![]() |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
roata de rezerva,trusa scule,instinctor,trusa medicala,capace,proiectoare( cele de pe bullbar),player dar fara fatza ce o face cu el nush, si cel mai naspa o statie MOTOROLA performanta f scumpa a2a zi gasita la politie ( ce noroc ) ... toate noaptea in spatele blocului ..asa ca de atunci masina sta in garaj sau in fata blocului unde e si Biserica- poate au frica de Dzeu =)))
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
la slatina acuma ceva timp mi`au bagat o surubelnita intre chederul de sus si geam si au desfacut putin geamu dupa care au apasat pe el ( cred ) pana sa deschis de tot..mi`au scos mp3`ul dar l`au lasat pe scaun furandu`mi decat cd`urile |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
nu are ce sa`mi fure .. e un harb ..dac mi`ar fura`o...ar fi mai bine..nu mi dau bani pe benzina sa`o duc la casat ..joke! :D
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
sa lase mp3-u ... si sa ia numa cd-urile ... asta e poveste de una la un milion ... sau mai bine |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Oltcit:
proaspat vopsit, am terminat de montat pe la motor totul, restul masinii fiind fara geamuri, fara nimic. Mi-au fortat capota, si mi-au furat bateria. De atunci capota imi sta ridicata cam 2cm fata de normal, iar pe dreapta imi e lasata in jos aripa cu tot cu contra-aripa. la 2 saptamani dupa ce mi-au furat bateria, pe cand am terminat de montat totul pe masina, intr-o dimineata am gasit capota ridicata pe suportul de sustinere, dar de la motor nu lipsea nimic. de atunci am incuietoare gen mercedes;) NU am de gand sa imi pun incuietoare normala, Nu am de gand sa vopsesc din nou totul. Cel putin inca ceva vreme de acum inainte. Poate se scapa careva... acum 3saptamani, cand schimbam oglinzile, am avut surprinderea sa vad ca cineva a incercat sa imi smulga oglinda dreapta. Suportul(unde intra oglinda, iar pe partea cealalta pui acea bucata de plastic cu suruburi) era dislocat, se vedea ca s-a tras de oglinda in toate partile, dar nu au reusit sa o ia (banuiesc ca nu au vrut sa o rupa) |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Heheeee... :lol: Imi amintesc ca acum aproximativ 10 ani a gasit tata masina (o dacie berlina pe atunci) descuiata de 4 ori in mai putin de 1 luna si de fiecare data ii spargeau lampa de pe plafon... De atunci a demontat lampa de tot... :lol: Probabil de nervi ca nu puteau sa ia casetofonu care era prins foarte bine la locul lui spargeau lampa... :twisted: La 2 ani prin Colentina am dat de unii mai priceputi care in 30 min au reushit sa plece cu 3 sferturi de casetofon... :evil: Restul din casetofon a ramas prins in suport si imprastiat pe jos! :evil:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
si eu am avut neplacerea asta .. dar din fericire mi`au furat doar ghetele de fotbal si o sabie ninja :D casetofonul nu l`au luat deoarece nu avea fatza pusa si au uitat sa se uite in torpedou unde era defapt .. si amplificatorul si tubul de bass au vrut sa`l fure da cred ca le`a fost lene sa il mai care ... chair daca l`a desfacut :) :) :) :) va da`ti seama ce hoti .. hahahaha rad de cate ori imi amintesc
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
:x :x :x :x prima oara acu vreo luna jumate mi au luat geamurile la oglinzi de fapt una mi au spart- o ca era lipita cu silicon si nu au putut sa o desfaca fraieri mai bine le luau cu totul si a doua oara acu vreo 2 saptamani mi au spart dacia si mi au luat 4 cd-uri si cheile de la un ford escort cu tot cu telecomenzile de la alarma mai grav ca nici pana acu nu am mai gasit cheile pe nicaieri probabil se gande sc ca mai gasesc masina prin parcare ,dar ghinionul lor masina nu prea mai circula e in service pana acu cam atat pe viitor mai vedem
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
azi de dim mi-au spart geamul si mi-au ciordit(ciorile cred...?) detectorul de radar care debea il cumparasem!plm...sambata asta am dat la tel...am umblat...dar am reusit sa schimb geamul!
