Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Megane 2.2 1.5dci (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/128854-megane-2-2-1-5dci.html)

Eugen_TL 29-03-12 11:30

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
680ron prin GamaMag Bucuresti cu avans 100ron.
Prin lonza motorsport oradea ma ajungeau 620ron fara fan courier(pe site e moca, dar ma puneau sa-l platesc - intr-un final cica e cadou), dar aveau avansul mult prea mare si in plus nu comunicau cum trebuie (pe mail, nr de tel l-am cerut de 3 ori si degeaba).

kardiak 10-04-12 21:25

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Garda la sol mai joasa va face masina sa arate mult mai bine. Sa speram ca nu o sa ai probleme cu gropile din asfalt sau cu bordurile inalte. In legatura cu magazinul care nu raspunde pot spune ca pretul mai ieftin nu reprezinta si seriozitate. De-abia astept sa vad care o sa fie rezultatul final.

alexu_bad_boy 12-04-12 21:58

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Eugen dupa cum ti-am zis si la telefon. Te sun cum ajung. Si poti sa le spui baietilor cum sunt cei de la firma unde le-ai comandat pe urma dupa ce le primesti

Eugen_TL 13-04-12 12:35

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Cristi?! :)
Bineinteles ca dau feedback. Doar asa putem incuraja comertul de calitate si sa inlaturam teparii/neseriosii!

Nu stiam ca ai cont pe aici :D
ps: Intre timp aseara mi-a cedat un telescop hayon, am dat comanda maine il pun, sper sa ma descurc.

Eugen_TL 17-04-12 18:21

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Au venit arcurile :lol:
Acum cine imi recomanda un montaj ieftin si bun?

_Cox_ 21-04-12 23:22

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Nu te descurci de unul singur?Fiind arcuri sport nu ai nevoie de presa pentru ele deoarece sunt mai scurte in lungime.

Eugen_TL 22-04-12 11:16

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Ma descurcam dar cu cine am vb toti mi-au spus ca am nevoie de presa. Oricum miercuri merg sa le montez la niste baieti ( https://forum.4tuning.ro/671-firme-se...ortizoare.html ) care i-au facut si lui thex(tipul cu 2.2 coupe low) amortizoarele sport. Ma costa 150ron, ceea ce e foarte bine...altii mi-au cerut 200-300ron.

Eugen_TL 25-04-12 11:31

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
3 Attachment(s)
Gata! Din 6 degete masina a coborat 3 degete, exact cat imi trebuie. Poate cand fac amortizoarele o mai las 1 deget. O sa revin cu niste poze mai ok, astea sunt cu telul.

iulianr26 25-04-12 11:37

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4997102)
Gata! Din 6 degete masina a coborat 3 degete, exact cat imi trebuie. Poate cand fac amortizoarele o mai las 1 deget. O sa revin cu niste poze mai ok, astea sunt cu telul.

In sfarsit esti si tu multumit. Cum sta pe strada ?:shock:

Eugen_TL 25-04-12 11:43

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Pai sunt ca nu vroiam super low..vroiam sa pot merge :lol:
La jaloane sta mai bine, o simt f clar. Chiar inainte sa le pun am facut niste jaloane imaginare si era balans. Putin mai rigida dar nu ma deranjeaza.

iulianr26 25-04-12 11:54

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4997118)
Pai sunt ca nu vroiam super low..vroiam sa pot merge :lol:
La jaloane sta mai bine, o simt f clar. Chiar inainte sa le pun am facut niste jaloane imaginare si era balans. Putin mai rigida dar nu ma deranjeaza.

Asta e si ideea . Sa te uiti la mine la seat sa vezi cum arata de fabrica si cocotata pe 18'' Am facut poze curand :P. Sa te dau o tura sa vezi acolo rigiditate :)

aleks 25-04-12 16:05

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Bravo, arata bine asa coborata :)

Eugen_TL 25-04-12 20:49

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Ms..ar mai fi mers 1cm la misto :lol: Poate il fac din amortizoare cand o fi ...

ovidiu89 25-04-12 20:58

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Alta viata acuma. Tu ai avut PDG, si ai montat arcurile sport pe amortizoarele alea?

nonic 25-04-12 22:19

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Eugen, acu' arata mult mai bine ;) ... se putea putin mai joasa :).
ovidiu89, nu era cu PDG.


All times are GMT +2. The time now is 04:53.

- Copyright 2026 4Tuning