Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Ce traznai faceam noi cand eram mici !! (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/1094-traznai-faceam-eram-mici.html)

keemo 04-06-07 18:23

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
pai....traznaie...memorabila...ar fi ca am intrat in coma alcoolica la 12 ani ...din alcool dublu rafinat ...alta ar fi ca am intrat cu ARO lu' tata intr'un gard la tara :D...la 12 ani nu puteam sa fac prea multe :D..doar atat :D

ra2 06-06-07 18:08

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
1 Attachment(s)
nu e chiar de cand eram mic e de acu 2 zile:lol:

DACIA-Wrc 08-06-07 10:29

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
cred c`am omis sa va povestesc cand am aprins focu`n soba si o luat casa foc :D

andrey2003 08-06-07 12:46

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
=)) =)) =)) =))

DACIA-Wrc 08-06-07 22:27

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
eram in clasa a 3-a.
bunamea prin bucatarie, eu ma duc in camera sa aprind focu in soba.
aprind focu si cand sa arunc chibritu sare pe parchet.
nu`l vazusem si ma duceam sa deschid usa la balcon.
ies pe balcon adun hainele de la uscat(era prin februarie pe la sf, era soare afara...da cam rece oricum)
dupa cateva minute aud fassssss fassssssss.
intru in camera si vad ca tv`u ba se aprinde ba se stinge si ca pute a ars.
apoi ma duc la soba si vad cum arde o bluza si parchetul.
focul s`o extins spre priza si s`o topit priza si facea scurt.
am sarit la sigurante si am apasat butonul de avarie.
(locuiam intr`o casa veche nationalizata si tata era inginer electronist si m`a invatat, daca se intampla ceva indiferent ce se intampla apas pe butonul ala. butonul ala taia curentul si gazul din casa, era facut cu o electrovalva cumva...nu stiu)
am apasat ala si am luat o sticla cu ceva lichid(era tuica) si dau acolo si sare focu de mi`o ars par haine tot.
asa am strigat o data ca bunamea deja era langa mine.
nu mai stiu ce s`o intamplat , stiu doar ca eram invelit intr`o patura. o aruncat bunamea vreo 2 galeti de apa si o stans focul.
intre timp vine tata.
dupa ce mi`o dat 2 palme de am uitat de mine m`o luat la intrebari ca ce s`o intamplat.
m`o batut preventiv pentru ca mi`o zis ca nu am ce cauta la aprinsul sobei.
am avut noroc ca nu mi`am ars piele(in primul rand) apoi ca nu o luat foc dracului instalatia din perete si sa se duca in sus spre pod sa se aprinda grinzile.
o chemat ai mei pompierii sa verifice, era totul ok dar 2 zile n`am stat pe cur :D.


oare v`am povestit cand in 94 am furat 180 de marci? :D
eram in clasa a -3a sau a 4-a...nu mai retin.
era dupa treaba cu focu.
si`mi doream o bicicleta...si tata o zis ca`mi cumapra dar nu o zis cand :P
am vazut un pegas(wow) si i l`am cerut la un tip.
apoi dupa 2 zile i`am zis ca am ceva bani straini si daca mi schimba.
i`am dat 20 de marci mi le`o schimbat la un pret de nimic(atuncea nu stiam eu cu ce se manca banii)
apoi in urmatoarea zii iar mi`o schimabat banii.
in a 3-4 zii m`am duc su 50 de marci si ala m`o intrebat daca nu mai am inca una de 50 de marci ca`mi da bicicleta.
m`am dus am mai luat bani si mi`o dat pegasul.
atuncea aparusera mtb`urile prin romania si tata din ala vroia sa`mi cumpere.
ioi ce bataie mi`o tras dupa vreo 3 saptamani cand o adus cinev bicicleta din sua si tata nu o avut s`o plateasca.
atunci o aflat adevarul.
si mi`o arata(uite asta o primeai)
ioi ciuda mi`o fost, apoi am mers la parinti lui ala(ala era cu vreo 7 ani mai mare ca mine, avrea vreo 17-18 ani ala)
pana in clasa a -9-a tata nu mi`o schimbat bicicleta.
tot cu pegasul ala ronghios umblam.
cand ii ziceam daca`mi da bani de bicicleta imi zicea as`i cer la ala ce mi schimabse cu mai multi ani in urma.
in clasa a 9-a stiu ca mi`o luat ceva calumea.
cu discuri de frana, roti groase, era de downhill calumea.
oioioi cae mai am de povestit.
oare v`am zis cand am venit cu dinti in palma la mama? :D

bogdan100 09-06-07 11:48

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
:)) cand aveam 5-6 ani,eram la un prieten mai prostanac acasa,parintii in sufragerie povesteau,noi in camera lui.l-am convins sa isi adune jucariile si sa le dea foc.au ars jumate de jucarii si covorul la fel,pe jumatate ars.
batai intre "gastile" de cartier,noi luam tot timpul bataie... 8-)
umblam prin poduri si furam oua de porumbei pe care mai apoi,le mancam :| idiots.
aveam un vecin idiot care nu ne lasa sa jucam fotbal,i-am umplut posta cu cacat.
in timp ce eram la cursuri la bazin,am bagat cu un prieten o petarda care pusca de 3 ori in WC,a puscat si toata apa cu "rahatii" care erau acolo au sarit pe noi,fiind baieti destepti am intrat in bazin sa ne spalam :|
nu ne-am mai dus o luna la bazin sa fim siguri ca prindem apa schimbata.

