![]() |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
dany, ai vorbit cu cei ce reprezinta transportatorii din Romania? Ca am vazut ca ei reprezinta o gramada din consumul de carburant de la noi.
Sunt curios ce raspunsuri o sa dea ei. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
http://www.untrr.ro/userfiles1/Invit...CARESCU_60.pdf Au redat acest comunicat din partea noastra http://www.untrr.ro/index.php?page=b...12011_ora_1700 Pe langa acestea de mai sus au intervenit la toate institutiile abilitate: Presedentia,Primul Ministru,Minsterul de Finante,Ministerul Transporturilor http://www.untrr.ro/index.php?menu=i...rr_la_autoriti |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
bun foarte bun dany sa speram ca vom face ceva mare pe 14 ianuarie 2011..bafta tuturor
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
ai observat ca nu se cere decat "stoparea cresterii pretului benzinei" si nu "scaderea pretului benzinei" asa cum a fost cerut de noi?
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
pai da, dar principiul negocierii, ceri scaderea cu mult, ei zic ca nu, tu lasi de la tine, ceri scaderea cu mai putin, ei se mai gandesc, si dup aia zici : pentru inceput , stopati pretul la nivelul de anu` trecut...
Oricum, e bine ca se implica si oamenii "mari" , ca cei mici nu au putere decat in numar. Asa a fost si asa va fi intotdeauna. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Sper ca SE IMPLICA nu " se implica ".....felicitari dany
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Ar fi bine daca o emisiune cu rating mare seara ar aminti despre aceste boicoturi macar o data la 2-3 seri.Si daca ar anunta de fiecare datele de boicot cum este 17-19 si tot asa.dar la o emisiune ceva unde se uita lumea preferabil si la stiri.
Salutari! |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
stati stati nu iesiti pe 14...stati sa discutam toate judetele sa iesim pe una din datele de 17 18 sau 19 ... sa facem ceva toti uniti impreuna
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
YCEE..noapte buna ;)
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Votati aici de la cine nu vom cumpara nimic in luna Februarie
vot |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Dragi colegi de suferinta si in special "organizatorilor" vreau si eu o lista a oraselor si locurile de intalire si ora pt data de 14 cand se vrea sa ne unim fortele pt un Boicot mare la benzinarii , vreau sa informez si eu colegii dupa clubopel ca ei sunt orgoliosi si nu vor sa intre , stiu despre protest si sunt alaturi poate asa vom fi mai multi .Si o idee daca imi permiteti, intrati pe majoritatea cluburilor auto si postati lista cu orasele si locurile care vor fi alaturi de noi cei din Buc . STIMA SI VOI FI ALATURI MEREU .
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
@mircione, si eu sunt membru si pe clubopel.com (acelasi user), dar am participat la boicot cu 4tuning, de altfel cu ei am si pus la punct boicotul la ultima intalnire saptamanala de vineri seara cand ne-am si dus la Petrom-ul din cel mai strategic punct din Arad.
Deci ramane valabil boicotul din 14.01.2011 ? Ora 17:00? |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
iti spun pt ca multi din tara nu prea stiu ca se face in toata tara pe 14 01 2011 la ora 17 nu doar in bucuresti de aceea asi dori lista complecta cu toate orasele participante si locurile de intalnire pt a o posta pe forumol de acolo . Cu cat mai multe canale de imformare cu atat mai bine stie lume, corect? ;)
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Care este punctul de intalnire in bucuresti, pana la urma?
RECTIFIC pentru cei mai chiori precum sunt eu LOCATIA FANTANA MIORITA |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Salutare , am si eu nevoie de o lista cu toate orasele participante la protestul de vineri 14.10.2011 de la ora 17 si locurile de intalnire va rog. cei care sunteti membri si altor cluburi luati lista si postatio poate asa se vor mai incuraja mai multi .