la garantie zice ca trebuia sa fie montat de pers autorizat...mare smekerie sa scoti tzamburusul ala de la bricheta masinii si sa-l bag pe cel al detectorului... si un copil de gradinita putea sa monteze detectorul,dar nu hombre...trebuia sa fie cineva"profesionit" pt asa ceva(de nasa*)... chiar zilele trecuta ma uitam la thread-ul acesta si ma gandeam ca nu o sa completez niciodata aici...dar din nefericire s-a intamplat... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Am patzit-o si eu in centru capitalei ...in miezu zilei.........langa hotel novotel......unde e o gramada de lume .......mi-a spart geamu cu pumnu sa imi ia portofelu uitat de tata pe bancheta din dreapta fata(asa a spus nenea gabor) :sad: ..da e vina lu tata da se mai intampla.... da in miezu zilei si cu atat tupeu....in fine a fugit ...da ghinionu lui k mai jos statea o patrula de politie care a vazut tot si i-au alergat vreo cateva blocuri bune .........bine erau 3 da pe ala care a facut tot l-au prins.......ceilalti 2 au scapat....asa k fiti atenti ce lasati prin masina.:???: noroc k am recuperat ce mi s-a furat ...da am ramas cu reparatii acu de facut :evil:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
eo la Valcea am patit`o mai acum 1an jum.....ce s`a furat...: geanta mea desigur k era pe bord....in ea 2 tel bani si acte.....:-s..... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
3 casetofoane no name din dacie ,de atunci mi am schimbat masina......
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
ieri la amiaza fix in centrul clujului la un prieten i-au spart geamul la masina (masina de o saptamana) si i-au furat un aparat foto de 3000 de euro cumparat de 2 zile... :(
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
mai nou nu se mai fura posete,casetofoane,etc...ci benzina,unde stau io nu e saptamana in care sa nu fie sparta o masina si sa i se ia 5-10 litri de benzina(motorina dupa caz),si chestia asta e facuta de 6 persoane,cu care am dat nas in nas imediat dupa ce au terminat operatiunea.....da desigur ca si masinile le descuie si se uita sa vada daca e ceva de luat......
aaa si sa nu uit,mai au si nesimtirea sa puna busonu la loc:))) Traim in romania si asta ne ocupa tot timpu |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
la Golf au spart geamul spate, si au luat portofelul cu actele, care pana la urma le-au ''restituit'' intr-o cutie postala din Turda, iar casetofonul nu l-au putut lua ca era integrat in bord, in consecinta l-au spart , toate petrecandu-se in garaj
la Passat ne-am trezit cu opera de arta pe toata partea dreapta a masini de la aripa la aripa, usi tot, zgariat cu PUTERE! si eu la Volvo, in prima noapte cand o las in fata blocului, dimineata aveam aripa zgariata, semnalizatorul fata zgariat, stergatorile sus, biletel lipit pe geam , ca daca nu imi mut masina, urmeaza cauciucurile........ intr-o tara foarte frumoasa traim, plina de derbedei si huligani ;) |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Scz de offtopic dar e interesant si in acelasi timp groaznic...
E tot vorba de furturi...insa din casa... Deci asa tupeu n-am mai vazut...nu mi s-o intamplat mie. Suna matusa-mea pe maicamea intr-o zi plangea disperata k i-o furat portofelu cu acte personale de la masina bani si chei... Si maicamea intreaba cum dreq ti-or furat.Deci asa organizare n-am mai vazut...Vine matusa-mea de la servici lasa portofelu in hol si merge rpd pana la baie...Mey si cand sa vina sa-l puna la locu lui...nu mai era.Usa de la intrare era putin crapata.Mnoh ea o sunat la politie si o avut norok k or gasit portofelu spre seara parasit in scara unui bloc insa fara bani.O avut mare norok k nu i-o luat actele de la masina si cele presonale si cheile bineinteles... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
azi am mers in parca in Cismigiu pe la 23:30 si am venit inapoi la 00:30 si am gasit masina cu toate geamurile deschise Golf 4 si fortzat incuietoarea la sofer , la mine daca deschizi cu cheia si tzii mai mult in pozitzia de deschis se deschid geamurile , au luat playeru din fatza un alpine cu ecran tft 7" fara magazia de cd-uri , nu au luat ecranele din tetiere , playstation 2, doar ecranu si telecomanda care nu au ce face cu ele fara cabluri si fara magazie e ca si cum ai avea radio cu ecran :)) sunt pe asigurare spre fericirea mea , da nu intzeleg cum au reusit sa o deschida. Am fost la politzie si cica sa ma duc peste o luna sa imi dea dovada pentru asigurare ,adik eu o luna stau fara cass . total aiurea
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Nu am avut-o eu, ci parintii mei ! Au luat casetofonul si ... atat
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
:sad: ieri noapte s`a furat un Audi A6-le unui vecin:rolleyes2
cum au facut nu se stie...nici o urma la fapta locului :rolleyes2 |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
LA DRACU cu tara asta! Iar mi-au zgariat masina azi noapte, nu mai suport le dau foc la toti din parcare, huliganii!
