Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Timisoara (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara.html)
-   -   Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage") (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara/54914-tzepe-service-promotor-grandgarage.html)

adrianTNT 24-10-07 13:35

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1164867)
... acum cand apare mecanicul,spui k nu este el,deoarece,TE ASCUNZI DUPA DEGET...

Poate sti tu desteptule mai bine cine mi-a reparat masina.
Dupa varsta de pe forum (39) tre sa fie Dan, el e mecanicu acolo, da, dar masina mi-au 'reparat-o' unii de acuma au terminat liceul (sau cel putin la varsta asta sunt). Aceasi si cu stransul de roti, la fel si cu uleiul. Aia mai mici ce au lucrat la masina se invatzau pe masina mea si il mai intrebau pe Dan cateodata.

Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1164867)
... si apropo,daca nu tiar fi strans bn roata la masina,u ai fi facut accident pt k ai spus k ai mers 1/2 kilometri..sau cam asa ceva...:lol: deci nu ar fi avut cum sa tina :lol:

Nu stiu ce tot aberezi tu acolo cu 1/2 km dar de la service am mers inafara localitatii cam 30 KM, vreo 120-130Kmh, (era naspa sa sara o roata la viteza asta), cand m-am oprit toate suruburile stateau sa cada, m-am mirat ca nu a picat nici unu. Si-au recunoscut vina cu roata deci nu mai deschide subiectul.

adrianTNT 24-10-07 13:57

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1165001)
...
deci ai bani...aha...shy att dc te plangi pt piesele pt care ti-au cerut bani mhey nene??...

Problema era ca dupa ce am dat cam 40 000 000 in total masina nu merge cum trebuie (vezi prima pagina).
Nu m-am plans de bani cand am platit, "- 30 000 000? Ia de aici".'
Apropo, astia 30 000 000 mi-a cerut inainte sa imi arate daca merge masina, a trebuit sa le dau explicatii ca prima oara vreau sa vade masina si dupaia platesti. Sau nu asa se face?

Quote:

Originally Posted by yObIg (Post 1165001)
...recunoaste k vrei sa faci antireclama si q asta basta.

AM vrut sa vada si altii ce se poate intampla, daca merge cineva si patzeste asa sa nu bage botu la vrejeli de alea cum ar fi ca rotile cu cativa mm mai late sparg rulmentii instant (cu masina e pe cric) si sa stai langa ei cand iti lucreaza la masina daca vrei sa nu ai surprize.
Daca ii zici anti-reclama chiar nu conteaza.

adrianTNT 24-10-07 14:10

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1164847)
...
Oricum sunt curios cum faci diferenta de zgomot la masina pentru ca tu nu aveai cum sa auzi cutia din cauza zgomotului inferal al distributiei ( 2 role aveau invelisul de plastic spart)

Am zis sa nu mai scriu, dar sa iti explic si cu asta...
Nu se auzea nimic zgomot la distributie inainte sa se rupa ambreiajul, as fi auzit. So fi stricat distributia cand s-a rupt ambreiajul, sau a fost stricata dar nu facea galagia pana arunci.

norocbun 24-10-07 15:08

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Pinochhio pe net verificam doar daca respectivele coduri sunt disponibile in rest sunt programe specializate.

ViRgO 24-10-07 15:15

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Parerea mea de client: am tot mers la ProMotor vre-un an jumate. Aproape de fiecare data am zis ca nu mai vin, dar tot acolo am ajuns. Iontzu e baiat bun, si el a lucrat la masina mea mult. Au fost dati cand am plecat multumit de acolo si dati cand am plecat foarte dezamagit. Deoarece minusurile au depasit plusurile am decis sa nu mai calc pe acolo.
1. Gelu era un nesimtit si cateva luni nu am calcat pe acolo din cauza lui. Punctul cuminant a fost cand si-a bagat mana la mine in portmoneu a smuls cati bani a reusit si mi-a zis ca exact atat ma costa. Asta mi s-a parut degradant.
2. Am auzit ca a plecat Gelu asa ca am zis sa ma intorc. Am dat peste Florica (imi dau seama ca nu imi permit diminutive dar nu stiu numele coplet). Dupa 4 ore de munca la masina mea s-a recunoscut ca nu se stie cauza si nu se poate repara. Am plecat cu ea in aceeasi stare in care am venit dar Florica mi-a cerut 100 RON. Din momentul ala am promis ca nu mai calc acolo.

