Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Need for Speed : Underground 2 - DRIFTING (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/95118-need-for-speed-underground-2-drifting.html)

Racer_e30 26-06-09 13:38

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
ma baieti se mai desfasora campu ala de drift la ug 2??

DaViD TL 26-06-09 14:09

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
da ma ;) insa trebuie sa faci 50 de flotari ca sa poti juca ;)

AerosoLL 26-06-09 14:13

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by DaViD TL (Post 2439796)
da ma ;) insa trebuie sa faci 50 de flotari ca sa poti juca ;)

Fac eu 100 daca ma lasati sa-l castig :D

DaViD TL 26-06-09 14:16

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by RDCenemy (Post 2438541)
Am si eu o nedumerire.. Cei 3 castigatori pe ce harti si cu ce masini vor juca? Pentru ca, hai, intre aia doi cu RWD si AWD nu e problema ca au jucat Stad 2, dar cel din FWD a concurat pe Park. 6.
Ce traseu alegi? Cu ce masini?

Si ar cam trebui sa repostati regulamentul complet si lista de inscrieri pe grupe ca se apropie ziua Z. :)

Traseul pt cei 3 care vor castiga fiecare grupa va fi Lighthouse ,fiecare se va da cu masina cu care a castigat grupa sa ,in curand vor aparea si listele finale cu cei inscrisi ;)

norbi_bidi 26-06-09 15:02

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Azi se fac listele/grupele tot...Pana deseara la ora 22:00 va mai puteti inscrie... Bafta

DaViD TL 26-06-09 15:10

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Sau sa renuntati ca in cazul meu :lol:

norbi_bidi 26-06-09 15:21

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Campionat de drift duminica, 28.06.2009.
Vor fi 3 grupe mari:
1.Rwd-tractiune spate (stadium drift 2)
2.Awd-4x4 (stadium drift 2)
3.Fwd-tractiune fata. (parkade drift 6)
Reguli:
1. Un jucator poate sa se inscrie la mai multe grupe.
2. Inscrierea se face printr-un post unde va scrieti numele cu care participati, unde vreti sa participati si cu ce masina/masini.
3. Vor fi 10 laps (stadium drift 2), 5 laps (parkade drift6) si 3 jocuri, care castiga 2 din 3 merge mai departe.
4. Coliziunea este interzisa pe toate traseele, de asemenea prin aceasta metoda se va elimina si folosirea observatorilor.
5. Daca incepeti tura si unul dintre voi iese, acea tura este castigata de cel care a ramas, fara scuze si motive.
6.Sistemul va fi unul piramidal , finala urmand sa scoata castigatorul la fiecare grupa , mai apoi se vor da cei 3 intre ei sa vedem cine este cel mai bun .Si va mai fi inca o finala intre cei 2 care au scos cel mai mare scor.
(regulament facut de: norbi_bidi, david_tl si mm11ajj)

Inscrisi pana acum:
1.Eu, Bidi25 (norbi_bidi):
Awd: Subaru Impreza
2.MM11AJJ
rwd: mazda rx8
awd:mitsubishi lancer
3. RDC (RDCenemy)
fwd: Golf 4
4. L4ur
rwd: Pontiac GTO
awd: Subaru Impreza
5.Iuly (IuLyKuTzA)
AWD : Subaru Impreza
RWD: Toyota Supra
6.DvD (david tl)
Awd: Subaru Impreza
7.None
awd: mitsubishi lancer
8.Seb4speed:
awd: mitsubishi lancer
fwd: golf 4
9. Promo (aerosoll)
awd: Mitsubishi Evo
fwd: Golf 4
10.green_e30:
awd: Mitsubishi Eclipse
11. Ingerasul99:
awd: Mitsubishi Eclipse
12. Xenon
awd: Mitsubishi Lancer
13. Vlad_BMW
rwd: Nissan 200sx
awd: Mitsubishi Lancer
14.rzw (Tweety_rzw)
AWD:Subaru Impreza
RWD:Mazda RX8
15. Ripp
fwd: Audi tt

Nu uitati... pana deseara la ora 22:00 va mai puteti inscrie... Care doriti modificari in lista sa spuneti pana maine la ora 20:00.

