Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00 (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/231643-boicot-romania-14-01-2011-ora-17-00-a.html)

lupalb 10-01-11 14:23

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
dany, ai vorbit cu cei ce reprezinta transportatorii din Romania? Ca am vazut ca ei reprezinta o gramada din consumul de carburant de la noi.
Sunt curios ce raspunsuri o sa dea ei.

dany12epz 10-01-11 15:11

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by lupalb (Post 3971656)
dany, ai vorbit cu cei ce reprezinta transportatorii din Romania? Ca am vazut ca ei reprezinta o gramada din consumul de carburant de la noi.
Sunt curios ce raspunsuri o sa dea ei.

Tocmai ce am ajuns acasa de la UNTRR unde am avut o discutie cu secretarul general Radu Dinescu si am cazut de comun acord ca preturile sunt nejustificate la carburant datorita monopolului instaurat de Petrom...maine vor avea o conferinta de presa in care vor comunica mai multe detalii.

http://www.untrr.ro/userfiles1/Invit...CARESCU_60.pdf

Au redat acest comunicat din partea noastra

http://www.untrr.ro/index.php?page=b...12011_ora_1700

Pe langa acestea de mai sus au intervenit la toate institutiile abilitate:
Presedentia,Primul Ministru,Minsterul de Finante,Ministerul Transporturilor

http://www.untrr.ro/index.php?menu=i...rr_la_autoriti

Ruff_Ryders 10-01-11 15:13

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
bun foarte bun dany sa speram ca vom face ceva mare pe 14 ianuarie 2011..bafta tuturor

lupalb 10-01-11 15:24

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
ai observat ca nu se cere decat "stoparea cresterii pretului benzinei" si nu "scaderea pretului benzinei" asa cum a fost cerut de noi?

dany12epz 10-01-11 15:26

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by lupalb (Post 3971845)
ai observat ca nu se cere decat "stoparea cresterii pretului benzinei" si nu "scaderea pretului benzinei" asa cum a fost cerut de noi?

Usor usor se poate si scaderea...dar nu e importanta stoparea??? cand vor sa sara de 6 LEI !!!!

lupalb 10-01-11 15:39

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
pai da, dar principiul negocierii, ceri scaderea cu mult, ei zic ca nu, tu lasi de la tine, ceri scaderea cu mai putin, ei se mai gandesc, si dup aia zici : pentru inceput , stopati pretul la nivelul de anu` trecut...
Oricum, e bine ca se implica si oamenii "mari" , ca cei mici nu au putere decat in numar.
Asa a fost si asa va fi intotdeauna.

trafy-vr6 10-01-11 15:55

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Sper ca SE IMPLICA nu " se implica ".....felicitari dany

x_cess 10-01-11 20:53

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Ar fi bine daca o emisiune cu rating mare seara ar aminti despre aceste boicoturi macar o data la 2-3 seri.Si daca ar anunta de fiecare datele de boicot cum este 17-19 si tot asa.dar la o emisiune ceva unde se uita lumea preferabil si la stiri.
Salutari!

YCEE 10-01-11 22:11

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
stati stati nu iesiti pe 14...stati sa discutam toate judetele sa iesim pe una din datele de 17 18 sau 19 ... sa facem ceva toti uniti impreuna

jock 10-01-11 22:19

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
YCEE..noapte buna ;)

xxdadixx 10-01-11 22:34

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by YCEE (Post 3973375)
stati stati nu iesiti pe 14...stati sa discutam toate judetele sa iesim pe una din datele de 17 18 sau 19 ... sa facem ceva toti uniti impreuna

Cred ca te-ai trezit cam tarziu. Se stia de saptamana trecuta, s-a dat sfoara-n tara pentru mobilizare, eu unul nu o sa schimb data si ora pentru Hunedoara-Deva.

cangri 10-01-11 23:27

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Votati aici de la cine nu vom cumpara nimic in luna Februarie
vot

mircione 10-01-11 23:36

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Dragi colegi de suferinta si in special "organizatorilor" vreau si eu o lista a oraselor si locurile de intalire si ora pt data de 14 cand se vrea sa ne unim fortele pt un Boicot mare la benzinarii , vreau sa informez si eu colegii dupa clubopel ca ei sunt orgoliosi si nu vor sa intre , stiu despre protest si sunt alaturi poate asa vom fi mai multi .Si o idee daca imi permiteti, intrati pe majoritatea cluburilor auto si postati lista cu orasele si locurile care vor fi alaturi de noi cei din Buc . STIMA SI VOI FI ALATURI MEREU .

