Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-05-04, 21:20   #1
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default Ce traznai faceam noi cand eram mici !!

..sa spuna fiecare cam ce traznai faceau cand erau mici ..impreuna cu gaska ... !!


...eu incep ...acum vreo 4 ani eu si inca vreo 8 prieteni mergeam cu masina 112 pana la capat si dadeam cu pietre in acceleratul de Constanta si dadeam nu ne jucam ...sau puneam pietre pe sina de tren inainte sa vin trenul si apoi ne ascundeam ...

super tare ..!!! ce vremuri..dk imi mai aduc aminte traznai o sa mai postez !!
__________________
I figured...If i study high!!...Take the test high !!...I get high scores!!

F.Focus II Sea Grey 1,4 16v 80HP:

Folie Llumar 50%F 80%S
Jante aliaj R16 model ST

alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 21:25   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

super smecher topicul , asa ... mai... eu tzin minte... ca ne strangeam vreo 4 - 5 saream ditai gardu` .... ajungeam in politehnica... furam \"corcodele\" , ne fugareau paznicii , cainii, saream gardul inapoi...
ne suiam pe acoperisul unui depozit..... intre timp unul dintre noi se ducea sa aduca sare ) si , mancam corcodele cu sare , nu ma intrebati de ce.. eram mic..
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 05-05-04, 21:41   #3
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

..esti nebun EvlSantos..
...asa sa revenim ....aproape in fiecare seara tot asa inainte de o partida de \"Fatza\"...ne strangeam si mergeam prin cartier si omoram cainii in bataie ..ziua cand veneam de la scoala sau de la liceu ..vedeam pe unde sunt iar seara..mergeam cu bate facute din brazii de la craciun...si ii fugaream prin tot cartierul sa ii rupem inbataie ...cel mai marfa era cand ii prindeam sub balcoanele de la parter ...k ramaneau acolo si noi ii rupeam cu pietre!!!

P.S:si acum mai am bata !! ..e cu tot felul de tatuaje pe ea!! ...eram si eu mic na...
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 21:47   #4
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...mi-am mai adus aminte de o faza ...
..iarna dk stii cineva zona aviatiei ....intre biserica si pod baneasa(acum e benzinarie Agip acolo )...o gasca de vreo 10-12 nebuni se agatau de saraca masina 112(r.a.t.b)(se tineu unul de altul dk nu incapeau toti sa se tina de bara din spate) ..care dk stiti drumul , stiti si cum arata masina(e darapanata rau e daia portocalie!! )...si ne trageam si noi pe zapada...de nebuni la vreo 40 la ora ...SENZATIE GARANTATA !!
..cel mai frumos era cand nu mai puteam sa ne tinem ..si cadeam in fata celor care veneau din spate ..norok k se gandeau oamenii si conduceau si ei mai precaut..era sa il calce pe unu odata
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 21:49   #5
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...alta SENZATIE MAJORA ...cand treceam podul Baneasa din Baneasa in Aviatiei in spate la tranvaiul 5..afara din tranvai...pe fierul ala din spate ..stateam pe el ...nasol era k nu aveam loc decat 1 ..dar faceam cu schimbul !!


..o sa mai imi aduc aminte si va mai scriu ...dar va astept sa scrieti si voi
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 21:57   #6
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

....mi-am mai adus aminte de o faza ...
dk stiti k acolo la PESCARUS..este o \"cascada\"(acum e incercuita de gard cu sarma ghimpata )....acum vreo 3 ani noi faceam baie acolo ....saream in patrea dinspre Herastrau nu in partea cealalta!!...era super tare noi ii spuneam \"jacuzzi\"..sau cum s-o scrie ... ..cine nu ma credea ..am destui prieteni care sunt martori..pt k au sarit si ei ..era super tare te ridicau bulele alea la suprafata!! ...

...acum cand trec pe acolo si imi aduc aminte ..ma gandesc cat de inconstient eram ..nu as mai sari nici pt ...1000000 $....sau poate da!! :
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 22:02   #7
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Traznai... si legate de masini pot zice... Ciorditul de embleme va suna cunoscut? Aveam dita colectia de embleme de tot ce vrei.. .pana si iepurasii aia de erau pe unele golfuri 2

dak veneati acum multi ani la mine nu mai trebuia sa dati nu stiu cati bani pe o emblema care va lipsea... probabil luata tot de mine :P

Aaa... si mai intepam rotile de la masini... cirdeam ace de perfuzii de la un spital de langa mine si le lasam infipte in rotile masinilor...

Altceva... traznai de luat corcodele si etc... cam la ordinea zilei....

Dak mai imi aduc aminte.. va mai zic... k am facut multe traznai...

Am fost si prins in flagrant la ciorditul de embleme dar... am scapat
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 05-05-04, 22:09   #8
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...nu se supara nimeni k scriu de nebun aici dar dk imi aduc aminte poate pana maine uit asa k le scriu acum ....oricum astept sa postati si voi ..si astept pareri ....la spitalul9 nu am fost inca dar analizele le am facute la zi

..in fiecare iarna ...avem obiceiul si cred k nu suntem singurii..sa umplem casele oamenilor de bulgari ..asa k dk stati prin aviatiei iarna inchideti-va geamurile k vin bulgari de afara.....cel mai nasol a fost cand a dat unul din noi cu un bulgare la una la etajul 3 la geamul de la bucatarie si s-a auzit un \"zdrang\" dinala super tare ..cred k i-au fugit vasele ...