IuLyKuTzA 26-06-09 15:49

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
La ce ora e? :D si Audi TT e awd

norbi_bidi 26-06-09 16:12

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Imi pare rau dar am facut grupele (cu ajutorul mamei mele pentru a nu fi probleme). Ati avut destul timp sa va decideti.
V-am scris pe toti pe foi si le-am pus intr-o basca de unde mama a tras tot cate 2:

AWD
Gr. 1: seb4speed vs. promo
Gr. 2: ingerasul99 vs. rzw
Gr. 3: MM11AJJ vs. L4ur
Gr. 4: Xenon vs. None
Gr. 5: Green_e30 vs. DvD
Gr. 6: Iuly vs. Bidi25
Gr. 7: Vlad_BMW vs. Ripp

RWD
Gr. 1: rzw vs. l4ur
Gr. 2: Vlad_BMW vs. Iuly
Gr. 3: MM11AJJ vs. X (tu vei trece direct in celelalte finale pentru ca tu ai ramas singur la trageri)

FWD
Gr. 1: Promo vs. seb4speed
Gr. 2: Rdc vs. X (tu vei trece direct in celelalte finale pentru ca tu ai ramas singur la trageri)

REGULA JOCULUI:
1. Sa nu uitati sa puneti colision OFF
2. Fiecare isi contacteaza partenerul si veti putea jucam oricand (doar DUMINICA), dar pana la ora 21:00 sa am rezultatele.
3. Castigatorul va scrie scorul (2-1 pentru mine, 3-0 pentru mine). Va rog mult sa nu aud comentarii dupa sau cearta.
4. Daca partenerul nu apare/nu vrea sa joaca/ nu poate sa joaca veti trece in urmatoare runda, dar sa spuneti asta!
5. Jocul va fi piramidal. Cealalta "pardida" va fi duminica viitoare.


Daca observati greseli in lista sau aveti nemultumiri scrieti tot....

DaViD TL 26-06-09 18:33

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Ce note ai ma la romana ?!? nu e nimic ne-nregula d.p.m.d.v. ;)

norbi_bidi 26-06-09 18:36

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
3 Attachment(s)
Putin lucru pentru voi :-P ca sa fie un campionat cat mai bun.
Prima imagine este grupa AWD
A doua imagine este grupa RWD
A treia imagine este grupa FWD

Succes tuturor!

NONE 26-06-09 18:47

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
La mine trebuia None cu majuscule :evil: NONE :-) deja am început antrenamentele ptr. campionat :evil:

norbi_bidi 26-06-09 18:53

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Bine... Nu pot retine la toti cum sa va scriu numele... Asta nu cred ca conteaza :P
Sper ca va place "organizarea" si regurile...

AerosoLL 26-06-09 20:08

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
ce ghinion pot sa am :D 2 jocuri cu seb

norbi_bidi 26-06-09 21:55

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by AerosoLL (Post 2440578)
ce ghinion pot sa am :D 2 jocuri cu seb

Deci chiar e "ghinion" (daca asa zici tu)... Nu eu am facut sa fie asa, sincer. S-au tras biletele.

RDCenemy 26-06-09 23:29

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
lol... 3 oameni la FWD :)) si mai iau si Free Ticket in prima cursa :D
Deci daca inving in meciul cu castigatorul dintre ceilalti doi particip direct la finala cu ceilalti castigatori. :D

Oricum ai muncit. Data viitoare iti sugerez Microsoft Excel pentru structurile arborescente ;) E muuult mai simplu decat sa le desenezi.

norbi_bidi 26-06-09 23:31

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Stiu ca e mai simplu si mai "rapid"... Dar am avut chef de "pictat" azi :D...
Si imi pare rau ca ai picat asa... Dar asa s-au tras biletelele... Data viitoare poate va fi mai bine :P

RDCenemy 26-06-09 23:38

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by norbi_bidi (Post 2439948)
15. Ripp
fwd: Audi tt

Error. :D Ala nu e FWD ;)

norbi_bidi 26-06-09 23:53

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by RDCenemy (Post 2441085)
Error. :D Ala nu e FWD ;)

Mda... Stiu, dar uitate la grupe... L-am pus la AWD :D

DaViD TL 27-06-09 11:25

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
1 Attachment(s)
In minte mea lucrurile sunt deja foarte clare ;)

norbi_bidi 27-06-09 11:29

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Cred ca uiti ca sub tine sunt eu ;)... Deci poate treci maine dar saptamana viitoare, duminica nu mai scapi ;)
Daca la mm11ajj ii merge bine masina (daca si-a facut masina) finala va fi intre mine si el sau intre el si DvD... Ramane de vazut, fiecare mai are o zi proasta :lol:

RDCenemy 27-06-09 13:12

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Ah.. deci sa inteleg ca saptamana asta nu se joaca decat primul meci? Deci eu practic nu joc decat saptamana viitoare cu castigatorul de maine. Sau pot juca si meciul cu el daca el e deacord?

norbi_bidi 27-06-09 14:03

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
La voi cum grupa e formata doar din 3 jucatori totul va fi maine... Te intelegi cu el (castigator) si dupa ora 21 cand afisez toate rezultatele puteti juca ;)... Dar sa anuntati rezultatul maine... La rwd nu e asa, doar la voi (fwd)