Am vorbit la vopsitor, si cu 150 euro se rezolva, de asta am eu nevoie? Paguba de sute de euro? lasa ca raman toti fara cauciucuri la noapte, ca deja e strigator la cer! |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
si arde-l doar pe ala.. k daca te vede kreva knd tai cauciucuri la vecini, nu-i de bine.. |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
un logan amarat, si din cand in cand un Matiz, dar tocmai asta e, ca fiecare parcheaza unde poate in zona asta, si sunt aceleasi masini, prin rotatie ocupa toate locurile la sfarsitul zilei, si de cele mai multe ori a mea pateste toate relele. Asa ca nu pot stii exact care e, banuiesc si eu, si il taxez, cu aceeasi lipsa de nerusinare cu care m-au taxat si ei pe mine
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Tatalui meu i s-a furat un HU Pioneer in 2001.....O poveste destul de urata....indivizii au incercat sa sparga parbrizul folosindu-se de o ranga , insa nu au reusit , insa a fost compromis.....au incercat apoi sa deschida portiera tot cu ranga , au indoit-o pe jumatate insa nu a cedat (masina: `93 Ford Mondeo) ...nemaiavand alta solutie au spart geamul de la sofer au furat cd playerul si boxele de pe fatza le-au distrus cu ranga....ce oameni....
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Saptamana trecuta intr-un parc auto din Berlin ..
ma cunoaste tot parcu....nu indrazneste nimeni sa imi fure ceva... dar cativa "indieni" originali din Romania mi-au furat casetofonul Sony nou nout...doar ce il cumparasem cu 2 zile inainte...dupa un Golf 3....eu am lasat geamul deschis si m-am dus sa ma uit de niste piese de Audi B3...i-am prins pana la urma...ca nimeni nu il fura pe NONE...chinuiala Al Qaeda...nu stiu cat de prost poti sa fii sa vii tu intr-un parc plin de arabi si sa furi de la unul dintre ei....data viitoare nu sa mai fiu asa bland...de nu ii chinui sa nu imi spuneti voi mie NONE :evil: |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Sambata, in Cluj, este targul de masini, sunt foarte multe masini, asa ca multe lume isi ia locul de vineri. Am fost si noi cu 3 masini, le-am lasat vineri pe la ora 15, iar, azi-dimineata cand mergem la ele in targ, vand ca la una nu mai am oglinda, la alta nu am semnalizator si e desfacut tot spoilerul din suruburi, dar nu l-au luat, ca sunt cateva suruburi ascunse. Merg si fac scandal la portar (care normal ca nu a vazut/auzit nimic), politia nu stie nimic, ca sunt multe masini jefuite in targ doml'e. Si asa am o mica paguba dupa o noapte cu masinile in piata......
Si nu ar fi ceva masini de care nu mai sunt in targ, Golf, Vectra, Astra...e plin targul de ele, si tocmai de pe ale mele au gasit sa isi ia piesele.... Mai era un coleg, la care i-au luat eleronul la un BMW de vreo saptamana... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
nu demult...i-au spart si tatalui meu loganul...pe durata noptii.
cum a procedat:...simplu...cu o cheie oarba pe care a introdus-o pe partea soferului,dupa care a facut el ce a facut...de a ars siguranta de la + permanen(pe acea siguranta trebuia sa fie alarma)...dupa care mi-a luat cd-playerul...care nu avea nici 3 luni,detectorul de radar si cam atat. bineinteles...au luat firul pentru detector...iar la casetofon,au taiat firele.Fata casetofonului era in torpedou...impreuna cu detectorul,deci...nu era la vedere...in schimb,la vedere era cablul de la detector...stand atarnat de oglinda. Masina fiind de firma...cel mai probabil hotul/hotii a/au crezut ca apartine unui agent de vanzari si isi tine banii in torpedou...sau au vazut acel cablu de la detector si au crezut ca e de la GPS.Culmea...masina este sub balconul meu..si nu am auzit nimic...ERA o zona f linistita ...nu m-am gandit ca se poate intampla asa ceva. |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Foarte simplu...geam spart...cu praff de bujie...cum le sta hotii-lor la indemana , + furat 2 bucati mobile :D nu erau cine stie ce ...dar nici bine nu e :)
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Va povestesc si eu o intamplare un pic mai haioasa, desi n-o doresc la nimeni.
