un fel si dupa aceea m-am gandit la o varianta mai simpla.
Sincer, pt banii astia... nu merita sa nu ti-o cumperi. indiferent ca poti merge si fara ea... pune si bara asta.

yulyan_by_1.5 16-04-08 19:11

Re: Cielo 2006
 
fratilor cum de va consuma voua 10 ca la mine mai mult de 8 nu sare :| Bine, a mea e mai batrana, e din '98 model koreean dar 8 % e perfect pt cielo.

W R S 16-04-08 23:09

Re: Cielo 2006
 
Mie imi ia 15 ca vede turometrul pe rosu de fiecare data cand merg cu ea , benzina de 100 .
Eu n-am reusit sa merg niciodata la consum,deci habar n-am cat consuma minim :)

Geo_ZGA Tu chiar simti bara aia ? adica ... am asa o senzatie , fiind custom , sa nu fie inutila...

yulyan_by_1.5 16-04-08 23:12

Re: Cielo 2006
 
cel mai mult i-am dat saptamana trecuta 175 dar n-a sarit cu mult peste consum.

Geo_ZGA 17-04-08 10:33

Re: Cielo 2006
 
Yulyan, nu te supara... ieri aveai varsta afisata 16 ani :lol: cum e pana la urma, nfs sau realitate?
Mie mai putin de 9% urban nu mi-ai consumat niciodata. O mai si alerg... sare consumul. mai am si jantele pe 15... iar sare consumul. nu imi mai bat capul, important e sa mearga bine :)
WRS, benzina cu CO 100 e =0, efect Placebo :) si sa-ti spun de ce: "computerul" masinii e setat pe o anumita CO, cel mai probabil 95. daca erai pe carburatie era altceva, dar la masinile noastre singura diferenta este "impresia" ca merge mai bine, la fel ca si la un filtru sport aruncat pe acolo sa sune frumos :lol:
eu zic ca se simte bara aia. acum nu-mi mai dau seama, fiindca m-am obisnuit, dar imediat dupa ce am montat-o, in aceeasi zi, am trecut pe la Unirea, la fantani... cei din Buc stiu ca este sicana dreapta-stanga-dreapta. am fortat-o cat am putut si impresia mea a fost ca nu se mai inclina atat de mult. faptul ca este "custom" nu reprezinta un neajuns... e facuta dupa o schema pe care o am si eu, unde se explica exact cum si la ce unghiuri sa indoi bara si ce dimensiuni sa aiba.

B-64-KTL 17-04-08 11:00

Re: Cielo 2006
 
Geo acolo am a testat-o si eu. Cand treceam inainte pe acolo ma apuca groaza si trebuie sa tai curba, acum nu mai am treaba.

D o n n 17-04-08 12:54

Re: Cielo 2006
 
yulian...8 %^perfect?mie mi-a luat 6.5 la drum lung..si am motorul vaide el...si cam 7 jumate in oras...acum depinde de oras...si nu pot sa zic asta sigur pt ca nu am condus eu...si u la 16 ani nu imi zice ca iai dat tu 170 la ora...totusi...sa nu o dam in SF

yulyan_by_1.5 17-04-08 16:12

Re: Cielo 2006
 
stai fratimiu k nu am 16 ani deabea miam loat permisul si tata mia kumparat un cielo si in + tata are service si chiar daca masina e mai veche ma okup de ea sa fie in stare buna stii tot ceam spus a fost serios akuma ramane la aprecierea ta eo am tratat ku multa seriozitate acest forum si cred ca nu iau pe nimeni la misto

yulyan_by_1.5 17-04-08 16:14

Re: Cielo 2006
 
eo la masina inafara de un simplu filtru de aer nu am pt k sunt la inceput si tre sa experimentez dar treptat poate ma voi mandri ku ceam putut skoate dintr-un cielo;)

W R S 17-04-08 16:17

Re: Cielo 2006
 
Intre benzina de 100 si cea de 95 singura diferenta la mine este ca o arde suuuper repede , asta vroiam sa spun , nu neaparat ca se infige mai bine , doar ca se consuma imediat .

Asta simti tu la inceput , peste 1 an de zile (asta daca ai carnet) vei simti ca vrei mai mult , 80 cai vor fi prea putin , nu vei mai avea senzatii in cielo .

Hai sa nu mai scrii pe topicul omului ,deschide un topic separat si prezinta`ne masina ta si o poza cu carnetul :))

Mustang 18-04-08 09:29

Re: Cielo 2006
 
Quote:

Originally Posted by yulyan_by_1.5 (Post 1489847)
eo la masina inafara de un simplu filtru de aer nu am pt k sunt la inceput si tre sa experimentez dar treptat poate ma voi mandri ku ceam putut skoate dintr-un cielo;)

1. Incearca sa te lasi de messengerisme si mircuisme. Cred ca ai putea vorbi fara K-uri si cred ca ai facut putina gramatica la scoala.
2. Dupa cum postezi as spune ca nu depasesti varsta de 15-16 ani.
3. Modelul coreean (ca asa se scrie corect) are un consum mic, asa ca nu inteleg de ce te uimesti ca tu ai consum de 8/9 cand ceilalti au peste 10 si chiar nu inteleg de ce trebuia sa le sari oamenilor in cap pentru asta.
4. Ce filtru de aer ai?

Te rog sa consulti topicul asta inainte sa mai postezi.

Geo_ZGA 18-04-08 10:50

Re: Cielo 2006
 
Multumesc Mustang si WRS... Yulyan, fa-ti un topic separat cu masina ta si prezint-o acolo. citeste regulile de postare si nu mai folosi "mircuisme" :) nu o lua in nume de rau, dar e mult mai usor de citit si de inteles o fraza scrisa corect gramatical, plus ca se lasa impresia ca userii 4tuning ar fi "superficiali", sa spunem...
vezi ca discutii legate de filtre de aer, consumuri, jante si orice altceva exista pe sectiunea Daewoo. putem discuta acolo cat vrem, pe fiecare tema in parte.

si ca sa fiu si un pic ontopic: am schimbat degeaba si flansa casetei de directie. in ziua in care a fost schimbata nu a mai scos nici un sunet... a 2a zi a inceput iar si acum se simte ca si cum nu s-ar fi schimbat nimic. din asta rezulta ca nu flansa era de vina :lol:

Mustang 18-04-08 12:49

Re: Cielo 2006
 
Geo ... stiu ca ai incredere foarte mare in baietii care ti-au facut treaba la masina pana acum, dar iti pot recomanda si alt service. Baietii sunt priceputi, ii cunosc de-o viata si rareori au facut ceva de mantuiala.

Te pot intreba cum sunt bucsile de la caseta de directie ?


All times are GMT +2. The time now is 01:16.

- Copyright 2024 4Tuning