Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   AAA Auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/51987-aaa-auto.html)

EMaiL 15-05-08 08:51

Re: AAA Auto
 
din sursa mai mult decat sigura va spun ca 80-90% din masinile lor nu trec ITP-ul

Ozeze 23-05-08 17:22

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by Pisicu' (Post 1123804)
Eu stiu un caz la AAA auto in care cumparatorului i s-a spus ca masina e fabricata in 2005 insa in momentul in care acesta a luat masina a constatat ca masina era fabricata in nov 2004. Cand s-a dus sa reclame acest lucru la ei i-a spus ca e dif prea mica de luni si probabil de asta i-a expus masina sub acest aspect; pana la urma(f greu ce-i drept) clientul a reusit sa recupereze banii de la ei.
Sper sa nu ma insel dar datele expuse mai sus de pe net le-am citit acu ceva vreme...in orice caz nu am auzit prea multe lucruri bune despre ei. Numai bine.

shtiu shi eu cazu asta ... jalnici>De nerecomandat mai departe ... dar totushi daca ti`i recomanda cineva... investigheaza shi tu daca nu cumva acel cineva e ruda cu ala de acolo sau prieteni buni

lucian secara 23-05-08 17:36

Re: AAA Auto
 
Quote:

Originally Posted by EMaiL (Post 1534948)
din sursa mai mult decat sigura va spun ca 80-90% din masinile lor nu trec ITP-ul

Pai daca 99% din masini au parbrize sparte si pierderi vizibile de lubrifianti si lichid de frana cum vrei sa treaca fratele meu?????? ala nu e dealer, nici parc auto, e direct junkyard! And a very expensive one!!!!

JUPAN_EMY 03-09-08 09:59

Re: AAA Auto
 
niste marlani . Ex . acum 2 ani am avut un SUV Honda CRV 2004 - cu piele + multe optiuni, cu 55000 km , ce mai , o bomboana de masina de aproape 3 ani. A costat de noua 37000 E si era evaluata la 16-17000 E atunci. ( nu prea isi pastra honda pretul atunci - intre timp au mai invatat romanii " japoneza" ). Ma rog ... le spun exact la telefon , le trimit poze si descirerea perfecta ...si imi zic ca imi dau 16000 E daca masina corespunde tehnic. ( CRV era perfect - nu se auzea un plastic macar sau sa scartaie ceva ) . Surpriza vin 300 de km pana in Buk si vorbesc cu ei. Imi iau masina la un test drive ( 15-20 minute in care au forjat-o la maxim animalele si au luat si toate gropile posibile ) iar "agentii" nu au avut ce sa ii reproseze. Surpriza , insa .... mi s-a spus ca " da.... va putem oferi pe masina 12000 de E cu conditia sa cumparati o masina de la noi " . Aveti cuvantul meu ca era sa il dau cu capul de birou ... si multe alea .... nu mai detaliez. Scandalul baro a iesit.


All times are GMT +2. The time now is 23:15.

- Copyright 2026 4Tuning