Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   TuningDAYS 2007 (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007.html)
-   -   Aproape de sfarsit (https://forum.4tuning.ro/353-tuningdays-2007/37485-aproape-sfarsit.html)

smoke 04-04-07 19:01

Re: Aproape de sfarsit
 
echipa '' matizu negru ford taunus (muscle car) '' nu are nelamuriri.. chiar asteptam cu nerabdare urmatorul eveniment.. sa ne terminam masinile... :)), promitem surprize mai interesante.. :)

all the best from SmokeDesign , Smoke out

alexufo 04-04-07 20:58

Re: Aproape de sfarsit
 
nuuuuuuuuuu..deloc. as putea sa mai dau ceva nume dar nu stiam useru de forum ,,:D

Psycho 04-04-07 21:04

Re: Aproape de sfarsit
 
gratian ... zoliat .. k intotdeauna exista cineva care nu e4ste multumit de mashini ... de organizare .. de sunet de .. fete .. de etc .. una peste alta 4 tuning day este cel mai mare eveniment .. si care a luat cel mai repede amploare .. si va spun eu k anul viitor aceasta locatzie este mica .. sunt zeci de mashini in parcare care trebuiau sa aiba loc in salon .. asa k ... ganditi-va la ceva mia mare ;)

Bravo ... jos palaria ;)

Mihai-TDL 04-04-07 21:41

Re: Aproape de sfarsit
 
Quote:

Originally Posted by smoke (Post 833638)
echipa '' matizu negru ford taunus (muscle car) '' nu are nelamuriri.. chiar asteptam cu nerabdare urmatorul eveniment.. sa ne terminam masinile... :)), promitem surprize mai interesante.. :)

all the best from SmokeDesign , Smoke out


Super muzica pe matizul negru... Felicitari ptr el!

In rest, nova lui Lucian arata mai bine decat ma asteptam ;) Zic asta ptr ca nu prea am vazut nove facute finut... Multe masini frumoase... eu unul nu am putut sa ma gandesc la una ca fiind mult mai frumoasa ca celelalte... Felicitari organizatorilor!

gaju 04-04-07 21:54

Re: Aproape de sfarsit
 
Quote:

Originally Posted by Gratzian (Post 833328)
apropo, NU am spus nimanui ca nu este inscris, lumea avea fisele completate si numere inscrise pe luneta....

inseamna ca hondaru nu s-a exprimat cum trebuie

Quote:

Originally Posted by Gratzian (Post 833328)
Absolut oriunde in lume, in orice gen de eveniment, daca este cineva nemultumit, vorbeste cu organizatorul si isi cere dreptate... daca nu primeste, face alt pas....
DAR NIMENI nu m-a intrebat sau nu a cerut nimic, NIMENI de la Oradea nu a venit sa ceara vre-o explicatie, au iesit in tromba cu scandal, fara sa stie nimeni de ce, fara sa intrebe nimic, fara sa incerce orice dialog.
ACESTA ESTE UN FAPT.....

dar era cazu sa mai ceri explicatii pt asa ceva?
nu era normal sa se ajunga acolo....
Quote:

Originally Posted by Gratzian (Post 833328)
felicitari si multumiri tuturor care ne-au inteles, care au stat langa noi si au ajutat la succesul acestui eveniment.


ca si eveniment a fost un succes,pacat ca au lipsit unele masini consacrate.
singurul lucru care ne-a deranjat si speram sa nu se repete ca si anul trecut a fost jurizarea si niste chestii care se vor discuta personal
pacat ca s-a ajuns aici,daca chair poti sa crezi ca a fost intentionat e mare pacat.
daca jurizarea se facea dupa niste criterii k-lumea(ne-ai lasat pe citiva sa ne batem capu degeaba) si cu un juriu mai numeros(eu sincer nu am vazut pe nimeni) toate erau super si chiar nu era loc de nici un comentariu.
pina una alta,daca ORADEA e vinovata de sabotaj,asta numai timpul va lamuri.
dar din moment ce nu am fost inscrisi,nu prea aveam treaba cu premierea,deci................

peter 04-04-07 22:10

Re: Aproape de sfarsit
 
Multumim ca ne-ati acordat un sprijin si atentie pentru Virtual Tuning !