Ca sa spun si istoria masinii. Am probleme cu Aerul Conditionat. In 1 an jumate am cheltuit aprox 15 milioane. Masina merge tot ca in prima zi. Nu toti banii astia i-am investit in ProMotor, am mai cumparat piese si din alte locuri dar manopera s-a facut numai la ProMotor.
Alta data am ajuns acolo cu masina trasa ca nu mai pornea si dupa cateva ore mi-au zis: ia-o de aici ca nu stim sa o facem - ce sa zic, profesionalism.
Sunt cativa oameni acolo de treaba dar nu e de ajuns.

In probleme de schimbat placute de frana si alte chestii minore a fost ok.

tm8bnz 24-10-07 17:06

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Hmm,deci pana la urma are dreptate adrian-minune ! Ca o fi sau nu pinochio,uite ca nu e singurul ce a muscat momeala...

Noroc ca sunt capabil sa-mi repar singur masina ! :lol:

norocbun 24-10-07 18:49

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
vis a vis de gelu nimic de zis... avea un umor mai greu digerabil de multa lume.

in schimb Nu inteleg de ce Virgo e suparat pe florica??? s-au cerut bani fara sa se faca nimic sau s-a incercat si nu s-a reusit... e o diferenta mare. Pe partea de clima si electrica poti lucra 5 zile fara sa reusesti ceva ... aasta nu inseamna ca daca lucrez, imi dau silinta , nu reusesc din diferite motive eu sa nu imi iau salar.

tm8bnz 24-10-07 21:08

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Intr-o lume civilizata,unde clientul e rege,CONTEAZA !
CEL MAI MULT,SI MAI INTAI DE TOATE,OMENIA SI RESPECTUL FATA DE CLIENT iti ridica cota pe piata !

Cea mai ieftina reclama e cea verbala,remember asta ! ;)

P.S. Eu ca si client nu sutn obligat sa stau sa vad ce face meseriasul,daca dupa ce ma intorc masina nu a fost reparata,sau se afla in aceeasi stare in care a intrat,in opinia mea,MESERIASUL NU A FACUT NIMIC ! E.G. Nu am ce sa platesc !

Daca stau bine sa ma gandesc,comand la voi o piesa,7 zile o cautati,nu o gasiti,dar imi cereti bani ca ati cautato ?! :lol: :lol: :lol: :lol: ...prapad,dar asa se interpreteaza !

yObIg 24-10-07 21:32

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 1165240)
[B] Nu stiu ce tot aberezi tu acolo cu 1/2 km dar de la service am mers inafara localitatii cam 30 KM, vreo 120-130Kmh, (era naspa sa sara o roata la viteza asta), cand m-am oprit toate suruburile stateau sa cada, m-am mirat ca nu a picat nici unu. Si-au recunoscut vina cu roata deci nu mai deschide subiectul.

da..nu am stiut sigur cat ai mers...am zis ceea ce am retinut...;) in fond, tu poate spui ca "pui o problema"universala pe care o poate pati oricine,insa...totusi;) de la a pune o problema pana sa aduci oarecum injurii...mai e...;) si daca tot crezi k domnii de la promotor ti-au facu treaba necalumea,OPC:) asta ca sa nu mai lungesti treaba asa degeaba;)

norocbun 24-10-07 21:46

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
ce ai face daca te-ai intoarce si masina ar fii reparata dar pe bani grei ( ma refer la o inlocuire sa zicem a tuturor conductelor de clima.... in cazul in care presupunem ca acestea ar scapa freon pe undeva si nici un aparat din lume nu iti evidentiaza pierderea) . Ai devenii iti garantez foarte nervos. In schimb daca ai fii intrebat daca investesti 1000 eURO in inlocuirea conductelor ai refuza.... Concluzie.... NU S-A REZOLVAT NIMIC DIN PUNCTUL TAU DE VEDERE DECI TU CA SI CLIENT NU AI CE SA PLATESTI????? Mecanicul si-a facut treba dar a fost oprit din rezolvarea problemei de imposibilitatea ta financiara de a suporta costukl reparatiei. Faptul ca s-a consumat freon, ulei, amortizoarea sculei (care e pe bani grei) si munca mecanicului pentru tine nu conteaza!!! Faptul ca mecanicul nu incaseaza nimic in sa zicem 6 ore de munca inseamna ca a muncit degeaba
Deci prietene TM8BNZ parerea ta " ca si client nu sutn obligat sa stau sa vad ce face meseriasul,daca dupa ce ma intorc masina nu a fost reparata,sau se afla in aceeasi stare in care a intrat,in opinia mea,MESERIASUL NU A FACUT NIMIC ! E.G. Nu am ce sa platesc " poate fi adevarata in momentul in care te referi la reparatii ordinare........ de aceea m-am referit la clime si la electrica.............

Pacat ca tu sunt convins ca te gandeai la 2 pivoti si 3 rulmenti.


De aceea la orice povestire daca vrei sa-ti spui pararea ar fi bine sa asculti ambele variante.

tm8bnz 24-10-07 22:06

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Deci prietene "shef de service" sau cine ai fi tu acest "norocbun" fara identitate,nu cred ca e nevoie sa te invat,sau sa iti aduc aminte ca in orice service serios,masina se ia in lucru pe baza unei comenzi insotita de un deviz de reparatie.Astfel se face un calcul,i se inmaneaza omului rezultatul si acesta plateste devizul ~20-30 RON !

Clientul firesc este INSTIINTAT inainte de a i se face receptia masinii precum si devizul care sunt procedurile precum si costul acestuia !

In urma constatarii si a calculului clientul isi da acordul cu reparatia ce inspectorul a considerat necesar a fi facuta,moment in care se si obliga sa plateasca lucrarea.

Daca tu iti permiti sa iei masina in service sa "te uiti la ea" "sa vedem ce e de schimbat" ap'ai asta o faci pe riscul tau !

Chiar nu ii dadeam crezanie tipului cu primul post,si chiar am crezut ca e un atac direct nefondat la adresa voastra,dar acum dupa 3 pagini mi-am format o opinie...PROASTA !

ATENTIE ! Concluziile mele au fost trase din vorbele spuse de tine.Sincer nu cunosc nici o persoana din service-ul Promotor,precum nici pe initiatorul acestui topic,mai mult de atat,nu am avut niciodata de'a face cu acest service,caz ce acum ma bucura !

norocbun 24-10-07 22:24

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
ai lucrat vreodata la o instalaie de clima la masina???? ai idee de cat timp e necesar pentrru a identifica o problema ???? Am incercat sa-ti explic dar stai prost cu imaginatia. o constatre poate dura 5 ore dupa care clientul poate sa spuna NU repar ..... constatarea se plateste impreuna cu tot ce tine de ea. De aceea masina iese exact cum a intrat defecta.... IAR TU SPUI CA DIN PUNCTUL TAU DE VEDERE NU AI CE SA PLATESTI.....Exact aici e discutia.... una e sa platesti constatarea si alta e sa nu platesti nimic

buster_21 24-10-07 22:57

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Dak va credeti asa de inteligenti .:shock: ... de ce mama naibii nu reparati acas masinile singuri ... tot atata zarva>>> mai un vecin ceva si e gata masina ...:twisted:
K de exemplu cu comentariile lu adrianbomba care i se pare k ceea ce au facut mecanicii nu au facut bn ... vine cu masina in stare jalnica din cate am inteles si la sfarsit mai baga pe gat celor care au lucrat la ea k ei au stricat cn stie c.... Vrajeala :!: ... s-a furat senzori ...
tot felu de tampenii de acuzatii care le sunt aduse mecanicilor de la ProMotor .
Domnu Tm8bnz nush dak are vreo treaba cu promotor .:lol: . dar s-a bagat si el... macar sa nu stea asa p deoparte.... orcum cred k a inteles ceva in cele din urma :-)
mei atunci ramane doar sa veniti voi si sa invatzati pe mecanici cum se repara si atunci poate sunteti multumiti ...;) ;) :-P

Pa. domnilor :rolleyes2

yObIg 24-10-07 23:02

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
sunt complet de acord cu buster_21!!!mai frate daca tot vreti sa ne anuntatzi de ce se poate intampla,bun spuneti si gata!!!nu mai ziceti p urma din c "VA AMINTITI"ba k nu mi-a mai facut nu stiu c,ba ca mia luat bani in plus...etc...daca ai avut ceva de zis,ai zis si GATA!!atata am avut de spus..in rest descurcati-va oameni buni k aveti maini,picioare,gura...;)


Cu respect pt unii,
Roxana ;)

tm8bnz 24-10-07 23:23

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
buster,da nu am nici o treaba cu promotor,dupa cum nu ai citit mai sus,chiar am specificat !

Sti de ce m-am bagat in seama ? ca sa evidentiez exact ceea ce faceti voi toti angajatii promotor aici...RECLAMA PROASTA ! :lol:

Firesc e si asta o reclama,si o faceti cu mainile voastre,doar ca,aparent voi nu va prindeti care e miscarea ! :lol:

buster_21 25-10-07 00:08

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 1166314)
buster,da nu am nici o treaba cu promotor,dupa cum nu ai citit mai sus,chiar am specificat !

Sti de ce m-am bagat in seama ? ca sa evidentiez exact ceea ce faceti voi toti angajatii promotor aici...RECLAMA PROASTA ! :lol:

Firesc e si asta o reclama,si o faceti cu mainile voastre,doar ca,aparent voi nu va prindeti care e miscarea ! :lol:


Mah e vorba de acei oameni care nu au incredere si sigurantza nici in propria persoana... Vede ceva k nu e bn, gata e marsavenie ... asa s zice nuh ? Poate tu il cunosti mai bn p adrian asta ...

Ati vrea k mecanicii sa lucreze asa din partea casei nuh din cate s vd...

In ultimul rand nu era vorba de nici o reclama... era vorba de un client care e prea bun la scris basme ..:rolleyes2 . nu mai dau amanunte ..:lol:
Nu mai are nici un rost sa comentez...chestii care nu sunt intelese de unii pentru un simplu fapt k nu vor sa stie desi sunt explicate detailat...

laurentiu_tim 25-10-07 10:32

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
exista si alte service-uri in oras!!~!!nasoala toata faza asta dar un lucru e cert mai avem mult pana vom fi pusi la punct cu tot ce inseamna un service serios ;)

ViRgO 25-10-07 12:01

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
1. norocbun cred ca nu ai citit bine postul meu. La clima mea s-a lucrat in service-ul ProMotor, nu 2 ore, nu 5, nu 10... s-a lucrat pe decursul a doua veri! prima oara mi-a mers pana la Bucuresti. De acolo pana la mare si inapoi am mers fara. Si asta cu toate ca mi-am platit ce am avut de platit.
2. Si una este ca dupa 5 ore iti spune mecanicul, trebuie schimbat asta si asta, te costa ata si tu nu vrei e o treaba. Dar daca dupa orele alea mecanicul spune ca nu poate rezolva problema e cu totul alta chestie.
Eu sunt SW developer. daca un client imi spune sa ii fac un soft, ma muncesc 4-5 ore si imi dau seama ca nu stiu sa il fac, ii cer bani?
3.
Quote:

Originally Posted by norocbun
Faptul ca mecanicul nu incaseaza nimic in sa zicem 6 ore de munca inseamna ca a muncit degeaba

Mecanicul ala nu are salar? Cum adica a muncit degeaba?

norocbun 25-10-07 12:25

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
virgo.......
ultima data nu ai platit incarcarea cu freon decat 50 ron .... restul l-ai sunat pe Ionut si ai zis ca nu mai vii sa-i platesti. In plus era o operatie SOLICITATA DE TINE NU RECOMANDATA DE NOI..... Oricum noi era sa nenorocim aparatul de clima pentu ca tu in loc sa cumperi radiator de clima nou l-ai spalat cu otet ..... iar in momentul vidarii aparatul a absorbit otetul ...
Tu stii bine ce compresor de clima ai avut cand ai cumparat masina si ca masina era cu belele de cand ai luat-o......
Diferenta intre noi si tine e ca tu s-ar putea sa nu stii face un anumit soft.... in schimb noi putem sa-ti reparam masina......TU NU VREI SA SUPORTI CHELTUIELILE PE CARE LE IMPLICA O REPARATIE CA LA CARTE


In acest caz nu cred ca esti TU persoana potrivita pentru a-ti exprima parerea vis-a vis de serviceul nostru si de profesionalismul sau neprofesionalismul nostru.

ViRgO 25-10-07 16:58

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
ceea ce imi recomandati voi este schimbarea intregului sistem de climatizare. Asta nu e reparatie, asta pot sa fac si eu. Normal ca era o operatie solicitata de mine pentru ca tot ce ati mai recomandat in afara de schimbarea intregului sistem nu a functionat. M-am saturat sa platesc banii pe incercari. "Hai sa schimbam si asta ca poate asa merge".
Am schimbat:
1. Am schimbat bobina pe compresor
2. Am schimbat valva de sub bord (nu stiu exact cum ii zice)
3. Am schimbat senzorul de presiune (de 2 ori)
4. Im incarcat si descarcat freonu in masina aia de cel putin 10 ori pentru incercari
5. Faza cu acidul acetic din radiator o recunosc dar eram disperat si nu stiam ce sa mai fac sa mearga. In momentul in care am ajuns acolo am anuntat ca am facut operatia asta si nu sunt eu de vina ca a fost conectat direct aparatul fara alte teste inainte.
5. Masina a fost pe tester in service-ul vostru in momentul in care am cumparat-o si mi s-a spus ca totul e in regula la ea.
6. Faza ca "masina era cu belele" de cand am cumparat-o nu cred ca are relevanta. Conteaza ca am luat-o ce ele sau au aparut pe parcurs?
Dar bineinteles ca nu pot dovedi toate astea ca doar nu am primit vre-o chitanta/factura sau orice alceva.

Sincer nu am vrut sa mai amintesc de chestiile astea dar maniera in care ati tratat omul cu pinochio su alte chestii m-a determinat sa scriu toate astea. Ma gandesc ca poate asa am fost si eu pinochio cand nu eram in zona. Chiar daca omul ala ar fi mintit, desi cred ca unele chestii sunt adevarate si acolo, asta nu e maniera de a vorbi cu un client char fiind el nemultumit.

Cat despre incarcarea freonului... pai am platit nu stiu cate incarcari pe tot felul de teste.