...iarna asta am sper niste geamuri asa cu niste bulgari cu pietre la mijloc k asa e frumos \"bulgari cu upgrade\".....
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 22:16   #9
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

..embleme am ciordit si eu .....are un prieten de-al meu o colectie super mare ..are multe dubluri mie imi placeau ..cele finute ..poate o sa aduc prin H...dk intereseaza pe cineva ..eu nu am mai mult de 10 ...


...si mi-ai adus aminte tot legat de masini noua ne placea sa le desunflam rotile (toate 4) si sa aruncam ventilul ..si dimineata ...plecau la servici pe jos :P ..

..si noi nu furam corcodele ..noi ne-am specializat in ciorditul de caise din livada pana ne-au alergat gardieni cu cainii ..
..acum in loc de pepiniera si livada !!..e Cartierul Francez cu 200 de vile plm .de bogatasi !!
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 22:22   #10
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu imi amintesc cum imi inghetau mainile cand dadeam cu bulgari in 178... ce frumos era cand mai intrau cativa bulgari pe gemuletzele deschise...
EvLSant0S is offline  
Old 05-05-04, 22:26   #11
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

aa si inainte sa ma culc 2 supre faze... anul trecut cu bicla... mergeam eu si inca 3 preteni... pe magheru` ... pe trotuar... VITEZA MAXIMA... frane alea alea... si JAP ... vedeam o ***** buna POC palma peste curu` ei... faceam ca in COUNTER STRIKE pe fraguri... o palma pe cur insemna un frag , am reusit intr-o zi sa fac... 34 de \"fraguri\" super mijto sa-mi bag picioarele , a si acum cateva luni am pus cainele pe 2 tigani , a fost super faza , cainele meu e clar ANTI-TIGANI si cand m-am dus inspre ei... au inceput aia sa tzipe si sa se dea in spate... , dar dupa ce au facut 5 pasi in spate au cazut phutui in gura ... ca prostii au uitat ca in spate aveau in garduletz verde... care le venea pana pe la genunchi , sa mor eu au cazut in sincron , PAC amandoi in accelasi timp va povestesc eu in H faza LIVE asa in scris nu prea are farmec vb in H , peace
EvLSant0S is offline  
Old 05-05-04, 22:47   #12
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Mdeah...

Una la mana Alex Maxx, nu mai vb cu tine ca te iei de caini...

In rest, iarna ne tineam de barele masinilor si faceam pe cascadorii...

In liceu, am bagat o petarda intr-un cacat, la WC, si a facut BUUM !!! Peretii erau maro...

M-am imbatat si am borat in cabinetul directoarei...

Trageam cu tzeava in masini, pe trapa sau geamuri...

Bagam petarde in tramvaie, si asa mai departe...

Unele chestii nu se pot spune, ca de, poate citeste garda...

Dar asta este tineretea... Ne aducem mereu aminte cu drag de ea !!!
Hondarul is offline  
Old 05-05-04, 23:01   #13
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

ihihi...marfa baieti...aveti ceva traznai...

pai..eu ma duceam cu baietii la ciordit de antene telescopice de pe masini...un amic ciordea reflectorizantele alea dintre usi...din cauciuc......


apoi...odata i-am aruncat la unu de la etaju 1,o matza care dupa cum a sunat injuratura aluia i-a picat in ciorba...

alta data am aruncat cu gogonele la etaju 4 la unu in balcon...

cand eram si mai mic steteam pe balcon (eu stau la 1) pe burta si trageam cu cornete in masinile care treceau pe strada....


o alta bubuiala...am facut acu 3-4 ani...
eram la un concert cu gagica...ea mergea in fata...eu in spate si ma tinea de mana...am uitat sa zic ca eram cam beat....si ea ma tinea de o mana iar cealalta mana (a mea) era pe toate fundurile de fete pe langa care treceam..pana m-a opri una...eu i-am zis atat \"ce...io?n-am facut nimic...\"..hhihi
xbogdanel is offline  
Old 05-05-04, 23:05   #14
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

..mane dk acei caini te musca e normal sa te iei de ei ....plus k eram si eu mai mic ..intelege-ma ...ne mai luam si fara motiv ,dar asta e!!

..bine k mi-ai adus aminte de petarde ..pe mine m-a prins directoarea cu o petarda in mana la liceu vroiam sa o arunc pe geam de la etajul 2 si cata mine tre sa am si eu ....am ascuns-o la spate ..si directoarea ne-a intrebat de ce miroase a fum ...si POC!!...cred k s-a *** pe ea ..k mi-a scazut nota la purtare la 5 !!

..si stii ce marfa fac intr-o masina R.A.T.B -12 petarde care pocnesc de 3 ori ...incearca asta ..e super tare ..noi am incercat chiar iarna asta ..fugeau k sobolanii oamenii prin autobuz ..si dupa se facuse un fum in tot autobuzul ..super tare !!...zici k era razboi !!
alex_maxx is offline  
Old 05-05-04, 23:09   #15
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

..cat despre cornete ...ne bagam in subsolul blocului ..aprindeam lumina si trageam in oameni de la subsol pe gaurile de aerisire ...super tare ..toti fraierii se uitau pe sus..batuti in cap nu observau de unde vin cornete-le ..le dadeam pe la spate

..si sa vezi faza tare cand incearca o pisica sa intre pe gaura de aerisire ..si te pisi pe tine de frica,cand ii vezi capul pe gaura aia ..norok k ea e mai fricoasa si fuge ...dar la 14 ani te sperii de moarte crede-ma!!
alex_maxx is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -