Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   Curse si aici... (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/900-curse.html)

epY 12-07-04 19:55

ba, dar aici nu mai vb. nimeni aici? ce draq aveti? haideti in **** mea sa face curse si aici .. ca avem si noi masini nu numai voi

Ducu_P 19-07-04 20:33

pentru galati,se pot face curse pe Faleza,lunga,si f bine intretinuta,dar trebuie umblat mult pana sa dea aprobare politia,cu ceva pile la nivel inalt poate ar merge mai usor :roll: .Masini in galati sunt ,1xporsche 911 turbo cabrio , 2xporsche carerra , 2xcayenne(turbo si S) , 2xBMW M3(ba chiar in braila am vazut si un M3 CSL) , 1xmazda rx8 ,sigur mai sunt si altelele,de braila nu mai zic ca si acolo trebuie sa fie supercar-uri.
In orice caz,este unul cu care ar trebui sa ne luam la curse,are opel calibra cu niste roti de tractor/combina cu numere de CL parca.Sta la capatul troleului 102.L-am vazut conducand mereu cu viteza,poate omu o fi pasionat,ca si noi de aici de altfel.

Ducu_P 20-07-04 16:39

Duminica noaptea(aprox 22.00), o cursa a avut loc pe strada brailei,intre porsche 911 turbo al stiti voi cui si un espero. Vazand culoarea rosie a unui semafor in ultimul moment(probabil erau deja pietoni pe trecere) masinile au fost nevoite sa franeze. Espero fiind total varza in comparatie cu 911 la franarea brusca a pierdut aderenta si a sfarsit intr-un stalp, neaccidentand pe nimeni(pietoni),miraculos.Parca soferu si pasagerii au scapat cu fracturi si traumatisme grave.Ambii soferi au 19ani. :x

yknot 22-07-04 08:23

Nu e vorba ca nu ar fi masini tari in zona, dupa cum s-a mai spus, ci ca bolizii respctivi apartin unor persoane dubioase si pline de fitze in multe cazuri, iar fenomenul curselor in general in zona asta nu prea exista.... doar vreo intrecere de semafor.....sau vreun pushtan teribilist si fara experienta cum a zis si ducu_p
....

Anonymous 05-09-04 23:17

Mai e un renault 5 modificat [ ala albastru ] , un golf 4 albastru modoficat

catalin rs4 06-09-04 02:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Ducu_P\"
Duminica noaptea(aprox 22.00), o cursa a avut loc pe strada brailei,intre porsche 911 turbo al stiti voi cui si un espero. Vazand culoarea rosie a unui semafor in ultimul moment(probabil erau deja pietoni pe trecere) masinile au fost nevoite sa franeze. Espero fiind total varza in comparatie cu 911 la franarea brusca a pierdut aderenta si a sfarsit intr-un stalp, neaccidentand pe nimeni(pietoni),miraculos.Parca soferu si pasagerii au scapat cu fracturi si traumatisme grave.Ambii soferi au 19ani. :x

tare de tot cursa :lol: dar si comparatia turbo cu espero.. :lol: era culmea sa fi castigat espero..vb de 996 turbo nu??eu vreau sami iau unul acuma..dar nu cabrio faina masina.. :lol:

Gratzian 14-09-04 22:03

pe faleza nu e nici o bucata in linie dreapta de macar 400m

Anonymous 08-11-04 07:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gratzian\"
pe faleza nu e nici o bucata in linie dreapta de macar 400m

>>dar nu e vorba numai de linie dreapta:))dar noapte sunt foarte putzine mashini shoseaua e f bine intretzinuta deci merge:) :twisted: :P :wink:

Radu85 20-11-04 14:38

Si eu sunt din Galati desi ma aflu de ceva timp in Bucuresti, fenomenul curselor in acest oras nu exista, singurele asa zise \"curse\" sunt intre masini care se alearga pentru impresii si pentru gagici si oricum aceste \"curse\" sunt foarte rare majoritatea preferand plimbari nocturne la o viteza redusa sau la viteze mari dar pe o strada extrem de libera.
Faleza e singura sosea care poate sustine ceva organizat.Este perfecta din punct de vedere calitativ.Are o distanta mai mare de 400 m lejer si este si linie dreapta.

Ducu_P 01-12-04 17:02

mai rx8-ul e chiar asa prost la plecari de pe loc? am vazut unu plecand forjat(sau asa credea soferu) si m-a uimit cat de nasol a fost ! stiam ca are cuplul mai mic dar totusi... :shock:

revenind la topic, curse sunt, se fac,dar sunt oarecum ascunse pe niste stradute mici de la capatul orasului si in mare parte noaptea, din cate stiu, termenul legal in domeniul street racing-ului nu este cunoscut in galati, de aceea lumea se fereste si n-ai sa prea vezi poze,filme si alte materiale pe internet.

Ce m-as da cu un viper sa vad cum scade acu la benzina in 2-3km, :lol: am auzit de un consum intre 40-50l/100km .
Dar revenind la realitate ma dau si eu cu ce am, o dacie solenza primita chiar de ziua mea acu 1an si jumatate in mai. :roll: .Am in vizor un opel calibra de2000cmc turbo cu 200cp, dar mi-e frica sa n-o iau de buna si sa-i crape motorul(are peste 250mii km+plus ca e turbo si viata e scurtata)ca nu se mai gasesc motoare de-astea.

Pe faleza daca te lasa directia sau esti putin neatent poti ajunge usor plutind pe dunare :) , doamne fereste! , am vazut destule cazuri, ei bine nu chiar cazuti in dunare dar pe faleza inferioara.

Despre zona bariera-metro,nici nu se pune problema, n-o sa opreasca politia circulatia pe artera aia in veci, nu exista alternative stradale in zona aia+e si granita mai incolo,

Daca intr-adevar vrea sa se faca ceva, se poate bloca circulatia pe Bd.G.Cosbuc, din zona Sofin,pana la reprezentanta peogeot, chiar mai incolo, drumul este f bun, drept, putind fi oprita circulatia la nevoie,dar iarasi trebuie aprobare de la politie, si nu cred ca o sa vedem asta prea curand decat daca se infiinteaza o organizatie pe aici.

S-auzim numai de bine !

camaroz28 14-12-04 04:20

eu am locuit in galati se pune???

shadowro 13-03-05 06:38

care cum ce zice frate ca nu sunt curse in galati ? daca nu sunt mediatizate asta nu inseamna ca nu exista .. in ideea ca nu vin sa ma laud ca am facut curse .. asta e .. poate in viitor o sa pun si un filmuletz

needBrain 14-03-05 19:19

cam cate masini se strang la \"o liniutza\"?

shadowro 14-03-05 22:19

pai in jur de 5-6

Gratzian 15-03-05 02:10

eu vin des in galati, de acolo sunt...
cum ma intalnesc cu voi?


All times are GMT +2. The time now is 03:43.

- Copyright 2026 4Tuning