ViRgO 25-10-07 17:13

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
aaa si apropo eu nu recomand la nimeni sa nu mai vina la service-ul vostru. Am auzit si multe pareri care erau de partea voastra.. poate doar eu am fost mai ghinionist.

norocbun 25-10-07 17:43

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Ionut spune ca iti multumeste pentru colaborare dar nu mai vrea sa stie de tine

ViRgO 25-10-07 18:13

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by ViRgO
Parerea mea de client: am tot mers la ProMotor vre-un an jumate. Aproape de fiecare data am zis ca nu mai vin, dar tot acolo am ajuns. Iontzu e baiat bun, si el a lucrat la masina mea mult. Au fost dati cand am plecat multumit de acolo si dati cand am plecat foarte dezamagit. Deoarece minusurile au depasit plusurile am decis sa nu mai calc pe acolo.

daca asta e opinia lui ok dar inca din primul post am spus ca a fost singuru baiat bun din service-ul ala si e singuru care macar a incercat. Tocmai din cauza lui am zis ca au fost si parti bune in ProMotor. Sa stiti ca nici mie nu mi-e usor cu aproape 15 milioane mai putin si masina in acelasi stadiu in care am ajuns in prima zi acolo.
Numa bine la toata lumea!

ugod 25-10-07 20:27

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
faza tare e ca ..., dupa primele 2-3 postari aici , jumatate din firma si-a facut conturi pe forum pt asi apara pielea , daca nu erai vinovati eu zic ca trebuia sa o lasati balta si sa ignotati total acest caz .
Oricum nu se va face dreptate aici niciodata , numai reclama prosta va faceti ...parerea mea personala
eu unul sunt patit cu service-urile si nu e nimik nou in ce se spune pe aici , asa este peste tot , depinde de cum ai noroc sa fii tratat si tzapuit
mecanici astia asa zisi meseriasi sunt exact ca si doctorii , daca nu ai habar de ce este defect si cum se poate repara , automat ai devenit victima lor .

FICu' 25-10-07 22:00

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
ugod, deci tu ai lasa pe cineva sa-ti faca reclama proasta asa gratis???
mai ales ca povestea lu adi golf 4 e parca desprinsa din basme: si-a schimbat o carutza de piese si nimik nui mai merge. ziceam daca era un ambreaj sau ceva da nu-mi zi mie ca la un service la care toate cricurile sunt pline iau schimbat si aia si aia si aia si toate aiurea. hai s-o gandim la rece.
oricum eu azi mi-am facut revizie + discuri + baterie tot la Promotor si ghici ce, tot la un VW! si pe langa faptul ca sunt multumit de preturi, toata treaba a durat ceva sub o ora!
asa ca ...

BAD-GUY 25-10-07 22:43

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Dupa ce am citit tot ce s-a scris in thread'ul asta si mai ales tzinand cont ca totusi e un forum deschis in care fiecare poate sa-si spuna parerea as adauga si eu ceva,inainte de toate,nu sunt din Timisoara nu cunosc pe niciunul dintre cei care s-au plans,si dupa cum se poate vedea am contu asta de ceva vreme...

Voi pentru ei sunteti fiecare cate un Pinochio pentru ca va trateaza dupa fata voastra,"ba p'asta il traducem,nu vezi ce fata are,pune botu",nu stiu ce mecanicii paci is si daca tot nu-si iau informatiile de pe net cum draq au ajuns pe forumul asta?sau folosesc internetul doar pentru divertisment?

Cunosc genul de oameni,am avut de-a face si eu cu asa ceva,pot sa spun doar ca "fura" e simplu,oricum toata lumea in Romania "fura",bine altii mai putin altii mai mult,in cazul lor find mecanici se poate fura chiar foarte bine,ba cu o reconditionare iar dupa piesa e noua,ba ca au schimbat ceva cand de fapt nu au schimbat,ba dau cu bata in balta si cand vor sa repare un lucru mai strica altele 4 si multe alte metode pe care doar daca esti in brand le sti.

