Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   sollenzza (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/150862-sollenzza.html)

MaUlIcA 23-03-10 18:12

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
cumpar pleoape solenza

MaUlIcA 23-04-10 07:23

Re: sollenzza
 
8 Attachment(s)
:peace: ceva pareri ce sa-i mai fac la exterior ? :2gun:

ynp_46 23-04-10 08:27

Re: sollenzza
 
sa o lasi mai jos, ar arata altfel, te pot ajuta cu arcurile sa le comprimi:)se face si mai rigida si mai joasa(cat vrei tu de joasa)

alex3faq 23-04-10 09:53

Re: sollenzza
 
la exterior iar mai trebui:
-sa modifici grila
- taiat o spira din arc p fata
- pleoape pe faruri
- o folie pe geamuri
- un palasolar din folie si kam atat zik eu k e deajuns

MULT NOROC NU MASINA IN CONTINUARE !!!

adi.schumi_tm 23-04-10 10:50

Re: sollenzza
 
Ai putea vopsii prelungirea spate in culoarea caroseriei si sa modici grila fata (sa ii scoti sigla).

Ingerasul99 25-04-10 14:33

Re: sollenzza
 
Sa ii faci stalpi negri cu colant ca la logan.

tm86srg 25-04-10 21:06

Re: sollenzza
 
Pune-i inapoi maciuliile alea la xenon ca multi iti umplu frigideruu pentu ele si trist e ca multi sunt ca tine.

In rest masina iti arata bine, daca o lasi putin mai jos o sa arate foarte bine. Bafta!!

MaUlIcA 26-04-10 11:37

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by tm86srg (Post 3310000)
Pune-i inapoi maciuliile alea la xenon ca multi iti umplu frigideruu pentu ele si trist e ca multi sunt ca tine.

In rest masina iti arata bine, daca o lasi putin mai jos o sa arate foarte bine. Bafta!!

aici ai dreptate o sa le pun as vrea sa schimb arcurile ca imi ating rotile la hopuri sa pun unele mai tarri dar nu stiu care se potrivesc :-??

MaUlIcA 26-04-10 11:40

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by ynp_46 (Post 3303135)
sa o lasi mai jos, ar arata altfel, te pot ajuta cu arcurile sa le comprimi:)se face si mai rigida si mai joasa(cat vrei tu de joasa)

as vrea sa schimb arcurile la hopuri mai mari imi ating rotile dar nu stiu de care sa pun care se potrivesc???

MaUlIcA 26-04-10 11:42

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by alex3faq (Post 3303379)
la exterior iar mai trebui:
-sa modifici grila
- taiat o spira din arc p fata
- pleoape pe faruri
- o folie pe geamuri
- un palasolar din folie si kam atat zik eu k e deajuns

MULT NOROC NU MASINA IN CONTINUARE !!!

am gasit la cineva grila si pleoapele dar acum nu mai are sa vad unde mai gasesc dar pleoapele se gasesc foarte greu

alex3faq 26-04-10 15:31

Re: sollenzza
 
grila o potzi face si tu nu neeaparat sa o cumperi , era un baiat pe forum care modifica grile are o supernova alba(relu_gtt park) vorbeste cu el poate tzio face el

MaUlIcA 12-05-10 21:25

Re: sollenzza
 
1 Attachment(s)
VAND MUZIKA filtru curent-statie alpine 2000w-SubwooferALPINE ASTEPT OFERTE +boxele fata si spate ????

Greenhullk 12-05-10 22:08

Re: sollenzza
 
ce bani?scz de off

MaUlIcA 12-05-10 22:14

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by Greenhullk (Post 3355568)
ce bani?scz de off

chiar nu stiu daia am spus ca astept si oferte :?:

Ingerasul99 13-05-10 13:56

Re: sollenzza
 
Iti dau 300 ron daca este ok cauta-ma.

MaUlIcA 13-05-10 14:40

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 3357029)
Iti dau 300 ron daca este ok cauta-ma.

nu stiu daca sti dar 200 ron e doar filtru de curent

Greenhullk 13-05-10 17:03

Re: sollenzza
 
ai un pm...

