![]() |
Re: Megane 2.2 1.5dci
680ron prin GamaMag Bucuresti cu avans 100ron.
Prin lonza motorsport oradea ma ajungeau 620ron fara fan courier(pe site e moca, dar ma puneau sa-l platesc - intr-un final cica e cadou), dar aveau avansul mult prea mare si in plus nu comunicau cum trebuie (pe mail, nr de tel l-am cerut de 3 ori si degeaba). |
Re: Megane 2.2 1.5dci
Garda la sol mai joasa va face masina sa arate mult mai bine. Sa speram ca nu o sa ai probleme cu gropile din asfalt sau cu bordurile inalte. In legatura cu magazinul care nu raspunde pot spune ca pretul mai ieftin nu reprezinta si seriozitate. De-abia astept sa vad care o sa fie rezultatul final.
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Eugen dupa cum ti-am zis si la telefon. Te sun cum ajung. Si poti sa le spui baietilor cum sunt cei de la firma unde le-ai comandat pe urma dupa ce le primesti
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Cristi?! :)
Bineinteles ca dau feedback. Doar asa putem incuraja comertul de calitate si sa inlaturam teparii/neseriosii! Nu stiam ca ai cont pe aici :D ps: Intre timp aseara mi-a cedat un telescop hayon, am dat comanda maine il pun, sper sa ma descurc. |
Re: Megane 2.2 1.5dci
Au venit arcurile :lol:
Acum cine imi recomanda un montaj ieftin si bun? |
Re: Megane 2.2 1.5dci
Nu te descurci de unul singur?Fiind arcuri sport nu ai nevoie de presa pentru ele deoarece sunt mai scurte in lungime.
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Ma descurcam dar cu cine am vb toti mi-au spus ca am nevoie de presa. Oricum miercuri merg sa le montez la niste baieti ( https://forum.4tuning.ro/671-firme-se...ortizoare.html ) care i-au facut si lui thex(tipul cu 2.2 coupe low) amortizoarele sport. Ma costa 150ron, ceea ce e foarte bine...altii mi-au cerut 200-300ron.
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
3 Attachment(s)
Gata! Din 6 degete masina a coborat 3 degete, exact cat imi trebuie. Poate cand fac amortizoarele o mai las 1 deget. O sa revin cu niste poze mai ok, astea sunt cu telul.
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Quote:
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Pai sunt ca nu vroiam super low..vroiam sa pot merge :lol:
La jaloane sta mai bine, o simt f clar. Chiar inainte sa le pun am facut niste jaloane imaginare si era balans. Putin mai rigida dar nu ma deranjeaza. |
Re: Megane 2.2 1.5dci
Quote:
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Bravo, arata bine asa coborata :)
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Ms..ar mai fi mers 1cm la misto :lol: Poate il fac din amortizoare cand o fi ...
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Alta viata acuma. Tu ai avut PDG, si ai montat arcurile sport pe amortizoarele alea?
|
Re: Megane 2.2 1.5dci
Eugen, acu' arata mult mai bine ;) ... se putea putin mai joasa :).
ovidiu89, nu era cu PDG. |
| All times are GMT +2. The time now is 04:53. |
- Copyright 2026 4Tuning