Multumim ca promovati acest fenomen in Romania !

strengaritza 04-04-07 23:17

Re: Aproape de sfarsit
 
mda.. adresesz si eu multumiri baietilor... Rellaxx, Alex-MG,Cristi-mamutul, sper ca am nimerit numele, daca nu.. ma injurati 5 min si va trece:P
desi am ajuns abia mai la sfarsit, a fost destul de ok show ul...
va asteptam la cluj, sa speram in curand!
ne vedem pe strazi

DAFTEK 05-04-07 00:34

Re: Aproape de sfarsit
 
Salut la toti si mai ales lu Gratzian, pot sa spun ca am fost foarte impresionat de acest eveniment si am vazut ca si Romania poate face si chiar da lecti la unele chiesti cum am vazut la TuningDays saptamina trecuta.

Gratzian tin sa-ti multumesc pentru efort si pentru sansa de a incerca sa-mi faci si mie loc sa intru pe Duminica dar am vazut prin ce treceai in birou acolo si cum aratai la fata si am decis ca ramine pe alta data sa particip si eu. Ma bucuram oricum sa particip si eu vazund ca nu prea erau 4x4 Tuned in show dar a picat si cu floriile si cu problemele pentru care venisem initial la urgen in Romania o saptamina. Transmitei si lu Vali la fel pentru timpul care mi la acordat chiar daca nu am mai venit duminica.

Felicitari inca odata si multa bafta pe viitor la tot ce faci pentru comunitate.

Dan.

Gratzian 05-04-07 02:51

Re: Aproape de sfarsit
 
da, e un punct de vedere cu oradea... reintru deseara pentru detalierea opiniei

videocars 05-04-07 15:15

Re: Aproape de sfarsit
 
Felicitari tuturor organizatorilor, si la mai mare!!!

Dr3adLorD 05-04-07 17:45

Re: Aproape de sfarsit
 
Super frumos spectacolul. Felicitari organizatorilor si noua participantilor ;)

logtuning 05-04-07 18:23

Re: Aproape de sfarsit
 
Echipa LOGtuning multumeste lui Gratian si 4Tuning pentru ospitalitate si pentru intregul sprijin.
Desi a fost un efort mare pentru noi (am venit de la Timisoara o fata si doi baieti, am amenajat singuri standul) ne-am chinuit sa nu va dezamagim pe voi, toti care sunteti pe aici.
Ne-am dat silinta de a ne incadra in climatul general si de a nu face de rusine echipa 4Tuning.
Daca am reusit sau nu, veti hotara voi.

Multumim tuturor celor care au vizitat standul LOGtuning, care ne-au apreciat si laudat sau ne-au criticat.

Vom ramane pritenii tuturor celor de aici.

Felicitari 4Tuning !!!

Echipa LOGtuning


.

Al3xius 05-04-07 23:08

Re: Aproape de sfarsit
 
Felicitari Logtuning . Am ramas placut impresionat ! Bafta cu proiectele viitoare !

CT-07-APV 06-04-07 01:39

Re: Aproape de sfarsit
 
Felicitari 4 TUNING si LOGTUNING frumos standul am achizitionat si eu stopuri si am fost placut impresionat ca le-am primit atat de repede.