dany12epz 10-01-11 23:39

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by mircione (Post 3973672)
Dragi colegi de suferinta si in special "organizatorilor" vreau si eu o lista a oraselor si locurile de intalire si ora pt data de 14 cand se vrea sa ne unim fortele pt un Boicot mare la benzinarii , vreau sa informez si eu colegii dupa clubopel ca ei sunt orgoliosi si nu vor sa intre , stiu despre protest si sunt alaturi poate asa vom fi mai multi .Si o idee daca imi permiteti, intrati pe majoritatea cluburilor auto si postati lista cu orasele si locurile care vor fi alaturi de noi cei din Buc . STIMA SI VOI FI ALATURI MEREU .

Da-mi un numar de telefon pe privat si am sa iti dau telefoanele organizatorilor din fiecare localitate sau asteapata pana maine saai contactez eu dupa sedinta untrr de maine si iti comunic

Daci 11-01-11 00:11

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
@mircione, si eu sunt membru si pe clubopel.com (acelasi user), dar am participat la boicot cu 4tuning, de altfel cu ei am si pus la punct boicotul la ultima intalnire saptamanala de vineri seara cand ne-am si dus la Petrom-ul din cel mai strategic punct din Arad.

Deci ramane valabil boicotul din 14.01.2011 ? Ora 17:00?

xxdadixx 11-01-11 00:59

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by mircione (Post 3973672)
Dragi colegi de suferinta si in special "organizatorilor" vreau si eu o lista a oraselor si locurile de intalire si ora pt data de 14 cand se vrea sa ne unim fortele pt un Boicot mare la benzinarii , vreau sa informez si eu colegii dupa clubopel ca ei sunt orgoliosi si nu vor sa intre , stiu despre protest si sunt alaturi poate asa vom fi mai multi .Si o idee daca imi permiteti, intrati pe majoritatea cluburilor auto si postati lista cu orasele si locurile care vor fi alaturi de noi cei din Buc . STIMA SI VOI FI ALATURI MEREU .

Nu stiu de ce nu te cred :)

dany12epz 11-01-11 01:04

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 3973841)
Nu stiu de ce nu te cred :)

A fost cu noi la boicoturi in bucuresti nu minte

mircione 11-01-11 18:04

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
iti spun pt ca multi din tara nu prea stiu ca se face in toata tara pe 14 01 2011 la ora 17 nu doar in bucuresti de aceea asi dori lista complecta cu toate orasele participante si locurile de intalnire pt a o posta pe forumol de acolo . Cu cat mai multe canale de imformare cu atat mai bine stie lume, corect? ;)

horaces 11-01-11 18:14

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Care este punctul de intalnire in bucuresti, pana la urma?

RECTIFIC
pentru cei mai chiori precum sunt eu


LOCATIA
FANTANA MIORITA

mircione 11-01-11 20:30

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Salutare , am si eu nevoie de o lista cu toate orasele participante la protestul de vineri 14.10.2011 de la ora 17 si locurile de intalnire va rog. cei care sunteti membri si altor cluburi luati lista si postatio poate asa se vor mai incuraja mai multi .
Am inteles de la antena 3 de dimineata de la stiri ca taximetristii independenti vor protesta si boicota benzinarii joi 13.01.2011 incercati sa aflati ora si locul si haideti sa ii sustinem cei care pot si nu sunt la servici sa le aratam ca noi avem obraz si sarim in "ajutorul" lur si asa poate ii atragem si noi vineri. A fost o idee daca imi permiteti cu taximetristii.

cangri 12-01-11 16:31

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
1 Attachment(s)
Uitati aici o statistica frumoasa:

horaces 12-01-11 16:31

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Poate nu ati aflati,
In Craiova s-a ajuns ca cei care au "protestat la pompa" sa primeasca amenzi.