Ideea e ca daca te prinzi ca te-au furat esti ori un frustrat ori esti un Pinochio,bine acuma si ei fura pe cine pot,si culmea tupeului e sa-ti ia bani din portmoneu si za zica "atata costa",ma gandesc ca tipu are ceva relatii prin TM daca are curaju sa se incumete la asa ceva,dar daca da de alt tip cu relatii in secunda doi e foarte probabil sa stea lat intins pe jos,dar dupa cum ziceam trateaza clientii dupa fata,pentru unu care e mai "smecher" sa zicem,ca sa inteleaga toata lumea,masina se repara la urgenta pentru ca ala daca vine si vede ca nu se lucreaza la masina lui o ia de acolo ii injura pe mecanici de ii aude tot cartieru plus ca nu vad nici un ban,nici nu vreau sa ma gandesc de isi bat joc de masina(ca in cazul de care se vorbeste aici)ce se poate intampla.

Mi se pare normal sa platesti o constatare,mecanicul e platitl de garaj si in functie de cat de bun e detecteaza mai repede sau mai incet o problema,pe mine ca si client nu ma intereseaza cat a durat constatarea,dar atata timp cat e o constatare vreau sa se plateasca ca atare in nici un caz dupa durata ei si mi se pare la fel de normal sa platesc in functie de cum s-a lucrat la masina,bine asta fara piesele care oricum trebuie cumparate,piese care daca nu stai langa ei nu ai nici o garantie ca s-au montat...

BAD-GUY 25-10-07 22:54

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Sa va mai zic ceva,o statistica mai mecanicii anonimi :) ,un om multumit transmite informatia la inca maxim 3,drept urmare nu exista un topic cu cineva care sa va laude,in schimb un om nemultumit transmite informatia la inca 10...rezultatu e aici,mi se pare patetica incearcarea voastra sa va faceti conturi si sa va laudati singuri,de toata jena chiar.

Chiar nu exista concurenta in TM ?,de ce draq tot mergeti la ei daca isi bat joc de masinile voastre si de voi?asta nu mai inteleg...sau pentru ca sunt "carpaci" si lucreaza la preturi derizorii,in caz ca e asa nu aveti nici o scuza!

Quote:

Originally Posted by FICu' (Post 1168082)
ugod, deci tu ai lasa pe cineva sa-ti faca reclama proasta asa gratis???
mai ales ca povestea lu adi golf 4 e parca desprinsa din basme: si-a schimbat o carutza de piese si nimik nui mai merge. ziceam daca era un ambreaj sau ceva da nu-mi zi mie ca la un service la care toate cricurile sunt pline iau schimbat si aia si aia si aia si toate aiurea. hai s-o gandim la rece.
oricum eu azi mi-am facut revizie + discuri + baterie tot la Promotor si ghici ce, tot la un VW! si pe langa faptul ca sunt multumit de preturi, toata treaba a durat ceva sub o ora!
asa ca ...

deci esti prieteni cu ei de ii susti in halu asta,hai ma si culmea tot cu un VW si tocmai astazi ntz ntz.

Si totusi sa zicem ca e asa,nu-tzi furi un prieten,nu?

TM-84-DMX 26-10-07 04:00

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Cornele primesti discount-uri pentru totata galagia asta?!
La service nu am fost niciodata cu vreo problema,decat in trecere, in schimb la magazinul de piese,livrarea mi s-a parut ireprosabila!

Si inca ceva , de cele mai multe ori conducerea unei firma nu are absolut nici o legatura cu faptul k angajatul este nesimtit,asta tine si de natura omului!Iar daca ala nu are kef sa-ti lucre asa cum vrei tu ,nu lucra si daca-l ameninti pleaca si ramai cu un post liber si clienti la coada => tot tu iesi in pierdere(zic asta din experienta) am pierdut 4 oameni intr-o singura luna,doar pentru faptul k nu le-a convenit k le-am atras atentia asupra faptului k mai tot timpul ii vedeam atarnand pe undeva ,fumand,mancand,sa la baut cafea... deci asta e!:(

akimoto 26-10-07 11:38

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1164847)
filtru de aer K&N din canada!!!!!!!!!!!! de pe net cumva?????

