Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR (https://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr.html)
-   -   Campionat National de Indemanare Auto (https://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr/257031-campionat-national-indemanare-auto.html)

valentin.nemtanu 03-03-13 08:10

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
pentru 2013 se va continua colaborarea cu Carrefour Romania iar organizatorul de campionat GTAUTOCLUB Bucuresti tatoneaza si alte colaborari interesante. Deja sunt anuntate noi aparitii ( automobile nou achizitionate pentru campionat ).

adu_cma 09-03-13 18:14

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Quote:

Originally Posted by ZerO_CooL (Post 5384580)
A aparut calendarul pe 2013:

1 25 - 26 mai Bucuresti
2 22 - 23 iunie Braila
3 13 - 14 iulie Focsani
4 10 - 11 august Constanta
5 31 aug - 01 sept Dr. Tr. Severin
6 21 - 22 sept Cluj
7 26 - 27 oct Ploiesti

In Braila cand si unde se fac inscrierile?

valentin.nemtanu 09-03-13 23:17

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Pentru toate etapele inscrierile se fac pe site GTautoclub.ro, cerere tip, si dupa desfasurarea etapei anterioare. In aceasta perioada (marti-mai) se fac cereri pentru licente si inscrieri pentru etapa 1 = Bucuresti, apoi in ordine.

adu_cma 11-03-13 23:03

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Quote:

Originally Posted by valentin.nemtanu (Post 5393574)
Pentru toate etapele inscrierile se fac pe site GTautoclub.ro, cerere tip, si dupa desfasurarea etapei anterioare. In aceasta perioada (marti-mai) se fac cereri pentru licente si inscrieri pentru etapa 1 = Bucuresti, apoi in ordine.

deci nu se poate doar participa la Braila?

valentin.nemtanu 12-03-13 07:40

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Quote:

Originally Posted by adu_cma (Post 5396478)
deci nu se poate doar participa la Braila?

Nu am afirmat asa ceva !
Se poate participa numai la etapa Braila, cu toate drepturile: nr de concurs, clasare in clasa si open, atribuire de puncte pentru clasamentul general pe an,,,etc, iar perioada de inscrieri se va deschide dupa desfasurarea etapei Bucuresti. Dupa etapa Braila se vor face inscrieri pentru etapa Focsani, s.a.m.d. Clar?
Intentionam sa facem si clasamente special pentru juniorii braileni prezenti la start, absolventi sau nu ai cursurilor unei scoli de soferi dar care nu au inca 18 ani, si nu au permis ! aceasta cu conditia constituirii clasei = minim 5 participanti clasati !
Tinem legatura peste 35 de zile, si te asteptam !

DJBOSS 12-03-13 20:35

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Macar anul asta sa se tina ceva si la Dr Tr Severin si sa nu fie ca-n 2012 doar promisiuni si pina la urma nimic concret.

valentin.nemtanu 12-03-13 20:47

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 5397603)
Macar anul asta sa se tina ceva si la Dr Tr Severin si sa nu fie ca-n 2012 doar promisiuni si pina la urma nimic concret.

Anul acesta s-a inscris etapa in calendarul national si este o premiera. Anul trecut au fost doar discutii pe forum !! Etapa CNIA nu s-a programat !!
Iar din Drobeta a plecat o editie a Raliului Dunarii-dacia, un circuit de viteza, candva....
Depinde de voi ca prin mobilizare sa promovati etapa, sa participati la toate clasele si nominalizarea sa fie o etapa singulara. Altfel se va muta in alta locatie in 2014.:sad:
Tb sa acceptati ca s-au pierdut etape ca Buzau, Brasov....s.a.m.d. nominalizand Drobeta :D:D:D

valentin.nemtanu 19-03-13 16:13

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Domnul Bebe Nicolescu cunoscut de pe traseele de VTM si raliuri, va participa la CNIA 2013 la bordul unui Fiat Punto 1,8 !!!:D:D:D
Foarte frumos si ii uram succes !

valentin.nemtanu 28-03-13 21:53

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Vazand prevederea noua din regulamentul cadru de VTM 2013, prevedere agreata de FIA, de cumul al timpilor pe cele 2 manse de concurs, se propune a fi aplicata si in CNIA 2013 !
Ce pare aveti ? comentati aici sau pe facebook: gtautoclub ! multumesc anticipat

coco_stancu 29-03-13 15:31

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
O fi bine, o fi rau, eu zic ca aceasta cumulare este ceva de genul, merg mai mult pe mana adversarului ca o sa greseasca, decat sa ma concentrez pe ceea ce ar trebui eu sa fac. Nu stiu ce sa zic. Poate gandesc eu gresit. Alte pareri?

Santon 05-04-13 07:50

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Fiti amabili va rog, am citit regulamentul si am observat ca se cere licenta de pilot pentru inscrierea debutantilor.

Este adevarat?

Multumesc.

valentin.nemtanu 05-04-13 19:44

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
da, in baza unei cereri cf model de pe site si taxa de 20 lei.

valentin.nemtanu 06-04-13 20:21

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Mdificari importante si interesante in regulamentul de desfasurare a etapelor 2013 !
O mansa antrenament cronometrat , 3 manse de concurs si cumul de timpi cu cele mai bune 2 manse pentru cele 3 clasamente !
Cititi pe site alte amanunte .

Dacia-Motorsport 25-05-13 12:03

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
25-26 mai Bucuresti, Baneasa Shopping City.

ZerO_CooL 25-05-13 16:29

Re: Campionat National de Indemanare Auto
 
Da, maine are lor prima etapa a CNIA 2013.


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

- Copyright 2026 4Tuning