Este inandmisibil sa se intample asta.
E drept ca in PV se spune ca ar fi claxonat fara motiv, poate o fii si vina lor, dar tind sa cred totusi ca e un abuz.
http://www.gds.ro/Eveniment/2011-01-...din+benzinarii

Oricum mare atentie vineri, trebuie sa decurga totul in cea mai mare liniste si voie buna, ca toata lumea e cu ochii pe "protest".

cl17rml 12-01-11 16:41

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Am demarat si in Calarasi actiunea, vineri actionam.

horaces 12-01-11 16:42

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Se anunta locatia in care va reuniti?

cangri 12-01-11 17:24

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Participati la eveniment si pe Facebook Nu Cumparam nimic de la Petrom/OMV in Luna Februarie

dany12epz 12-01-11 18:03

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by horaces (Post 3978773)
Se anunta locatia in care va reuniti?

Fantana Miorita,in fata la gara baneasa este o parcare...ora 17.00

B.81.WGX 12-01-11 18:21

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by cl17rml (Post 3978771)
Am demarat si in Calarasi actiunea, vineri actionam.

bvs asa sa vreau ; vineri sunt prezent ca nah, is News Hunter :D

ionutz85zkh 13-01-11 11:26

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Prezent si maine cu vreo 2 kg monede :D ( aproximativ 30 lei ) Toti consumatorii de benzina sa apeleze la monedele mele :D

fotoklipa 13-01-11 12:45

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Dupa mine asa nu rezolvam nimic,eu cred ca protestul trebuie sa fie mult mai amplu.Sa zicem ca noi cunoastem o firma care are cota cea mai mare pe piata,care mai si extrage petrol la o redeventa de doi lei,si care in general aceasta firma face jocurile pe piata,aceasta firma care si-a construit in Damaroia un ditamai sediu,zic eu ar trebuii "faultata rau",ea se numeste OMV-Petrom,si detine statii de alimentare cu carburant sub denumirea de OMV,Petrom V si PETROM.Aceasta firma trebuie exclusa de pe "lista noastra de cumparaturi" fie ele accizabile(benzina,motorina),fie orice altceva,tot aceasta firma face parte din cei ce cotizeaza la bugetul de stat care si asa saracit de golania politicienilor cu ajutorul nostru il vom saraci si mai mult,pentru ca buba in toata povestea asta este si la clasa politica cea care nu se mai satura de bani castigati usor fara a depune efort,acum sincer daca aveam fiecare cate 2000 euro salariu nu protesta nimeni ,ori eu consider ca a venit vremea sa protestam si pentru nivelul nostru de viata,a venit vremea sa aratam cu adevarat ca o natiune europeana,si a venit vremea sa fim uniti.De aceia spun ca noi trebuie sa lovim in interesul "statului"corupt,hot si indiferent.A venit vremea sa spunem un NU hotarat politici proaste si hoate duse de o clasa politica INCOMPETENTA SI BURGHEZO-COMUNISTA.Acelasi lucru se intampla si in distributie de energie electrica,EONUL Italian vinde energie electreica de 4 ori mai ieftin in italia de cat in Romania.Eu patricip cu toata familia la protest:arrow:

dany12epz 13-01-11 16:51

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Asa ca sa va faceti o idee despre ziua de maine...

Bucuresti ora 17.00 Parcare gara Baneasa fantana Miorita
Constanta ora 16.30 parcare Aqua Magic
Craiova ora 17.00 parcare Billa
Brasov ora 17.00 parcare sala sporturilor
Mures ora 17.00 parcare Kaufland
Tulcea ora 17.00 parcare metalul
Iasi ora 17.00 parcare stadion Emil Alexandrescu
Ploiesti ora 17.00 Petrom Vest
Baia Mare ora 17.00 parcare Kaufland
Targu-Jiu ora 17.00 parcare platou scoala de soferi
Deva ora 16.30 parcare Real
Ramnicu-Valcea ora 17.00 parcare Stadion Zavoi pe partea Raul Olt
Sibiu ora 17.00 Parcul Sub Arin
Cluj ora 17.00 parcare Iulius Mall langa lac
Buzau ora 16.30 parcare Galeria
Focsani ora 17.00 parcare Stadion Sud