Un nene si-a luat masina noua, frumoasa, atragatoare si cu cd-player in ea :D Omul isi iubea mult masina si-i era frica s-o sparga cineva, asa ca o parca de fiecare data mai in centrul orasului, unde era multa lumina. Intr-o dimineata gaseste omu` masina sparta si fara cd-player :(. S-a gandit el bine sa puna in ea un aviz cu scris pe el "Va rog frumos nu-mi spargeti masina ca nu mai are cd-player!" . A doua zi se duce omu` sa ia masina sa plece la munca, si gaseste in locul ei scris pe jos cu spray "Nu-ti face griji, ii punem noi!". :lol: Mi-a povestit cineva din Piatra Neamt faza, deci cred ca pe acolo s-a intamplat. Asa poate nu suna foarte funny, dar spusa de el, da :lol:. Imi cer scuze daca unii inteleg in altfel, nu vreau sa va creez neplaceri ;) |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
cu asta se aseamana un banc ! Un om nu avea bani de alarma la masina si scrie pe o foaie ! Nu am CD Player Nu are benzina in rezervor Nu are tapitarie a doua zii vede tot pe foaia aia.... Daca tot nu ai nimic nici jentile nu iti mai trebuie ! |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Lui fratemiu i`au spart masina de la firma .. nu personala .. este agent de vanzari.. si probabil au crezut ca tine banii in masina :lol: sa fim seriosi .. nu au luat nimic pentru ca el ia fata de la cd-player + detectorul de radar in casa cand lasa masina ;)
Am o intrebare pentru cei care au ramas fara detector/cdplayer.. Cand veniti acasa.. seara.. si stiti ca nu mai plecati .. de ce nu luati fata de la cd player si detectorul cu voi? Nu cred ca este asa greu :-) |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Acum vreo 2 saptamani am gasit masina deschisa - total deschisa, toate usile !!!
rascolit in cutia cu acte - erau doar niste amarate chitante de la benzinarie si foi goale pentru faculate . Asta a fost destul de lejer .Dar, acum vreo 4 ani cand masina era a parintilor am gasit geamu soferului spart . Toate astea in fata blocului .In plin trafic si plin de stalpi luminati. Nu mai ma obosesc sa merg pana la politie, m-am obisnuit cu raspunsuri :"cand prinzi hotu' adul incoa", asa ca dreptatea se va face cu pumnu (LEGEA JUNGLEI) vb aia : Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu . |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
il prinzi ii rupi gura pana o sa manance numai supa cu paiul... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
Oricum vai de viata lui daca il prind ,o sa primeasca un picior in cap marca K1. Eu am pus in functiune si alarma saptamana asta. Desi este zona circulata multe masini au fost deschise/furat din ele cu tot cu alarma . |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
poate e de treaba omul si reusiti... asta e varianta mea...Succes frate...cu hotii astia nu te joci :( cand iti mai fura ceva prinde unul dintre ei...si chinuiel pana ii pui pe toti la respect alta data nici sa nu se mai uite la masina... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
Quote:
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
azi dimineata cand am coborat la masina (dacia) am observat ca cienva a incercat sa mi-o sparga. butonul de la clanta in care se afla si o inchuietoare era facut praf, si scobit in afara probabil cu ceva surubelnita sau ceva.
oricum norocul meu ca nu au reusit (si daca reuseau nu aveau ce sa ia, dar totusi) asa bataie ar merita oamenii astia ... |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
mie mi`au bagat betze si hartii pe gaura unde bag cheia in usa...:( si mi`au ciobit geamul sus,,cred ca au bagat ranga ceva...nu aveam nimic la vedere doar un pix si incarcator auto de telefon....
|
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
De trei ori au spart masina... acu 8-9 ani... Sa fure casetofonul desi erau din alea cu tableta amovibila si cod!
Si acum 7-8 ani... Au furat Citroen-ul, aveam un AX pe vremuri... [La un prieten i-au furat de doua ori intr-o saptamana casetofonul... a facut afis pe parbriz "Nu spargeti, nu mai am casetofon!"... a parcat-o, s-a intors inapoi dar masina nu mai era dar pe jos era inscriptionat mesajul urmator "Las' ca iti luam noi unul" :lol:] |
Re: Ati avut masina Sparta? Ce v-au furat?
se pare ca suntem din ce in ce mai vizati de hoti.....apoape fiecare masina a fost sparta cel putin de 2 ori...mi s-a furat roti,scule,triunghi,cas-uri etc...:sad:.
totusi cea mai tare faza am patit-o acu cativa ani aveam dacia break noua,si intr-o dimineata cand sa plec,am gasit usile fata deschise si pe locul din dreapta nici mai mult nici mi putin decat o sacosa cu gunoi.....probabil nervosi ca nu au putut lua nica din ea s-au gandit sa-mi lase ei ceva..:lol::lol::lol:.. ultima data mi-au spart dacia si cules absolut tot ce-au gasit...patent,surubelnite,truse inelare si cel mai rau imi pare dupa trusa de scule nemteasca din portbagaj....:cry::cry::cry: totusi nu inteleg mentalitatea hotilor....mi-au luat mp3-ul bun,bateria la masina bun....da pt ce naiba au trebuit sa devasteze restu masini nu pricep..:cry:.au izbit cu atata forta in usa dreapta incat a fost nevoie de 4 oameni ca sa pot ridica geamul la loc..:sad::shock:..bine ca nu l-au spart ca geamuri de dacie sport mai rar gasesti..:twisted:. |
| All times are GMT +2. The time now is 22:39. |
- Copyright 2026 4Tuning