Am inteles de la antena 3 de dimineata de la stiri ca taximetristii independenti vor protesta si boicota benzinarii joi 13.01.2011 incercati sa aflati ora si locul si haideti sa ii sustinem cei care pot si nu sunt la servici sa le aratam ca noi avem obraz si sarim in "ajutorul" lur si asa poate ii atragem si noi vineri. A fost o idee daca imi permiteti cu taximetristii. |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
1 Attachment(s)
Uitati aici o statistica frumoasa:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Poate nu ati aflati,
In Craiova s-a ajuns ca cei care au "protestat la pompa" sa primeasca amenzi. Este inandmisibil sa se intample asta. E drept ca in PV se spune ca ar fi claxonat fara motiv, poate o fii si vina lor, dar tind sa cred totusi ca e un abuz. http://www.gds.ro/Eveniment/2011-01-...din+benzinarii Oricum mare atentie vineri, trebuie sa decurga totul in cea mai mare liniste si voie buna, ca toata lumea e cu ochii pe "protest". |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Am demarat si in Calarasi actiunea, vineri actionam.
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Se anunta locatia in care va reuniti?
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Participati la eveniment si pe Facebook Nu Cumparam nimic de la Petrom/OMV in Luna Februarie
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Prezent si maine cu vreo 2 kg monede :D ( aproximativ 30 lei ) Toti consumatorii de benzina sa apeleze la monedele mele :D
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Dupa mine asa nu rezolvam nimic,eu cred ca protestul trebuie sa fie mult mai amplu.Sa zicem ca noi cunoastem o firma care are cota cea mai mare pe piata,care mai si extrage petrol la o redeventa de doi lei,si care in general aceasta firma face jocurile pe piata,aceasta firma care si-a construit in Damaroia un ditamai sediu,zic eu ar trebuii "faultata rau",ea se numeste OMV-Petrom,si detine statii de alimentare cu carburant sub denumirea de OMV,Petrom V si PETROM.Aceasta firma trebuie exclusa de pe "lista noastra de cumparaturi" fie ele accizabile(benzina,motorina),fie orice altceva,tot aceasta firma face parte din cei ce cotizeaza la bugetul de stat care si asa saracit de golania politicienilor cu ajutorul nostru il vom saraci si mai mult,pentru ca buba in toata povestea asta este si la clasa politica cea care nu se mai satura de bani castigati usor fara a depune efort,acum sincer daca aveam fiecare cate 2000 euro salariu nu protesta nimeni ,ori eu consider ca a venit vremea sa protestam si pentru nivelul nostru de viata,a venit vremea sa aratam cu adevarat ca o natiune europeana,si a venit vremea sa fim uniti.De aceia spun ca noi trebuie sa lovim in interesul "statului"corupt,hot si indiferent.A venit vremea sa spunem un NU hotarat politici proaste si hoate duse de o clasa politica INCOMPETENTA SI BURGHEZO-COMUNISTA.Acelasi lucru se intampla si in distributie de energie electrica,EONUL Italian vinde energie electreica de 4 ori mai ieftin in italia de cat in Romania.Eu patricip cu toata familia la protest:arrow:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Asa ca sa va faceti o idee despre ziua de maine...