DACIA-Wrc 10-06-07 13:23

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
:)) asa am distrus si eu o buda la scoala :P am aruncat o petarda in buda si apoi numa apa o fost in wc :P
eu cand meream la bazin ii impingeam pe aia de pe margine in apa... apoi faceam ture de bazin sa nu ma prinda :D
da si o data m`o prins unu si l`o mai chemat pe unu si m`o aruncat pana in mijloc :D si apoi sa vezi tu dat din maini sa ies...ca nu ma omoram eu cu inotul ...nici acuma nu ma omor, dar nu ma inec :D
da`mi placea sa`i disper pe altii :D

bogdan100 11-06-07 15:18

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
ha ha ha ce tare ii filmuletzul ra2." ce faceti may acolo?" ce profesora idioata :))))

Psycho 06-12-08 01:20

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
continuati aici ;) ... pe luni / marti o sa unesc thread-urile ;)

xgeox 06-12-08 10:53

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
pe la 8-9 ani am dat foc la bloc

radu.3 06-12-08 11:30

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
Heh, ar fi multe de zis...la bunica`mea am cazut in groapa unde se adunau nevoile porcilor :lol: jucam "tupu" cu verisorii si toti au fugit, eu ca desteptu` am zis ca o iau pe scurtatura...si m-am trezit scufundat pana la genunchi in...sa trecem peste asta :lol:

Apropo de scoala...si acum sunt tot pe la scoala dar am cate ceva de povestit:
In fosta scoala dadeam peste cap manerul de la usa de la baie, si asa au devenit baile de la etajul nostru nefolosibile.
In broasca de la cabinetul de istorie bagam hartii sau seminte si nu se putea introduce cheia...si cand schimbau mecanicii broasca ne tavaleam pe jos de ras:rolleyes2
Ne-am batut la banchetul de final cu tort...si sa vedeti stat pana la 10 si curatat parchetul cu lingurite si furculite de plastic...

Cand imi amintesc ceva mai "frumos" mai povestesc :oops:

Psycho 06-12-08 20:07

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
eu am fost mare nenorocit cand eram mic .... blocam vecinii in lift .. am intrat peste unu amic in casa ... ca a lasat dementu usa deschisa .. si l-am incuiat in baie .. bine .. asta nu e veche asta e de curand ...


hmmm ... am muuulte amintiri din copilarie ca n-am fost usa de biserica :)

NONE 07-12-08 03:09

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
ce imi mai aduc aminte :D
pai am legat petarde dale cu 40-50 focuri de coada unei pisici :lol:
cand au inceput sa bubuie pisica s-a dus intr-un baru' de peste drum...
au iesit toti aia afara au crezut ca a inceput razboiu' :lol:

la 16-17 ani eram cu inca 3 prieteni , ne plimbam la 2-3 dim. pe strazi de nebuni , era un ger afara de crapau pietrele.unul dintre ei zice sa mergem cu el pana acasa sa isi i-a o caciula...la incalzire [cernavoda] noi asteptam chiar la un platou acolo...vine ala...unu din prieteni statea mai ascuns si fuma ca nu stia nimeni ca fumeaza...dupa aia vine la noi..."ba de unde facem si noi rost de o masina sa ne plimbam?" toti 4 am pus ochii in acelasi moment o Dacie alba...3 tineau se "sase" si unu a desfacut-o [nu eram eu:D] dupa aia am luat-o de acolo am dus-o pe un drum de tara [seimenii mici] acolo un prieten zice ca vrea sa conduca si el,se urca ala la volan , merge vre-o 100-200 de M...2 masini de politie cu girofare aprinse sirena aprinsa cu viteza in spatele nostru , de frica ala a tras de volan si a bagat-o intr-un sant si nu se vedea, am lasat-o si am fugit toti prin rape , ciulini , noroi...eram varza toti...dupa aia sa ne intoarcem la masina sa o ducem la loc...ne intoarcem chiar langa masina statea sprijinit unu mare...
Noi:Buna seara
El:Buna seara
El:Masina este a voastra ?
Noi:da :rolleyes2
El:pai va dau 200 mii daca ma duceti pana la gara..
dupa aia ne stragem gasca sa vorbim intre noi daca il ducem sau nu..aveam si nevoie de bani si hai sa il ducem
L-am dus pana la gara...ne-a dat omul banii cum a spus...cand treceam pe pod garda iar..
unu dintre noi zice "ba ne cauta politia ca am luat masina"
ceilalti trei "sa vezi ce o *** pe sorta daca ne opreste"
am continuat plimbarea si ala tot vroia sa conduca ne-am dus iar tot prin zonele alea...eu cu inca unu ne-am dat jos sa "dam calu' la apa"
aia 2 s-au urcat in masina si au fugit bai nene :(
am fugit dupa ei i-am ajuns in 10 min , nimeni nu era in masina...dupa iese unu din tufis "ba vino repede ca era masina de la garda"
m-am urcat eu cu ala in masina am aprins luminile am pornit-o...i-am luat si pe "panicatii" aia doi...si am vrut sa ducem masina...
cum urci la incalzire ....gheata frate zici ca era sticla...nu puteai nici cu hummerul...am ocolit 20 min. am bagat-o la loc..si nu se mai inchide portbagajul...ca luasem de acolo o sticla de 10/15 L de visinata :lol:
Masina nu avea cine stie ce , rezervoru' full si cate o sperietura groaznica...
mai scriu maine ca acum nu imi mai aduc aminte :D