OltcitPower 06-04-07 17:27

Re: Aproape de sfarsit
 
Quote:

Originally Posted by Gratzian (Post 834519)
da, e un punct de vedere cu oradea... reintru deseara pentru detalierea opiniei



inca asteptam...
:shock: :shock: :shakefist :shakefist :shakefist :dribble: :dance:

ESPinoza 07-04-07 12:58

Re: Aproape de sfarsit
 
foarte frumos.. am renuntat la multe ca sa fiu acolo duminica ,, a fost un cadou frumos de florii pt mine :) cu toata ca drumul a fost lung si obositor ca nu am avut unde sa ma cazez si a trebuit sa conduc aproape 1000 de km fara sa dorm deloc a meritat.. imi pare rau ca nu am conoscut lumea veche de pe forum si ca nu am prins showl de burn la care m`am gandit tot drumu spre bucuresti crezand ca e duminica dar am plecat de acolo cu zambetu pe buze si asta conteaza abia astept anul viitor. Numai bine si felicitari organizatorilor si concurentilor

Gratzian 08-04-07 22:25

Re: Aproape de sfarsit
 
DAFTEK:
fara nici o legatura cu restul, sa stii ca linkurile spre alte situri se sterg si se baneaza, cu au fara legatura cu evenimentul
iar in legatura cu descoperirile tale...
oricind poti face descoperiri, si ceea ce vezi va fi tot timpul influentat de lumina in care se pun lucrurile
asa ca vezi, ai grija sa evaluezi totul in lumina naturala... e mai sanatos...

Jokerul 09-04-07 12:37

Re: Aproape de sfarsit
 
Felicitari maxime pentru organizare...a iesit ceva super tare...si atmosfera a fost de zile mari ce sa zic...felicitari si la cat mai multe astfel de evenimente...eu unul sincer zic ca a meritat munca si efortul enorm care a fost depus...RESPECTUL MEU ORGANIZATORILOR

TheBig_X 09-04-07 19:43

Re: Aproape de sfarsit
 
Sincer nu intzeleg nimica din aceasta cearta. Cineva a aprins o scanteie si acuma toata lumea rascoleste ca musca in .... . Unu zice de link unu zice de firme unu zice de taxe unu zice de nu mai stiu ce. Pana la urma urmei asta avem si cu asta ne mandrim. Pana o sa vina alcineva sa organizeze tuning day nu vad rostul de ce va luatzi de Gratzian. Eu nu tzin partea nimanui dar hai sa fim serios eu am o parere despre 4 tuning. Bravo lor ca isi baga bani in buzunar daca pot daca nu erau ei nici locatzia aia nu o aveam si noi cluburile ar trebui sa le multzumim firmelor care au platit ca sa putem noi sa ne expunem masinile si NSL si Anonymous ar trebui sa multzumeasca celor care au dat bani la 4tuning pentru ca au avut un teren unde au putut organiza ceva foarte frumos. Dar sa fim sinceri asa este romanul pana nu scuipa pe unde a calcat nu se lasal. Eu zic ca fiecare sa isi rezolve problemele cu 4tuning in particular si nu aici pe forum ca stricatzi imaginea unor persoane care probabil nu sunt vinovate. Romanu nu este roman pana nu isi spala rufele in public.

Sindrom 09-04-07 19:48

Re: Aproape de sfarsit
 
ma scuzati ca intervin..da nu tin partea nimanui..poate o sa ma injurati sau poate nu sau poate cine stie.....da cred ca o concluzie se trage in urma 4tuning days: fara 4tuning days => fara certuri;)
si inca ceva....nush poate s-a mai vb....partea cu firmele....suntem in romania stiu ca toata lumea vrea sa schimbe ceva....da la noi cine sa banu sta in fata....din cauza asta in foarte multe domenii se pierd adevaratele valori....pentru ca in romania nu se apreciaza munca ci se apreciaza banu....ma scuzati daca sunt deplasat

TheBig_X 09-04-07 19:49

Re: Aproape de sfarsit
 
Lumea poate sa se ia de mine cat vor dar eu zic ca am zis un adevar. Poate fiecare are o samanta de adevar in ce zice dar nici chiar in halul asta. Cel mai frumos ar fii in felul urmator , totzi conducatori de cluburi sa ne vedem la bucale cu gratzian si cu zoliat si sa dam cu "pietre" in ei, fiecare sa stea de vorba cu ei sa zica ce au pe suflet si sa lamureasca problemele.