Bucuresti ora 17.00 Parcare gara Baneasa fantana Miorita Constanta ora 16.30 parcare Aqua Magic Craiova ora 17.00 parcare Billa Brasov ora 17.00 parcare sala sporturilor Mures ora 17.00 parcare Kaufland Tulcea ora 17.00 parcare metalul Iasi ora 17.00 parcare stadion Emil Alexandrescu Ploiesti ora 17.00 Petrom Vest Baia Mare ora 17.00 parcare Kaufland Targu-Jiu ora 17.00 parcare platou scoala de soferi Deva ora 16.30 parcare Real Ramnicu-Valcea ora 17.00 parcare Stadion Zavoi pe partea Raul Olt Sibiu ora 17.00 Parcul Sub Arin Cluj ora 17.00 parcare Iulius Mall langa lac Buzau ora 16.30 parcare Galeria Focsani ora 17.00 parcare Stadion Sud Dati massuri sa stie toata lumea ca Romania este solidara impotriva acestor cresteri nejustificate de pret ale carburantilor Toata tara sustine campania de a numai trece pragul benzinariilor pe 17,18,19 ianuarie si de reduce consumul la 0 in aceste zile. Chiar oamenii politici si de media ne-au dat solutia pentru urmatoarele actiuni ce vor trebuii sa vizeze o singura companie petroliera,pentru asta trebuie sa devenim cumparatori inteligenti si sa renuntam unii dintre noi la vechile obiceiuri si la comoditatea de a folosi exclusiv un furnizor. Asociatia Taximetristilor independenti ne sustine astazi prin refuzul de a mai alimenta pe data de 13 ianurie Asociatiile transportatorilor ne sustin amintesc sprijinul UNTRR si FORT Societatea civila este alaturi de noi Media a creat un curent favorabil acestei miscari. Va multumesc tuturor celor care au fost prezenti pana acum si vor fi si maine solidari acestei cauze |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
prezent maine , sper totusi sa ne adunam mai multi ca data trecuta .
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Cu siguranta vor fi mai multi!
Eu e posibil sa intarzii 5-10 min... :(( cum aflu pe unde sunteti? posteaza cineva pe net? un itinerariu, daca ati plecat deja? |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Mesajele pe internet circulara foarte bine.
EX: Producatorul are pretul de aproximativ 370 EUR / tona Astfel rezulta urmatorul pret pe tona de benzina: 370+467+125+10=972 EUR /Tona (taxe si accize) Se adauga TVA de 24 % adica 233.28 EUR Totalul este de 1205.28 EUR/tona Un litru de benzina este 1.205 EUR (aproximativ 5.15 RON) Producatorul incaseaza 370 EUR/tona Statul incaseaza 835.28 EUR/tona ASA CA OAMENI BUNI REVOLTA ESTE UN CUVANT PREA MIC...DA MAI DEPARTE DACA ESTI ROMAN SI NU INTRA IN BENZINARIE PE 17, 18, 19 ianuarie! Mai primisem un mesaj pe messenger zilele trecute,ceva de genul ca pe 17 sau 18 numai stiu exact combustibilii in statiile petrom din toata tara vor fi 3.2 lei.E adevarat? |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
x-cess , bineinteles ca al doilea mesaj era o farsa facuta de cei care sunt pe langa acest boicot si nu inteleg dece facem noi treaba asta si au vrut sa faca si ei o gluma. PREZEEEEEEENT MAINE!!!
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Alea sunt persoanele cu permis si fara masini care se oftica ca nu au cum sa boicoteze si nu sunt bagati in seama :)))
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Quote:
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
inca 4 ore si 20 de minute ...
De la ora 16 pun pariu ca o sa fie agitatie maxima la benzinarii printre angajati. Sunt curios daca la 17 o sa fie toate inchise:) |
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Ne asteptam la o prezenta cat mai mare in Bucuresti. Suntem aici si asteptam sa ne strangem. Hai, afara din case!
|
Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
Nu uitati BOICOTUL trebuie facut in totalitate nu cumparati nici un produs(tigari,sucuri,alimente) lasati-le sa expire in raft asa vor avea pierderi mai mari,acolo au adaosuri de peste 50%.Ganditi-va ce inseamna boicotatea 6 luni a statiilor OMV,Petrom V si Petrom si ce pierderi vor avea.:lol:
In plus aces mod de protest nu poate aduce amenzi cum au primit colegi din Craiova,politia nu mai are pe cine sa amendeze,poate doar sa verifice raftul cu expirate impreuna cu angajatii OMV-Petrom.Aceasata SOLIDARITATE TREBUIE SA FIE DE CEL PUTIN 6 LUNI,nu alimentati chiar daca scad pretul in acest interval,pierderile vor fi URIASE.:arrow: |
| All times are GMT +2. The time now is 12:54. |
- Copyright 2026 4Tuning