NONE 07-12-08 03:39

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
inca una , scuze de mai multe posturi dar dupa aia uit :(
eram mai mic , 5-6 ani .Eu stau la etajul 3 pe fata , si in fata blocului am ca un fel de bordura dar lungaaaa...si acolo se strangea "barfitoarele" eu eram mic ma pi$am pe ele :D
pana m-a prins mama ce bataie mi-a tras :(:(
dupa aia m-a luat si taica-miu' la o repriza cand a venit de la muncä [Dumnezeu sa il ierte]
mai scriu maine , de la scoala , cine juca fotbal in clasa , cine a fost provocat sa sparga tabla cu capu' , de la corcodusi :D...cine a fost alergat de un Ciobanesc de 60 kg...cine a fost impuscat cu sare in C*r :D...cine era sa arunce juma' de Columbie in aer :D....
multe multe...

radu.3 07-12-08 09:46

Re: Ce traznai faceam noi cand eram mici !!
 
1 Attachment(s)
Dupa postul lui NONE mi-a mai venit si mie ceva: Eram prin primavara la finala pe tara la volei, olimpiada sportului scolar, care se desfasura in Ploiesti. Si eram noi cazati - poate stie cineva care sta pe acolo - la internat la SPIRU HARET. Acolo ce sa zic, niste ingrijitoare d-alea second-hand, etc.
Na, in prima zi, relaxati dupa un drum de o noapte pe tren, somn la cuseta, etc...ajungem acolo. Ne cazeaza, aranjam bagajele, antrenorul la sedinta tehnica; cum noi din echipa majoritateam am facut fotbal in trecut, am zis ca merge un tenis cu piciorul, in camera. Am luat o creta, am trasat linii, am tras paturile si tot era perfect. Pana am spart un geam. Nimeni n-a vazut nimic, am tras tot la loc, am ascuns mingea si eram in paturi. Apoi vine antrenorul: cine a trasat liniile pe jos si cine a spart geamul? si se uita la mine, stia ca eu nu-l pot minti: eu: nu stiu :rolleyes2 .

Evident ca dupa aceea a trebuit sa caut geam prin ploiesti si sa sterg pe acolo, dar asta nu mai conta.



Va mai povestesc ceva tot din deplasarile mele cu voleiul, de data aceasta la zalau. Aici voi posta si un filmulet facut atunci, pentru ca merita :lol: .

Bun, eram cazati tot la ceva internat, sincer nu mai stiu cum se numea (cert e ca era langa ceva sosea mai principala dupa cum parea si in curte avea terenuri de fotbal, volei, tenis cu piciorul, etc). Era seara, iar a doua zi aveam 3 meciuri consecutive, deci trebuia sa ne odihnim. TREBUIA. eram repartizati in 2 apartamente iar noi eram 5 colegi de clasa intr-un apartament. 2 intr-o camera si 3 in cealalta. Noi, din camera cu 3 paturi, am inceput sa zicem povesti de groaza, fiecare ce stia mai bun, iar unui coleg i se facea frica. Atat de frica incat n-a mai dormit in patul lui, am unit 2 paturi si am dormit 3 pe 2 paturi. Eu, care adorm mai greu, am trimis ceva SMS-uri unui coleg din cealalta camera, sa-l sperie cumva pe colegul meu fricos.
In acea noapte nu pot sa va descriu...a fost o furtuna cu de toate: tunete, fulgere, vant, iar prin "termopanele" din internat auzeai tot. Colegul meu fricos nu stia ca eu sunt treaz dar tot se framanta cand tuna sau fulgera. Numai monstri vedea.

Ok, adorm si eu, iar dimineata vad mesaj pe telefon: Sunt sub patul tau :lol:
Si incepe asta sa-l gadile pe fricos, pana asta se trezeste si toti il speriem. Fratilor nu ca s-a speriat asa, era cel mai bun din echipa si a trebuit sa-l inlocuim, nu mai facea nimic :lol:

Voi pune si filmuletul facut in a 2-a seara, dupa meciuri, in care colegul meu fricos se asigura sa nu mai intre nimeni in camera. Rasetele de pe fundal sunt ale mele si ale celuilalt coleg :lol:

P.S.: la sfarsit nu stia cum sa stinga becul si sa vina in pat fara sa fie speriat :lol:


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2026 4Tuning