TheBig_X 09-04-07 19:51

Re: Aproape de sfarsit
 
Quote:

Originally Posted by Sindrom (Post 842841)
ma scuzati ca intervin..da nu tin partea nimanui..poate o sa ma injurati sau poate nu sau poate cine stie.....da cred ca o concluzie se trage in urma 4tuning days: fara 4tuning days => fara certuri;)
si inca ceva....nush poate s-a mai vb....partea cu firmele....suntem in romania stiu ca toata lumea vrea sa schimbe ceva....da la noi cine sa banu sta in fata....din cauza asta in foarte multe domenii se pierd adevaratele valori....pentru ca in romania nu se apreciaza munca ci se apreciaza banu....ma scuzati daca sunt deplasat

Nu itzi zic cu rautate, daca nu erau firmele acelea care au venit la 4tuning ca sa isi atraga clientele nici un club nu putea sa isi arate munca pentru ca nici un club nu a scos bani pentru locatzie ba mai mult uni au scos bani.

Sindrom 09-04-07 19:59

Re: Aproape de sfarsit
 
ok multumesc....o sa ma abtin pe viitor pentru ca nu cunosc toate detaliile.....o sa ma ocup in continuare de gigantozauru meu si poate cine stie la anu poate ma prezint si io cu el ....cu toate ca imi vine greu sa cred....pt ca vreau sa se lucreze exclusiv la motor....pardon numai...

TheBig_X 09-04-07 20:07

Re: Aproape de sfarsit
 
Daca tot suntem atat de cocos sa il ajutam noi pe gratzian sa faca sa nu mai zica nimeni nimica. Sa vedem atunci catzi saritori sunt.

TheBig_X 09-04-07 20:18

Re: Aproape de sfarsit
 
Man stii prea bine ca o mana spala pe alta , sa fim constientzi ca fara firme nu sponsori ca sponsorul este una si firma expozanta este alta , acest show nu avea loc, pentru ca nu cred ca 4 tuning are puterea momentan financiara sa sustzina acest show, Pana una alta am mai zis si o repet sa ne mandrim cu ce avem oricum la un astfel de show este clar ca vor fii si nemultzumiri dar stii cum este daca inclina balantza spre cei multzumitzi poate sa trancane din gura nemultzumitul pana ii vine rau ca nu mai are ce sa faca, ce nu imi place mie ca nemultzumitul incearca sa adune mai multa lume in acest joc cea ce nu este frumos, daca ai o neclaritate sau o nemultzumire rezolva personal acea problema si nu implica si pe altzi.

TheBig_X 09-04-07 20:28

Re: Aproape de sfarsit
 
Si problema cu linkurile este in felul urmator , cred ca pe buna dreptate sunt sterse pentru ca linkurile acelea care au fost sterse fac reclama la alte firme si nu cred ca , cuiva ii place sa faca reclama moca , eu unu nu as face nici macar sticker cu 4tuning nu am pe masina pentru ca nu imi da nimica ca sa port acel stiker, eu o sa imi pun acuma la semnatura site-ul meu si itzi garantez ca nu va fii sters pentru ca nu am nici o trimitere catre alta firma.

