Re: AAA Auto
niste marlani . Ex . acum 2 ani am avut un SUV Honda CRV 2004 - cu piele + multe optiuni, cu 55000 km , ce mai , o bomboana de masina de aproape 3 ani. A costat de noua 37000 E si era evaluata la 16-17000 E atunci. ( nu prea isi pastra honda pretul atunci - intre timp au mai invatat romanii " japoneza" ). Ma rog ... le spun exact la telefon , le trimit poze si descirerea perfecta ...si imi zic ca imi dau 16000 E daca masina corespunde tehnic. ( CRV era perfect - nu se auzea un plastic macar sau sa scartaie ceva ) . Surpriza vin 300 de km pana in Buk si vorbesc cu ei. Imi iau masina la un test drive ( 15-20 minute in care au forjat-o la maxim animalele si au luat si toate gropile posibile ) iar "agentii" nu au avut ce sa ii reproseze. Surpriza , insa .... mi s-a spus ca " da.... va putem oferi pe masina 12000 de E cu conditia sa cumparati o masina de la noi " . Aveti cuvantul meu ca era sa il dau cu capul de birou ... si multe alea .... nu mai detaliez. Scandalul baro a iesit.
|