bossboss ia lumineaza si mie calea putin, daca e de pe net inseamna ca ce ? :???:

ugod 26-10-07 11:40

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by akimoto (Post 1168809)
bossboss ia lumineaza si mie calea putin, daca e de pe net inseamna ca ce ? :???:

ofii naspa ? :D

akimoto 26-10-07 11:49

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
umila mea parere este ca nu-i chiar rau K&N

ugod 26-10-07 11:50

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by akimoto (Post 1168820)
umila mea parere este ca nu-i chiar rau K&N

si amea e identica , si nici ieftin

laurentiu_tim 26-10-07 11:57

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
"mecanicii experti" stiu cel mai bine ;)

adrianTNT 26-10-07 17:48

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by akimoto (Post 1168809)
bossboss ia lumineaza si mie calea putin, daca e de pe net inseamna ca ce ? :???:

Le e ciuda ca magazinele online de piese auto le ia pita' de la gura :)

norocbun 26-10-07 19:36

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net

norocbun 26-10-07 19:41

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
daca citesti un tratat de medicina de pe net nu o sa ajungi medic niciodata fara a parcurge mersul normal..... asta trebuia sa intelegi tu mai adriane....

laurentiu_tim 26-10-07 19:59

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1169602)
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net

si cat i un sachs din asta d epe net?:lol: aici vorbesti de motoreta aia cu pedale nu ?:lol: :lol:

adrianTNT 26-10-07 20:54

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by norocbun (Post 1169602)
de aceea ai aflat ca 620 Ron Sachs e mai putin decat 720 Ron de pe net

Pretul de 720 RON pe care il stiam era de la un magazin din Timisoara. Ai facut o mica confuzie.

FICu' 27-10-07 15:10

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by BAD-GUY (Post 1168191)
nu sunt din Timisoara nu cunosc pe niciunul dintre cei care s-au plans,si dupa cum se poate vedea am contu asta de ceva vreme...

da totusi te-ai gandit tu asa "hai sa-mi dau cu parerea cu toate ca nu cunosc pe niciunu si nici nu am pus vreodata picioru in serviceul ala"!
Du-te fati o lucrare la ei, cumpara piese de la ei si dupa vino si da-ti cu parerea!
de asta ne merge asa prost ca romanu se pricepe la toate si e extraordinar la barfe!
si cu piesele de pe net e alta faza: ce service, reprezentanta sau nu crezi ca o sa iti dea garantie daca tu vii cu piesa ta! asta-i toata ideea. si la tuning si la reparatii normale. iti iei piesa, poti sa ti-o pui chiar cu manutzele tale, bravo tie, da nu te astepta la garantie ;)

adrianTNT 27-10-07 15:57

Re: Tzepe la service-ul ProMotor ("GrandGarage")
 
Quote:

Originally Posted by FICu' (Post 1170598)
da totusi te-ai gandit tu asa "hai sa-mi dau cu parerea cu toate ca nu cunosc pe niciunu si nici nu am pus vreodata picioru in serviceul ala"!
Du-te fati o lucrare la ei, cumpara piese de la ei si dupa vino si da-ti cu parerea! ... si cu piesele de pe net e alta faza: ce service, reprezentanta sau nu crezi ca o sa iti dea garantie daca tu vii cu piesa ta! ...

Ficule mai abtine-te, daca nu ti-am zis nimic pana acuma este pt ca am bun simt. Numa ca asa te ia lumea de "pinochio".

Care au avut probleme acolo mai putini isi dau cu parerea ca dupaia ti se raspunde "vezi ca orasu e mic" (adica vezi ce vorbesti ca ti-o iti in mufa prin oras). De asta isi spune parerea lumea din afara. Si chiar asa apar si uni din TM.

Nu a zis nimeni ca vrea garantie pentru lucrare cu piese comandate din alta parte.


All times are GMT +2. The time now is 02:03.

- Copyright 2026 4Tuning