Gratzian 11-04-07 03:58

Re: Aproape de sfarsit
 
adevarat a inviat!
am revenit...
si nu mi-a placut ce vad
oameni rauintentonati...
cine e nemultumit?
numai cine ar vrea sa faca acelasi lucru si crede ca el il face mai bine
atat
succes
sunteti vehementi?
o dai tare?
dati in firme?
ok
faceti, fara firme
dati gratuit tuturor
nu luati bani pe nimic, nimanui
firmele au fost cele care au sustinut evenimentul
faptul ca FIECARE CLUB S-A PUTUT PREZENTA GRATUIT, PE O SUPRAFATA MAI MARE DECAT A UNEI FIRME PLATITOARE...
de ce sa nu multumim firmelor pentru participare?
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
scuze
la nivel mondial, ESSEN, SEMA, Sinsheim, HOT IMPORT, HOT IMPORT NIGHTS, NASSICA TUNING , IMPORT WAR, Tuning World Bodensee, MY SPECIAL CAR RIMINI, ELMIA, Paris Tuning Show, EXPLOSIVE CAR TUNING, Barcelona tuning show, JapFest , Max Power Live, Maximum Overdose, Stars on Wheels, Fribourg Tuning Show, 100% modified, My Special Car Show Rimini Italia, si multe altele...
toate astea, dau afara firmele, si dau spatii gratuite cluburilor...
nu vezi picior de firma in zona
asa e...
asa o sa facem si noi, nu?
ei cer bani FIECARIE MASINI SAU CLUB
noi nu am cerut nimic masinilor expozante sau cluburilor
nici nu o sa o facem
inteleg daca aveam nemultumiri de la expozanti platitori
toata lumea a fost multumita
expozitia a fost de un real succes
cei aparent nemultumiti... stim ce ii nemultumeste
ne bucura nemultumirea lor
le multumim

Bubu_021 11-04-07 09:09

Re: Aproape de sfarsit
 
aceeasi veche poveste... doar ca pana acum nu era vb de tuning show ci de curse.
zmei peste zmei se intreceau in sfaturi si in indicatii, cand a fost ultima cursa in Bucuresti si cine a mai facut in afara sa LR ? scarbiti-l si pe Gratian sa mai puna mana sa mai faca ceva peste 3-4 ani.

critica e buna, se vede unde s-a gresit pt ca pe viitor sa se remedieze, si se numeste critica constructiva pe cand aici observ o critica distructiva si o ceata de zmei, cine si ce a facut, batai cu pumnul in piept etc.
cei care ati fost implicati in show fiti putin isteti si nu mai intrati in discutii care nu isi au rostul cu bagatori de seama veniti de cateva luni in comunitate si care au 16-18 ani + un bagaj impresionant de "cunostinte" din domeniu. nu se merita sa te iei la tranta cu morile de vant.
(nu am citit decat cateva din posturile anterioare, asa ca orice asemanare cu ce s-a scris este pur intamplatoare... "oare ?")

in speranta ca nu am agitat si mai mult apele, astept cu nerabdare urmatorul eveniment, fie cursa sau show si va urez o zi buna in continuare.

D_M_X 11-04-07 10:23

Re: Aproape de sfarsit
 
Gratian....proprietarii masinilor care au participat la best car sau best engine au platit o taxa.Nu este nimic anormal.dar este anormal ca nici dupa o saptamana de scandaluri u sa nu faci publica acea lista.
In sectiunea best engine lumea il felicita pe tom(subaru negru) ptr ca a castigat .De unde stiu ei ca el a castigat?
Bubu 021 daca citeai tot nu faceai aceste afirmatii. asa ca abtine sa dai sfaturi cand nu stii povestea.
Pacat ca s-a ajuns aici.

Lucian 11-04-07 12:22

Re: Aproape de sfarsit
 
Taxa a fost returnata pe loc celor care mai erau prezenti duminica seara .

gaju 11-04-07 13:14

Re: Aproape de sfarsit
 
mai fratilor,nu e vorba de bani.
e vorba de gest.
atitea chichitze ies la inaintare,dar de fapt cea ce a suparat pe multi nu zice nimeni nimic.
repet,pacat ca s-a ajuns aici.

Gratzian 11-04-07 13:19

Re: Aproape de sfarsit
 
tocmai aici a fost "smecheria"
cand hondarul a anuntat oamenii sa plateasca taxa, aripa "vesela" a spart gasca... asa ca nimeni nu a mai platit nimic, si cei care au platit au primit banii inapoi, arbitrii au stat o ora jumate si m-au asteptat sa ies din discutii si au plecat si ei, s.a.m.d. ...
o sa incerc daca mai e posibil o reconstituire...


All times are GMT +2. The time now is 03:29.

- Copyright 2026 4Tuning