Messerschmitt 13-05-10 19:44

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3355601)
chiar nu stiu daia am spus ca astept si oferte :?:

dc in fiecare post pui cate o pzoa cu masina?:D:P...nu o lua in numed e rau
Apropo la xenoane mai bine pui aia la loc ca nu e bine ce faci tu;)! Si oricum frumaosa masina daca ii pui o grila si oleaca mai joasa e superba

MaUlIcA 13-05-10 22:24

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by Messerschmitt (Post 3357864)
dc in fiecare post pui cate o pzoa cu masina?:D:P...nu o lua in numed e rau
Apropo la xenoane mai bine pui aia la loc ca nu e bine ce faci tu;)! Si oricum frumaosa masina daca ii pui o grila si oleaca mai joasa e superba

nu o iau in nume de rau si ornamentele de la becurile de la bixenon le-am pus de mult poze nu am pus la fiecare post daca te uiti atent

Sonny™ 14-05-10 10:25

Re: sollenzza
 
pune te rog niste poze de actualitate cu masina...;)

MaUlIcA 14-05-10 10:35

Re: sollenzza
 
6 Attachment(s)
astea sunt cele mai recente :-P

Sonny™ 14-05-10 10:59

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3359126)
astea sunt cele mai recente :-P

frumaosa solenza, parerea mea ca i.ar sta bine putin mai coborata;)

MaUlIcA 14-05-10 11:03

Re: sollenzza
 
:peace:
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3359193)
frumaosa solenza, parerea mea ca i.ar sta bine putin mai coborata;)

cu problema asta ma confrunt acum nu stiu ce sa fac sa ii schimb arcurile sau sa le intaresc pe astea care le am ca la hopuri mai mari sau pe autostrada imi ating rotile mai ales pe spate :?:

MaUlIcA 17-05-10 15:56

Re: sollenzza
 
aveti idee ce arcuri mai tari se potrivesc pe SOLENZA as vrea sa le schimb imi ating deoarece am schimbat rotile (unele mai mari) ce ma sfatuiti sa fac sa le schimb sa le intaresc ???? :evil:

tm86srg 17-05-10 18:12

Re: sollenzza
 
Poi ce roti ai pus?? Pe cat sunt?? Ce ET ai la ele, ce latime, ce cauciucuri ai pe ele? Eu am pe SN pe 15 si nu zic ca nu-mi freaca, dar doar pe spate cand sunt 5 in masina. Eu am avut masina coborata, am taiat din arcuri si am scurtat tija la telescop. Stiu destui care le-au intarit si sunt foarte multumiti, ma refer la telescoape, eu nu le-am intarit, le-am lasat asa. Din cate stiu eu telescoapele de SN sunt mai tari ca si cele de SZ, sper sa nu gresesc.
Bafta la modificari!!!

GEO GR 01 NVN 17-05-10 18:14

Re: sollenzza
 
eu zic ca iar prinde bine o folie momentan,am dreptate?:D

MaUlIcA 17-05-10 21:42

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by tm86srg (Post 3367555)
Poi ce roti ai pus?? Pe cat sunt?? Ce ET ai la ele, ce latime, ce cauciucuri ai pe ele? Eu am pe SN pe 15 si nu zic ca nu-mi freaca, dar doar pe spate cand sunt 5 in masina. Eu am avut masina coborata, am taiat din arcuri si am scurtat tija la telescop. Stiu destui care le-au intarit si sunt foarte multumiti, ma refer la telescoape, eu nu le-am intarit, le-am lasat asa. Din cate stiu eu telescoapele de SN sunt mai tari ca si cele de SZ, sper sa nu gresesc.
Bafta la modificari!!!

rotile sunt 195\50\15 de frecat nu-mi freaca pe nicaieri doar ca la denivelari imi atinge pe aripa in interior mai ales daca merg cu viteza pe autostrada in oras merg usor amortizoarele sunt noi pe spate urmeaza sa le schimb si pe fata

MaUlIcA 17-05-10 21:43

Re: sollenzza
 
Quote:

Originally Posted by GEO GR 01 NVN (Post 3367559)
eu zic ca iar prinde bine o folie momentan,am dreptate?:D

si eu zic la fel doar ca acum ma preocupa rotile sa le fac sa nu mai atinga ca imi face pe creier :peace:

MaUlIcA 20-05-10 18:29

Re: sollenzza
 
am 2 arcuri de bmw pisica o sa incerc sa le pun sa vad daca merg o sa pun si poze nu mai stiu ce sa fac daca iau 5 persoane in masina trebui sa merg cu 40 la ora si la fiecare groapa sa franez sa vedem ce iese

tm86srg 20-05-10 19:34

Re: sollenzza
 
Nu te chinui cu arcurile de BMW. Au incercat altii inaintea ta :oops: si ii arcu mai mare si a picat arcu o spira de pe taler si pana acasa mi-a frecat arcu in roata...
Pune 195/45/15 si o sa ai mai putine probleme

Greenhullk 20-05-10 19:52

Re: sollenzza
 
mai bine ai pune 175\55\15 parerea mea la 195 tot o sa-ti frece...

MaUlIcA 02-04-11 14:31

Re: sollenzza
 
CUMPAR PLEOAPE SOLENZA 0767068842


All times are GMT +2. The time now is 09:12.

- Copyright 2026 4Tuning