NONE 27-06-09 14:20

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Sä mä anunte si pe mine cineva vä rog când e rândul meu :lol: cä nu prea am înteles :-) postati pe forum cu o zii înainte pls :D

norbi_bidi 27-06-09 14:22

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2441981)
Sä mä anunte si pe mine cineva vä rog când e rândul meu :lol: cä nu prea am înteles :-) postati pe forum cu o zii înainte pls :D

Maine vei juca cu cine ai picat in grupe (vb cu el si jucati maine oricand, dar pana la ora 21:00 sa am rezultatul, VALABIL PENTRU TOTI)... Veti anunta rezultatul si gata pe maine. Saptamana viitoare (duminica) castigatorul va juca cu castigatorul din cealalta runda si castigatorul din runda aia va juca in finala tot saptamana viitoare (duminica).

AerosoLL 27-06-09 15:31

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Eu joc cu seb si el a zis ca e plecat din localitate si ca o sa jucam pe la 8:30 si avem de facut vreo 6 curse ( si la fwd si la awd ) si s-ar putea sa ne intarziem peste 9 . Iar saptamana viitoare ,in caz ca ma calific , nu o sa pot sa joc decat daca vine varamiu cu laptopu la tara . Daca cel care trebuie sa joace cu mine nu ma poate contacta il calificati mai departe .

Seb4speed 27-06-09 15:37

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
din fericire sunt in localitate dar vom juca tot pe la 7:30-8:00 asa ...

norbi_bidi 27-06-09 15:46

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Nu e problema daca intarziati dupa 9... Dar nu cu mult... :D

Seb4speed 27-06-09 15:57

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
ok voi tine cont ... multumesc pt "invoire" domnule profesor ::D

eMH 27-06-09 16:52

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
hai ca vad ca sunteti pusi pe fapte mari...
Deja mie incepe sa imi para rau ca nu pot sa joc :|

DaViD TL 27-06-09 16:54

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Lasa ma macar asa nu te bate nimeni si ramai cu demnitatea ;) :lol:

eMH 27-06-09 16:59

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
keep dreaming,ma baietel :P

L4uR 27-06-09 19:38

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
cei care joaca cu mine...add L4uR_Yo ...si stabilim ora ...

NONE 28-06-09 12:48

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Xenon, da-mi un PM cu id-ul täu sä stabilim ora ;) am timp pânä la 7-8, cä dupä aia trebuie sä plec ...:???:

Vlad_BMW 28-06-09 13:34

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Ripp si Iuly lasatimi id-ul in PM sau id-ul meu vlad_andr3i

norbi_bidi 28-06-09 14:29

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
AWD
Gr. 6: Iuly vs. Bidi25
Rezultat: 0-3
Bidi25 merge mai departe... (asa vreau sa vad si celelalte rezultate scrise)

RDCenemy 28-06-09 17:45

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
Quote:

Originally Posted by norbi_bidi (Post 2439948)
3. Vor fi 10 laps (stadium drift 2), 5 laps (parkade drift6) si 3 jocuri, care castiga 2 din 3 merge mai departe.

Quote:

Originally Posted by norbi_bidi (Post 2444402)
AWD
Gr. 6: Iuly vs. Bidi25
Rezultat: 0-3
Bidi25 merge mai departe... (asa vreau sa vad si celelalte rezultate scrise)

Uhmm.. cum e posibil 0-3 cand ai specificat ca cel care castiga 2 din 3 merge mai departe? Singurele scoruri posibile sunt 2-0, 2-1, 1-2, 0-2. Adica o data ajuns la 2-0, 0-2 ce rost mai are sa joci al 3-lea meci?

norbi_bidi 28-06-09 17:56

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
am jucat doar asa... sa vedem daca ma bate odata sau nu... ;)
E corect si 2-0 :P

L4uR 28-06-09 18:22

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
green nu joaca....e la olanesti la statiune...tocmai ce am venit de la el...am jucat un tenis de masa si eu am plecat la o sticla de vin...el a ramas acolo amagit printre pensionari:)))

AerosoLL 28-06-09 19:10

Re: Cine se pricepe la drifturi,la NFSU2 ??
 
ce bun e D v D asta ! Bate tot ! :)) Poate castigi asa pana in finala :))

Daca la ora 21 nu a intrat Seb am castigat ? Ca noi avem de jucat si pe stadium drift si pe parkade si cu RDC :) Si o sa ne intarziem.


All times are GMT +2. The time now is 06:33.

- Copyright 2026 4Tuning