Dati massuri sa stie toata lumea ca Romania este solidara impotriva acestor cresteri nejustificate de pret ale carburantilor
Toata tara sustine campania de a numai trece pragul benzinariilor pe 17,18,19 ianuarie si de reduce consumul la 0 in aceste zile.
Chiar oamenii politici si de media ne-au dat solutia pentru urmatoarele actiuni ce vor trebuii sa vizeze o singura companie petroliera,pentru asta trebuie sa devenim cumparatori inteligenti si sa renuntam unii dintre noi la vechile obiceiuri si la comoditatea de a folosi exclusiv un furnizor.
Asociatia Taximetristilor independenti ne sustine astazi prin refuzul de a mai alimenta pe data de 13 ianurie
Asociatiile transportatorilor ne sustin amintesc sprijinul UNTRR si FORT
Societatea civila este alaturi de noi
Media a creat un curent favorabil acestei miscari.
Va multumesc tuturor celor care au fost prezenti pana acum si vor fi si maine solidari acestei cauze

Andreea13 13-01-11 17:58

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
prezent maine , sper totusi sa ne adunam mai multi ca data trecuta .

cutzitaru 13-01-11 20:02

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Cu siguranta vor fi mai multi!
Eu e posibil sa intarzii 5-10 min... :(( cum aflu pe unde sunteti? posteaza cineva pe net? un itinerariu, daca ati plecat deja?

cangri 13-01-11 20:29

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
1 Attachment(s)
Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.

x_cess 13-01-11 22:18

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Mesajele pe internet circulara foarte bine.

EX: Producatorul are pretul de aproximativ 370 EUR / tona Astfel rezulta urmatorul pret pe tona de benzina: 370+467+125+10=972 EUR /Tona (taxe si accize) Se adauga TVA de 24 % adica 233.28 EUR Totalul este de 1205.28 EUR/tona Un litru de benzina este 1.205 EUR (aproximativ 5.15 RON) Producatorul incaseaza 370 EUR/tona Statul incaseaza 835.28 EUR/tona ASA CA OAMENI BUNI REVOLTA ESTE UN CUVANT PREA MIC...DA MAI DEPARTE DACA ESTI ROMAN SI NU INTRA IN BENZINARIE PE 17, 18, 19 ianuarie!


Mai primisem un mesaj pe messenger zilele trecute,ceva de genul ca pe 17 sau 18 numai stiu exact combustibilii in statiile petrom din toata tara vor fi 3.2 lei.E adevarat?

mircione 13-01-11 23:15

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
x-cess , bineinteles ca al doilea mesaj era o farsa facuta de cei care sunt pe langa acest boicot si nu inteleg dece facem noi treaba asta si au vrut sa faca si ei o gluma. PREZEEEEEEENT MAINE!!!

trafy-vr6 14-01-11 08:39

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Alea sunt persoanele cu permis si fara masini care se oftica ca nu au cum sa boicoteze si nu sunt bagati in seama :)))

B.81.WGX 14-01-11 11:20

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3984052)
Alea sunt persoanele cu permis si fara masini care se oftica ca nu au cum sa boicoteze si nu sunt bagati in seama :)))

eu fac exceptie de la regula. pe 30 am fost prezent la rond si am rugat un amic de pe forumul myswift sa merg cu el, deoarece am venit atunci fara masina(fiind trasa pe dreapta cu motorul in rumegush) si vin si azi

lupalb 14-01-11 11:35

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
inca 4 ore si 20 de minute ...
De la ora 16 pun pariu ca o sa fie agitatie maxima la benzinarii printre angajati.
Sunt curios daca la 17 o sa fie toate inchise:)

taz-quattro 14-01-11 16:14

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Ne asteptam la o prezenta cat mai mare in Bucuresti. Suntem aici si asteptam sa ne strangem. Hai, afara din case!

fotoklipa 14-01-11 17:41

Re: BOICOT ROMANIA 14.01.2011 ora 17.00
 
Nu uitati BOICOTUL trebuie facut in totalitate nu cumparati nici un produs(tigari,sucuri,alimente) lasati-le sa expire in raft asa vor avea pierderi mai mari,acolo au adaosuri de peste 50%.Ganditi-va ce inseamna boicotatea 6 luni a statiilor OMV,Petrom V si Petrom si ce pierderi vor avea.:lol:
In plus aces mod de protest nu poate aduce amenzi cum au primit colegi din Craiova,politia nu mai are pe cine sa amendeze,poate doar sa verifice raftul cu expirate impreuna cu angajatii OMV-Petrom.Aceasata SOLIDARITATE TREBUIE SA FIE DE CEL PUTIN 6 LUNI,nu alimentati chiar daca scad pretul in acest interval,pierderile vor fi URIASE.:arrow:


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2026 4Tuning